Autor Wątek: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie  (Przeczytany 434503 razy)

Offline zima

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 113
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #200 dnia: Styczeń 22, 2014, 20:11:08 »
Praktyczny na Z.22 to jest dość luźny. W poprzednim roku było rozwinięcie linii głównej i dwóch linii gaśniczych, jedna zakończona prądownicą, druga kurtyną wodną, sprawdzenie zawartości tlenu w powietrzu przy użyciu sprzętu pomiarowego, praca w aparacie. Druga część obejmowała albo najaśnicę zasilaną z agregatu, albo poszkodowanego i wypełnienie karty medycznej,
Wiesz jaki jest sens życia, to dobrze...

Offline mario.lodz

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #201 dnia: Styczeń 23, 2014, 15:02:59 »
dziekuje za info.
A czy tez ma ktos info na temat z 23.
Słyszałem ze sa nowe wytyczne OKE dotyczące z 23 że trzeba być 2 lata na stanowisku asp.

Dopytalski

  • Gość
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #202 dnia: Styczeń 28, 2014, 11:48:13 »
Dobra. Znajcie moje chamskie serce.
Byłem dziś u źródła. Wiem, że ludzie mogą mieć daleko. Więc uleję nieco z mej krynicy :)
OKE Gdańsk. Egzamin Z22, i Z23 eksternistyczny.
1. Dokumenty przyjmowane są w dwóch terminach: do 20.01; 30.09.
2. Dokumenty to: - Deklaracja (wniosek), do pobrania na ich stronie lub w kancelarii.
                            - Świadectwo szkoły podstawowej 8- letniej lub gimnazjum, lub szkoły średniej
                            - Zaświadczenie z zakładu pracy ( :mellow:) o co najmniej dwu letnim okresie zajmowania stanowiska:
                             od RATOWNIKA (poprzez TECHNIKA) do DOWÓDCY ZASTĘPU na "Z22"
                             I DOWÓDCY ZASTĘPU; DYŻURNEGO PSK; STARSZEGO OPERATORA SPRZĘTU na "Z23"
                            - Egzamin organizowany jest w Krakowie w jednym terminie "wiosna", jeśli będzie dużo chętnych mogą zrobić 
                              drugi termin "zima".
Jednego zapomniałem ustalić, a mianowicie cena za egzamin. Ale to chyba około 170 zł. Reszta informacji na stronie:
www.oke.gda.pl
Tyle Gdańsk. 

Offline 6ogniowy6

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #203 dnia: Styczeń 29, 2014, 15:40:04 »
Witam
Ja jestem już na etapie wnioskowania na awans na mł. aspiranta. Mój 01 napisał raport na nadanie pierwszego stopnia w korpusie aspirantów PSP.  Zobaczymy czy warto iść tą drogą.
Pozdrawiam

Offline Zbrodniarz

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 363
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #204 dnia: Styczeń 30, 2014, 22:15:30 »
Witam
Ja jestem już na etapie wnioskowania na awans na mł. aspiranta. Mój 01 napisał raport na nadanie pierwszego stopnia w korpusie aspirantów PSP.  Zobaczymy czy warto iść tą drogą.
Pozdrawiam

No Panie Szanowny. Powodzenia życzę. Miejmy nadzieję, że to "wypali".

Offline ogniomistrz.pl

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #205 dnia: Kwiecień 16, 2014, 13:20:11 »
No i jak tam "6ogniowy6"
Warto było iść tą drogą? jesteś już tym aspirantem?
napisz jak wygląda twoja sprawa, bo nasze święto już za pasem i awanse już przyznane :gwiazdki:
Pochwal się!

Offline 6ogniowy6

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #206 dnia: Kwiecień 16, 2014, 21:46:44 »
Niestety, na dzień 16 kwietnia do naszej komendy nie dotarły potwierdzone wnioski awansowe. Mam nadzieję, że po świętach pochwale się awansem.
Pozdrowienia świąteczne dla wszystkich :straz:

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.926
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #207 dnia: Kwiecień 17, 2014, 07:25:23 »
A dlaczego po świętach.....no chyba że tym naszym 4 maja bo wtedy jest akcja awansowa.Dlaczego tak mówię? Bo u mnie kadry tak poinformowały ....

Offline 6ogniowy6

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #208 dnia: Kwiecień 18, 2014, 20:08:03 »
Dziś rano 01 zorganizował tzw. jajeczko i poinformował nas o potwierdzonych wnioskach awansowych z okazji dnia strażaka 2014. Panowie, możecie się do mnie zwracać "panie aspirancie".  :mellow: Potwierdzam, że można uzyskać pierwszy stopień z korpusu aspirantów PSP.
Pozdrawiam wszystkich

Offline ogniomistrz.pl

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #209 dnia: Kwiecień 18, 2014, 20:19:32 »
Jako założycie tego tematu   :straz:
NA PRAWDĘ GRATULUJĘ!!!



Offline Zbrodniarz

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 363
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #210 dnia: Kwiecień 18, 2014, 20:48:29 »
Ogniowy- gratulacje  :straz:

Offline ratownik1604

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #211 dnia: Kwiecień 19, 2014, 09:34:23 »
Wielkie gratulacje!!
Oby w moim przypadku skończyło się podobnie (zdany komplet egzaminów eksternistycznych z-22 i z-23 w sesji styczeń/luty 2014). Wniosek awansowy "poszedł" z początkiem kwietnia...

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #212 dnia: Kwiecień 20, 2014, 11:47:39 »
Dziś rano 01 zorganizował tzw. jajeczko i poinformował nas o potwierdzonych wnioskach awansowych z okazji dnia strażaka 2014. Panowie, możecie się do mnie zwracać "panie aspirancie".  :mellow: Potwierdzam, że można uzyskać pierwszy stopień z korpusu aspirantów PSP.
Pozdrawiam wszystkich

Jakie to województwo? bo do 15.30 18 kwietnia brak było informacji w KW o nadanych przez Komendanta Głównego PSP stopniach służbowych w korpusie aspiranckim!

Offline bosman

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #213 dnia: Kwiecień 20, 2014, 12:13:20 »
Dziś rano 01 zorganizował tzw. jajeczko i poinformował nas o potwierdzonych wnioskach awansowych z okazji dnia strażaka 2014. Panowie, możecie się do mnie zwracać "panie aspirancie".  :mellow: Potwierdzam, że można uzyskać pierwszy stopień z korpusu aspirantów PSP.
Pozdrawiam wszystkich
Nie chcę być złym prorokiem ale może twój 01 potwierdził tylko że on taki wniosek wysłał do KG.

Offline 6ogniowy6

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #214 dnia: Kwiecień 21, 2014, 16:37:47 »
Panowie :gwiazdki:
Czytajcie ze zrozumieniem :mellow: Jeżeli tak napisałem, to taką otrzymałem informacje od 01, co by pisać złego o naszych Komendantach, to nie mam podstaw nie wierzyć swojemu kierownikowi jednostki organizacyjnej.
woj. dolnośląskie
Pozdro
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 23, 2014, 13:27:14 wysłana przez 6ogniowy6 »

Offline ADAM 12

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 123
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #215 dnia: Kwiecień 21, 2014, 20:38:00 »
No to głośno o was w województwie :P bo z tego co wiem zdały 2 osoby z jednostki .

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #216 dnia: Kwiecień 22, 2014, 09:58:03 »
Panowie :gwiazdki:
Czytajcie ze zrozumieniem :mellow: Jeżeli tak napisałem, to taką otrzymałem informacje od 01, co by pisać złego o naszych Komendantach, to nie mam podstaw nie wierzyć swojemu kierownikowi jednostki organizacyjnej.
woj. dolnośląskie pow. świdnicki.
Pozdro

Mam zamieścić skan pisma KW z godz 15.30 dnia 18 kwietnia na temat awansów aspiranckich z woj. dolnośląskiego?  :kwit:
brak  :straz:

Offline 6ogniowy6

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #217 dnia: Kwiecień 23, 2014, 07:50:08 »
Witaj
Ja nie mam zamiaru skanować pisma które doszło do naszej komendy w którym jestem wymieniony do awansu.
Pozdrawiam

Offline mustang

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #218 dnia: Kwiecień 24, 2014, 22:16:00 »
6ogniowy6 Witam i gratuluję. Myślałem, że jestem jedynym szczęściarzem. Mam pytanie, czy Wiesz w jaki sposób, gdzie i  kiedy odbierzesz nominację.  W moim przypadku przyszedł drogą mailową rozkaz  awansowania na aspiranta, niestety nie określono gdzie i  kiedy  mam otrzymać mianowanie. Pozdrawiam.

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #219 dnia: Kwiecień 24, 2014, 22:53:12 »
@mustang
mianowanie wiąże się ze stanowiskiem pracy lub służby, natomiast stopień nadaje ktoś
Więc na pewno mianowania na stopień nie otrzymasz...  :wall: :wall: :wall: :wall: :wall: :wall: :wall: ręce opadają
EGO = 1 / wiedza

Offline 6ogniowy6

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #220 dnia: Kwiecień 26, 2014, 18:34:15 »
6ogniowy6 Witam i gratuluję. Myślałem, że jestem jedynym szczęściarzem. Mam pytanie, czy Wiesz w jaki sposób, gdzie i  kiedy odbierzesz nominację.  W moim przypadku przyszedł drogą mailową rozkaz  awansowania na aspiranta, niestety nie określono gdzie i  kiedy  mam otrzymać mianowanie. Pozdrawiam.
Podejrzewam, że odbędzie się to w komendzie wojewódzkiej. U nas uroczystości związane z dniem strażaka są pod koniec maja, jednak nadanie stopnia jest z dniem 4 maja.
Pozdrawiam i także gratuluję.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 26, 2014, 18:39:14 wysłana przez 6ogniowy6 »

Offline darkpower

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #221 dnia: Lipiec 24, 2014, 07:44:31 »
Wtam.
Potrzebuję testów z egzaminów z ubiegłych lat. Jeśli ktoś taki posiada i mógłby wysłać mi na pw skany/zdjęcia czy przepisane pytania i odpowiedzi byłbym bardzo wdzięczny.
Nie wiem czy w odpowiednim dziale wstawiłem temat, jeśli nie proszę o przeniesienie i wybaczenie  :huh:.

pozdro

Offline maniek777

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 222
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #222 dnia: Sierpień 03, 2014, 09:56:07 »
Cytuj
Podejrzewam, że odbędzie się to w komendzie wojewódzkiej. U nas uroczystości związane z dniem strażaka są pod koniec maja, jednak nadanie stopnia jest z dniem 4 maja.
Pozdrawiam i także gratuluję.
No i udał się??  Masz ten awans ?
Czy coś jednak staneło na drodze.

Offline 6ogniowy6

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #223 dnia: Sierpień 03, 2014, 16:10:11 »
Tak, jestem mł. asp.
Pozdro

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #224 dnia: Sierpień 27, 2014, 07:46:39 »
http://orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/C6658B9239

i po kasacji:

http://orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/8E17EFEBD5

sorry - takie mamy sądy;) ciekawe co na to powie Sąd Powszechny...
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie