Autor Wątek: Panie i Panowie - wyłączajcie jednostki z podziału !!!  (Przeczytany 9369 razy)

Offline strazosp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 48
Panie i Panowie - wyłączajcie jednostki z podziału !!!
« dnia: Listopad 22, 2012, 21:00:26 »
http://zosprp.malopolska.pl/news.php?news=313

Poczytajcie całość, komuś się chyba w głowach poprzewracało.

Coś mi tu mocno śmierdzi, Związek łapie się chyba wszystkiego czego może, aby OSP robiły zakupy u jednego, słusznego dostawcy.
Oczywiście, 30 % drożej jak na rynku.

Aha, dodam jeszcze tylko, że ta opinię prawną przedstawił nam na " szkoleniu komendantów gminnych" w Krynicy niejaki dyrektor Golański.

No z takim gościem to nasza organizacja zajdzie naprawdę daleko. Jednym słowem, na początku to peany na temat taki, że my członkowie OPS to w zasadzie jesteśmy pracodawcami KZPT a później na ostrą krytykę, stwierdził, że nie odzywajcie się bo się nie znacie. On jest ekonomistą i koniec.

Kuxxa, żenada i tyle.
« Ostatnia zmiana: Listopad 22, 2012, 21:56:09 wysłana przez Butel »

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Panie i Panowie - wyłączajcie jednostki z podziału !!!
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 22, 2012, 21:53:48 »
Nie bardzo rozumiem co ci tu śmierdzi. Po prostu uprzedzają o ewentualnych konsekwencjach prawnych za niestosowanie się do obowiązującego prawa.
Nie szukajmy dziury w całym.
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline laciok

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 571
Odp: Panie i Panowie - wyłączajcie jednostki z podziału !!!
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 23, 2012, 01:12:33 »
Pioterk,ale kuźwa 70% jednostek OSP w Polsce musiałoby wycofać samochody z podziału... Coraz częściej się po prostu odechciewa... Robisz, orzesz, ciągniesz ten cały syf, a na każdym kroku straszą Cię konsekwencjami, sankcjami, grzywnymi, więzieniem i Bóg jeden wie czym jeszcze... Ja jako osoba wprowadzająca samochód w podział bojowy sprowadzony z Niemiec, który jest tysiąc razy bezpieczniejszy i w lepszym stanie niżeli poprzedni 40 letni Star mam pełne obawy o przyszłość swoja i bliskich, bo nie wiem kiedy nałożą na mnie karę pieniężną bądź odsiadkę. Z miłą chęcią jutro (a w zasadzie już dziś) przejadę się do wydziału operacyjnego KP z przedmiotowym pismem i delikatnie poruszę temat. Zapewniam, że z podziału zostanie wycofane kilkanaście pojazdów w powiecie i to w znaczących jednostkach.
Pzdr Apacze  :straz:

Offline Artur Kom.

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 382
    • OSP STARY BRUS
Odp: Panie i Panowie - wyłączajcie jednostki z podziału !!!
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 23, 2012, 07:19:29 »
Tak jak pisze kolega samochody z Niemiec, Holandii czy Austrii nawet te 15 letnie są bardziej bezpieczne niż nasze 30-40 letnie samochody będące na wyposażeniu OSP. Prawnik ZG ZOSP znów się zagmatwa jak z używaniem sygnałów dźwiękowych, tamten temat już ucichł teraz na tapecie samochody i wyposażenie trochę to wszystko śmieszne. Jesteśmy w Unii i przepisy tam są bardziej wymagalne niż u nas na temat bezpieczeństwa strażaków i sprzętu, jeśli samochody w innych krajach jeżdżą to mają też dopuszczenie do użycia i świadectwo. Jednym słowem jak by tak było jak pisze Pan prawnik to myślę że 50% OSP wycofuje samochody i PSP leży i nie radzi sobie z akcjami
Komendant Gminny
Sekretarz Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP
Zapraszam do odwiedzenia naszej strony: http://www.stary-brus.osp.org.pl/
oraz bloga http://osp-starybrus.blog.onet.pl/

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Panie i Panowie - wyłączajcie jednostki z podziału !!!
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 23, 2012, 08:24:14 »
Nie należy winić posłańca za wiadomość tylko mieć pretensje do twórców takiego prawa.
Opinia prawa informuje o ew. konsekwencjach wynikających z ustawy > pretensje do posłów, senatorów, prezydenta.
Projekt zapisów powstał prawdopodobnie w b. MSWiA.
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline joker26

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 410
Odp: Panie i Panowie - wyłączajcie jednostki z podziału !!!
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 23, 2012, 08:47:07 »
Lekka przesada z tymi 30 - 40 letnimi samochodami. To już na szczęście margines w OSP. U nas obserwujemy wręcz eskalację zakupów nowych pojazdów dla OSP.  A te auta 20-30 letnie o których mówisz to były u nas żuki, star 200 w jednostkach, które rocznie wyjeżdżały kilka razy, a najczęściej bo coś się działo u nich w miejscowości i żeby nie byli pomijani.
 Także nie mów, że PSP leży, bo tak naprawdę nawet Burmistrzowie i Wójtowie patrzą krzywym okiem jak w gminie ma się kilkanaście jednostek OSP i trzeba by na nie łożyć pieniądze.
Znam gminy, które mają tylko dwie jednostki, które obsługują około 200 -250 wyjazdów rocznie i dają radę ogarniać ratowniczy temat, a są gminy, które mają 7 jednostek i jest między nimi walka o to czy ktoś wjechał na "ich teren" czy nie. A wyjazdów może ze 100. A cały tabor samochodowy, remizy strażackie  ratowników trzeba utrzymywać.
Natomiast te dwie jednostki są wyposażone "po zęby" we wszystko praktycznie, mają kierowców na etatach, są bardzo prężne a budżet mają mniejszy niż gmina z 7 jednostkami.
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Listopad 23, 2012, 08:55:48 wysłana przez joker26 »

Offline hapec

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 359
Odp: Panie i Panowie - wyłączajcie jednostki z podziału !!!
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 23, 2012, 12:40:32 »
Margines ?? o czym ty mowisz ?? wez sie zastanow , zobacz co jezdzi po Polsce w OSP a potem pisz takie bzdety ....  :tuba: Marginesem moga byc nowe samochody w OSP fakt zmienia sie to na lepsze ale ale nadal jezdzimy 30-40 letnimi samochodami kolego , moze w twoim regionie jest lepiej ( podejrzewam ze masz za sasiada wielkie miasto typu wawa poz itp ) ale nie na prowincji a prowincja to ok 70 % wiec nie denerwuj takimi slowami .
W naszym fachu nie ma strachu... Spadniesz z dachu i po fachu

Offline joker26

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 410
Odp: Panie i Panowie - wyłączajcie jednostki z podziału !!!
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 23, 2012, 13:00:27 »
@hapec. Piszę o własnym podwórku (powiecie), chociaż patrząc co się dzieje na odprawach wojewódzkich gdzie załatwia się tylko w ramach KSRG kilkanaście pojazdów na województwo, można ten trend uznać za optymistyczny. Nie wspominając już o innych źródłach finansowania.
Doskonale kolego orientujesz się, iż pewne jednostki OSP, z góry skazuje się jako niszowe i nigdy tam nowy samochód nie trafi (a o takim traktowaniu  decydują się zarządy gminne lub miejsko-gminne w przypadku dużej ilości jednostek na terenie gminy, a brak dostatecznych środków finansowych)
Dlatego te jednostki zawsze będą pokrzywdzone - jednak strona finansowania jest nieubłagana.
Pewnie masz rację, że takich jednostek jest znacznie więcej, jednak ten sposób traktowania jednostek jeżeli chodzi o finanse jest bardzo wyraźny( mimo że np na gminie jest powiedzmy 8 jednostek OSP to i tak finansowane są góra dwie trzy jednostki w tym na pewno OSP KSRG)
Niestety ma to swoje odbicie w alarmowaniu takich jednostek, czasami te jednostki wzywa się tylko bo cały potencjał KSRG został wyczerpany albo zdarzenie jest w miejscowości gdzie stacjonuje jednostka (czasami nie wzywa się wcale jeżeli jednostka nie ma sprzętu do skutecznej likwidacji zdarzenia, albo alarmuje się w drugim rzucie).
Przykre to jest, ale u nas tak to funkcjonuje.
Chociaż u nas na braki czy w sprzęcie czy samochodach nie możemy narzekać.
A jesteśmy tą właśnie prowincją :) 300 km od w-wy.
A precyzując mamy 30 jednostek gdzie nowych aut (średnia wieku poniżej 10 lat) mamy w co najmniej 15 jednostkach, trochę GLM na bazie VW Transporterów, oraz 4  jednostki gdzie są STARY 244 (fakt mechanicznie strasznie są zniszczone, karoseria połatana ale czasami serce - silnik i autopompa jak dzwon, zawstydza nowe Many możliwościami trakcyjnymi
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Listopad 23, 2012, 13:17:07 wysłana przez joker26 »

Offline hapec

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 359
Odp: Panie i Panowie - wyłączajcie jednostki z podziału !!!
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 23, 2012, 13:21:58 »
To jest nasza rzeczywistosc ... to chwala waszym wójtom burmistrzom władza osp na kazdym szczeblu ze macie czym jezdzic :P my nie mamy kolorowo ale jesli ogolnie wladze stawiaja na co innego jak bezpieczenstwo czeba czekac moze zmieni sie wladza i bedzie lepiej :P , 1 mnie denerwuje nam daja glupie przepisy i sankcje a koledzy z Policji  dostaja nowe samochody  ale za to posterunki maja do d... smieszne to wszystko
W naszym fachu nie ma strachu... Spadniesz z dachu i po fachu

Offline michał559[S]

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 167
Odp: Panie i Panowie - wyłączajcie jednostki z podziału !!!
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 23, 2012, 18:48:53 »
jak już w piśmie wspomnieli o karach nakładanych na zarząd OSP (prezes,naczelnik), to jak taki pracuje w PSP,w moim przypadku obaj), to żegnaj służbo w PSP.
a co do wieku aut w OSP, nier koniecznie jest to 30 czy 40 lat...

Offline zybi77

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Panie i Panowie - wyłączajcie jednostki z podziału !!!
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 23, 2012, 20:05:46 »
Jak widzę druhowie ,ile wypowiedzi - tyle punktów widzenia, świadczy o tym że w naszym kraju jest bardzo różnie, każda OSP boryka się z własnymi problemami , wydaje mi się że nie ma co "bić piany" i robić swoje, wiele sytuacji czas wyjaśni
Częsta zmiana decyzji świadczy o ciągłości dowodzenia

Offline wujo 2010

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.815
Odp: Panie i Panowie - wyłączajcie jednostki z podziału !!!
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 23, 2012, 20:55:17 »
Obyśmy nie musieli się przekonywać na własnej skórze ,jakie naprawde są konsekwencje  :angry: Bo ta nasza społeczna służba bokiem nam wyjdzie z takimi przepiasmi.
« Ostatnia zmiana: Listopad 23, 2012, 20:58:27 wysłana przez wujo 2010 »
Bądź uprzejmy i staraj się pomóc innym. Jeśli nie masz nic wartościowego do dodania w danym temacie, nie pisz, i tak zostanie to skasowane przez moderatorów :)

Offline zybi77

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Panie i Panowie - wyłączajcie jednostki z podziału !!!
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 23, 2012, 21:50:09 »
moze i naiwny jestem ale wydaje mi sie ze jako druhowie reprezentujący OSP poradzimy sobie, mimo nakazów i "prikazów" z góry, wszyscy dobrze wiemy że co z góry to wcale nie zawsze dobre i normalne, ale nasza działka jest tu na dole i tym należy się zająć, jeśli ustawa "wykosi" sprzęt wg niej nie nadający się to już Panowie naprawdę nie nasz problem...
Częsta zmiana decyzji świadczy o ciągłości dowodzenia

Offline Radhezz

  • Audaces fortuna iuvat
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.713
  • Getting too old for this shit
Odp: Panie i Panowie - wyłączajcie jednostki z podziału !!!
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 25, 2012, 22:45:33 »
No to i ja swoje 3 grosze dorzucę z własnego podwórka. I nie będą to grosze optymistyczne.

Gmina przy mieście wojewódzkim ma 7 jednostek OSP, w tym dwie w KSRG.
Na te 7 jednostek przypada 11 samochodów z czego 8 jest średnich, reszta lekka... czyli ich w sumie nie ma co liczyć.
Spośród tych 8 aut jest jeden Star po karosacji (lata już swoje ma) reszta ma zabudowy oryginalne. Trzy auta są produkcji zachodniej: Mercedes "z pyskiem", Magirus i Steyr. Wszystkie rok produkcji mają 197x... Reszta taboru to Stary, jest ich jakby dobrze policzyć 5 sztuk, w tym trzy GBM i dwa GBA (w tym właśnie ten jeden po karosacji). Żaden nie został wyprodukowany po 1990 roku.

Jakoś ze dwa lata temu przyszedł pierwszy fabrycznie od ponad dwudziestu lat nowy wóz: lekki Transit SLRT... Przez gminę nie przebiegają żadne ważniejsze szlaki komunikacyjne, a do pożarów wysokociśnieniówka raczej na niewiele się zdaje. Poza tym mimo postępującej urbanizacji i rozwoju infrastruktury drogowej auto miejskie nie ma u nas racji bytu. Więc najnowszy nabytek więcej stoi niż jeździ...

Normalnie sytuacja idealna - dlatego przepisy zakazujące użycia pojazdów używanych z zachodu są ZŁE. Z mojej perspektywy u nas nie ma szans na nowy wóz. Po prostu. Jeśli gmina byłaby w stanie wyłożyć na porządne auto gaśnicze (a nie jakąś lekką popierdółkę, która z asfaltu nie zjedzie bo się zaraz zakopie), to najwyżej jednej jednostce raz na 15-20 lat (tak w przybliżeniu). Przy tych wspomnianych 7 jednostkach wymiana taboru (po jednym GBA) trwałaby jakieś 105-140 lat... Tak więc szczęścia życzę.

Nie ma innej opcji jak kombinacja na własną rękę. Bo co z tego że budżet powoli rośnie, skoro ceny paliw rosną o wiele szybciej, a jeszcze szybciej dodatkowe obciążenia nakładane przez kolejne bzdurne przepisy - ostatnio odczuliśmy cięcia po zmianie w badaniach lekarskich, teraz nam dowalą z kursami dla kierowców... A teraz to. Nie wystarczy że ryzykujemy zdrowie i życie przy każdym wyjeździe, bo są braki w wyposażeniu, ale także odpowiedzialnością karną w razie "w" - a za co? Za damski ch*j. Czas chyba przemyśleć odwieszenie munduru na kołek :'(
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje => OGŁOSZENIE

Offline GP_Rbk_Chka

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 271
Odp: Panie i Panowie - wyłączajcie jednostki z podziału !!!
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 26, 2012, 02:12:03 »
No niefajnie. Musimy ubiegać się o certyfikat CNBOP na każdy samochód, czy np. wszystkie Mercedesy 1019 AF zostaną zacertyfikowane dzięki jednemu egzemplarzowi poddanemu ekspertyzie? A jeśli jednostka z "przebadanym" autkiem zdobędzie pieniądze na upragniony karosaż, co wtedy z certyfikatem bezpieczeństwa? Moja jednostka posiada Mercedesa G na 7 osób, niby GLM, ale na pompę jest przyczepka. Co w takim układzie- mamy zbadać bezpieczeństwo zwykłej osobówki, przyczepki czy zestawu? (Pozdrowienia dla tych, którzy pojadą po certyfikat SLOp-ami typu Poldek ;)) Na czym będzie polegać wspomniane w piśmie dopuszczenie? Trochę dużo tych znaków zapytania, stawiam więc ostatnie pytanie: Ile to kosztuje?

Trochę śmieszy mnie to, że niektóre jednostki jeżdżą Starami 25, mobilne OSP tłuką się Starami 244 i Jelczami 004, a władze dowalą się do 10-15- letnich Mercedesów, MAN-ów...

Cytuj
Jednym słowem, na początku to peany na temat taki, że my członkowie OPS to w zasadzie jesteśmy pracodawcami KZPT a później na ostrą krytykę, stwierdził, że nie odzywajcie się bo się nie znacie. On jest ekonomistą i koniec.
Kolego, ekonomista może powiedzieć co najwyżej, że "Wszyscy chcielibyście Galletów, ale nie stać nas na to. Na rynku są tańsze zamienniki". Jeśli stwierdził że macie kupować model tego konkretnego producenta, jest to ewidentne działanie na korzyść jednego producenta. ZOSP ma prawo sprowadzać tylko i wyłącznie Kalisze, ale nie ma prawa zmuszać nikogo do ich zakupu. Jeśli tak się dzieje, to są na to odpowiednie paragrafy.

Cytuj
U nas obserwujemy wręcz eskalację zakupów nowych pojazdów dla OSP.
W rozmowach z druhami z różnych jednostek już parę razy słyszałem, że wolą zabudowy Rosenbauera czy Magirusa sprzed 30-stu lat, od rodzimych, spartaczonych nówek- masówek, które niewiele mają wspólnego z ergonomią, często też z niezawodnością. Ale właśnie te nówki mają certyfikaty :o A poza tym zależy mi na rozwoju mojej (i nie tylko) OSP, a z drugiej strony jeśli moja ulica nie zostanie szybko wyremontowana, nie dojadę na czas na remizę nie uszkadzając samochodu. A pilnych inwestycji drogowo- oświatowo- ... w gminie jest duuużo. Przepraszam że piszę to o sobie i swojej gminie, ale każdy wie o co chodzi ;)

Cytuj
Nie należy winić posłańca za wiadomość tylko mieć pretensje do twórców takiego prawa.
Opinia prawa informuje o ew. konsekwencjach wynikających z ustawy > pretensje do posłów, senatorów, prezydenta.
Projekt zapisów powstał prawdopodobnie w b. MSWiA.
No dobrze, tylko ciekawe czy ci ww. twórcy prawa wspominali w swoich ustawowych wypocinach, że za bezpieczeństwo odpowiada CNBOP? Jak pokazuje praktyka, często powstają tak- jak ja lubię to określenie :wacko: - luki prawne. Zanim pojedziemy do Józefowa, niech nasze autko przejdzie porządny przegląd w OSKP, a nie "Przecież i tak poza wieś nie wyjedziemy, po co mamy przyjeżdżać na kanał".

No to co Koledzy, pora ustawiać się w kolejce do CNBOP? Ciekawe czy nie tak jak we wspomnianej niedawno w TV sytuacji z zapisami do endokrynologa na 2020 rok... :szalony:
Plus ratio quam vis

Offline Smyku

  • Pokaż mi swoje zabawki, a powiem ci kim jesteś!
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 201
  • Zawsze gotowy!
Odp: Panie i Panowie - wyłączajcie jednostki z podziału !!!
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 27, 2012, 19:03:08 »
no cóż, na nic nie ma pieniędzy, nie ma na samochody, nie ma na doposażenie, jest tylko na paliwo, badania i ubezpieczenie i jeszcze obcinają, ostatnio normy paliwowe, to tak z autopsji . Też bym chciał by u mnie było nowe, ale 4 jednostki w tym jedna w KSRG kosztują gminę i choć jedna z lepszych (gmina) w pozyskiwaniu funduszy unijnych,  brak mądrego by napisać jakiś projekt i od ręki załatwić tą sprawę - prośby o to nie pomagają - tak jak miało to miejsce w gminie Budzyń w Wielkopolsce, tam ta współpraca na każdym szczeblu jakoś zdała egzamin nawet ze ZOSP RP. Rozwijając jednak dalej myśl, gdyby idąc tokiem myślenia Radhezz`a u mnie wyglądałoby to w ten sposób: dajemy jednej jednostce nowy ale pozostałe 3 cierpią z powodu braku funduszy albo komuś innemu będzie obcięte; oświata, drogi oświetlenia ulic itd. itp., to co w tej chwili mamy u mnie na remizie to zasługa uważam ciężkiej pracy kilku osób którym się chce: nowa łódź, agregat pompowy - troszkę stary ale całkowicie sprawny i wydajny, star 266 "chemik" do karosażu, tylko co z tego jak widzi się takie pismo, ludzie się starają a w przypadku samochodu o du*ę to rozbić po co ta walka skoro cały czas wkłada się nam kłody pod nogi o ile już nie belki....
Dwie rzeczy nie mają granic: wszechświat i ludzka głupota.

Offline Smyku

  • Pokaż mi swoje zabawki, a powiem ci kim jesteś!
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 201
  • Zawsze gotowy!
Odp: Panie i Panowie - wyłączajcie jednostki z podziału !!!
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 27, 2012, 22:08:20 »
Jacek u mnie w gminie same dziadki żuki jelcze stary wszystko powyżej 20 lat, nowe co mamy z samochodów u mnie to lekkiego z tym że podwozie nowe zakupiliśmy sami za swoje gmina dorzuciła tylko na karosaż, także walczymy sami jak się da i pukamy gdzie się da...
Dwie rzeczy nie mają granic: wszechświat i ludzka głupota.

Offline Radhezz

  • Audaces fortuna iuvat
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.713
  • Getting too old for this shit
Odp: Panie i Panowie - wyłączajcie jednostki z podziału !!!
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 27, 2012, 22:22:58 »
Ilość jednostek w gminie to sprawa do tematu o przyszłości OSP, a nie tutaj. Owszem, to ma znaczenie, bo jak zwykle temat rozbija się o pieniądze. Tylko nie rozumiem czemu ktoś uchwala przepisy które uderzają w ludzi działających społecznie na korzyść społeczności lokalnej. Te złe przepisy implikują wyższe koszty i większe wydatki PUBLICZNYCH pieniędzy. To jest aż zastanawiające ile konkretnymi wymogami prawnymi ostatnio wypompowuje się pieniędzy do sektora prywatnego.

Pomijam już fakt że te całe certyfikaty to jedna wielka lipa - czemu pas główny czy linka ratownicza ma mieć atest na 5 lat? Dobrze chociaż że w wypadku hełmów już tego nie ma (przynajmniej jeśli chodzi o Gallety). Dopuszczenie powinno obowiązywać tylko nowy sprzęt, i to tylko wtedy gdy nie ma on EN lub PN.
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje => OGŁOSZENIE

Offline Smyku

  • Pokaż mi swoje zabawki, a powiem ci kim jesteś!
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 201
  • Zawsze gotowy!
Odp: Panie i Panowie - wyłączajcie jednostki z podziału !!!
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 27, 2012, 22:31:11 »
mądre to co piszesz, choć po powyższych wypowiedziach problem z certyfikatami PN EN rozbije się właśnie o wspomniane przez Ciebie pieniądze, a CNBOP powinien zejść na ziemię, dobrze się mówi tym posłom osłom i senatorom bo śpią na pieniądzach uchwalają jakieś bzdety które strasznie odbiegają od realiów i potrzeb ale nie wiedzą że szkodzą nie tylko sobie lecz to o czym wspomniałeś to wszystko za publiczne, za nasze i szkodzą nam wszystkim, hm... chory kraj!  wszystkim będzie brakować na wszystko, a koszty gotowości bojowej zamiast maleć w OSP to rosną, co roku coś się zmienia w prawie i co gorsza tylko na złe
« Ostatnia zmiana: Listopad 27, 2012, 22:40:51 wysłana przez Smyku »
Dwie rzeczy nie mają granic: wszechświat i ludzka głupota.

Offline mkl

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 201
Odp: Panie i Panowie - wyłączajcie jednostki z podziału !!!
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 27, 2012, 23:01:16 »
Tak jak piszesz Smyku, co roku koszty gotowości bojowej rosną, coraz to nowe przepisy, wymagania itd. Moim zdaniem rolą ZOSP powinno być działanie na rzecz poprawy przepisów na korzyść jednostek, organizowanie większych środków lub ułatwianie dostępu do nich dla jednostek oraz wiele innych pożytecznych rzeczy. Ostatnio przeglądałem stronę jednego z wojewódzkich oddziałów znalazłem coś takiego:
Cytuj
GŁÓWNE ZADANIA NA ROK 2012
I. Organizacja i przeprowadzenie Wojewódzkiego Zjazdu Związku OSP RP.
II. Przeprowadzenie Eliminacji Wojewódzkich Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Zapobiegajmy pożarom”
III. Przeprowadzenie Eliminacji Wojewódzkich Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „ Młodzież Zapobiega Pożarom”.
IV. Organizacja wojewódzkich zawodów sportowo-pożarniczych oraz współorganizacja zawodów rangi krajowej.
V. Opracowanie i realizacja planu szkoleń przeprowadzanych w Ośrodku.
VI. Organizacja letniego wypoczynku dzieci i młodzieży.
VII. Organizacja Wojewódzkiego Przeglądu Kronik i Opracowań „Z dziejów OSP”.
VIII. Realizacja planu zamierzeń remontowych niezbędnych do przeprowadzenia w Ośrodku.
Nie widzę tutaj za bardzo  troski o rozwój i pomoc jednostkom.
Certyfikacja CNBOP to również debilizm, w niektórych sytuacjach ma to może sens np. AODO, ale już np. pompa szlamowa? Tak samo z pojazdami, koledzy z Niemiec mogą na takich autach służyć i im się nic nie dzieje a nam grozi niebezpieczeństwo przez ich używanie. Może jeszcze Panowie z Józefowa będą zgłaszać osobiście do prokuratury czy gdzie tam jeszcze zechcą że dana jednostka używa "nielegalnie" sprzętu bo brak mu ich błogosławieństwa. Leśnie dziadki w ZOSP, CNBOP, WUS i KZP krzywdy nie dadzą sobie zrobić i będą chyba grali zawsze na swoją stronę.

Offline GP_Rbk_Chka

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 271
Odp: Panie i Panowie - wyłączajcie jednostki z podziału !!!
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 27, 2012, 23:42:28 »
Cytuj
Nie widzę tutaj za bardzo  troski o rozwój i pomoc jednostkom.
@mkl- Żeby troszczyć się o rozwój i pomagać, trzeba mieć pojęcie o tym co się robi. Niestety dla wielu działaczy czas zatrzymał się jeszcze w PeeReLu, gdzie jedyną taktyką działania straży było zalanie tego co się pali. Dziś świat poszedł do przodu, ale oni dalej "działają". Pewne osoby nie zrozumieją tego co się dzieje obecnie w straży, nie mają pojęcia o działaniach w AODO, o ratownictwie technicznym. Tak więc ustalają takie zadania, które są w stanie zrealizować. Przykro to pisać, ale gdzie nie spojrzeć tam "beton". Oni niestety nam nie pomogą, to od nas zależy rozwój naszych jednostek.

Cytuj
Certyfikacja CNBOP to również debilizm, w niektórych sytuacjach ma to może sens np. AODO, ale już np. pompa szlamowa?
No dobrze, a co z pachołkami, bosakami, łomami? A węże? Każdy z osobna? ;)

Cytuj
koszty gotowości bojowej zamiast maleć w OSP to rosną
Wszystko dobrze, dopóki macie gminę chętną do współpracy i rozumiejącą sens działania OSP. Niestety nie wszyscy tak mają :/
Plus ratio quam vis

Offline Michaszs

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.221
Odp: Panie i Panowie - wyłączajcie jednostki z podziału !!!
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 27, 2012, 23:56:16 »
Pominę kwestię tego, że żadne rękawice do ratownictwa technicznego nie mają dopuszczenia ale nawet żadne szelki bezpieczeństwa nie mają certyfikatu z Józefowa. To jest dopiero chore...
Św. Florianie módl się za nami gdy wezwani syreną do akcji wyjeżdżamy...

Offline mkl

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 201
Odp: Panie i Panowie - wyłączajcie jednostki z podziału !!!
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 28, 2012, 00:05:50 »
Gmina może chcieć współpracować ale trzeba patrzeć też rozsądnie, budżet nie jest z gumy, też ma swoje granice.
Beton jara się organizacją zawodów, a nasza OSP ma w du... zawody. Gmina nie ma kasy a my sami tym bardziej żeby wyremontować PO5, na nowej Tohatsu nie można lecieć bo inne jednostki mają inne pompy. W końcu temat olaliśmy, dla nas liczy się to że kiedy trzeba jechać do akcji to jesteśmy i robimy to jak najlepiej potrafimy.
Co do samochodów bez błogosławieństwa właśnie powstał nowy temat o jednym z przypadków. Kilkadziesiąt tysięcy zł za certyfikat którego ponoć żadne z używanych aut nie przeszło...
Tylko co my tu na dole możemy zrobić żeby skruszyć ten beton?? Generalnie nic.... :(

Offline GP_Rbk_Chka

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 271
Odp: Panie i Panowie - wyłączajcie jednostki z podziału !!!
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 28, 2012, 00:12:10 »
Trzeba im pokazać że to oni są dla nas i jakby nas nie było oni też by nie mieli racji bytu. Tylko jak to zrobić...
Plus ratio quam vis

Offline Radhezz

  • Audaces fortuna iuvat
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.713
  • Getting too old for this shit
Odp: Panie i Panowie - wyłączajcie jednostki z podziału !!!
« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 28, 2012, 01:09:06 »
Trzeba im pokazać że to oni są dla nas i jakby nas nie było oni też by nie mieli racji bytu. Tylko jak to zrobić...
Trzeba bić na alarm gdzie się tylko da... Tylko właśnie, co my możemy jako pojedyncze osoby? Nic. Forum chyba też nic nie znaczy... ZOSP to beton nie do ruszenia...

Skoro Związek nie jest zainteresowany reprezentowaniem i wspieraniem nas to może lepiej założyć "konkurencyjne" stowarzyszenie strażaków? Odpowiednie cele statutowe i można by to ruszyć. Wszak na forum jest ponad 11 tysięcy użytkowników - większość jest świadoma problemów jakie dotykają straż pożarną w naszym kraju. Takie bezinteresowne (bo ZOSP przecież kręci interesy na boku) i odpolitycznione stowarzyszenie strażaków ochotników i zawodowców myślę że już coś by mogło zdziałać w tej nierównej walce. Bo to co się dzieje to jest paranoja - społeczeństwo MUSI zostać uświadomione, że rząd ma gdzieś ich bezpieczeństwo (i finanse...) nie tyle nie wspierając OSP, co wręcz próbując je wykończyć... A w mediach zamiast ważnych spraw tylko Smoleńsk i inne zamachy, afery, pierdoły - a pod stołem, z dala od zgiełku i blasku reflektorów przechodzą takie wałki że człowieka skręca... A potem tylko "minimalizujemy straty" tak jak z kursami dla kierowców.

Jeśli takie stowarzyszenie powstanie, to ja się na to piszę.
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje => OGŁOSZENIE