Służba > Forum ochotników

Osp – Jaka Przyszłość?

<< < (271/289) > >>

Radhezz:
Podsumowując - po to pokazali projekt, żeby zgładzać do niego wnioski i uwagi. Także nie ma co drzeć szat, że coś jest wpisane nieprecyzyjnie, albo nazwa się nie zgadza.

Tylko kto, gdzie i do kiedy może zgłaszać swoje uwagi i propozycje?

Żeby nie wyszło jak zwykle - bicie piany na forum, a oficjalnie nic nie wpłynęło, no i uchwalili co jest. Ale za to będzie kolejny temat do narzekania na kilkanaście stron... :fiuu:

kwas:

--- Cytat: Radhezz w Maj 07, 2021, 01:14:11 ---Podsumowując - po to pokazali projekt, żeby zgładzać do niego wnioski i uwagi. Także nie ma co drzeć szat, że coś jest wpisane nieprecyzyjnie, albo nazwa się nie zgadza.

Tylko kto, gdzie i do kiedy może zgłaszać swoje uwagi i propozycje?

Żeby nie wyszło jak zwykle - bicie piany na forum, a oficjalnie nic nie wpłynęło, no i uchwalili co jest. Ale za to będzie kolejny temat do narzekania na kilkanaście stron... :fiuu:

--- Koniec cytatu ---

U mnie KP PSP wysłała do wszystkich funkcyjnych email z pismem o uwagi do projektu. Czekają do 18 marca. Potem je zbiorą i przekażą do KW. I to są konsultacje. Mamy możliwość się wypowiedzenia. Tylko nie biciem piany a merytorycznymi argumentami. Ja swoje poprawki i uwagi naniosłem już na połowie tekstu. Osobną kwestią jest co oni z tym potem zrobią, bo to nie pierwsza rzecz którą opiniuję.

jgk:
Prawda jest też taka że jeśli ustawa zostanie przepchnięta pomimo wielu niejasności i zaczną się z tego powodu działania na niekorzyść OSP to zawsze można się "zbuntować"jesłi będzie dotyczyć to wszystkich, jakoś inne formacje mundurowe strajkują i jakoś nie ma problemu. 

Radhezz:

--- Cytat: jgk w Maj 07, 2021, 15:35:33 ---Prawda jest też taka że jeśli ustawa zostanie przepchnięta pomimo wielu niejasności i zaczną się z tego powodu działania na niekorzyść OSP to zawsze można się "zbuntować"jesłi będzie dotyczyć to wszystkich, jakoś inne formacje mundurowe strajkują i jakoś nie ma problemu.
--- Koniec cytatu ---
Teoretycznie tak. Praktycznie - wiązałoby się to z zawieszeniem działalności raczej. Nie przypominam sobie, żebyśmy kiedyś tak strajkowali, a było przeciwko czemu - choćby w sprawie CNBOP-u na auta używane... To prawdziwa "niekończąca się opowieść". Dlatego jednak lepiej żeby nanieść wszystkie poprawki zanim mleko się wyleje.

jgk:
Co do KPP gdzieś czytałem że złożono papier aby poszerzyć wykaz podmiotów mogących przeprowadzać szkolenie KPP o podmiot PSP.Gdyby to przeszło to PSP przeprowadzało by te szkolenia.To  że gminy nie finansowały KPP to fakt bo ustawy nie wskazywały jakie szkolenia powinien mieć ochotnik. Wskazywały to wytyczne KG PSP ale Gminy miały to w poważaniu jak i OSP.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej