Autor Wątek: Raport o zwolnienie ze służby z policji  (Przeczytany 14405 razy)

Offline thommm

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Raport o zwolnienie ze służby z policji
« dnia: Listopad 13, 2012, 13:19:56 »
Witam wszystkich.
W związku z tym iż w końcu udało się przejść większość etapów naboru do straży zwracam się z prośbą do Was o pomoc.
Aktualnie jestem funkcjonariuszem policji lecz planuje zmianę i stąd moje pytanie... Spotkał się ktoś z was z taką sytuacją a może ktoś pisał takowy raport o zwolnienie z policji.
Jeśli są takie osoby to bardzo proszę o pomoc

pozdrawiam

Offline Gatou

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 118
  • Cel: JRG
Odp: Raport o zwolnienie ze służby z policji
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 13, 2012, 14:09:57 »
Swojego czasu chłopak od nas pisał o przeniesienie miedzy resortowe . Nie znam dokładnie tematu ale coś takiego mi się o uszy obiło

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Raport o zwolnienie ze służby z policji
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 13, 2012, 14:33:42 »
Swojego czasu chłopak od nas pisał o przeniesienie miedzy resortowe . Nie znam dokładnie tematu ale coś takiego mi się o uszy obiło

Istnieją dwa rozporządzenia MSWiA w sprawie przenoszenia pomiędzy formacjami mundurowymi:

do policji
http://www.infor.pl/dziennik-ustaw,rok,2011,nr,99/poz,578,rozporzadzenie-ministra-spraw-wewnetrznych-i-administracji-w-sprawie.html
do SG
http://www.nszzfsg.org/przepisy-prawne-sg/43-dz-u-nr-240-poz-1758

U Nas nie ma takiej możliwości, trzeba przejść całą rekrutację.

Cytuj
Pomyśl, zanim złożysz raport

http://gazeta.policja.pl/portal/997/1007/77518/Pomysl_zanim_zlozysz_raport_Nr_86__052012.html
« Ostatnia zmiana: Listopad 13, 2012, 14:58:56 wysłana przez grzela »

Marek2

  • Gość
Odp: Raport o zwolnienie ze służby z policji
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 08, 2012, 18:13:46 »
Ja w zeszłym miesiącu przeszedłem taką drogę. Po 2 latach służby w Policji przeszedłem wszystkie etapy naboru do PSP i stanąłem przed decyzją zmiany munduru. Nie ma formalnie możliwości przeniesienia z Policji do PSP, składasz raport o zwolnienie ze służby w Policji (obowiązuje okres wypowiedzenia do 3 miesięcy, ale jak komendant dobry to w razie potrzeby skróci to). Wiadomo, że dożywotnio zostajesz na starym systemie emerytalnym. Sugeruję żeby zachować ciągłość służby, tzn. jednego dnia odchodzisz z Policji a następnego zatrudniasz w PSP, ma to znaczenie przy różnych dodatkach, np. jubileuszówka, nie musisz czekać 20 lat na pierwszą w PSP, ale 15lat ( w przypadku 5 lat w Policji). Jeśli ktoś ma jakieś pytania to z przyjemnością odpowiem

Offline Creative44

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Raport o zwolnienie ze służby z policji
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 29, 2016, 11:42:24 »
Witam.

Jestem funkcjonariuszem Policji, lecz zastanawiam się nad zmianą 'munduru'. Nurtuje mnie kilka pytań.

W policji jestem jeszcze w służbie przygotowawczej, 2 lata odsłużone, w stopniu sierżanta. Jeśli spróbowałbym swoich sił w straży pożarnej i zachowałbym 'ciągłość w służbie' to jak się ma stopień policyjny i lata odsłużone do stopnia w straży? Zaczynałbym od samego dołu, czy jest jakiś odpowiednik tak jak to się dzieje między przejściami z policji do wojska i na odwrót?

Oczywiście przeszkolenia z OSP wszystkie do bycia strażakiem zawodowym posiadam, jak i inne dodatkowe.

Jak się ma też zwolnienie ze służby? Istnieje coś takiego w resorcie jak wypowiedzenie? Piszę się raport o zwolnienie ze służby, komendant przystaje na to lub nie, co jeśli nie wyrazi zgody? Jeśli zaliczyłbym testy do PSP, przeszedłbym lekarzy, a Komendant nie wyraziłby zgody? Czy odbywa się to w jakiś inny sposób?

Kolejne pytanie, można by mówić że dla pieniędzy się do służby nie idzie, ale bądź co bądź jest to ważne. Mam świadomość, ze w policji mam większe zarobki niż miałbym w straży, ale chciałbym dowiedzieć się jak to wygląda dokładnie. Jakie wynagrodzenie dostaje się będąc przed szkoła podoficerską i po jej skończeniu? w w/w służbie na szkole i po jej ukończeniu (odliczając ubezpieczenie) wygląda to 1500/2100, bez wcześniejszych przepracowanych lat, a u Was? Mówię o kwotach bez równoważników za brak lokalu itd.Z


Moje chęci zmiany wywodzą się z tego ze od małego żyje strażą, pasjonuję się tym, ale z uwagi na fakt że liczą się znajomości złożyłem papiery do policji, no i bez znajomości sie udało, ale wciąż w głowie mam straż. I coraz bardziej myślę o zmianie, mam nadzieję na lepsze.

Czekam na Wasze odpowiedzi ! :)  :straz:

Offline Kreator

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 218
Odp: Raport o zwolnienie ze służby z policji
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 29, 2016, 23:00:42 »
No wlasnie panowe dlaczego chcecie odejsc ze sluzby w policji? az tak wam daja nacisk? co jest powodem ,ze teraz czesciej sie slyszy takie rzeczy? Fakt w policji na poczatku zarobki wieksze.. w strazy mniejsze z tym, ze jesi masz dobra dodatkowa prace moze byc ciekawie. Przed i na szkole podoficerskiej i po dostajesz normalna pensje tj zalezne od wojewodztwa , komendy etc. od 1600 - 2100. Mowiac o awansie to smiech ogarnia za stopien ok 20zl.

Offline Creative44

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Raport o zwolnienie ze służby z policji
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 01, 2016, 11:42:32 »
Czyli nie ma raczej dokladnie sprecyzowane ile się ma wyplaty będąc na szkole podoficerskiej a ile się ma po jej ukończeniu tak? Bo w policji wszystko jest podane i tak jest, dlatego pytam.

Offline Kreator

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 218
Odp: Raport o zwolnienie ze służby z policji
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 01, 2016, 15:23:43 »
Sprecyzowane?? Dostajesz umowe na ktorej masz napisane podstawe plus dodatek i cala reszte.

Offline Creative44

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Raport o zwolnienie ze służby z policji
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 01, 2016, 18:18:43 »
Chodzi mi o to, że dla każdego szarego obywatela informacja o zarobkach policjanta jest dostępna na stronie internetowej, nie są to jakieś fora, tylko aktualne, prawidłowe pensje, brutto jak i netto. Dlatego też pytam. W takim razie czekam aż temat dojrzy jakiś młody sikawkowy i udzieli mi informacji, można na PW :)

Offline Creative44

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Raport o zwolnienie ze służby z policji
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 18, 2016, 10:22:46 »
To nikt nie udzieli informacji?

Offline danielek1212

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 113
"Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia" :straz: