Autor Wątek: Wysyłanie strażaków na wolne godziny.  (Przeczytany 2065 razy)

Offline taschoon

  • to sem ja
  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
  • TO NIE LUDZIE TO WILCY!!!
Wysyłanie strażaków na wolne godziny.
« dnia: Listopad 13, 2012, 09:26:52 »
Postaram się jak najlepiej przedstawić temat.
Przychodzę rano na służbę i dowiaduję się, że mam iść na 8 lub 12 godzin wolnych i wrócić po tym czasie ponieważ:
1- mam dużo nadgodzin.
2- w moje miejsce jest wpisany kolega z PSK bo akurat dzisiaj siedzi ich dwóch a nie jak zwykle jeden.

Jest to dla mnie bardzo dziwne i czy może taka sytuacja mieć miejsce, jednocześnie dodam, że na wybranie takich nadgodzin osobiście się nie zgadzam bo wolę całą służbę wolną niż 8h, ale czy ktoś się o coś pyta -_-

Czy to jest zgodne z przepisami?
Czy na taką okoliczność powinien być sporządzony raport do komendanta?

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Wysyłanie strażaków na wolne godziny.
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 13, 2012, 11:46:04 »
Ustawa o PSP i rozporządzenie o czasie pełnienia służby.
Można tak robić ale warto być trochę ludzki przy tej robocie.
Pytanie, kiedy jest u Was pisany rozkaz na następną służbę?
W normalnej jednostce pisany jest rozkaz na następną służbę czyli 3 dni na przód. Po to aby wszyscy mogli się do służby przygotować. Służba jest pełniona przez 24 godz. Jeśli są zmiany (bo mogą być) w godzinach pełnienia służby, to wszyscy zainteresowani wiedzą o tym wcześniej - wynika to z ludzkiej przyzwoitości, by nie ściągać człowieka by rano, aby mu powiedzieć, że ma przyjechać później....
Służbę można planować na godziny ale musi to być poparte rozkazem.
Służba na PSK też powinna być rozpisana wg harmonogramu i osoby tam pełniące służbę wiedzą kiedy siedzą po dwóch a kiedy samemu. Nie powinno być też problemu z przepływem informacji gdyż harmonogram pełnienia służby powinien być dostępny dla wszystkich. Dobra wola tylko osób zarządzających, żeby włączyli szare komórki i usprawnili przebieg służby.
EGO = 1 / wiedza