Autor Wątek: Osp Jako Organizacja Pożytku Publicznego  (Przeczytany 2810 razy)

Offline młody prezes

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 300
Osp Jako Organizacja Pożytku Publicznego
« dnia: Styczeń 03, 2006, 14:09:32 »
Przeczytałem ustawę o organizacjach pożytku publicznego (OPP) i wolontariacie odwiedziłem pare stronek www odnośnie OPP i byłem prawie zdecydowany aby namówić na to pozostałych strażaków ale księgowa w gminie powiedziała mi ze jesli będziemy mieli taki status to nie będziemy mogli dostawać kasy z gminy w 2006 np. na naprawy itp!!!!!!!

jak to wygląda wszystko u was bo moja gmina nie ma zarezerwowanych funduszy dla OPP na ten rok

 
Strażak to taki człowiek, który jest przygotowany na wszystko to na co inni ludzie nie są przygotowani...

Offline prezesbogdan

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 159
Osp Jako Organizacja Pożytku Publicznego
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 03, 2006, 14:20:54 »
jeśli chodzi o środki na OPP z budżetu gminy to o ile wiem rozporządzenie Ministra Finansów to szczegółowo określa . Specjalny wniosek należy składać do gminy do 30 września. Jeśli chodzi o odmowę finansowania  jednostki w przypadku uzyskania statusu OPP to gmina nie może odmówić funansowania jednostki . W ustawie o ochronie ppoż. pisze że gmina ma obowiązek utrzymywać OSP . Jeśli się okaże że gmina w takim przypadku odmówiła finansowania i jednostka nie będzie uczestniczyć w działaniach ratowniczych bo nie będzie paliwa albo sprzętu to pan wojewoda takiemu burmistrzowi albo wójtowi szybko dobierze się do tyłka.

Offline hunter

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 172
Osp Jako Organizacja Pożytku Publicznego
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 03, 2006, 14:25:32 »
twoja ksiegowa w gminie cos kreci albo nie zna ustawy:)niech przeczyta ja uwaznie. to,ze macie status OPP nie ma wpływu na to czy dostaniecie kase z gmny czy nie dostaniecie. gmina ma obowiązek zapewnic wam niezbedne środki bo tak mówi ustawa o ochronie przeciwpozarowej. Status OPP moze tylko sprawic,ze bedziecie (powinniście byc) traktowani priorytetowo.
PS. ja także przerabiałem mat OPP w strazy, uwierz mi ze to wcale nie jest takie piękne jak wynika to z róznych publikacji. wiąze sie z tym troche dodatkowej pracy, a i wpływy z 1% wcale nie sa takie pewne... gdybys chcial uzyskac jakies informacje zapraszam do rozmowy.
... i ósmego dnia Bóg stworzył strażaka..