Autor Wątek: Pierwszy stopień oficerski maj i listopad  (Przeczytany 116362 razy)

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Pierwszy stopień oficerski maj i listopad
« Odpowiedź #100 dnia: Kwiecień 08, 2016, 18:31:18 »

Offline jankowalski723

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 115
Odp: Pierwszy stopień oficerski maj i listopad
« Odpowiedź #101 dnia: Kwiecień 08, 2016, 20:38:07 »
A niby to dlaczego mają ujmować z dodatków aby dostać awans w stopniu. Niektórym strażakom nie ma co ujmować. Niech wezmą się za kontrole jednostek które nie mają na awanse!!  Niech prześwietlą komu i gdzie za dużo jest dane.. I niech pozwalniają wiecznych dziadków którzy siedzą na biurach i mają pełne prawa emerytalne i chcą siedzieć do śmierci, a miejsca nie chcą oddać młodym  Kolejna sprawa należy wprowadzać głęboko że biuro i SKKP powinni zasiadać cywile.

Offline woszo

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Pierwszy stopień oficerski maj i listopad
« Odpowiedź #102 dnia: Kwiecień 08, 2016, 21:20:48 »
Ciekawe jaki cywil weźmie odpowiedzialność jaką niesie praca na SKKP. Praca na SK nie jest dla cywili.

Offline lysymaster

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Pierwszy stopień oficerski maj i listopad
« Odpowiedź #103 dnia: Kwiecień 08, 2016, 21:30:01 »
Każdy za odpowiednie wynagrodzenie. Funkcjonariusz czy cywil co za różnica na SKKP/M??

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.423
Odp: Pierwszy stopień oficerski maj i listopad
« Odpowiedź #104 dnia: Kwiecień 09, 2016, 10:19:56 »
A niby to dlaczego mają ujmować z dodatków aby dostać awans w stopniu. Niektórym strażakom nie ma co ujmować. Niech wezmą się za kontrole jednostek które nie mają na awanse!!  Niech prześwietlą komu i gdzie za dużo jest dane.. I niech pozwalniają wiecznych dziadków którzy siedzą na biurach i mają pełne prawa emerytalne i chcą siedzieć do śmierci, a miejsca nie chcą oddać młodym  Kolejna sprawa należy wprowadzać głęboko że biuro i SKKP powinni zasiadać cywile.
Barany w straży powinny mieć etaty cywilne nie zależnie od miejsca pełnienia służby.
W sumie to Baran to nazwisko dobrego strażaka więc przepraszam DEBILE!
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 09, 2016, 10:56:24 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline lysymaster

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Pierwszy stopień oficerski maj i listopad
« Odpowiedź #105 dnia: Kwiecień 09, 2016, 11:06:10 »
Obserwując to forum zauważyłem, że największy ferment sieją ludzie, którzy mimo nawet sporej wysługi lat nie mają bladego pojęcia o niuansach istnienia tej formacji (na żywo jest dokładnie tak samo). Zawsze jest ja i ja, a nic ode mnie mimo, że podczas naborów oddałby życie za straż. Gdzieś, ktoś, komuś, a ja popyskuje zza komputera. W sytuacji dyskusji na argumenty jest agresja i zero merytorycznej dyskusji.
Przepraszam za może nieodpowiedni do tematu wpis, lecz dno sięga dna. Czekam na odpowiednia falę hejtu. Poboksujmy się na fakty, a nie mity.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.423
Odp: Pierwszy stopień oficerski maj i listopad
« Odpowiedź #106 dnia: Kwiecień 09, 2016, 11:37:40 »
Obserwując to forum zauważyłem, że największy ferment sieją ludzie, którzy mimo nawet sporej wysługi lat nie mają bladego pojęcia o niuansach istnienia tej formacji (na żywo jest dokładnie tak samo). Zawsze jest ja i ja, a nic ode mnie mimo, że podczas naborów oddałby życie za straż. Gdzieś, ktoś, komuś, a ja popyskuje zza komputera. W sytuacji dyskusji na argumenty jest agresja i zero merytorycznej dyskusji.
Przepraszam za może nieodpowiedni do tematu wpis, lecz dno sięga dna. Czekam na odpowiednia falę hejtu. Poboksujmy się na fakty, a nie mity.
To przedstaw fakty...
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline franek dolas

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Pierwszy stopień oficerski maj i listopad
« Odpowiedź #107 dnia: Kwiecień 09, 2016, 11:59:28 »
Każdy za odpowiednie wynagrodzenie. Funkcjonariusz czy cywil co za różnica na SKKP/M??

Człowieku chyba nie czytasz sam tego co piszesz.. bez przesady.. Dyżurny SKKP powinien posiadać pewna wiedzę z zakresu pożarnictwa i ratownictwa, Wiedze na temat funkcjonowania i organizacji PSP.. Ty chyba nigdy nie miałeś służby na SK, inaczej nie wypisywał byś takich egzotycznych tez..

Offline lysymaster

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Pierwszy stopień oficerski maj i listopad
« Odpowiedź #108 dnia: Kwiecień 09, 2016, 12:28:36 »
Cywila też można przeszkolic z podstaw pożarnictwa, a to że ktoś nazywa się funkcjonariuszem nie oznacza, że posiada wiedzę zdatna na SK.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.423
Odp: Pierwszy stopień oficerski maj i listopad
« Odpowiedź #109 dnia: Kwiecień 09, 2016, 12:39:35 »
Cywila też można przeszkolic z podstaw pożarnictwa, a to że ktoś nazywa się funkcjonariuszem nie oznacza, że posiada wiedzę zdatna na SK.
Mój brat nauczył koty aportować, to oznacza, że koty można zatrudnić w PSP? Bo przecież nadają się do szkolenia!
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline franek dolas

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Pierwszy stopień oficerski maj i listopad
« Odpowiedź #110 dnia: Kwiecień 09, 2016, 12:53:23 »
Cywila też można przeszkolic z podstaw pożarnictwa, a to że ktoś nazywa się funkcjonariuszem nie oznacza, że posiada wiedzę zdatna na SK.


Kolego, czy Ty "siedziałeś" kiedyś na SK??? Popytaj może, dyżurnych co sie dzieje jak cywile siedli na CPR-ach. Jakie przyjmują zgłoszenia itd.. Zresztą wiedz o tym że SK to nie tylko przyjmowanie zgłoszeń.. To również wiele innych zadań, w tym tez min dostęp do informacji niejawnych itd.. itp.. Wogóle jak sama nazwa mówi jest to stanowisko kierowania Komendanta.. i dyżurny jest niejako jego pełnomocnikiem w zakresie koordynacji działań ratowniczo gasniczych, to nie jest sekretarka odbierająca tel, tylko wile innych sprawa o których widocznie nie masz pojęcia..
a tak właściwie, to w ogóle przyjmijmy cywili, po co funkcjonariusze, każdego można przeszkolić przecież z podstaw pożarnictwa.. 

Offline nowaczek9988

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Pierwszy stopień oficerski maj i listopad
« Odpowiedź #111 dnia: Kwiecień 09, 2016, 12:55:23 »
A ja mam pytanie z innej beczki. Kiedy najpóźniej może być coś wiadomo o awansowanych mł. kpt? 4 maja uroczystość, a jak wygląda informacjia i kiedy kto dostanie te dwie ** ? dzięki za odp.

Offline lysymaster

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Pierwszy stopień oficerski maj i listopad
« Odpowiedź #112 dnia: Kwiecień 09, 2016, 12:58:19 »
Wiele osób z PSP nie potrafi oprócz nazwiska sklecić dwóch zdań bez błędu w raporcie. A tu na forum ich stanowisko jest najważniejsze, nikt w jednostce ich nie potrafi zastąpić a posiadana wiedza równa się doktoratowi na Harwardzie. Ludzie trochę pokory.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.423
Odp: Pierwszy stopień oficerski maj i listopad
« Odpowiedź #113 dnia: Kwiecień 09, 2016, 12:58:37 »
A ja mam pytanie z innej beczki. Kiedy najpóźniej może być coś wiadomo o awansowanych mł. kpt? 4 maja uroczystość, a jak wygląda informacjia i kiedy kto dostanie te dwie ** ? dzięki za odp.
W 2015 informacja pojawiła się na sam koniec kwietnia. Chyba 27 lub 28.
Wiele osób z PSP nie potrafi oprócz nazwiska sklecić dwóch zdań bez błędu w raporcie. A tu na forum ich stanowisko jest najważniejsze, nikt w jednostce ich nie potrafi zastąpić a posiadana wiedza równa się doktoratowi na Harwardzie. Ludzie trochę pokory.
Zgadzam się z tobą w 100% o straży wiesz tyle co ja o lotach kosmicznych. Mówiąc o cywilach na SK zbłaźniłeś się totalnie. W każdej formacji mundurowej występuje stanowisko OFICERA dyżurnego. A ty nagle chcesz poprawiać cały mundurowy świat.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline lysymaster

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Pierwszy stopień oficerski maj i listopad
« Odpowiedź #114 dnia: Kwiecień 09, 2016, 13:11:17 »
Po Twoich postach sądzę, że to Ty stworzyłeś PSP i wszelką wiedzę przekazaleś światu.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.423
Odp: Pierwszy stopień oficerski maj i listopad
« Odpowiedź #115 dnia: Kwiecień 09, 2016, 13:13:33 »
Po Twoich postach sądzę, że to Ty stworzyłeś PSP i wszelką wiedzę przekazaleś światu.

Pleciesz co ci ślina na język przyniesie, próbujesz coś.... nie wiadomo co przekazać.
Po postach widać, że masz tyle służby co mleko terminu przydatności.
Mało jest strażaków którzy nie szanują pracy SK.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline lysymaster

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Pierwszy stopień oficerski maj i listopad
« Odpowiedź #116 dnia: Kwiecień 09, 2016, 13:22:48 »
A gdziesz to wykazałem brak szacunku dla SK? Wykazałem brak szacunku dla ludzi oceniających się na równi z bogami. Muszę jednak uznać Twoją wyższość sprowadzając mnie do Twojego poziomu i to nie w temacie.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.423
Odp: Pierwszy stopień oficerski maj i listopad
« Odpowiedź #117 dnia: Kwiecień 09, 2016, 13:25:14 »
A gdziesz to wykazałem brak szacunku dla SK? Wykazałem brak szacunku dla ludzi oceniających się na równi z bogami. Muszę jednak uznać Twoją wyższość sprowadzając mnie do Twojego poziomu i to nie w temacie.
SK czuje się i zresztą słusznie dużo gorzej traktowane. Wiec skąd stwierdzenie o bogach?
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline lysymaster

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Pierwszy stopień oficerski maj i listopad
« Odpowiedź #118 dnia: Kwiecień 09, 2016, 13:34:41 »
Nie dopinam się do SK tylko do wszystkich tych, którzy swój ślubowany obowiązek wykonują po macoszemu zwracając uwagę na to jacy to oni są uciemiężeni. Nikt nie zmuszał. Kończę dyskusję bo nic nie wnosi. Pozdrawiam.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.423
Odp: Pierwszy stopień oficerski maj i listopad
« Odpowiedź #119 dnia: Kwiecień 09, 2016, 13:40:11 »
Nie dopinam się do SK tylko do wszystkich tych, którzy swój ślubowany obowiązek wykonują po macoszemu zwracając uwagę na to jacy to oni są uciemiężeni. Nikt nie zmuszał. Kończę dyskusję bo nic nie wnosi. Pozdrawiam.
To zwolnij się ze służby skoro ci to przeszkadza! I zatrudnij w PSP jako cywil tak jak to pisałeś kilka postów wyżej....
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline K.erbst

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Pierwszy stopień oficerski maj i listopad
« Odpowiedź #120 dnia: Kwiecień 09, 2016, 15:37:25 »
Nie dopinam się do SK tylko do wszystkich tych, którzy swój ślubowany obowiązek wykonują po macoszemu zwracając uwagę na to jacy to oni są uciemiężeni. Nikt nie zmuszał. Kończę dyskusję bo nic nie wnosi. Pozdrawiam.
I tu masz racje. Kończ

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Pierwszy stopień oficerski maj i listopad
« Odpowiedź #121 dnia: Kwiecień 10, 2016, 19:08:04 »
Eqinox zaczynam Cię mniej rozumieć :'( Jestem przekonany że jesteś zażartym sympatykiem ZZ (tego jedynie słusznego), ale jak czytam Twoje posty to nie wiem w którym ty szeregu ZZ stoisz. Bronisz w tym temacie Dyżurnych, ale w innej sprawie (przecież jesteś jak domniemam WYSOKIM działaczem ZZ) nie zrobiłeś PRAWIDŁOWEGO docenienia tych strażaków, co więcej dajesz się prawie pokroić że działania ZZ były prawidłowe. Coś mi tu śmierdzi :gwiazdki:

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.423
Odp: Pierwszy stopień oficerski maj i listopad
« Odpowiedź #122 dnia: Kwiecień 10, 2016, 19:15:55 »
Eqinox zaczynam Cię mniej rozumieć :'( Jestem przekonany że jesteś zażartym sympatykiem ZZ (tego jedynie słusznego), ale jak czytam Twoje posty to nie wiem w którym ty szeregu ZZ stoisz. Bronisz w tym temacie Dyżurnych, ale w innej sprawie (przecież jesteś jak domniemam WYSOKIM działaczem ZZ) nie zrobiłeś PRAWIDŁOWEGO docenienia tych strażaków, co więcej dajesz się prawie pokroić że działania ZZ były prawidłowe. Coś mi tu śmierdzi :gwiazdki:
Widzisz bo może Eqinox nie jest taki prosty w obsłudze. Bronie dyżurnych bo byłem jednym z nich i wiem, że to gówniana robota a teraz jest jeszcze gorzej. Co twoim zdaniem jest prawidłowe? Bo nie rozumiem czegoś.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline fireman998998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 447
Odp: Pierwszy stopień oficerski maj i listopad
« Odpowiedź #123 dnia: Kwiecień 16, 2016, 10:34:22 »
Czy aspirant / dowódca zmiany- po studiach podyplomowych  SPO otrzyma mł.kpt, czy musi skonczyc dodatkowo SPK ?
Rózne chodza słuchy!! :kwit: :gwiazdki:

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.423
Odp: Pierwszy stopień oficerski maj i listopad
« Odpowiedź #124 dnia: Kwiecień 16, 2016, 11:48:48 »
Czy aspirant / dowódca zmiany- po studiach podyplomowych  SPO otrzyma mł.kpt, czy musi skonczyc dodatkowo SPK ?
Rózne chodza słuchy!! :kwit: :gwiazdki:
Powinien dostać. Rozszyfruj skrót SPO.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.