Autor Wątek: Policjant przeciw KGP  (Przeczytany 15923 razy)

Offline emer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 983
Policjant przeciw KGP
« dnia: Październik 15, 2012, 19:23:26 »
Ciekawe czy prokuratura zajmie się tą sprawą i jakie będzie rozwiązanie, może to być kazus dot. całej mundurówki.

http://katowice.gazeta.pl/katowice/1,35019,12673091,Policjant_doniosl_do_prokuratury_na_komendanta_glownego.html

Offline dr.Kudłaty

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 709
Odp: Policjant przeciw KGP
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 15, 2012, 20:14:05 »
Walczy długo i namiętnie.
Odwagi i determinacji ma więcej, niżeli batalion.
Tutaj: http://jacekkosmaty.pl/?tag=blog można poczytać.

Offline Liberty

  • advocatus diaboli
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 263
  • dubito ergo cogito
Odp: Policjant przeciw KGP
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 15, 2012, 21:09:38 »
Tylko spokojnie... jak zwykle wszystko ma drugie dno, a prawda nie leży po żadnej ze stron.

Po pierwsze Jacek Kosmaty był kiedyś dumnym rzecznikiem katowickiej Szkoły Policji, nie wiem od kiedy ale w 2007r. już był. Potem, w 2010 r. była akcja z ośmieszającym filmikiem ze szkoły, który udostępnił gazecie wyborczej. Kiedy przestał być rzecznikiem został szefem związków i regularnie unaoczniał wszystkie złe rzeczy w Policji. Teraz idzie na emke i skarży się o 200 zł motywacyjnego z KG. A bloga to nie założył kilka lat temu tylko 4 stycznia 2011 r., będąc już na równi pochyłej.

Może ma rację, a może nie... ale zbyt dużo tutaj niewiadomych i niedomówień żeby robić z niego bohatera.
"Demokracja to ustrój, w którym dwóch meneli spod budki z piwem przegłosowuje profesora uniwersytetu"

Offline strazakusX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 464
Odp: Policjant przeciw KGP
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 15, 2012, 21:37:54 »
Może ma rację, a może nie... ale zbyt dużo tutaj niewiadomych i niedomówień żeby robić z niego bohatera.

Bohaterem stał się od momentu podjęcia walki pod swoim imieniem i nazwiskiem.
Walczy o normalność a nie dupowłaztwo, załatwianie spraw w zaciszu gabinetu i przełykanie upokorzeń.
Jego bohaterstwo jest oczywiście uwarunkowane rychłym odejściem ze służby i praktycznie brakiem jakiegokolwiek zagrożenia, ale liczy się to, że nagłaśnia patologie występujące w naszych służbach tj. nieformalne polecenia i dyrektywy, nie mające żadnego poparcia w przepisach.

Offline dr.Kudłaty

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 709
Odp: Policjant przeciw KGP
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 15, 2012, 21:44:20 »
Tylko spokojnie... jak zwykle wszystko ma drugie dno, a prawda nie leży po żadnej ze stron.

Po pierwsze Jacek Kosmaty był kiedyś dumnym rzecznikiem katowickiej Szkoły Policji, nie wiem od kiedy ale w 2007r. już był. Potem, w 2010 r. była akcja z ośmieszającym filmikiem ze szkoły, który udostępnił gazecie wyborczej. Kiedy przestał być rzecznikiem został szefem związków i regularnie unaoczniał wszystkie złe rzeczy w Policji. Teraz idzie na emke i skarży się o 200 zł motywacyjnego z KG. A bloga to nie założył kilka lat temu tylko 4 stycznia 2011 r., będąc już na równi pochyłej.

Może ma rację, a może nie... ale zbyt dużo tutaj niewiadomych i niedomówień żeby robić z niego bohatera.

Nikt nie jest nerwowy, a bynajmniej nie ja  :rolleyes:
Od końca....
Nie skarży się o 200 zł dodatku, lecz wskazuje na patologie, które występują w służbach mundurowych.
Jak powszechnie wiadomo młodych to oblatuje, bo to odległa przyszłość, a starzy "układają" się z KM/KP i też nie krzyczą. Czy, to dobre ? Nie! To największa patologia w dzisiejszej służbie mundurowej. Funkcjonariusz powinien odchodzić z dodatkami, które dotychczas otrzymywał, lecz otrzymywać tzw. maksa powinien wcześniej, a nie na kilka dni przed odejściem na zaopatrzenie emerytalne.
Nagranie z tzw "pchania radiowozu" było wynikiem krańcowego sfrustrowania. To nie jest reakcja na utratę "stołka". To niemoc! Granica, w której dokonujesz czynów, z którymi sam się nie zgadzasz w imię wyższych celów.
Uwierz, że nie ograniczam się do wiadomości z bloga, czy tabloidów!
Czy ma rację? Uważam, że ma rację. Uważam też, że powinien dalej służyć i "walczyć" z tymi patologiami. Rozumiem też, że człowiek nie  tytan i podatny na skazy.
Dla mnie to nie bohater, ale człowiek, który z desperacji podjął kroki, które trzeba podtrzymywać. To nie bohater, lecz - POLICJANT!
O patologiach trzeba mówić głośno. Trzeba je rozwiązywać (tak nawet swoim kosztem), a nie tylko pisać na forum i blogach.
« Ostatnia zmiana: Październik 15, 2012, 21:52:03 wysłana przez dr.Kudłaty »

gość11

  • Gość
Odp: Policjant przeciw KGP
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 15, 2012, 22:00:26 »
Bohater czy też nie, ale wielkie brawa za odwage poruszenia problemu. Jaka to różnica czy ktoś idzie na 40% czy na 75% to jest moja sprawa kiedy chcę odejść i wszyscy powinni być traktowani po równo!!!

Offline Liberty

  • advocatus diaboli
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 263
  • dubito ergo cogito
Odp: Policjant przeciw KGP
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 15, 2012, 23:53:09 »
Chciałem tylko przedstawić sprawę z drugiej strony. Nie od strony przełożonych dyscyplinarnych Jacka Kosmatego ale od strony argumentów różnicujących ocenę dobrą od celującej. Wydało mi się to znajome z kilku sytuacji, które dane mi było obserwować, kiedy ktoś z jednego obozu przechodzi do drugiego. Z pewnością nie znam dokładnie historii Jacka Kosmatego ale naiwnie pomyślałem, że niemożliwym jest żeby rzecznik Komendanta szkoły, będący jego złotymi ustami, podjął się tak nagle i z odruchu serca walki z systemem, który dopiero co reprezentował w mediach.
Ot taka moja nieuwaga...  wybaczcie.
"Demokracja to ustrój, w którym dwóch meneli spod budki z piwem przegłosowuje profesora uniwersytetu"

Offline firek998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 479
Odp: Policjant przeciw KGP
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 16, 2012, 11:28:22 »
Jaki bohater? Przez tyle lat głosu nie podnosił jak służył. Raptem jak koniec służby się zbliża to pokazuje "patologię w służbie". Bo co? Bo nie chcieli mu dać maxa na koniec? Dla mnie to zwykła menda która wali we własne gniazdo. Przez tyle lat mu wszystko pasowało. A teraz już nie.

Offline bulon

  • Elitarny spamer :)
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.521
  • www.heartsaver.pl
    • Kursy pierwszej pomocy
Odp: Policjant przeciw KGP
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 16, 2012, 15:23:56 »
najlepiej dac sie we wlasnym gniezdzie utopic byle tylko go nie skalac. dzieki- efekty tego dogmatu biernych miernych ale wiernych znamy...
Prywatnie zdanie wyrażam pisząc kolorem czarnym.

Moderuje przy pomocy koloru navy.
Każdy moderator ma swój kolor.

Offline firek998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 479
Odp: Policjant przeciw KGP
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 16, 2012, 15:45:39 »
najlepiej dac sie we wlasnym gniezdzie utopic byle tylko go nie skalac. dzieki- efekty tego dogmatu biernych miernych ale wiernych znamy...

Widzę, że kolega mnie nie zrozumiał. Nie po raz pierwszy. Jakoś tyle lat delikwent służył i system mu nie przeszkadzał, nie widział patologii. Mało tego brał w tym czynny udział. A teraz raptem jak się zachciało odejść i nie dali biedakowi maxa, /nie znamy z jakich powodów, ale wiemy że wielu takowego maxa dostawało i w PSP też/ to raptem przejrzał na oczy i zobaczył, że to patologia. To jest dopiero zakłamanie. Całe życie szczekał tak jak kazali, a jak coś poszło nie po jego myśli to się obraził, strzelił focha i doniósł do prokuratury. Zajebiste.

Offline strazakusX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 464
Odp: Policjant przeciw KGP
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 16, 2012, 16:40:33 »
Kolego firek998 krótkie pytanie bo zachowujesz się jak ten z drugiej strony barykady. Od ilu lat Pan Kosmaty przechodzi na emeryturę? No właśnie. Stawia się bo nie zgadza się na takie traktowanie i robi to głośno. Od stawiania się za innych powinny być związki, a one widać już od dawno wiedzą jak się te sprawy załatwia po cichutku, sam na sam z szefem.

Offline Liberty

  • advocatus diaboli
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 263
  • dubito ergo cogito
Odp: Policjant przeciw KGP
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 16, 2012, 18:25:19 »
Błagam, nie zachowujcie się jak indolenci z krótkim stażem. W 2008 roku szkoła policji w Katowicach miała tak napięty budżet, że KGP planowała ją w ogóle rozwiązać. I co? I jakoś dalej działa. Czy dzięki wpisom Jacka na forum, szkalującym jego formację? Czy dzięki kompromitującym filmikom wysyłanym do mediów? Myślę, że raczej dzięki spotkaniom na szczycie, klepaniu po plecach i kilku głębszym. Dzięki temu Jacek mógł zostać na szkole jako przewodniczący ZZ zamiast szukać sobie przydziału.

A to, że brakowało na papier toaletowy i środki czystości? Że kursanci pchali radiowozy po placu? Że nie dostał maksa przed emką? Co za bzdury? Nie zachowujmy się jakbyśmy nie znali takiego tematu. Panowie jak komuś źle, że nie ma się czym podetrzeć to niech sobie z domu przyniesie, a jak uważa, że dzieje mu się krzywda to raportować, odwoływać się i skarżyć do sądów administracyjnych. Co, już nie ma tylu chętnych?

Szczekać, szkalować i wypisywać poematy kiedy się nie ma nic do stracenia, zamiast ciężko pracować nad poprawą w małych ale stanowczych krokach, to nie jest wielki wyczyn.

http://www.tvs.pl/5751,szkola_przetrwania.html
« Ostatnia zmiana: Październik 16, 2012, 19:02:05 wysłana przez Liberty »
"Demokracja to ustrój, w którym dwóch meneli spod budki z piwem przegłosowuje profesora uniwersytetu"

Offline strazakusX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 464
Odp: Policjant przeciw KGP
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 01, 2012, 11:07:56 »
Szczekać, szkalować i wypisywać poematy kiedy się nie ma nic do stracenia, zamiast ciężko pracować nad poprawą w małych ale stanowczych krokach, to nie jest wielki wyczyn.

Masz rację, ale bez tych małych kroczków nic się nie zmieni. Poruszył głośno temat patologi i chwała mu za to. Jeśli każdy by tak zrobił zamiast przełykać gorzką pigułkę byłoby o drobinę lepiej.
Samopodpalenie się przed siedzibą MSW dla walczącego raczej nic pozytywnego nie wniesie.
A dzięki nagłośnieniu swojej sprawy ma większe szanse niżby próbował cokolwiek zmienić starymi sprawdzonymi metodami (zacisze gabineciku).

Offline Rebeliant Szmarowski

  • wichrzyciel
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 98
    • mój profil na Facebook
Odp: Policjant przeciw KGP
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 09, 2013, 16:41:31 »
Rzecznik Sokołowski przemówił. I został wysłuchany:

Link - CZAS ADIUTANTÓW

Znacie doniesienia o sali tronowej za dwie i pół bańki? A o adiutancie króla Policji? O tym jest nasz artykuł.

Autorzy: Jacek Kosmaty i Robert Szmarowski

Zapraszamy do lektury!
Mieliśmy odrobinę koniecznej odwagi
lecz w gruncie rzeczy była to sprawa smaku

MUNDUROWI DZIĘKUJĄ RZĄDOWI

Offline emer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 983
Odp: Policjant przeciw KGP
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 17, 2013, 06:02:03 »
we wczorajszej Rzepie był artykuł o zarobkach Z-cy KG nooo nic tylko pozazdrościć takiej obrotności :)

http://www.rp.pl/artykul/956150,1000370-Wiceszef-policji-dorabia--na-potege.html

Offline Rebeliant Szmarowski

  • wichrzyciel
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 98
    • mój profil na Facebook
Odp: Policjant przeciw KGP
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 17, 2013, 22:27:04 »
Klimacik ogólnoresortowy:

_________________________________________________________

Hetman Bartłomiej wojnę wypowiedzieć łaskaw był:

Link - LIST OTWARTY DO HETMANA

Zapraszam Waszmość-Państwa do lektury! Mus i szabelkę w pochwie wyodświerzyć i konikowi pofolgować!

Ruszamy na ŁYSYCH.

Tu brat brata mordował będzie (cytat z Sienkiewicza). Ja łysy. I mam tłuc łysych? (żart) (ponury).

_______________________________________________________________

A teraz posłuchajcie, Przyjaciele:

Jest JEDNA SŁUŻBA. I jest jedna GODNOŚĆ SŁUŻBY.

Dołączajcie! - WALCZYMY O GODNOŚĆ SŁUŻBY
Mieliśmy odrobinę koniecznej odwagi
lecz w gruncie rzeczy była to sprawa smaku

MUNDUROWI DZIĘKUJĄ RZĄDOWI

ono85

  • Gość
Odp: Policjant przeciw KGP
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 24, 2013, 09:51:09 »
najgorsze jest to że ludzie o tym czytają i ich świadomość rośnie i nic dziwnego że nam wszystko zabierają

Offline Tomekk

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Nie odwaga czyni z Ciebie bohatera
Odp: Policjant przeciw KGP
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 16, 2013, 16:55:30 »
Trochę kiepsko...

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Policjant przeciw KGP
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 12, 2013, 00:12:48 »
Strażakowi należy się dodatek służbowy motywacyjny 50% koniec kropka. Skoro nie zapewniają (rząd) środków na wypłatę dodatku w podanej wysokości to w chwili decyzji o przejściu na zaopatrzenie emerytalne jak psu buda każdemu 50%.
Eksploatują człowieka jak tylko można (nie tak dawno waliłem 10 a i było 11 służb na miesiąc i nikt nie mówił o nadgodzinach było to ok. 1,5 etatu). Jak policzycie sobie ilość lat jakie faktycznie przepracowaliście na rzecz tego kraju to za banię się można złapać. Wprowadzać zasady, że temu wolno a temu nie to jakaś paranoja. Młody chłopak stracił zdrowie w 16 roku służby ratując całą rodzinę od kostuchy traci zdrowie. Nie może dale służyć. Musi odejść do tzw. cywila. Co powiemy jego rodzinie, że Państwo w dupie go ma ? że dzieci nie dostaną zabezpieczenia w postaci taty emerytury po 16 latach pracy - służby? Ktoś będzie miał czelność nie ponieść mu dodatku z uwagi na zaistniałą sytuację? Chory kraj, chora formacja co więcej w dużej mierze sami strażacy powodują że ta formacja choruje od lat...


50% for all
« Ostatnia zmiana: Październik 13, 2013, 22:59:26 wysłana przez fireman »

Offline GK_Jano

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Policjant przeciw KGP
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 12, 2013, 12:13:02 »
Strażakowi należy się dodatek motywacyjny 50% koniec kropka. Skoro nie zapewniają (rząd) środków na wypłatę dodatku w podanej wysokości to w chwili decyzji o przejściu na zaopatrzenie emerytalne jak psu buda każdemu 50%.
Mówisz o dodatku służbowym, motywacyjny to inna bajka.  :huh:

50% for all
To jak dla all 50%, to wliczyć do grupy i po problemie. Po co w takim razie dodatek służbowy?

Nasi możnowładcy zafundowali nam dodatek motywacyjny, śmiech na sali. A skąd KP/KM bierze na to środki? Na dodatek służbowy jest tylko środków finansowych średnio na 16% dodatek (i gdzie ten 50% dodatek!?), a tu jeszcze trzeba ze służbowego motywacyjny wydzielić?  Z czego!? Z tych 16%!?

Dwa wyjścia:
1) brak dodatku motywacyjnego - średnio w KP/KM 17% dodatek służbowy,
2) z dodatkiem motywacyjnym - średnio w KP/KM 16% dodatek służbowy i 20 zeta na głowę motywacyjny.

Offline Roniii

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Policjant przeciw KGP
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 22, 2013, 12:20:05 »
Śmiech na sali - zgodzę się z tym w 100%.