Autor Wątek: Rescue Days 2012 - kilka zdjęć  (Przeczytany 14022 razy)

Offline Fistach

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.339
Rescue Days 2012 - kilka zdjęć
« dnia: Październik 07, 2012, 13:27:01 »
Właśnie wróciłem z warsztatów Rescue Days. Poniżej kilka zdjęć. Warsztaty bardzo fajne, mnóstwo grup, mnóstwo samochodów.

























































I największa wada warsztatów - ćwiczono bez ratowników i lekarzy (tak było zawsze) ale akurat w tym roku jednocześnie do Rescue Days w halach wystawowych obok odbywały się mini targi sprzętu ratownictwa medycznego wraz z pokazami grup poszukiwawczych itp. - gdyby to odpowiednio zorganizować - no ale koszty większe.


Ja jestem bardzo zadowolony z wyjazdu pomimo tego, że nie uczestniczyłem bezpośrednio w zajęciach. Szkoda, że instruktorzy w zdecydowanej większości sztywno trzymali się założonego planu ćwiczeń.

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.300
Odp: Rescue Days 2012 - kilka zdjęć
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 09, 2012, 16:02:20 »
Anooo

Nawet poznaje niektóre twarze z polski  ^_^ niektóre nawet dobrze znam  ^_^

Stara dobra marka sprzętu bardzo popularna w Niemczech i w mojej ocenie bardzo skuteczna bez oszustw i nie domówieni jak u innych producentów

Może kiedyś doczekamy że RescueDays Webera odbędzie się w Polsce – to świetne miejsce do wymiany technik , umiejętności i rzetelnego poznania możliwości sprzętu .

Offline web

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Rescue Days 2012 - kilka zdjęć
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 09, 2012, 19:48:52 »
jeśli ktoś chce, dysponuję ok 80 GB zdjęć z Rescue Days 2012

to może na początek takie:


tak jak kolega napisał poniżej !





[załącznik usunięty przez administratora]
« Ostatnia zmiana: Październik 09, 2012, 21:18:53 wysłana przez Butel »

Offline Fistach

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.339
Odp: Rescue Days 2012 - kilka zdjęć
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 09, 2012, 21:04:32 »
Wrzuć to jak możesz na jakiś serwer i podaj link a nie spamuj na forum ;)

Offline dred

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 52
Odp: Rescue Days 2012 - kilka zdjęć
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 09, 2012, 22:13:41 »
Faktycznie po tych kilku fotkach i informacjach jakie znalazłem w necie wypada tylko cierpliwie czekać na taką imprezę w Polsce.

Offline web

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Rescue Days 2012 - kilka zdjęć
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 10, 2012, 00:49:16 »
jeśli chodzi o cierpliwe czekanie, to chyba nic z tego nie wyniknie. Pomysł może szalony, ale przy wspólnym wysiłku kilkudziesięciu pasjonatów jesteśmy w stanie zrobić taką imprezę w Polsce. Już kilka osób na poważnie "śpi z tematem"

Offline Fistach

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.339
Odp: Rescue Days 2012 - kilka zdjęć
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 10, 2012, 09:11:40 »
jeśli chodzi o cierpliwe czekanie, to chyba nic z tego nie wyniknie. Pomysł może szalony, ale przy wspólnym wysiłku kilkudziesięciu pasjonatów jesteśmy w stanie zrobić taką imprezę w Polsce. Już kilka osób na poważnie "śpi z tematem"
Ja tu widzę tylko jedną przeszkodę: $$$ - czy w PL ludzie będą płacić ~450€ za możliwość uczestnictwa?

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.300
Odp: Rescue Days 2012 - kilka zdjęć
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 11, 2012, 10:25:41 »
Tu głównym problemem ceny prawdopodobnie jest na czym chcesz ćwiczyć .

Jak na 3 letnim Audi A8, czy Mercedesie – to niestety trzeba te autko kupić  .

Offline Fistach

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.339
Odp: Rescue Days 2012 - kilka zdjęć
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 11, 2012, 11:21:52 »
Tu głównym problemem ceny prawdopodobnie jest na czym chcesz ćwiczyć .

Jak na 3 letnim Audi A8, czy Mercedesie – to niestety trzeba te autko kupić  .
właśnie o dziwo na Rescue Days te super samochody to były albo samochody testowe (po jak i bez crashtestów) albo tłuczone (po jeździe ulicą). Firmy Mercedes, Audi i BMW przekazywały je za darmo bo później mają to jako reklamę promującą to, że przykładają się do bezpieczeństwa.

Większość technik można ćwiczyć na "zwykłych" samochodach ale dobrze by było pociąć coś lepszego żeby poczuć różnicę. Ja niestety nie miałem okazji ćwiczyć ale jako inżynier zdaję sobie sprawę w różnicy w materiałach i potrzebnych siłach do pocięcia/rozpierania karoserii auta tej klasy a "punciaka".

Chciałbym też zauważyć, że braki w wyszkoleniu dotyczą praktycznie zawsze podstaw - np.  u mnie w OSP musiałem 5 razy tłumaczyć, że narzędzia nie pracują na 720 bar (Holmatro nieszczęsne) ale na ciśnieniu które jest potrzebne do przecięcia słupka czy rozparcia zawiasu przy czym aby uzyskać maksymalne siły cięcia należy poczekać aż agregat uzyska te 720 bar. Już nie mówię o panach oficerach szkolących, którzy czasem piękne bajki opowiadają...
« Ostatnia zmiana: Październik 11, 2012, 11:34:40 wysłana przez Fistach »

Offline Dzumsi

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 457
Odp: Rescue Days 2012 - kilka zdjęć
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 11, 2012, 11:59:15 »
Wydaję mi się że taką imprezę można by zorganizować w ramach SAWO.  W tym roku:
Cytuj
Podczas targów odbyła się konferencja pt. „20 lat Państwowej Straży Pożarnej – postęp w technice pożarniczej”. W pierwszym dniu targów odbył się pokaz najnowocześniejszych rozwiązań w pożarnictwie i ratownictwie przygotowany przez firmę Fire-Max.
Więc dlaczego by nie zorganizować w 2014 czegoś na wzór Rescue Days. A może VW wsparłby imprezę.

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.300
Odp: Rescue Days 2012 - kilka zdjęć
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 11, 2012, 13:59:03 »
Wydaje mi się że Sawo to zły pomysł – jeśli mówimy o warsztatach  ratowniczych – to nie mieszajmy tego z pokazami dla publiczności bo jedno niema nic wspólnego z drugim – albo doskonalimy się albo bawimy jak w wielu przypadkach dla uciechy Wodzów itp. Było pięknie bo szybko i błyskotliwie .

Z uwagi na zakres i problematykę w tym styk kilku dziedzin o różnych priorytetach nie jest tak prosto w tym zabrać  odpowiednią ilość dobrej kadry – jeśli mówimy oczywiście nadal o warsztatach na odpowiednim poziomie , a nie pokazach lub utrwalaniu rodzimej mizerii

Offline superfire

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 365
Odp: Rescue Days 2012 - kilka zdjęć
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 11, 2012, 15:03:27 »
Z uwagi na zakres i problematykę w tym styk kilku dziedzin o różnych priorytetach nie jest tak prosto w tym zabrać  odpowiednią ilość dobrej kadry – jeśli mówimy oczywiście nadal o warsztatach na odpowiednim poziomie , a nie pokazach lub utrwalaniu rodzimej mizerii

Właśnie tego też się obawiałem brak wyspecjalizowanej  kadry...(czytaj praktyków uczestniczących w działaniach czynnie, ćwiczących - nie teoretyków z gwiazdkami)   jeśli by np. udało się ściągnąć kadrę szkolącą np . z niemiec, austrii problemem zapewne była by bariera językowa....

Ale zapewne kilku mocnych chłopaków w temacie udało by się znaleźć chociażby z forum i spróbować ....tylko kto nam za sponsoruje takie bryki :-)
A tak po za tym czy tylko Weber organizuje takie warsztaty ??? A gdzie reszta tych niby "lepszych" od Webera ??? ma ktoś jakieś linki ???  :fiuu:
http://www.weber.de/wr/index.php
Mini Rescue Days u mnie w jednostce :

[załącznik usunięty przez administratora]
« Ostatnia zmiana: Październik 12, 2012, 11:58:03 wysłana przez superfire »

Offline Fistach

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.339
Odp: Rescue Days 2012 - kilka zdjęć
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 11, 2012, 18:40:21 »
Z uwagi na zakres i problematykę w tym styk kilku dziedzin o różnych priorytetach nie jest tak prosto w tym zabrać  odpowiednią ilość dobrej kadry – jeśli mówimy oczywiście nadal o warsztatach na odpowiednim poziomie , a nie pokazach lub utrwalaniu rodzimej mizerii

Właśnie tego też się obawiałem brak wyspecjalizowanej  kadry...(czytaj praktyków uczestniczących w działaniach czynnie, ćwiczących - nie teoretyków z gwiazdkami)   jeśli by np. udało się ściągnąć kadrę szkolącą np . z niemiec, austrii problemem zapewne była by bariera językowa....

Ale zapewne kilku mocnych chłopaków w temacie udało by się znaleźć chociażby z forum i spróbować ....tylko kto nam za sponsoruje takie bryki :-)
A tak po za tym czy tylko Weber organizuje takie warsztaty ??? A gdzie reszta tych niby "lepszych" od Webera ??? ma ktoś jakieś linki ???  :fiuu:
http://www.weber.de/wr/index.php
tylko  Weber ma wystarczająco duże jaja żeby coś takiego zrobić:)

Cytuj
Wydaje mi się że Sawo to zły pomysł – jeśli mówimy o warsztatach  ratowniczych – to nie mieszajmy tego z pokazami dla publiczności bo jedno niema nic wspólnego z drugim – albo doskonalimy się albo bawimy jak w wielu przypadkach dla uciechy Wodzów itp. Było pięknie bo szybko i błyskotliwie .
Taka impreza jest trochę zbyt duża aby być imprezą towarzyszącą. Poza tym bez kadry to nie ma się co zabierać. Chociaż myślę, że MIKO i jeszcze ze 2 - 3 osoby na forum by się znalazły.

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.300
Odp: Rescue Days 2012 - kilka zdjęć
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 11, 2012, 22:01:47 »
Nie chcę dalej się wypowiadać ale jak wspomniał @web kilku ludzi śpi na razie z pomysłem a wie co pisze.

Ja na razie mam co robić – a z RatTech mam do zrobienia zajęcia na kursie dla OSP i chciał bym by wynieśli z tych zajęć jak najwięcej wiedzy ale i umiejętności . Kilku kolegów z forum będzie uczestniczyć więc może kiedyś się podzielą uwagami .

Zresztą z niektórymi ćwiczę regularnie - dziś tematem przewodnim były poduszki podnoszące - unosiliśmy samochód na dachu w różnych konfiguracjach i z wykorzystaniem różnego sprzętu .

A co z tym związane polecam samodoskonalenie – bo spotkania warsztatowe – to głównie wymiana wiedzy , doświadczeń i technik – ale  wypada mieć również własny dorobek poznawczy .

   

Offline Michaszs

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.221
Odp: Rescue Days 2012 - kilka zdjęć
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 11, 2012, 22:12:55 »
Miko fajnie Ci mówić, bo są ludzie, którym pokazałeś, że ćwiczenia mogą być interesujące, a wiedza z nich wyniesiona może w bezpośredni sposób być wykorzystana w działaniach. Sam chętnie brałbym udział w takich ćwiczeniach.
Podam Ci przykład z mojego podwórka: zawsze ćwiczenia kompanii WOO były w sobotę. Raz do roku las-przysłowiowe lanie wody, raz do roku obiekt-trochę ciekawiej ale zero AODO, rozwinięć do wewnątrz jakiegoś budynku nic. Wczoraj w środku tygodnia rano zostały przeprowadzone ćwiczenia kompanii na obiekcie. Całe ćwiczenia polegały na alarmowym dojeździe do punktu koncentracji i oprowadzeniu strażaków po obiekcie rozlewni gazu. Ani jeden wąż nie został rozwinięty. Przykład idzie od samej góry, jeśli nie chce się górze to czemu dół ma ćwiczyć?
 U mnie w OSP pojawiła się nadzieja, ponieważ ludzie uświadomili sobie, że wypadałoby poćwiczyć i przypomnieć sobie chociaż podstawy (sprawianie drabin, zabezpieczenie linii ssawnej itp). Mam nadzieję, że pomysł nie upadnie i zostanie pociągnięty do kolejnych ćwiczeń. Jak to mówią: im więcej potu wylanego na ćwiczaniach, tym mniej krwi wylanej w boju.
Pozdrawiam
Michaszs
Św. Florianie módl się za nami gdy wezwani syreną do akcji wyjeżdżamy...

Offline Fistach

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.339
Odp: Rescue Days 2012 - kilka zdjęć
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 11, 2012, 22:15:02 »
U mnie w OSP pojawiła się nadzieja, ponieważ ludzie uświadomili sobie, że wypadałoby poćwiczyć i przypomnieć sobie chociaż podstawy
to i tak więcej niż u mnie ...

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.300
Odp: Rescue Days 2012 - kilka zdjęć
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 11, 2012, 22:48:56 »
Panowie – ale Ja tu jestem mały trybik może jest ich kilka – ale musi być kilkaset , a może tysiące by nastała normalność i można jedynie liczyć że pandemia będzie się rozszerzać .

Jak tylko mogłem to pomagałem kolegom z forum by mogli uczestniczyć w różnych przedsięwzięciach nawet kosztem miejsc moich własnych ludzi którzy mają dostęp do tych rozwiązań w regularnych ćwiczeniach. Niektórzy z Was przyjeżdżali setki kilometrów i chwała za to tym bardziej motywuje . 

Tylko po stronie organizatorów i instruktorów było identycznie – z dobrej woli często setki kilometrów i godziny przygotowań uzgodnień za własne pieniążki , pomijam własny dorobek wiedzy i umiejętności zdobyty również niekoniecznie za kasę PSP czy ZOSP .   Czasami nawet z urlopów bo przełożeni nie chcieli oddelegować czy usprawiedliwić nieobecności 

I dlatego jest trudno organizować takie warsztaty – w każdym razie nie w ilości oczekiwanej i zadawalającej .

Choć pandemia się rozszerza i są kolejne propozycje .

stolarz

  • Gość
Odp: Rescue Days 2012 - kilka zdjęć
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 11, 2012, 23:34:21 »
Miko ma rację - ćwiczcie w swoich jednostkach, nabierajcie doświadczeń i niech zaczną rodzić się w waszych głowach liczne zapytania i kontrowersje. Wówczas jest czas na warsztaty, czas aby sie spotkać i wyjaśniać sobie tematy na płaszczyźnie merytorycznej jak i praktycznej - na żywca i w boju. Na poczatek proponuję podnieście w swojej jednostce kubeczek wody na wysokość 1m. kubeczek stoi na desce, deska leży na oponie a opona spoczywa na drabinie nasadkowej zbudowanej z dwóch przeseł. Drabina leży na podłodze. Jeśli nie macie sprzetu aby podnieść to pomyślcie co wam potrzeba do osiągniecia sukcesu - ale takie zwykłe minimum co zmieści się na GBA bez żadnych HDS'ów ani SCRt z projektów Unijnych.

A tych kilku niech śpi - może im sie coś przyśni.

Offline Misza13

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Rescue Days 2012 - kilka zdjęć
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 16, 2012, 12:51:07 »
Panowie - straszne parcie miałem na uczestnictwo w Rescue Days '12 i pomimo że moja jednostka wydała już dobrze ponad 100 tys. zł u Dilera Webera z wielkopolski zaproszenia się nie doczekałem (a byłem gotów do pokrycia kosztów uczestnictwa nawet z własne kasy). Sprowadzenie samochodu prezentacyjnego z warszawy wraz z człowiekiem ( Dyrektorem na Polskę to fikcja - podobno strasznie zarobiony jest  :wall:   Dlatego też jeżeli tylko macie miejsce i chcecie widzieć w swoich szeegach kolegę i wsparcie organizacyjne JESTEM DO DYSPOZYCJI i nie wachajcie się ze mną kontaktować.

POzdr
PS
Chciałem takie ćwiczenia zorganizować u siebie wspólnie z komendą PSP ale tam nie ma z kim gadać   :angry:

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.300
Odp: Rescue Days 2012 - kilka zdjęć
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 16, 2012, 15:37:37 »
Ale powiedz o co biega bo nie kumam

- RescueDays 2012 – nie ma zaproszenia wypełniasz kartę zgłoszenia na stronie / płacisz / jedziesz
   http://www.weber.de/wr/de/rettungsgeraete/rd_anmeldung.php

- co cię interesuje pokaz konkretnego sprzętu , czy szkolenie i doskonalenie technik ? 

Napisz na PW z jakiego powiatu jesteś i co cię interesuje  .

Pozdrawiam .

Offline Misza13

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Rescue Days 2012 - kilka zdjęć
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 16, 2012, 20:03:41 »
No właśnie takiej informacji Mi brakowało -_- a wystarczyło żeby powiedzili (przedstawicel Webera) wejdź tu i tu kliknij zapłać i tyle takie proste a takie trudne dla niektórych Ehhhhh. Miko na pewno się odezwę na PW

Offline web

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Rescue Days 2013?
« Odpowiedź #21 dnia: Październik 17, 2012, 20:56:25 »
W tym roku faktycznie dysponowaliśmy kilkoma bezpłatnymi miejscami na RescueDays i zostały one w większości skonsumowane przez instruktorów Szkół i Ośrodków Szkolenia SP. Postanowiliśmy przekazać tę specjalistyczną wiedzę w sposób kaskadowy, czyli: my nauczymy Ciebie czegoś nowego , a Ty ucz dalej. Wydaje mi się, że to był trafny wybór, aczkolwiek kilku bardzo dobrych instruktorów i tak zostało pominiętych.
Co do organizacji RescueDays w Polsce jestem umiarkowanym optymistą: jest kilka osób gotowych się zaangażować, mamy wstępną lokalizację, będziemy mieli wsparcie sprzętowe ze strony Fabryki (być może też finansowe), a i nasi Dealerzy krajowi być może dołożą grosik :), kilku naszych zagranicznych instruktorów (w tym "papież" od ciężarówek) jest gotowych przyjechać za darmo, mam kontakt z człowiekiem, który organizował wszystkie nowoczesne samochody do pocięcia - obiecał pomóc i rzecz może dla niektórych trochę zaskakująca: w Polsce jest wystarczająca ilość bardzo dobrych instruktorów - no może nie wszyscy pracują na etacie wykładowcy w PSP ;) - którzy chcieliby się zaangażować.
I punkt dla wielu najważniejszy: celujemy w imprezę niskobudżetową w porównaniu do pierwowzoru i niedochodową, tak aby opłata za uczestnictwo zamknęła się w przedziale 500-1000 zł od uczestnika

Offline Sajmonowski

  • World Citizen. Son of Man. A Moving form of dust.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 679
  • Strażaku - ratuj się sam!
    • Grupa Szybkiego Reagowania
Odp: Rescue Days 2012 - kilka zdjęć
« Odpowiedź #22 dnia: Październik 23, 2012, 09:25:24 »
Właśnie tego też się obawiałem brak wyspecjalizowanej  kadry...(czytaj praktyków uczestniczących w działaniach czynnie, ćwiczących - nie teoretyków z gwiazdkami)   jeśli by np. udało się ściągnąć kadrę szkolącą np . z niemiec, austrii problemem zapewne była by bariera językowa....

Mniejszy problem, niż przypuszczasz ;)

Właśnie pożegnaliśmy strażaków z Niemiec i Austrii w niedzielę. Mieliśmy zaplanowane 4 osoby władające językiem angielskim, w  tym 3 ćwiczące aktywnie, a wyszło jeszcze więcej (co najmniej jeszcze 1 angielski i 1 niemiecki). Uczestnicy-tłumacze to podstawa i wcale ich nie brakuje, o ile zrobisz odpowiednie rozpoznanie.
http://www.os-psp.olsztyn.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=129:midzynarodowe-warsztaty-ratownicze-&catid=43:kursy-szkolenia-i-inne&Itemid=71

Pozdrawiam,
Sajmonowski
Zawsze ćwicz tak, jakby od tego zależało Twoje życie. Bo zależy!

www.cfbt.pl

Offline bulon

  • Elitarny spamer :)
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.521
  • www.heartsaver.pl
    • Kursy pierwszej pomocy
Odp: Rescue Days 2012 - kilka zdjęć
« Odpowiedź #23 dnia: Październik 23, 2012, 10:03:33 »
wiecej ludzi na dole gada w jezykach obcych niz na gorze
Prywatnie zdanie wyrażam pisząc kolorem czarnym.

Moderuje przy pomocy koloru navy.
Każdy moderator ma swój kolor.

Offline superfire

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 365
Odp: Rescue Days 2012 - kilka zdjęć
« Odpowiedź #24 dnia: Październik 23, 2012, 10:32:32 »
Właśnie tego też się obawiałem brak wyspecjalizowanej  kadry...(czytaj praktyków uczestniczących w działaniach czynnie, ćwiczących - nie teoretyków z gwiazdkami)   jeśli by np. udało się ściągnąć kadrę szkolącą np . z niemiec, austrii problemem zapewne była by bariera językowa....

Mniejszy problem, niż przypuszczasz ;)

Właśnie pożegnaliśmy strażaków z Niemiec i Austrii w niedzielę. Mieliśmy zaplanowane 4 osoby władające językiem angielskim, w  tym 3 ćwiczące aktywnie, a wyszło jeszcze więcej (co najmniej jeszcze 1 angielski i 1 niemiecki). Uczestnicy-tłumacze to podstawa i wcale ich nie brakuje, o ile zrobisz odpowiednie rozpoznanie.
http://www.os-psp.olsztyn.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=129:midzynarodowe-warsztaty-ratownicze-&catid=43:kursy-szkolenia-i-inne&Itemid=71

Pozdrawiam,
Sajmonowski

Cieszę  się , że moje obawy są bezpodstawne , czyli jak się chce to jednak można . Faktycznie jak się zrobi rozeznanie to paru chłopaków zna języki . Czyli nie ma co gdybać . A może jest wręcz odwrotnie u nas są lepsi fachowcy niż za granicą... ? i wtedy nie ma potrzeby ściągać kogoś z zewnątrz