Autor Wątek: kurs na pojazdy uprzywilejowane  (Przeczytany 2011 razy)

Offline rupek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 52
kurs na pojazdy uprzywilejowane
« dnia: Październik 05, 2012, 14:55:55 »
mam pewną watpliwosc, otoz 14-10-2012 jestem zapisany na kurs na pojazdy uprzywilejowane w moim wordzie (cena 200 zł). Jest to szkolenie teoretyczne + praktyczne jednodniowe. Kurs ten robie przyszłosciowo jako dodatkowe uprawnienie (obecnie nie mam stycznosci z pojazdami uprzywilejowanymi jako kierowca).

19 albo 16-01-2013 wchodzą w zycie nowe przepisy na podstawie ktorych pozwolenie na kierowanie pojazdami uprzywilejowanymi bedzie wydawane przez staroste na podstawie a) orzeczenia lekarskiego b) orzeczenia psychologicznego c) zaswiadczenia o ukonczeniu kursu na prowadzenie pojazdow uprzywilejowanych

I teraz moja pytanie brzmi: czy jest w ogole sens robic teraz taki kurs ? Czy jesli bede mial papier ze odbylem ten kurs, to moge sam isc na badania lekarskie i psychologiczne i wtedy uzyskam uprawnienia na te pojazdy na starych zasadach ? jesli tak to od kogo ?

No i czy po zmianie przepisow nie bedzie tak, że ponownie bede musial udac sie na nowy kurs ? (bo po zmianach te kursy maja byc jakies bardziej rozszerzone)

Jesli ktos ma jakies pojecia jak to wyglada z tymi pojazdami uprzywilejowanymi to prosze o opinie

Offline Zielony300

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: kurs na pojazdy uprzywilejowane
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 05, 2012, 15:24:34 »
Czesc
a po co Ci ten kurs jak nie masz stycznosci z tymi pojazdami? Jeżeli dostaniesz się do pracy, w której będą potrzebne takie uprawnienia to pracodawca Cie zapewni taki kurs czy pozwolenie na kierowanie pojazdami uprzywilejowanymi.