Rozwój osobisty i zawodowy > Jak zostać strażakiem...

Badania i psychotesty.

<< < (2/19) > >>

darkpower:
u mnie w osp badania podbija lekarz rdzinny, robi ekg, cisnienie, tetno no i patrzy w historie chorób i tyle.
A nie wiem jak to jest z psychologiem bo np jak bylem na badaniach do psp to np do decyzji WKL można się odwołać w ciągu 14 dni od wytawienia decyzji, wiec nie wiem czy nie można by się odwołać i od tego na piśmie :). Ale jeśli się da wydaje mi się że musi być konkretny powód aby to uznali

macqo903:
żeby nie tworzyć nowego postu trochę odświeżę temat. Jest gdzieś zawarte w ustawie to, że do następnego badania można przystąpić dopiero po upływie  roku od negatywnego wyniku u psychologa ??

kosaa:
Nie ma nic takiego, jedynie psycholog moze cie spytac czy mjales juz takie psychotesty. :huh:

lukasz5316:
A jak jest na badaniach w szkołach aspiranckich ?

Grzesio:
Badania w Poznaniu.
Byliśmy podzieleni na grupy 10 osobowe na dzień, badania szły sprawnie, wchodziliśmy bez kolejki, chociaż zdarzały się przypadki gdzie ludzie po prostu się wpychali. Badania były przeprowadzone w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej MSW w Poznaniu przy ul. Dojazd 34. Musieliśmy stawić się o godzinie 6:40, wszystko poszło sprawnie o 12 koniec badań.
Musieliśmy posiadać: :kwit:
[/size]-mocz z rana w pojemniku
-książeczkę wojskową
-długopis
-dowód osobisty
W pokoju 104 odebraliśmy kartę obiegową oraz plan/harmonogram badań tzn. o której i w jakim pokoju będzie mógł nas przyjąć dany lekarz. Po zrobieniu wszystkich badań kartę obiegową zdaliśmy w pokoju 104.
Badania po kolei:
1.Neurolog- dosłownie chwila- dotknąć palcem nosa z zamkniętymi oczami, skłon w przód, lekarz przejechał palcem po podeszwie stopy.
2. Laboratorium- oddany mocz oraz krew wyniki do odbioru ok. 11
3. Audiogram- badanie słuchu. Wchodzi się do kabiny dźwiękoszczelnej, zakłada słuchawki, dostaje się przyrząd do przyciskania, gdy usłyszymy dźwięk, wciskamy przycisk.
4. Dermatolog- rozpiera się do majtek, sprawdzane są stopy, dłonie oraz brzuch i plecy
5. Laryngolog- trzeba mieć przy sobie wynik audiogramu, lekarz sprawdza uszy, jamę ustną, oraz nos- tutaj ciekawostka, mój lekarz powiedział, że mam krzywą przegrodę i nie da rady bez zabiegu- lekarz na badaniach powiedział, że jest trochę krzywa ale drożna więc OK :) :fiuu: :fiuu: :fiuu:
6. Okulista- czytanie z tablicy, czytanie cyferek z zeszytu, patrzymy pani doktor prosto w oczy-pokazuje palec dookoła głowy i gdy go zobaczymy mamy to potwierdzić, następnie badanie dna oka na maszynie.
7.RTG klatki piersiowej, pobiera się numerek do rejestracji a następnie do zdjęcia, czeka się w kolejce , mamy robione zdjęcie i za ok 2-3 godziny można odebrać
8. Psycholog i psychiatra- długie badanie ok 2 h,
Psycholog:wypełniamy ankietę 305 pytań, dzięki niej pani psycholog określa typ charakteru, następnie ankieta opisowa z pytaniami: Jakie są twoje najważniejsze wydarzenia w życiu? Twoje zainteresowania? Jaką pracę wykonywałeś w życiu? Na końcu test na inteligencję- dopasuj obrazek który pasuję, podany jest ciąg 8 obrazków a należy dopasować ostatni obrazek- osoby zdające na kat. C miały już takie badanie z dopasowaniem obrazku. Na koniec rozmowa z panią psycholog, co robiło się przez ten rok, co by się stało gdybyśmy się nie dostali, dlaczego chcemy byś strażakiem?
Psychiatra- pyta o nadużywanie alkoholu,  jak często pijemy, dlaczego do straży chcemy się dostać, jakie są nałogi w rodzinie, czy były próby samobójcze w rodzinie, czy kiedyś czuliśmy się źle, przygnębieni, mieliśmy poczucie euforii  bez powodu itp.
9. Chirurg- pytał o tatuaże, blizny, pobyty w  szpitalu i tyle
10. Stomatolog- góra dół, lewo prawo językiem, sprawdził wzrokowo uzębienie
11. Internista- osłuch klatki piersiowej i pleców, ciśnienie- koniec
Po wszystkich badaniach, z wypełnioną kartą obiegową oraz wszystkimi wynikami badań zdawało się wszystko do pokoju 104, następnie wchodziło się do pokoju obok, gdzie sprawdzali nasze wyniki badań oraz pytali się o motywację do służby, sprawdzana jest także książeczka wojskowa- jeżeli wszystko ok wypowiadają magiczne słowo: ZAKWALIFIKOWANY  :sympatia:
Pocztą przyjdzie list co i jak na szkole trzeba mieć ze sobą, do widzenia.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej