Autor Wątek: Stomatolog  (Przeczytany 1219 razy)

Offline piotr92strazak

  • Cel: PSP
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.162
Stomatolog
« dnia: Wrzesień 25, 2012, 20:44:42 »
Witam mam pytanie szukałem odpowiedzi na tym forum ale nie znalazłem.
Jeżeli na badaniach u stomatologa ktoś ma plombę w zębach (wypełnienie) to jest jako ubytek czy nie? zaliczany jest do zębów zdrowych? krzywe zęby też są brane jakoś pod uwagę? jeżeli robi się mała próchnica na zębie to od razu wypad? proszę o odpowiedź. Może będzie łatwiej jak ktoś powie jak wygląda takie badanie u stomatologa?
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor

Offline rupek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 52
Odp: Stomatolog
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 25, 2012, 21:50:23 »
jesli nie masz sztucznej szczeki to nie przejmuj sie stomatologiem, nikt nie odpadl bo ma prochnice albo krzywe zęby, bez przesady

Offline piotr92strazak

  • Cel: PSP
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.162
Odp: Stomatolog
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 25, 2012, 21:54:33 »
ja słyszałem ze jak ktoś ma próchnice na zębie to od razu  do widzenia
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor

alkamil2012

  • Gość
Odp: Stomatolog
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 25, 2012, 22:44:07 »
Nie wiem czy dobrze pamiętam ale chyba ząb z plombą jest liczony jako ząb zdrowy. Z tego co pamiętam to ubytek był liczony tylko wtedy kiedy zęba po prostu nie było (był wyrwany lub wybity). Ubytki są przeliczane na procenty. Wydaje mi się ze można było mieć 3 ubytki i nic się nie działo, a co się działo gdy nie było więcej zębów to nie wiem. Pozdrawiam

Offline rupek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 52
Odp: Stomatolog
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 26, 2012, 12:00:55 »
ROZPORZĄDZENIE MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH  z dnia 9 lipca 1991 r.  w sprawie właściwości i trybu postępowania komisji lekarskich podległych Ministrowi Spraw Wewnętrznych. Tu wszystko jest podane w tabelkach. Rozporządzenie posługuje sie okresleniem "braki i wady uzębienia z utratą zdolności rzucia powyżej 50%" wiec sam sobie odpowiedz