Autor Wątek: II stopień na SGSP ND-P29/b (czterosemestralne) - o co chodzi???  (Przeczytany 7171 razy)

Offline Liberty

  • advocatus diaboli
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 263
  • dubito ergo cogito
Od ubiegłego roku zaczęło obowiązywać nowe rozporządzenie w sprawie tytułów zawodowych. Usunięto możliwość uzyskania mgr inż pożarnictwa wskutek ukończenia II stopnia SGSP z semestrem wyrównawczym (3+1 = 4 semestry) dla inżynierów po uczelniach cywilnych. Dlaczego więc w tym roku rusza nowa edycja na starych zasadach, i to nie od lutego tylko od września?
Mnie się coś tam wydaje ale może źle mi się wydaje :)
"Demokracja to ustrój, w którym dwóch meneli spod budki z piwem przegłosowuje profesora uniwersytetu"

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: II stopień na SGSP ND-P29/b (czterosemestralne) - o co chodzi???
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 20, 2012, 09:09:47 »
Pewnie "znalazła się" grupa "odpowiednich" kandydatów na tego rodzaju sposób uzupełnienia kwalifikacji ....  :straz: Kto nie pracjue od wczoraj ten dobrze orientuję się o co mi chodzi.. :krzyk:
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: II stopień na SGSP ND-P29/b (czterosemestralne) - o co chodzi???
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 20, 2012, 10:17:50 »
Nowa edycja może ruszać ale jak rozporządzenie trzyma nadawanie tytułów po tych studiach, to nie należy się spodziewać, że będą jakieś zmiany. Gdyby rozporządzenie się zmieniło to wtedy droga znów byłaby otwarta....
EGO = 1 / wiedza

boloo

  • Gość
Odp: II stopień na SGSP ND-P29/b (czterosemestralne) - o co chodzi???
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 20, 2012, 11:56:27 »
W warunkach rekrutacji wyraźnie powołują się na nowe rozporządzenie (Dz. U. nr 196 poz. 1167), które wyraźnie mówi kto może otrzymać tytuł mgr inż. pożarnictwa... może po studiach cywilnych dostaną mgr inż. bez pożarnictwa... tylko tyle, że będą absolwentami SGSP...

Offline Gatou

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 118
  • Cel: JRG
Odp: II stopień na SGSP ND-P29/b (czterosemestralne) - o co chodzi???
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 20, 2012, 12:53:55 »
Właśnie dowiedziałem się tego samego bo jestem tym bardzo zainteresowany , niestety tytuł Inżyniera Pożarnictwa otrzymam dopiero po skończeniu Aspirantki .

g1o2s3c

  • Gość
Odp: II stopień na SGSP ND-P29/b (czterosemestralne) - o co chodzi???
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 20, 2012, 14:05:02 »
Moim zdaniem tytuł inżyniera pożarnictwa powinien być nadawany tylko po studiach dziennych w służbie kandydackiej. Dlaczego ktoś ma się męczyć 4 lata w elitarnej SGSP, a inny pojeździć sobie na zjazdy co bardziej przypomina spotkania %%%...

Offline Liberty

  • advocatus diaboli
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 263
  • dubito ergo cogito
Odp: II stopień na SGSP ND-P29/b (czterosemestralne) - o co chodzi???
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 20, 2012, 21:46:32 »
Moim zdaniem tytuł inżyniera pożarnictwa powinien być nadawany tylko po studiach dziennych w służbie kandydackiej. Dlaczego ktoś ma się męczyć 4 lata w elitarnej SGSP, a inny pojeździć sobie na zjazdy co bardziej przypomina spotkania %%%...

Jak najbardziej się zgadzam. Do tego powinno się otrzymywać unikalny certyfikat potwierdzający elitarność ciała, umysłu i światopoglądu oraz sygnet jak po West Point, tak żeby każdy od razu wiedział z kim ma do czynienia  :mellow:
"Demokracja to ustrój, w którym dwóch meneli spod budki z piwem przegłosowuje profesora uniwersytetu"

szeregowyy

  • Gość
Odp: II stopień na SGSP ND-P29/b (czterosemestralne) - o co chodzi???
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 20, 2012, 22:19:51 »
no i piosenka powinna tle:
jesteś bogiem, uświadom to sobie ...

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.388
Odp: II stopień na SGSP ND-P29/b (czterosemestralne) - o co chodzi???
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 20, 2012, 22:45:36 »
Moim zdaniem tytuł inżyniera pożarnictwa powinien być nadawany tylko po studiach dziennych w służbie kandydackiej. Dlaczego ktoś ma się męczyć 4 lata w elitarnej SGSP, a inny pojeździć sobie na zjazdy co bardziej przypomina spotkania %%%...
Dodatkową nagroda powinien byc patent na nieomylność!!
A z uwagi ze mam doczynienia z DE*ILEM to i na "mondrosc" jakies kwity.... i jeszcze pare kwitów na urok osobisty co by taki ba*an po dziennej znalazł se babe !!
(do moda to sarkazm na autora cytowanego postu)
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline strazakusX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 464
Odp: II stopień na SGSP ND-P29/b (czterosemestralne) - o co chodzi???
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 21, 2012, 08:23:22 »
Moim zdaniem tytuł inżyniera pożarnictwa powinien być nadawany tylko po studiach dziennych w służbie kandydackiej. Dlaczego ktoś ma się męczyć 4 lata w elitarnej SGSP, a inny pojeździć sobie na zjazdy co bardziej przypomina spotkania %%%...

Dokładnie. Rektor powinien Wam to czytać co tydzień na apelu, przed zamiataniem całego placu na przyjazd zaocznych...
Codziennie również trzeba sobie powtarzać:
Nie jestem głupszy, jestem na garnuszku państwa, a w zamian zamiatam plac, należy mi się podwyżka. Męczę się w elitarnej SGSP, aby społeczeństwo wiedziało kto jest tym jedynym. Zaoczny to ślizgacz który tylko pije. Jego doświadczenie jest nic nie warte w porównaniu z moimi męczarniami na elitarnej SGSP...

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: II stopień na SGSP ND-P29/b (czterosemestralne) - o co chodzi???
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 21, 2012, 09:48:54 »
Błagam, nie bierzcie tego idioty na poważnie, widać, że to prowokacja.
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

ogniowy85

  • Gość
Odp: II stopień na SGSP ND-P29/b (czterosemestralne) - o co chodzi???
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 21, 2012, 22:30:09 »
Właśnie dowiedziałem się tego samego bo jestem tym bardzo zainteresowany , niestety tytuł Inżyniera Pożarnictwa otrzymam dopiero po skończeniu Aspirantki .

jak to po skończeniu aspirantki? po SA lub CS można jedynie dostać tytuł technika pożarnictwa, inżyniera dostają absolwenci sgsp
 

Offline mariutekk998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: II stopień na SGSP ND-P29/b (czterosemestralne) - o co chodzi???
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 23, 2012, 09:33:45 »
Od ubiegłego roku zaczęło obowiązywać nowe rozporządzenie w sprawie tytułów zawodowych. Usunięto możliwość uzyskania mgr inż pożarnictwa wskutek ukończenia II stopnia SGSP z semestrem wyrównawczym (3+1 = 4 semestry) dla inżynierów po uczelniach cywilnych. Dlaczego więc w tym roku rusza nowa edycja na starych zasadach, i to nie od lutego tylko od września?
Mnie się coś tam wydaje ale może źle mi się wydaje :)

Owszem rusza. to jest ostatnia mgr na starych zasadach- tytułach. A semestr I - uzupełniający odbywał się od lutego tego roku. więc nie wiem w czym problem. Rekrutacja odbyła się jeszcze gdy obowiązywało stare rozporządzenie. Interesowałem się tym i pytałem  w dziekanacie.

Offline Gatou

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 118
  • Cel: JRG
Odp: II stopień na SGSP ND-P29/b (czterosemestralne) - o co chodzi???
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 23, 2012, 11:23:53 »
Dostajesz tylko tytuł mgr i praktycznie nić więcej  dobrze rozumuje ? Czyli żadnych aspiracji zawodowych tym nie rozszerzę ?

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: II stopień na SGSP ND-P29/b (czterosemestralne) - o co chodzi???
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 23, 2012, 12:16:26 »
Rekrutacja może się odbywać na starych zasadach, ale umowę z Tobą oraz należny kwalifikacje (tytuł) podpiszą z Tobą po ukończeniu semestru wyrównawczego, i wtedy może się okazać co dostaniesz na ukończeniu dyplomu. Chcesz być pewny - to już napisz zapytanie do rektora co dostaniesz po ukończeniu studiów. Lepiej mieć na piśmie niż na słowo... @mariutekk998 Tobie chyba chodzi o rocznik NDP28 - to jest ostatni rocznik, który się na to załapał. Wg mnie obowiązuje już rozporządzenie o tytułach zawodowych (w zasadzie od 2011) i obowiązuje już w dniu rekrutacji - co powoduje, że ten rocznik już się nie łapie na ten tytuł.
Pozdr.
EGO = 1 / wiedza

Offline bombaj998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 374
Odp: II stopień na SGSP ND-P29/b (czterosemestralne) - o co chodzi???
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 23, 2012, 14:21:47 »
Po staremu Semestr 0 który się rozpoczął w lutym 2012
"Absolwenci otrzymają tytuły zawodowe zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 19 grudnia 2008 r. (Dz. U. nr 11 poz. 61, § 3 pkt 3 i 4). " 
"3) magister inżynier pożarnictwa - strażakom Państwowej Straży Pożarnej po ukończeniu przez nich kierunku inżynieria bezpieczeństwa w Szkole Głównej Służby Pożarniczej;"

Po nowemu Semestr 0 który się rozpocznie w październiku 2012
"Absolwenci otrzymają tytuły zawodowe zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 1 września 2011 r. (Dz. U. nr 196 poz. 1167). "
"4) magister inżynier pożarnictwa — inżynierom pożarnictwa po uzyskaniu efektów kształcenia określonych dla kwalifikacji drugiego stopnia na kierunku inżynieria bezpieczeństwa w Szkole Głównej Służby Pożarniczej;"

Reasumując nowe rozporządzenie obowiązuje od 1 września 2011 i rekrutacja w 2012 już jest po nowemu.
Ostatni rocznik co dostanie magistra inżyniera pożarnictwa to ten który rozpoczął w lutym 2012 ponieważ zrekrutowani byli jeszcze przed 01.09.2011
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 23, 2012, 14:31:56 wysłana przez bombaj998 »

Offline Gatou

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 118
  • Cel: JRG
Odp: II stopień na SGSP ND-P29/b (czterosemestralne) - o co chodzi???
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 23, 2012, 14:45:33 »
Czyli tak jak pisałem wcześniej dostaje sie tylko tytuł Magistra i nić poza zdobytą wiedzą

Offline bombaj998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 374
Odp: II stopień na SGSP ND-P29/b (czterosemestralne) - o co chodzi???
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 23, 2012, 16:59:11 »
Dokładnie tak tylko z tą wiedzą trochę przesadziłeś :)

Offline Gatou

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 118
  • Cel: JRG
Odp: II stopień na SGSP ND-P29/b (czterosemestralne) - o co chodzi???
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 23, 2012, 19:26:27 »
Więć cena jest chyba tylko za zaszczyt studiowania na SGSP

Offline dr.Kudłaty

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 709
Odp: II stopień na SGSP ND-P29/b (czterosemestralne) - o co chodzi???
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 23, 2012, 19:57:13 »
Więć cena jest chyba tylko za zaszczyt studiowania na SGSP
Ręce opadają jak się czyta niektórych.
Za co ma być cena ? Za możliwość uzyskania tytułu zawodowego mgr inż. POŻARNICTWA ?
Może stworzyć dla takich szkolenie miesięczne !!!! 2000 tyś czesne i możliwość uzyskania stopnia oficerskiego po ukończeniu szkoły podstawowej.... Już widzę kolejki i zapisy na wiele lat. Tatuś weźmie kredyt i wspomoże syna/córkę, aby mógł gwiazdki założyć na pagon i RZĄDZIĆ po oficersku!
Zdajcie sobie w końcu sprawę z tego, że stopień oficerski to w pierwszej kolejności ODPOWIEDZIALNOŚĆ, WIEDZA i POSTAWA godna "oficera" .....



to już nawet mnie przerasta  :cooo:

Offline Gatou

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 118
  • Cel: JRG
Odp: II stopień na SGSP ND-P29/b (czterosemestralne) - o co chodzi???
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 23, 2012, 21:10:57 »
Kudłaty , pisze tylko  że ten kierunek nić więcej nie daje osobie cywilnej oprócz zaszczytu studiowania na sgsp

Offline Liberty

  • advocatus diaboli
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 263
  • dubito ergo cogito
Odp: II stopień na SGSP ND-P29/b (czterosemestralne) - o co chodzi???
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 24, 2012, 08:03:38 »
§ 11 rozporządzenia mówi, że 
Cytuj
Studenci przyjęci na studia przed dniem wejścia w życie rozporządzenia oraz w roku akademickim 2011/2012 uzyskują tytuły zawodowe, których nazwy są zgodne z nazwami określonymi w przepisach dotychczasowych.
...tak więc na semestr zerowy (wyrównawczy), który rozpoczyna się w październiku, rzutem na taśmę załapali się "ostatni mohikanie"  :mellow:
"Demokracja to ustrój, w którym dwóch meneli spod budki z piwem przegłosowuje profesora uniwersytetu"

Offline bombaj998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 374
Odp: II stopień na SGSP ND-P29/b (czterosemestralne) - o co chodzi???
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 24, 2012, 09:02:33 »
§ 11 rozporządzenia mówi, że 
Cytuj
Studenci przyjęci na studia przed dniem wejścia w życie rozporządzenia oraz w roku akademickim 2011/2012 uzyskują tytuły zawodowe, których nazwy są zgodne z nazwami określonymi w przepisach dotychczasowych.
...tak więc na semestr zerowy (wyrównawczy), który rozpoczyna się w październiku, rzutem na taśmę załapali się "ostatni mohikanie"  :mellow:

I było by tak jak piszesz gdyby w pażdzierniku nie rozpoczynał się rok akademicki 2012/2013

Offline Gatou

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 118
  • Cel: JRG
Odp: II stopień na SGSP ND-P29/b (czterosemestralne) - o co chodzi???
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 24, 2012, 10:16:04 »
Więc dalej zmierzamy do tego że tytułu zawodowego już nie dostaniesz :)

Offline bombaj998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 374
Odp: II stopień na SGSP ND-P29/b (czterosemestralne) - o co chodzi???
« Odpowiedź #24 dnia: Październik 08, 2012, 14:12:43 »
Wrócę do tematu , jest ktoś kto dostał umowę ? magister inżynier czy magister inżynier pożarnictwa ?