Autor Wątek: Najnowsze Ustawy Wchodzace Od 2006 R  (Przeczytany 1833 razy)

Offline ratownik19

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Najnowsze Ustawy Wchodzace Od 2006 R
« dnia: Grudzień 28, 2005, 16:31:07 »
Witam

Interesuja mnie najnowsze ustawy jakie wchodza w 2006 roku.
Jezeli ktos wie to prosze sie wypowiedziec na ten temat lub napisac na mój
mail ratownik_19@wp.pl
Z góry dziękuje i pozdrawiam wszystkich strazaków :)

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Najnowsze Ustawy Wchodzace Od 2006 R
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 28, 2005, 17:19:09 »
Jak tak bardzo się nudzisz, to odwiedzaj regularnie

Internetowy System Informacji Prawnej

Tam znajdziesz wszystko. Zapewniam cię, że nie jest zbyt pasjonująca lektura.
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline wodnik

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 658
Najnowsze Ustawy Wchodzace Od 2006 R
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 28, 2005, 21:12:00 »
lang TY ciągle w tym siedzisz?

Pozdrawiam
...........sam sobie sterem, żeglarzem i okrętem.

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Najnowsze Ustawy Wchodzace Od 2006 R
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 29, 2005, 17:30:10 »
Strasznie mnie to wciągnęło. Niezłe BAGNO. Jeszcze akt nie wejdzie w życie, a już kombinują nad poprawkami. Swoją drogą ostatnia nowelizacja naszej pragmatyki też nie załatwiła wszystkich spraw. Znowelizowali art. 28 i art. 43, ale zapomnieli już o art. 114c. A wystarczyło tylko skreślić w ust. 1 pkt 1 "karę pozbawienia wolności lubkarę pozbawienia praw publicznych", a zamiast "na karę pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania" w ust. 2 wstawić "za przestępstwo inne niż określone w art. 43 ust. 2 pkt 4". I w ten sposób jest luka, która być może przyda się kiedyś jakiemuś kadetowi lub podchorążemu, oczywiście jesli będzie miał jakieś schorzenia ortopedyczne ;).
Ciekawy też jest art. 78. Kolega stracił brak lokalu, ponieważ pochwalił się umową użyczenia między nim i jego żoną, a jego teściami. Oczywiście gamgol się nie odwołał. Ciekawe jak mądra pani zajmująca stanowisko radcy prawnego wykazałaby tożsamość użytkowania z posiadaniem? Ale oni maja różne takie zagrania. Np. KW twierdzi, że kp nie obowiązuje w PSP (urzędowo - na piśmie), przyznaje również, że przed ostatnią nowelizacją można było przyjąć do służby osobę skazaną prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo umyślne ścigane z oskarżenia publicznego (i tutaj sie z nim zgadzam), a pan dyrektor R. z KG stwierdza kategorycznie, że taka sytuacja nie mogła mieć miejsca. Taka drobna rozbieżność interpretacyjna...

wodnik - a ty już jesteś po wszystkim? mi się zanosi dopiero na lipiec...
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 28, 2007, 14:27:30 wysłana przez lang »
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie