Autor Wątek: Działania ratownicze podczas katastrof kolejowych - konferencja.  (Przeczytany 3733 razy)

Offline max[]

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.156
    • ...
Przeglądając oferty szkoleniowe natrafiłem na bardzo ciekawą propozycję:
„Działania ratownicze podczas katastrof kolejowych IX Konferencja w Spale”

Program konferencji:
Cytuj
Po raz pierwszy organizujemy dla Państwa przestrzeń, gdzie dowódcy jednostek PSP i strażacy ratownicy będą mieli okazję porównać swoje doświadczenia zdobyte podczas akcji ratowniczych na kolei. Uczestnik pozna dokładne analizy przeprowadzonych w ostatnim czasie akcji i dowie się, jak straż pożarna powinna przygotowywać się do sprawnego usuwania skutków wydarzeń masowych. Poruszony zostanie temat efektywnej współpracy i komunikowania się z innymi służbami oraz lokalnymi władzami podczas katastrof.

Sesja I - Straż pożarna
Omówienie działań straży pożarnej podczas katastrof kolejowych pod Szczekocinami i Białymstokiem.
Współpraca ratowników straży pożarnej z kolejowymi służbami ratowniczo-gaśniczymi. Taktyka działań ratowniczych, ratownictwo podczas zagrożenia chemicznego.

Sesja II - Kolej
Poprawa bezpieczeństwa w transporcie szynowym – technika i komunikacja.
Działania kolejowych służb ratowniczo-gaśniczych podczas katastrof.
Ciężki sprzęt ratownictwa kolejowego a współpraca z siłami Straży Pożarnej.

Sesja III - Zagraniczni goście
Współpraca służb ratowniczych w Europie Środkowej.
Analizy akcji ratowniczych podczas katastrof kolejowych za granicą.
Warto dowiedzieć się, jak funkcjonują za granicą systemy współpracy służb ratowniczych podczas katastrof kolejowych. Nasi eksperci wskażą najważniejsze elementy usprawniające prowadzenie akcji ratowniczych w krajach sąsiadujących z Polską oraz podzielą się swoim doświadczeniem w zakresie prawidłowej komunikacji pomiędzy strażakami a służbami kolejowymi.

Niestety koszt uczestnictwa w konferencji to bagatela 650zł plus VAT  czyli blisko 800zl, doliczając nocleg i wyżywienie ponad  1000zł. Kwota spora biorą pod uwagę, że to konferencja.

W krótkim opisie jest mowa o zapoznaniu się przez uczestników z analizami akcji ze zdarzeń kolejowych spod Szczekocin, Białegostoku.
Jako, że cena jak i firma raczej nie zachęca do uczestnictwa mam pytanie czy posiadacie koledzy wymienione analizy. Ja, jak i z pewnością rzesza kolegów z chęcią zapoznałby się z tym analizami w ramach samodoskonalenia. Chyba że są one tajne a dostęp do nich jest rzeczywiście odpłatny to trudno, trzeba będzie obejść się smakiem…
« Ostatnia zmiana: Sierpień 31, 2012, 23:47:14 wysłana przez max[] »

Offline ignacy b

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 699
Odp: Działania ratownicze podczas katastrof kolejowych - konferencja.
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 01, 2012, 23:10:40 »
Zapowiada się ciekawie -  "usuwanie skutków" przez straż pożarną,  "kolejowe służby ratowniczo-gaśnicze" i o zagrożeniach chemicznych będzie! A że zginęło kilkanaście osób - to pewnie będzie kolejna konferencja - ciekawe, taniej, czy drożej...

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.300
Odp: Działania ratownicze podczas katastrof kolejowych - konferencja.
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 02, 2012, 23:01:39 »
 @max[] no jakoś chyba nikt analizy niema – tych oficjalnych PSP na pewno sporządzonych zgodnie z\ przepisami  i będzie trzeba kupić i zapłacić !

Ty ale najpierw zadzwoń bo może tak jak w przypadku analizy gdzie zginął strażak OSP może być tylko dostępna dla funkcjonariuszy PSP i możesz pieniądze wyrzucić w błoto bo Cię z sali wyproszą jako pod gatunek ratownika .

Offline max[]

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.156
    • ...
Odp: Działania ratownicze podczas katastrof kolejowych - konferencja.
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 03, 2012, 12:29:00 »
Teraz rodzą się kolejne pytania skoro strażacy takowych analiz nie mają.
Jakimi analizami dysponuje firma organizująca konferencje?
Czy są to analizy sporządzone przez KG ?
Czy zostały one udostępnione nieodpłatnie tej firmie?
Czy ja zwykły strażak OSP mogę wystąpić do KG o udostępnienie takiej analizy?
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 03, 2012, 12:39:13 wysłana przez max[] »

Offline Łukasz Telus

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 930
    • Łukasz Telus Fotografia
Odp: Działania ratownicze podczas katastrof kolejowych - konferencja.
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 03, 2012, 16:02:53 »
Omówienie działań straży pożarnej podczas katastrof kolejowych pod Szczekocinami i Białymstokiem to nie jest to samo co ANALIZA.

Omówić działania to można by chociażby na podstawie materiałów medialnych i prasowych ;)

Przedstawione będą Analizy akcji ratowniczych podczas katastrof kolejowych za granicą.

Offline strazak.poznan

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Działania ratownicze podczas katastrof kolejowych - konferencja.
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 03, 2012, 16:13:09 »
Dobre pytania.

Ciekawe kto ile bierze na takiej komercji. Na pewno biurowi ukrywają materiały i czekają aż dostaną dobrą cenę.
A co ma z tego podział???

Taaaa, już im wierzę, że po raz pierwszy organizują - bez przerwy jeżdżą gdzieś się niby naradzić, a tak naprawdę pewnie uchlać w trupa.

Offline max[]

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.156
    • ...
Odp: Działania ratownicze podczas katastrof kolejowych - konferencja.
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 03, 2012, 16:38:16 »
Łukasz, bardziej mi chodzi o ten akapit:

 Uczestnik pozna dokładne analizy przeprowadzonych w ostatnim czasie akcji i dowie się, jak straż pożarna powinna przygotowywać się do sprawnego usuwania skutków wydarzeń masowych.

Stąd moje pytanie i prośba o te analizy.
Link do oryginalnego tekstu : http://www.elamed.pl/oferta/akademia-elamed/aktualne-szkolenia/138

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.300
Odp: Działania ratownicze podczas katastrof kolejowych - konferencja.
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 03, 2012, 18:07:28 »
Omówienie informacji medialnych o Szczekocinach i Białymstoku za 1000,- chyba taniej zainstalować Internet ...  :szalony:

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Działania ratownicze podczas katastrof kolejowych - konferencja.
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 04, 2012, 20:07:07 »
U mnie w KM wydać 800 zeta to za drogo na szkolenie dwudniowe. Jak były te szkolenia po 300 - 400 zł to było OK. Z czego na pewno - w ostatnich czasach - będą pokazy i wykłady ze strony reklamodawców więc cena jest jak dla mnie mocno przesadzona.
EGO = 1 / wiedza