Autor Wątek: Pies ratowniczy...  (Przeczytany 1540 razy)

Offline Delicjusz

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Pies ratowniczy...
« dnia: Sierpień 30, 2012, 12:38:14 »
Ostatnio zastanawiam się, by za jakiś czas kupić psa i wyszkolić go w specjalności poszukiwań terenowych. Nie wiem jednak jak się za to zabrać i nigdzie nie mogę znaleźć konkretnych artykułów lub książek "dla zielonych" na ten temat. Czytałem, że stowarzyszenie STORAT prowadzi takie szkolenia, ale to drugi koniec Polski. Proszę o pomoc.

Offline krzysiek_2k

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 324
Odp: Pies ratowniczy...
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 30, 2012, 14:06:48 »

Offline kuba.

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 208
    • OSP Mosina
Odp: Pies ratowniczy...
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 30, 2012, 14:15:13 »
Jeśli nie masz doświadczenia to w żaden sposób nie wyszkolisz psa nawet co do prostych komend, o czymś bardziej skomplikowanym nie wspominając nawet. Na Twoim miejscu poszukałbym kontaktu z jakąś organizacją, grupą czy osp która zajmuje się m.in poszukiwaniem ludzi, a co za tym idzie mają psy i wiedzą jak lub wiedzą gdzie je szkolić.
Brotherhood - work together, survive together...

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Pies ratowniczy...
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 30, 2012, 14:26:34 »
Ostatnio zastanawiam się, by za jakiś czas kupić psa i wyszkolić go w specjalności poszukiwań terenowych. Nie wiem jednak jak się za to zabrać i nigdzie nie mogę znaleźć konkretnych artykułów lub książek "dla zielonych" na ten temat. Czytałem, że stowarzyszenie STORAT prowadzi takie szkolenia, ale to drugi koniec Polski. Proszę o pomoc.
Napisz więc gdzie ten pierwszy koniec dokładnie Polski jest, może uda się nam chociaż trochę pomóc. Ale i tak, tak jak wspomnieli przedmówcy - łatwo nie będzie, jeśli nigdy wcześniej nie miałeś z tym styczności.
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!