Autor Wątek: Komendant Główny PSP zaprasza na strażacki festyn !!!  (Przeczytany 11735 razy)

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.935
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Komendant Główny PSP zaprasza na strażacki festyn !!!
« dnia: Sierpień 23, 2012, 15:14:12 »
Komendant Główny PSP gen. brygadier Wiesław Leśniakiewicz zaprasza wszystkich strażaków wraz z rodzinami na strażacki festyn, który odbędzie się 25 sierpnia 2012 r. na Stadionie Narodowym w Warszawie.
http://www.straz.gov.pl/page/index.php?str=18&id=34035
Fajna rzecz tylko jedno ale Panie Komendancie .... :) Bezpłatne karty wstępu dystrybuowane są dla strażaków PSP przez komendy powiatowe/miejskie PSP za pośrednictwem komend wojewódzkich PSP. :)
U mnie w mojej KM PSP nawet nie wiedzą że jest coś takiego organizowane.A w kilku chetnych chcieliśmy zorganizować wyjazd rodzinny.

Offline badi_fire

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: Komendant Główny PSP zaprasza na strażacki festyn !!!
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 23, 2012, 15:16:10 »
Na to pieniądze są ale na paliwo w JRG już nie.....
"...idę tam skąd wszyscy inni uciekają w obawie przed śmiercią..."

www.osp.nowytarg.pl

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Komendant Główny PSP zaprasza na strażacki festyn !!!
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 23, 2012, 16:05:29 »
Na podwyżki nie ma, na paliwo nie ma, za euro nie ma ..... na festyn JEST !!!!!
Brawo ....  czyli nic się nie zmienia od lat..... :(

PS. Ciekawe ile będzie kosztowała organizacja tej imprezy ? 
ponoć mamy kryzys....

Cytuj
Fajna rzecz tylko jedno ale Panie Komendancie .... :) Bezpłatne karty wstępu dystrybuowane są dla strażaków PSP przez komendy powiatowe/miejskie PSP za pośrednictwem komend wojewódzkich PSP. :)
U mnie w mojej KM PSP nawet nie wiedzą że jest coś takiego organizowane.A w kilku chętnych chcieliśmy zorganizować wyjazd rodzinny.
Po to sa dystrybuowane przez komendy wojewódzkie żeby za dużo nie zostało dla tych z powiatowych.... 
Więc się nie dziw, że nie wiedza lub że zabrakło.....
A czy sa też wejściówki płatne ? skoro już nie ma od miesiąca tych bezpłatnych ??
Jesli tak to ile musi zapłacić strażak najniższego szczebla żeby ci z wyższych komend mogli wejśc z rodzinami "za darmo" ??
 
« Ostatnia zmiana: Sierpień 23, 2012, 16:28:53 wysłana przez Geddeon »

Offline deejayslonio

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 845
Odp: Komendant Główny PSP zaprasza na strażacki festyn !!!
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 23, 2012, 16:49:55 »
Nie ma płatnych więc nie siejcie zamętu nieprawdziwymi informacjami.
Wejściówek nie było miesiąc temu bo chyba dopiero w zeszłym tygodniu trafiły do Komend!

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.935
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Komendant Główny PSP zaprasza na strażacki festyn !!!
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 23, 2012, 17:05:06 »
Nie ma płatnych więc nie siejcie zamętu nieprawdziwymi informacjami.
Wejściówek nie było miesiąc temu bo chyba dopiero w zeszłym tygodniu trafiły do Komend!
To nie jest zamęt tylko zapytanie ... gdzie one są bo w komendach nikt o nich nie wie, nie wiedzieli ...

Offline Sylwek185

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 285
Odp: Komendant Główny PSP zaprasza na strażacki festyn !!!
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 23, 2012, 17:34:48 »
Może nie każdy musiał o nich wiedzieć, może widzą Ci którzy powinni?

Offline deejayslonio

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 845
Odp: Komendant Główny PSP zaprasza na strażacki festyn !!!
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 23, 2012, 18:43:41 »
Nie wiem kto zajmuje się rozprowadzeniem po poszczególnych Komendach. W Warszawie bilety otrzymaliśmy w zeszłym tygodniu(chyba we wtorek). Zapisy na bilety były w sierpniu.

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Odp: Komendant Główny PSP zaprasza na strażacki festyn !!!
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 23, 2012, 18:44:27 »
W najbliższą sobotę na Stadionie Narodowym ma się odbyć wielki strażacki festyn. Przy piosenkach Budki Suflera bawić ma się kilkadziesiąt tysięcy osób - strażaków i ich rodzin. Impreza będzie zamknięta, a organizując ją fundacja ma wynająć arenę... za złotówkę.

http://remiza.com.pl/aktualnosc/2829/Stadion_Narodowy_wynajeli_za_zlotowke.html
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Komendant Główny PSP zaprasza na strażacki festyn !!!
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 23, 2012, 18:53:23 »
http://zosprp.pl/?q=content/nowy-strazak
W każdym nowym numerze dwie wejściówki.
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!


Offline ryflak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 198
Odp: Komendant Główny PSP zaprasza na strażacki festyn !!!
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 23, 2012, 20:21:27 »
U mnie w komendzie (powiatowej) jest pełno tych wejściówek i nie ma nikogo chętnego na wyjazd.

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Odp: Komendant Główny PSP zaprasza na strażacki festyn !!!
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 23, 2012, 21:59:26 »
U mnie w komendzie (powiatowej) jest pełno tych wejściówek i nie ma nikogo chętnego na wyjazd.
skoro tak, o niech ktoś wezmie dla mnie 3 sztuki, spotkamy się pod narodowym... info na pw...
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Komendant Główny PSP zaprasza na strażacki festyn !!!
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 23, 2012, 22:12:16 »
http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/dla-waldemara-pawlaka-stadion-narodowy-za-darmo-wynajal-obiekt-za-zlotowke_275043.html

Już media nakręcają aferę !
No nie ma się co dziwić..... I nie tylko "Fakt" ale rówiez na innych forach wyrażane jest oburzenie.
Ludzie patrzą na to trochę inaczej.  Stadion wybudowano za ogromne pieniądze pochodzące z podatków. Koszty utrzymania tego obiektu są też duże. Stadion powinien zarabiać sam na siebie żeby przedsięwzięcie było opłacalne a przynajmniej nie przynosiło strat.
 Jak teraz czytają że zostaje wynajęty za "symboliczna złotówkę" to znaczy ze coś jest nie tak.
Jeśli prawo jest równe wobec wszystkich to gdyby chcieli np. polscy taksówkarze zorganizować sobie imprezę na narodowym czy jakiś związek elektryków  to też zapłaciliby tylko złotówkę ??
 Otóż chyba nie....
Do tego dochodzi ZOSP a właściwie nie tyle związek co jego Prezes Pan Waldemar Pawlak, który jest politykiem, a jego partia ZSL,... o przepraszam....PSL ostatnio pokazała na czym polega korzystanie z przywilejów władzy.
 Jeśli zbierze sie to do kupy to wychodzi niestety delikatne oburzenie....
Moim zdaniem takie huczne obchodzenie rocznicy utworzenia PSP (bo jeszcze zrozumiałbym jakiś festyn  z okazji dnia strażaka) trochę zaszkodzi wizerunkowi strażaków w społeczeństwie.
 Zwłaszcza że w TV będą pokazywać głównie Wielkiego Prezesa.
 Ale to jest tylko mój punkt widzenia......

PS.
Zobaczcie jak to przekazują media
Cytuj
Kto potrzebuje aż tyle miejsca? Strażacy. Na Narodowym organizują festyn z okazji 20-lecia Państwowej Straży Pożarnej oraz odbywającego się co pięć lat zjazdu Krajowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP.
albo:
Cytuj
Z tych wszystkich atrakcji będą mogli skorzystać tylko ci strażacy oraz członkowie ich rodzin, którzy dostaną specjalne bezpłatne zaproszenia od organizatorów. Biletów do kupienia nie ma, bo na stadionie mają pojawić się dziesiątki tysięcy strażaków. Zwykli ludzie już by się nie zmieścili.
Czyli te wszystkie pokazy sprzętu, działań są robione przez strażaków dla strażaków.... a szkoda.
Uważam, że wszystkie pokazy powinny być dostępne dla społeczeństwa, bo ono powinno widzieć jak wygląda PSP i jak działa i co potrafi i czym dysponuje .....
 Wiedzieliby na co płacą podatki i na co są wydawane....
A tak będzie zaraz, że podatki idą na festyny i promocję pana Waldemara - założymy się ??
i na koniec:
Cytuj
- Festyn to forma podziękowania dla strażaków za ich oddanie, pracę - tłumaczy st. bryg. mgr Paweł Frątczak, rzecznik Państwowej Straży Pożarnej. - Dla wielu osób będzie to jedyna możliwość odwiedzenia Warszawy oraz zobaczenia stadionu
A dlaczego jedyna ?? Tak mało zarabiają czy boją się jeździć do stolicy ?
 Myślę, że najlepsza forma podziękowania za oddanie i prace (każda nie tylko strażacką) to solidne wynagrodzenie.
 Wtedy nawet wejściówki płatne na takie festyny rozeszłyby sie jak świeże bułeczki.
A to wygląda teraz jak robienie igrzysk dla głodnego ludu.....  :-\

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Odp: Komendant Główny PSP zaprasza na strażacki festyn !!!
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 23, 2012, 22:53:53 »
jak zwykle masz rację :) niestety....a dziś w rozmowie z rzecznikiem KG i wspomnieniem że nie o taką PSP "walczyliśmy" skwitował to: "ma Pan rację, to już nie ta jakość..........."

a poza tym co ma PSP do OSP??? to bratanie się wyjdzie nam bokiem, to tylko kwestia czasu kiedy PSP wypadnie z MSW i wejdzie pod samorządy, a wtedy dopiero będzie fajnie....

co innego KSRG - uruchomiło się 1 stycznia 1995 roku, pamiętam bo prowadziłem imprezę sylwestrową dla KG Deli i był tam min wtedy senator Sobotka, świętowali powstanie systemu, ale PSP to ludzie, nie tylko Komendanci a tym bardziej nie Pawlak i jego świta....moim zdaniem to kolejny przekręt PSL i jej szefa

Podobno za wszystko płaci EDURA a to darczyńców Edury:

Złota lista sponsorów 
 PRZEDSIĘBIORSTWO EKSPLOATACJI RUROCIĄGÓW
Płock

BP TECHEM S.A.
Warszawa

POWSZECHNY ZAKŁAD UBEZPIECZEŃ S.A.
Warszawa

RWT TELEFONY POLSKIE S.A.
Radom

POOR (POLSKA) S.A.

Srebrna lista sponsorów 
POLSKA WYTWÓRNIA PAPIERÓW WARTOŚCIOWYCH S.A.
Warszawa

POLSKI KONCERN NAFTOWY ORLEN S.A.
Płock

POLKOMTEL S.A.
Warszawa

PARAM S.C.
Warszawa

POWSZECHNA KASA OSZCZĘDNOŚCI BANK POLSKI S.A.
Warszawa

PRUSZYŃSKI SP. Z O.O.
Komorów

LESZCZYŃSKA FIRMA PRODUKCYJNA. ZAKŁAD TECHNIKI GRZEWCZEJ. SP. Z O.O.
Leszno

TEXPOL SP. Z O.O
Bochnia

PRZEDSIĘBIORSTWO BUDOWLANO MONTAŻOWE FLISBUD
Janów Lubelski

ZELLER PLASTIK POLSKA SP. Z O.O.
Wola Rębowska

INTRACO S.A.
Warszawa

PROTECT TADEUSZ CISEK I WSPÓLNICY S.J.
Warszawa

EMARD USŁUGI TRANSPORTOWO-SPRZĘTOWE ZBIGNIEW SŁUPIANEK
Ostrzeszów

SANTE A. KOWALSKI S.J.
Warszawa

MC CAIN POLAND SP. Z O.O.
Strzelin


to już wiadomo dla kogo jest ta impreza....napewno nie dla nas, którzy pracowali dla stworzenia wizerunku PSP......

a mówią że w Polsce tylko k...a i złodziej ma dobrze....

chyba coś w tym jest...........

PS. najbardziej wkurzajace jest to , że od początku na plakacie i w ogłoszeniach zapraszali wszystkich, obiecałem córce i żonie wycieczkę na Narodowy- w końcu dla mnie to tylko 40 km a teraz wyszło że wstęp limitowany i tylko dla wybranych...żenada..

PS2. Jak się dowiedziałem, będzie tam między innymi połowa urzędników warszawskich ratuszy i dzielnic z rodzinami....a miało być dla strażaków.....
 
TO PRYWATNA BIBA KOMENDANTA GŁÓWNEGO I PAWLAKA

 
« Ostatnia zmiana: Sierpień 24, 2012, 07:53:21 wysłana przez Ogniowy »
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

absolwent

  • Gość
Odp: Komendant Główny PSP zaprasza na strażacki festyn !!!
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 23, 2012, 23:43:40 »
U mnie w komendzie powiatowej  informacja była i zapisy chyba już na początku sierpnia, wejściówki już porozdawane i z tego co wiem to dzieciaki chyba do lat 10 wejście bez karty.
PS. czy ktoś może się orientuje jak tam z parkingiem będzie, gdzie się kierować?

Offline deejayslonio

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 845
Odp: Komendant Główny PSP zaprasza na strażacki festyn !!!
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 24, 2012, 06:44:54 »
.
PS. czy ktoś może się orientuje jak tam z parkingiem będzie, gdzie się kierować?

http://www.straz.gov.pl/page/index.php?str=18&id=34035

Offline romiwe

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 589
Odp: Komendant Główny PSP zaprasza na strażacki festyn !!!
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 24, 2012, 07:33:25 »
Będzie Biba czy ktoś chce czy nie, media nagłośnią sprawę i szkoda moim zdaniem że to w ten sposób pozbywamy się wizerunku na który pracowali nasi koledzy
« Ostatnia zmiana: Sierpień 24, 2012, 07:40:42 wysłana przez romiwe »


Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Komendant Główny PSP zaprasza na strażacki festyn !!!
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 24, 2012, 16:47:33 »
no i zaczyna się kręcić.....  coraz to nowe rzeczy będą wypisywać i coraz to nowszych rzeczy będą się czepiać.....

strazak1982

  • Gość
Odp: Komendant Główny PSP zaprasza na strażacki festyn !!!
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 25, 2012, 19:14:40 »
 :milcz:
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 19, 2015, 22:30:49 wysłana przez strazak1982 »

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Odp: Komendant Główny PSP zaprasza na strażacki festyn !!!
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 25, 2012, 19:49:31 »
Wróciłem o 16 z groszami....oglądanie stadionu , po co tam pojechałem zajęło mi niewiele ponad godzinę.
Przede wszystkim dzięki uprzejmości kolegi max[] , który jadąc z Głogowa przywiózł dla mnie wejściówki, miałem okazję wejść na Narodowy. Koledze dziękuję bardzo, jestem bardzo wdzięczny...

A podsumowując to co widziałem:
-stadion piękny - to fakt
-w środku zamiast murawy porozstawiany sprzęt pożarniczy , - samochody, poduszki, i inne atrakcje , ale co najciekawsze moim zdaniem - przyczepki ze ściankami wspinaczkowymi - zasadniczo rozrywka dla dzieci i młodzieży.
Bodajże stały 3 szt. albo się mylę - zainteresowany podpytałem co to i skąd to i teraz ciekawostka - wyobraźcie sobie państwo , że OSP w polsce posiada 10 takich przyczepek z nowoczesnymi ściankami wspinaczkowymi i służą one głównie jako element rozrywki na bibach strażackich....sic..
-ogólnie amosfera sielska i anielska - typowo zorganizowane igrzyska dla ludu , ludu PSL, bo jak się dowiedziałem wejściówek w zarządach wojewódzkich OSP było multum - w PSP jak na lekarstwo, a i tak moim zdaniem nie było więcej niż 20 tyś ludzi..
Acha, strażaków w mundurach PSP było sporo - na zewnątrz do kierowania ruchem i w środku do obsługi samochodów PSP, poza tym jak na lekarstwo -

Więc ja się pytam jakie to 20 lecie PSP?????

Może się czepiam , ale przy dalszym rozwoju OSP i jej dosprzętowieniu, za kilka lat PSP zostanie tylko w większych miastach.

Odwiedziłem i zwiedziłem stadion a resztę olałem bo przykro było na to patrzeć.

Pozdrawiam
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

obiektywny

  • Gość
Odp: Komendant Główny PSP zaprasza na strażacki festyn !!!
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 25, 2012, 20:34:39 »
@ogniowy
Niezły z Ciebie wałek jest.
Pieprzysz na FB i pewnie innych portalach również, żeby bojkotować imprezę i nie uczestniczyć, bo to BIBA KG, a sam kombinujesz po kolesiach jak tu bilety wytargać i na imprezce się pokazać (z dziećmi).


Offline fabiswlkp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 82
Odp: Komendant Główny PSP zaprasza na strażacki festyn !!!
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpień 25, 2012, 22:33:47 »
Najlepiej to siac zmet i robic z igły widły jak cie sie nie podobało to po co tam polazłes ?????  i nie potrzebnie siejesz zamęt zaczynajac w OSP jak maja taki sprzet to niech maja i chwała im za to a ze PSP kierowła ruchem to bardzo dobrze bo zapewne byli w pracy a jak sie jest w pracy to sie pracuje a nie bąki zbija !!!!

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Odp: Komendant Główny PSP zaprasza na strażacki festyn !!!
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpień 25, 2012, 23:59:20 »
@ogniowy
Niezły z Ciebie wałek jest.
Pieprzysz na FB i pewnie innych portalach również, żeby bojkotować imprezę i nie uczestniczyć, bo to BIBA KG, a sam kombinujesz po kolesiach jak tu bilety wytargać i na imprezce się pokazać (z dziećmi).
zabrakło ci odwagi aby spod swojego nicka na tym forum napisać??
przynajmniej wiem o czym piszę, a czasem warto i z takiego powodu pójść i sprawdzić , że jednak ma się rację.......
poza tym nie itneresuję Cię na co idą Twoje i Twojej rodziny podatki???
Współczuję podejścia...jakbym chciał na imprezce się z dziećmi pokazać, to nie wyszedłbym przed jej rozpoczęciem....interesował mnie stadion i sprawdzenie czy prawdą jest to o czym wielu mówi, a niewielu ośmiela się powiedzieć głośno...
a zreszą co ja Ci się będę tłumaczył...
Dobrej nocy...
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

Offline bulon

  • Elitarny spamer :)
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.521
  • www.heartsaver.pl
    • Kursy pierwszej pomocy
Odp: Komendant Główny PSP zaprasza na strażacki festyn !!!
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpień 26, 2012, 09:37:41 »
A jakbys nie poszedl to by powiedzieli,, nie widziales to nie wiesz.
Prywatnie zdanie wyrażam pisząc kolorem czarnym.

Moderuje przy pomocy koloru navy.
Każdy moderator ma swój kolor.