Autor Wątek: Płetwonurek w OSP  (Przeczytany 1897 razy)

Offline beny1994

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Płetwonurek w OSP
« dnia: Sierpień 21, 2012, 23:43:19 »
Witam jestem strażakiem ochotnikiem i płetwonurkiem, chciałem się dowiedzieć jak jest z sekcjami płetwonurków w Ochotniczych Strażach Pożarnych, głównie chodzi mi o województwo Łódzkie. Czy istnieje coś takiego jak płetwonurek w OSP ?

nurek88

  • Gość
Odp: Płetwonurek w OSP
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 23, 2012, 09:54:23 »

Offline zybi77

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Płetwonurek w OSP
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 18, 2012, 13:58:52 »
Myślę że sekcji nurkowych w ramach OSP jest sporo w naszym kraju, nasz przykład:

www,augustow.osp.org.pl

pzdr
Częsta zmiana decyzji świadczy o ciągłości dowodzenia

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.956
    • JRG SGSP
Odp: Płetwonurek w OSP
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 18, 2012, 14:41:54 »
"Sekcji" rzeczywiście jest sporo. Jest mnóstwo ludzi z pasją, sprzętem, często wysokimi kwalifikacjami nurkowymi. Niestety tworzący prawo ciągle zapominają jaki potencjał jest w nurkach w OSP i póki co uwarunkowania prawne nie pozwalają na właściwe działanie takowych grup.

Btw. - z racji że niedziela i w ogóle to i my dzisiaj ponuraliśmy trochę :)

Offline badi_fire

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: Płetwonurek w OSP
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 18, 2012, 18:25:57 »
"...idę tam skąd wszyscy inni uciekają w obawie przed śmiercią..."

www.osp.nowytarg.pl

Offline zybi77

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Płetwonurek w OSP
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 19, 2012, 22:09:38 »
"Sekcji" rzeczywiście jest sporo. Jest mnóstwo ludzi z pasją, sprzętem, często wysokimi kwalifikacjami nurkowymi. Niestety tworzący prawo ciągle zapominają jaki potencjał jest w nurkach w OSP i póki co uwarunkowania prawne nie pozwalają na właściwe działanie takowych grup.

Btw. - z racji że niedziela i w ogóle to i my dzisiaj ponuraliśmy trochę :)
Zgadzam się z Tobą w całej rozciągłości, jednak miejmy nadzieję że się to zmieni
Pozdrawiam
Częsta zmiana decyzji świadczy o ciągłości dowodzenia

Offline łun

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 103
Odp: Płetwonurek w OSP
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 05, 2012, 12:02:05 »
za dużo PSP ma do stracenia pozwalając działać samodzielnie OSP pod wodą. Dojazd SGWN z JRG zajmuje sporo czasu więc OSP załatwiało by sporo zdarzeń na i pod wodą z racji bliskości akwenów wodnych. Zmniejszyło by to ilość wyjazdów nurków PSP zmalała by ilość wynurkowanych godzin, ogólna ilość zdarzeń by zmalała i ktoś by się zaczął zastanawiać nad sensem utrzymywania takich tworów jak grupy wodno-nurkowe w JRG. Nie ukrywając faktu, że wiele z tych grup pomimo misji jaką ma powierzoną działa na zasadzie prywatnych folwarków wąskiej grupy hobbystów nurkowania