Autor Wątek: Strażacy mają dość sprzątania dróg  (Przeczytany 101842 razy)

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Strażacy mają dość sprzątania dróg
« Odpowiedź #100 dnia: Październik 23, 2013, 17:19:00 »
A ja przeczytałem ostatnio taki artykuł ... apropo koledzy z sasiedniego województwa...Można?
http://www.gp24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20130730/POWIATSLUPSKI/130739960

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.469
Odp: Strażacy mają dość sprzątania dróg
« Odpowiedź #101 dnia: Październik 23, 2013, 17:47:21 »
Co do usuwania ropopochodnych i resztek powypadkowych z dróg w woj pomorskim podobno ma być tak, że na krajówkach zbieramy, usuwamy na pobocze, skąd służby GDDiA  będą go zabierały, poza tym przekażą one jednostkom straży sorbent. Służby te również będą przyjeżdżały przy uszkodzonej infrastrukturze dróg krajowych oraz wojewódzkich. Ciekawe jak to będzie działało w rzeczywistości.
PS. w ostatnich dniach mieliśmy w powiecie dwie plamy kilkukilometrowej długości, w obu przypadkach (rozlany olej napędowy)  nieocenione okazały się opryskiwacze spalinowe i dyspergent.

Admirał

  • Gość
Odp: Strażacy mają dość sprzątania dróg
« Odpowiedź #102 dnia: Październik 25, 2013, 17:34:52 »
Zarzadca drogi pracuje do 15:30 od poniedzialku do piatku i tylko wtedy moze przyjechac na miejsce zdarzenia!!!! na weekend nie pracują i nie podejmują sie zadnych zadań!!!! To przeciez nie są żarty, bo nie wypuszcze strazaków na caly weekend zeby zabazpieczali kilometrowy odcinek drogi na weekendzie! Nie dopracowane jest to wszystko, aż ktoś przypadkowo zginie! Dlatego najbezpieczniej jest wyslac samochd ładnie posprzatac i wrocic do koszar! Bo każdy umywa rece ale jak coś sie stanie to strażakowi z PB sie oberwie ktory jest niewinny! I prokurator siądzie na dowodce i dyspozytora! to kwestia czasu....

Offline kamaras

  • starszy ogniomistrz
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 938
  • kamaras
Odp: Strażacy mają dość sprzątania dróg
« Odpowiedź #103 dnia: Październik 27, 2013, 18:35:47 »
A w czym problem, żeby GDDKiA zatrudniło sobie podwykonawcę dostępnego 24/7 ?? W Łodzi np. sprząta firma Planeta...

Offline Łogniomistrz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: Strażacy mają dość sprzątania dróg
« Odpowiedź #104 dnia: Październik 28, 2013, 19:42:47 »
Wg to czy powinniśmy jeździć do wyjazdów typu plama oleju, sprzątanie po stłuczce zależy na jakim terenie jest ta stłuczka tzn. JRG x które ma bardzo dużo wyjazdów nie może jechać do takiego wezwania gdyż w każdej chwili mogą być potrzebni gdzieś indziej, ale JRG y które ma wyjazdów mało może jeździć. Podsumowując wszystko zależy gdzie jest ten wyjazd.
Któż jednak powie, że za tymi chmurami nie ma słońca?

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.260
Odp: Strażacy mają dość sprzątania dróg
« Odpowiedź #105 dnia: Październik 28, 2013, 20:26:13 »
Wg to czy powinniśmy jeździć do wyjazdów typu plama oleju, sprzątanie po stłuczce zależy na jakim terenie jest ta stłuczka tzn. JRG x które ma bardzo dużo wyjazdów nie może jechać do takiego wezwania gdyż w każdej chwili mogą być potrzebni gdzieś indziej, ale JRG y które ma wyjazdów mało może jeździć. Podsumowując wszystko zależy gdzie jest ten wyjazd.
trochę bzdury piszesz. chciałbyś być w sytuacji gdyby do wypadku w którym uczestniczysz (nie życzę) dyżurny SK wysłał OSP bez odpowiedniego sprzętu oraz JRG które akurat jest przy plamie z drugiej strony powiatu i dojazd zajmie im ok. 1 godz - bo przecież mają mało wyjazdów i mogą sobie siedzieć przy plamie? pozdrawiam

Offline Łukasz Telus

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 930
    • Łukasz Telus Fotografia
Odp: Strażacy mają dość sprzątania dróg
« Odpowiedź #106 dnia: Październik 28, 2013, 20:46:00 »
A w czym problem, żeby GDDKiA zatrudniło sobie podwykonawcę dostępnego 24/7 ?? W Łodzi np. sprząta firma Planeta...

Bo podwykonawca kosztuje GDDKiA, a straż nie.

Offline Łogniomistrz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: Strażacy mają dość sprzątania dróg
« Odpowiedź #107 dnia: Październik 29, 2013, 15:24:22 »
Peterek po prostu napisałem jak to wygląda u mnie w JRG.
Któż jednak powie, że za tymi chmurami nie ma słońca?

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Strażacy mają dość sprzątania dróg
« Odpowiedź #108 dnia: Listopad 08, 2013, 12:21:58 »
Kolejny przypadek, gdzie wystąpiła konieczność podjęcia działań ratowniczych na drogach w celu ratowania życia i zdrowia ludzkiego, pomijając fakt zabezpieczenie wycieku paliwa ze zbiornika sam. :fiuu:

Cytuj
ROZSYPANE WYSŁODKI

http://www.straz.gov.pl/page/index.php?str=19&id=45351

Info zamieszczone na stronie KG, ciekawy jestem, jaka będzie reakcja autora procedury postępowania jop w związku ze zdarzeniami na drogach?

[załącznik usunięty przez administratora]

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Strażacy mają dość sprzątania dróg
« Odpowiedź #109 dnia: Listopad 12, 2013, 16:12:14 »
Ciekawy jestem, kto będzie sprzątał prywatne drogi?  :fiuu: 

Cytuj
Dolnośląskie drogi będą publiczno-prywatne? "Pilotażowy projekt w skali kraju". :gwiazdki:

http://www.tvn24.pl/wiadomosci-wroclaw,44/dolnoslaskie-drogi-beda-publiczno-prywatne-pilotazowy-projekt-w-skali-kraju,370957.html

Offline kamaras

  • starszy ogniomistrz
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 938
  • kamaras
Odp: Strażacy mają dość sprzątania dróg
« Odpowiedź #110 dnia: Listopad 13, 2013, 23:56:46 »
Jak to kto - straż pożarna... spodziewałeś się innej odpowiedzi ?

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Strażacy mają dość sprzątania dróg
« Odpowiedź #111 dnia: Listopad 28, 2013, 09:23:45 »
Przyszła zima i strażacy sypią łopatami piasek na śliską drogę, możliwe tylko na dolnym śląsku  :klol:

25 s. filmiku

Autobus przewrócił się na barierki. "Droga przypomina lodowisko".

http://www.tvn24.pl/autobus-przewrocil-sie-na-barierki-droga-przypomina-lodowisko,375182,s.html

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.260
Odp: Strażacy mają dość sprzątania dróg
« Odpowiedź #112 dnia: Listopad 28, 2013, 20:23:22 »
grzela - wszystko zależy od okoliczności. widziałem sytuację również z busem, że aby go wyciągnąć i sprowadzić z pasażerami w zimie z drogi w terenie górzystym, musieliśmy sypać piasek sobie pod nogi, pod koła naszego auta, ale najpierw sypaliśmy piaskiem pod piaskarkę, która nie mogła podjechać do miejsca gdzie staliśmy. pozdrawiam

Offline Plastyk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 33
Odp: Strażacy mają dość sprzątania dróg
« Odpowiedź #113 dnia: Listopad 29, 2013, 16:01:45 »

Offline kamaras

  • starszy ogniomistrz
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 938
  • kamaras
Odp: Strażacy mają dość sprzątania dróg
« Odpowiedź #114 dnia: Listopad 29, 2013, 20:08:00 »
Coraz częściej jesteśmy traktowani jako robole z miotłami :/
"Nająłeś się za psa? - szczekaj jak pies..."

Offline youngfireman

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 264
Odp: Strażacy mają dość sprzątania dróg
« Odpowiedź #115 dnia: Listopad 29, 2013, 21:44:28 »
Panowie jak wiadomo nie od dziś zarządca drogi jest obowiązany przejąć teren objęty działaniami ratowniczymi jakie są Wasze doświadczenia w tym temacie. Chodzi głównie o odmowę przejęcia terenu, który tłumaczy na wiele sposobów zależnie od sytuacji ale głównie brakiem SIS do uprzątnięcia jezdni. Mówię tutaj głównie o drogach krajowych i wojewódzkich, bo jak wiadomo im niższy szczebel tym większa zależność lokalnych władz samorządowych i KP/M PSP gdzie ze względu na współpracę raczej się sprząta  :mellow: :mellow:

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Strażacy mają dość sprzątania dróg
« Odpowiedź #116 dnia: Grudzień 02, 2013, 10:33:30 »
youngfireman przecież obecnie masz w pismach z KG wyjaśnione co, gdzie, kiedy i jak. Wszystko zależy od d-cy., czy ma jaja. Ja od momentu zapoznania się z pismem wzięłem sobie ksero i nosze w kieszeni po to aby w przypadku jakis ale ze strony swojego szefa siegnąć po owe pisemko. Szef o tym wie i jakos jeszcze do tej pory nie podważa moich decyzji a musze ci powiedzieć że nawet na gminnej drodze jak widzę że nie jest to dla mnie robota to zwijam manele i powrót do bazy. Początkowo Policja nie chciała podpisywać przekazania więc o zaistniałej sytuacji powiadamiałem PSK a następnie informowałem w meldunku o zaistniałym zdarzeniu. Nie wiem co dalej zrobił mój szefunio ale obecnie nie ma już z tym problemu. Na 15 dowódców w moim jogurcie 12 robi tak samo jak ja , 3 tak jak za dawnych czasów i tu dopiero jest paranoja bo tych 3 nie ponosi żadnych konsekwencji od szefunia. Ciekawi mnie więc KTO ŁAMIE PRAWO!!!

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Strażacy mają dość sprzątania dróg
« Odpowiedź #117 dnia: Grudzień 10, 2013, 07:15:43 »
Drogowcy nie mają kasy na zakup sorbentów, a tu"

Cytuj
Urzędnicy na zakupach: ekspresy do kawy i biurka za niemal 450 tys. zł

http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/urzednicy-na-zakupach-ekspresy-do-kawy-i-biurka-za-niemal-450-tys-zl,378391.html

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Strażacy mają dość sprzątania dróg
« Odpowiedź #118 dnia: Grudzień 10, 2013, 14:06:36 »
Drogowcy nie mają kasy na zakup sorbentów, a tu"

Cytuj
Urzędnicy na zakupach: ekspresy do kawy i biurka za niemal 450 tys. zł

http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/urzednicy-na-zakupach-ekspresy-do-kawy-i-biurka-za-niemal-450-tys-zl,378391.html

Cytuj
- Zakup był niezbędny do wyposażenia nowego budynku. Zadecydowało kryterium ceny - mówi Rafał Malinowski z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Białymstoku.
No pewnie. Drogi najdroższe w budowie, to i sprzęt biurowy musi temu dorównać.
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline pol102

  • Software Developer
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 428
  • Cichy spec od czarnej roboty.
Odp: Strażacy mają dość sprzątania dróg
« Odpowiedź #119 dnia: Grudzień 10, 2013, 14:28:36 »
Wczoraj JRG Wolsztyn oraz OSP Kębłowo i OSP Mochy neutralizowały 8km plamę substancji ropopochodnej. Świetna sprawa :D Ciekawe dlaczego jedni sprzątają, a inni nie...
Jeśli robisz coś za darmo i czujesz, że daje Ci to radość, to wiedz iż muisz robić to na 200% swoich umiejętności.

igor-qazow

  • Gość
Odp: Strażacy mają dość sprzątania dróg
« Odpowiedź #120 dnia: Grudzień 10, 2013, 22:10:43 »
 Mysle ze  trzeba sobie zadac pytanie :o co wam oszołomy chodzi?
-uprzątnięcie jezdni po kolizji lub wypadku, (płyny eksploatacyjne pojazdu, ropopochodne, szkła)- nie straz lecz wlasciciel drogi
-przewrócone drzewa i konary na jezdni- nie straz lecz wlasciciel drogi
-plamy oleju z cieknacego zbiornika lub baku-nie straz lecz wlasciciel drogi
-osy szerszenie-nie straz lecz specjalistyczne prywatne firmy
-przyslowiowy kotek na drzewie i studzience -nie straz lecz animalsi
-pomoc medyczna- straz po co sie wpieprzać  jest pogotowie ratunkowe
-pozary-jeszcze straz może ktos was wyręczy
-i tak mozna dalej....
W zwiazku z tym mam pytanie co wy jako formacja robiliscie przy ostatnim huraganie: wyciaganie pojazdów z rowu i zaspy, dostarczanie ciepłych napojów, oswietlanie (udostepnianie) agregatow pradotworczych, usuwanie drzew z jezdni, zabezpieczanie zerwanych dachow, transport chorych i pomoc medyczna itd
Przeciez te działania moze wykonac inna sluzba lub firma prywatna, ktora bez was sie obedzie a strazacy posiedza sobie w koszarach i poleza na wyrkach
CZY O TO CHODZI TYM PSEUDO STRAZAKOM NIEUDACZNIKOM KTORYM STRAZ ZYCIE URATOWALA?
W prywatnej firmie to byłbyś takim małym zefirkiem (przyjscie do pracy i wypad na zbity pysk z niej po 15 min)

Offline pol102

  • Software Developer
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 428
  • Cichy spec od czarnej roboty.
Odp: Strażacy mają dość sprzątania dróg
« Odpowiedź #121 dnia: Grudzień 10, 2013, 22:25:18 »
Co robimy na podziale? Nie wiesz? Może się zarejestrujesz? Pewnie nie bo wymaga to odwagi, a Ty jesteś tylko takim małym, śmiesznym gościem, który pluje jadem i zawiścią. Pozdrawiam Cię ciepło ;)

P.S. Na podziale leżymy, leżymy i nic nie robimy! :)
Jeśli robisz coś za darmo i czujesz, że daje Ci to radość, to wiedz iż muisz robić to na 200% swoich umiejętności.

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Strażacy mają dość sprzątania dróg
« Odpowiedź #122 dnia: Grudzień 10, 2013, 22:35:14 »
Igor nie rozumie problemu - bo robi tylko w jednej działce i nie wchodzi na inną. Dla niego określenie ratownictwo to całość a nie konkretne zadania... A na straż spycha się zadania innych gości (też biorą za to gruuubą kasę i doskonale stosują spychologię stosowaną - poprzez wykorzystywanie pojęcia "ratownictwo"). Problem Panie Igor dotyczy głównie finansowania takich spraw jak sprzątanie dróg, zakup sorbentów, sprzętu. Akcji sprzątania nie ma aż tyle, żeby straż (PSP czy OSP) tego nie ustała - jeśli chodzi o siły ludzkie. Problem jest jak mówiłem z finansowaniem zakupów środków do zwalczania tego typu zagrożeń. Komenda nie raz wydaje grube pieniądze na sorbent, zmywacze i nikt jej tych pieniędzy nie zwróci - ani ubezpieczyciel, ani sprawca zdarzenia (jak jest) ani zarządca drogi. A w komendzie trzeba tez kupić nowe ubrania ludziom, doposażyć w sprzęt, zrobić jakiś remont (siłami najczęściej strażaków - żeby było taniej) itp itd. Budżet jest ograniczony i nikt go nie zwiększy. Więc panie Igor straż mogłaby takie zdarzenia robić - niech tylko zmieną prawo i pozwolą nam stanąć do przetargu....
Panie Igor, teraz jesteś już pan oświecony sprawą i możesz zrozumieć nas oszołomów....


ps - pospamuje tylko na potrzeby odpowiedzi dla Igora
-uprzątnięcie jezdni po kolizji lub wypadku, (płyny eksploatacyjne pojazdu, ropopochodne, szkła)- nie straz lecz wlasciciel drogi - Płyny eksploatacyjne i szkło nie są substancjami chemicznymi - nie podlegają ADR
-przewrócone drzewa i konary na jezdni- nie straz lecz wlasciciel drogi - Za to bierze pieniądze - odśnieżać też mamy????
-plamy oleju z cieknacego zbiornika lub baku-nie straz lecz wlasciciel drogi - To jest działka straży - to się wykonuje
-osy szerszenie-nie straz lecz specjalistyczne prywatne firmy - poczytaj prawo budowlane - kto odpowiada za utrzymanie obiektu w należytyn stanie technicznym - jeśli właściciel ma w dupie zabezpieczenie swojego obiektu to moglibyśmy te zdarzenia oprawiać ale koszta powinien ponieść właściciel - nie są to działania ratownicze ale opieszałość i niedbałość właściciela/zarządcy
-przyslowiowy kotek na drzewie i studzience -nie straz lecz animalsi - Kotki ściągamy, aczkolwiek najcześciej z animalsami, bo kto go weźmie później - Ty?
-pomoc medyczna- straz po co sie wpieprzać  jest pogotowie ratunkowe - Tu już instalacja ci się przegrzała... nie jesteśmy wyposażeni w karetki - te jednostki które mają karetki i przeszkolone osoby - wykonują takie zadania - poza tym czy NFZ płaci za taką obsługę  :wall: :wall: :wall:

Mógłbym jeszcze podać przykłady sopli na dachu -
odśnieżanie,
oczyszczanie kratek studzienek po ulewach deszczu, przetykanie przepustów, itp itd
więc myślę że teraz już w pełni zrozumiesz nas oszołomów

O prywatnych firmach mi nie mów, bo jakbyś robił dobrze swoją robotę, to nie musiałbyś się bać że na ten zbity pysk wylecisz po 15 minutach. Poza tym było się uczyć a nie rzucać kamieniami na szkolę - nikt nie zabraniał iść do straży

pps. Proszę już trzymać się tematu wątku....
« Ostatnia zmiana: Grudzień 10, 2013, 22:52:42 wysłana przez robn »
EGO = 1 / wiedza

Offline Plastyk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 33
Odp: Strażacy mają dość sprzątania dróg
« Odpowiedź #123 dnia: Grudzień 23, 2013, 18:27:54 »
http://psp.opole.pl/baza-interwencji/interwencje/2369495108310/

Nie mam więcej informacji, wrzucam jako ciekawostkę, bo...  :gwiazdki:
« Ostatnia zmiana: Grudzień 29, 2013, 21:35:18 wysłana przez robn »

Offline uglibugli

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 119
Odp: Strażacy mają dość sprzątania dróg
« Odpowiedź #124 dnia: Grudzień 23, 2013, 18:57:39 »
Niedługo pewnie będziemy wyjeżdżać do zgłoszeń typu: mój pies nasr*? na trawnik, przyjedziecie posprząta? bo ja się brzydzę...  :gwiazdki:
« Ostatnia zmiana: Grudzień 29, 2013, 10:03:52 wysłana przez robn »
"Z ławeczką zadzierasz? Ciulu niemyty!"