Autor Wątek: Wniosek o zmianę tytułu na Inżyniera Pożarnictwa  (Przeczytany 1805 razy)

Offline krosny

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Wniosek o zmianę tytułu na Inżyniera Pożarnictwa
« dnia: Lipiec 28, 2012, 19:03:28 »
Witam,

Mam takie pytanie odnośnie możliwości zmiany tytułu Inżyniera Bezpieczeństwa Pożarowego (WIBP na SGSP) na Inżyniera Pożarnictwa.

Mianowicie chodzi mi o sytuacje w przypadku gdy mając tytuł Inżyniera Bezpieczeństwa Pożarowego, dostaję się do straży bądź to z naboru lub do SA PSP. Czy jest możliwość wystąpienia do Komendanta z wnioskiem o nadanie tytułu Inżyniera Pożarnictwa. Wiem, że do roku 2011 można było ukończyć cywilnie Inżynierie Bezpieczeństwa Pożarowego a będąc już w służbie uzyskać tytuł Inżyniera Pożarnictwa ("broniąc się w mundurze").

Drugie pytanie dotyczy studiów magisterskich w SGSP dla strażaków w służbie, posiadających Inżyniera Bezpieczeństwa Pożarowego. Po ukończeniu owych studiów magisterskich nie ma problemów z nadaniem pierwszego stopnia oficerskiego?

zdziwiony

  • Gość
Odp: Wniosek o zmianę tytułu na Inżyniera Pożarnictwa
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 28, 2012, 20:49:11 »
Zacznijmy od tego czy TY kolego jesteś funkcjonariuszem czy nie? Wnioskuję ,że nie! Więc najpierw przyjmij się do służby , następnie popracuj a dopiero zacznij dopytywać się o stopnie oficerskie! Jeśli służba Ciebie doceni to może dostaniesz! 

Offline krosny

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Wniosek o zmianę tytułu na Inżyniera Pożarnictwa
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 28, 2012, 22:27:45 »
Jeżeli to czy jestem w służbie czy nie upoważnia mnie do otrzymania odpowiedzi na moje pytania, to tak, jestem funkcjonariuszem PSP.

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Wniosek o zmianę tytułu na Inżyniera Pożarnictwa
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 28, 2012, 23:47:49 »
Pojadę strasznie po bandzie....
Cytuj
Czy jest możliwość wystąpienia do Komendanta z wnioskiem o nadanie tytułu Inżyniera Pożarnictwa. Wiem, że do roku 2011 można było ukończyć cywilnie Inżynierie Bezpieczeństwa Pożarowego a będąc już w służbie uzyskać tytuł Inżyniera Pożarnictwa ("broniąc się w mundurze").
Od kiedy to Komendant nadaje tytuł inżyniera pożarnictwa, panie kolego po wyższych studiach (szczególnie uczący się w budynku SGSP)?
Tytuł nadaje się w wyniku zaliczenia studiów i obronienia pracy na uczelni - wydziale, który jest uprawniony do nadawania odpowiednich tytułów. Skończyłeś IBP dla cywilów? Dlatego masz właśnie taki tytuł jaki wybrałeś kierunek. Teraz nie trzeba płakać i żalić się tylko jak masz możliwość uzupełnij studia w kierunku Inżynier Pożarnictwa. Liczę, że przez dłuuugi czas nie dostaniesz **, tym bardziej w kontekście wypowiedzi z wątku http://www.strazak.pl/forum/index.php/topic,2510.0.html dodajesz argumentów dla przeciwników nadawania ** strażakom po innych szkołach niż SGSP.
Co do drugiej treści zapytania to telefon do dziekanatu załatwi sprawę - albo odwiedziny na stronie SGSP - dział rekrutacja. Prawdopodobnie (na 99%) już nie ma takiej możliwości - zmieniły się przepisy dotyczące nadawania stopni naukowych - poszukaj sobie o tym na stronach lub w wujku Google.
EGO = 1 / wiedza

Offline tomekkula

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: Wniosek o zmianę tytułu na Inżyniera Pożarnictwa
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 30, 2012, 00:27:44 »
Witam,

Mam takie pytanie odnośnie możliwości zmiany tytułu Inżyniera Bezpieczeństwa Pożarowego (WIBP na SGSP) na Inżyniera Pożarnictwa.


Tak w ogóle, to nie ma takiego tytułu jak inżynier bezpieczeństwa pożarowego.
Musisz sobie zadać jedno zaj***e ważne pytanie: co lubisz w życiu robić? A potem zacznij to robić...