Autor Wątek: Obowiązkowe badanie u lekarza MP po 30 dniach chorobowego??  (Przeczytany 2064 razy)

chorobowe

  • Gość
Obowiązkowe badanie u lekarza MP po 30 dniach chorobowego??
« dnia: Lipiec 22, 2012, 11:24:35 »
Panowie, mam pytanie?? Skąd może wynikać fakt, że nasz K-nt wysyła ludzi na badania do lekarza medycyny pracy po 30 dniach nieobecności. Znalazłem w rozporządzeniu, że badania są obowiązkowe po 60 dniach absencji. Jeśli ktoś wie skąd to wynika to wielkie dzięki za pomoc.
Pozdrawiam.

Offline huncio

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 293
Odp: Obowiązkowe badanie u lekarza MP po 30 dniach chorobowego??
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 10, 2012, 10:37:57 »
nie ma takiego przepisu, który by mówił o 30 dniach.
obowiązuje:

2. Badania profilaktyczne przeprowadza się:
1) dla strażaków pełniących służbę w zmianowym rozkładzie czasu służby - raz w roku, w zakresie określonym w załączniku nr 1 do rozporządzenia, zróżnicowanym dla strażaków do 40 roku życia i powyżej 40 roku życia;
2) dla strażaków pełniących służbę w codziennym rozkładzie czasu służby:
a) co 3 lata - dla strażaków do 50 roku życia,
b) co 2 lata - dla strażaków powyżej 50 roku życia - w zakresie określonym w załączniku nr 2 do rozporządzenia,
z zastrzeżeniem ust. 3.
3. Niezależnie od terminów, o których mowa w ust. 2, badania profilaktyczne przeprowadza się w przypadku:
1) przewidywanej zmiany stanowiska służbowego lub zakresu wykonywanych obowiązków służbowych;
2) czasowej niezdolności do służby z powodu choroby trwającej dłużej niż 60 dni, w celu ustalenia zdolności do prawidłowego wykonywania obowiązków służbowych na dotychczasowym stanowisku służbowym.

Dz.U.2005.261.2191 (R) Zakres, tryb i częstotliwość przeprowadzania okresowych profilaktycznych badań lekarskich oraz okresowej oceny sprawności fizycznej strażaka Państwowej Straży Pożarnej.



sorbent

  • Gość
Odp: Obowiązkowe badanie u lekarza MP po 30 dniach chorobowego??
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 10, 2012, 13:33:39 »
Dodam tylko tyle, że kiedyś sprawdzałem u siebie w KP skąd wynika, że po 30 dniach chorobowego jest obowiązek wisyty u Lekarza.
I znalazłem taki zapis w Regulaminie Komendy  :kwit:.

Temat już gdzieś był wałkowany.
Pozdrawiam