Autor Wątek: Kto do SA PSP w 2013 roku ?  (Przeczytany 530350 razy)

Offline kornel_krk

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #3725 dnia: Sierpień 18, 2013, 12:44:22 »
Panowie pytanie odnośnie odzieży którą mamy zabrać na obóz: Czy gdy moja koszulka albo spodenki będą miały znaczek np. nike albo adidas lub jakieś delikatne obszycie inną nitka to będzie z tym problem czy nie będą robić z tym wielkiego halo ? 

Offline wodnik998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
  • SA PSP Poznań
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #3726 dnia: Sierpień 18, 2013, 17:33:16 »
Ja mam takie małe pytanie odnośnie kościoła. Czy jest możliwość pójścia do kościoła w niedzielę?
"Gdy obowiązek wezwie mnie
Tam wszędzie, gdzie się pali,
Ty mi, o Panie siłę daj,
Bym życie ludzkie ocalił... "

Offline mójnick

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #3727 dnia: Sierpień 18, 2013, 18:37:23 »
Z tego co wiem będzie taka możliwość ale moge się mylić. Mam pytanie dostał ktoś jakiś list że się dostał czy po badaniach już żadnego listu nie będzie? Chodzi mi o kraków.

Offline fwbp70

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #3728 dnia: Sierpień 18, 2013, 22:17:07 »
Poszukuję osoby, która dostała się w tym roku do SA Poznan i jest z Białogardu, Priv.

Offline kornel_krk

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #3729 dnia: Sierpień 18, 2013, 22:57:52 »
Z tego co wiem będzie taka możliwość ale moge się mylić. Mam pytanie dostał ktoś jakiś list że się dostał czy po badaniach już żadnego listu nie będzie? Chodzi mi o kraków.
Z Krakowa żadnego listu nie dostaniemy, 2 września w szkole :)

Offline leonhart_7

  • Oferuje odp do testów 94-16
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 164
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #3730 dnia: Sierpień 19, 2013, 08:07:58 »
Panowie błagam obudźcie się w koncu. Zazwyczaj siedze tylko i czytam te wypociny, ale juz nie wytrzymałem. Takie głupoty, które piszą niektórzy... A więc oznajmiam wam wszem i wobec:

1. Jeśli chodzi o jakiekolwiek leki i inne "leki" będą skrupulatnie sprawdzone i z pewnoscią nic się nie ukryje. Unitarka to taki czas, że zaden w was przez 2 miesiące nie będzie miał nic schowanego, a jedyne miejsce do którego nie będzie zagladał wasz dowódca to portfel i wasze majtki. W dodatku te które macie na tyłku...  :wall:

2. Nie ma znaczenia jakie będziecie mieli obuwie bo i tak bardzo rzadko będzieci w nim biegac, polecam wziąc uniwersalen nadajace sie na hale i na stadion.

3 Z unitarki mozna wylecieć. Także zadne z nas nie będzie świetą krową i to że dostalismy, nie świadczy o tym ze będziemy strażakami. Każdego roku kilka osób odpada, bo po prostu sie nie nadaje, naturalna selekcja.


Mówisz żeby bajek nie opowiadac a sam to robisz
1. nie wiem jak w czewie i poznaniu ale w krk ludzie mieli leki typu gripex, na kaszel itp i nikt z tym wiekszych problemów nie robił. I nie było jakiś masowych rewizji czy coś
2. unitrez, a codziennie na zapraawie w czym biegałem?? na bosaka??:> w krk nie ma hali na poligonie więc buty typowo na hale nie sa Wam w ogóle potrzebne. najlepiej do biegania adidasy
3. Każdemu tak gadają tak samo na poligonie że jak nie chcesz to możesz odejść a w rzeczywistości to pierwsi przyjdą i powiedzą żebyś to przemyślał, żeby nie rezygnować itd itd


Kolego miły nie porównuj Częstochowy do Krk:P jeśli chciałbyś przeżyć prawdziwą unitarkę to przyjedz:P


Offline ToNy!

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 180
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #3731 dnia: Sierpień 19, 2013, 09:20:16 »
A no wlasnie, co szkola to obyczaj, a kazdy sie tu spiera :P
"Parcere Subiectis Et Debellare Superbos" ~Vergilius

Offline wojtek04

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #3732 dnia: Sierpień 19, 2013, 10:26:01 »
Jeżeli chodzi o materiały dydaktyczne to może ktoś napisać autorów i tytuły książek które dadzą nam do nauki?

Offline taz_org

  • aspirant
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 320
  • SKKP
    • Fotografia dronowa i badania termowizyjne
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #3733 dnia: Sierpień 19, 2013, 11:00:45 »
Panowie przyszedł do mnie list z SA PSP Poznań ;) wysyłali 16.08.2013

tit

  • Gość
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #3734 dnia: Sierpień 19, 2013, 11:04:31 »
Dzis rano dostalem list z sa poznan co wziąć na unitarke. Mieszkam 150 km od poznania nazwisko na literę p i bylem 63 na liście. Także wy też sie spodziewajcie  :straz:

Offline ToNy!

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 180
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #3735 dnia: Sierpień 19, 2013, 11:24:27 »
To bardzo dobra wiadomosc
"Parcere Subiectis Et Debellare Superbos" ~Vergilius

Offline severes

  • SA PSP Poznań 2013
  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
  • GRUPA W
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #3736 dnia: Sierpień 19, 2013, 11:52:52 »
no i jest list, trochę szkoda, że nadany 14 sierpnia dopiero teraz przychodzi, ale jest :D to widzimy się 2 września Panowie  :straz:

Offline wodnik998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
  • SA PSP Poznań
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #3737 dnia: Sierpień 19, 2013, 14:10:25 »
Okej, mam ten list, przeczytałem i teraz mam wiele pytań. :D
1. Bierzemy tylko to co na liście jest czy musimy jakieś cywilne ubrania brac?
2. W szkole dają bielizne czy trzeba zabrać swoją?
3. Piszą, że nie można brać urządzeń elektronicznych, wymieniali laptopy, odtwarzacze itp. ale nic nie powiedzieli o telefonie. Można go zabrać?
4. Ma ktoś zamiar przyjechać do szkoły pierwszego września?

"Gdy obowiązek wezwie mnie
Tam wszędzie, gdzie się pali,
Ty mi, o Panie siłę daj,
Bym życie ludzkie ocalił... "

Gwiazda

  • Gość
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #3738 dnia: Sierpień 19, 2013, 14:32:20 »
Panowie, pojawia sie pytanie? Co zrobic z NIP-em?? bylem w urzedzie skrbowym, a tam nieuprzejma pani, zaryzykwałbym nawet stwierdzenie opryskliwa szmata ;p powiedziala mi, ze nie nada mi nipu, bo nie mam dzialalnosci, a ja jej mowie, ze mnie to nic nie obchodzi, bo szkoła napisała, ze ma byc, to tak ma byc! ale mi tego NIP-u nie dała..., no nie dała,  :gwiazdki:

Offline marcinm1609

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #3739 dnia: Sierpień 19, 2013, 14:39:14 »
Mam ponad 300 km do szkoły więc będe 1 wrzesnia  -_- mam pytanie odnośnie numeru NIP ? Trzeba go mieć ? podobno teraz jest on zniesiony i wystarczy numer PESEL  :straz:

Offline ToNy!

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 180
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #3740 dnia: Sierpień 19, 2013, 15:11:16 »
Jeśli ktoś nie ma nadanego NIP to już go nie będzie miał. Na osobę cywilną nie ma już NIP-ów. Jedynie działalność gospodarcza. Jeśli nie masz NIP-u to nic Ci nie jest potrzebne, jeśli masz - to zabierasz :D
"Parcere Subiectis Et Debellare Superbos" ~Vergilius

Offline marcinm1609

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #3741 dnia: Sierpień 19, 2013, 15:32:03 »
dzieki za info  -_-

Offline Adator

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #3742 dnia: Sierpień 19, 2013, 15:39:07 »
Panowie błagam obudźcie się w koncu. Zazwyczaj siedze tylko i czytam te wypociny, ale juz nie wytrzymałem. Takie głupoty, które piszą niektórzy... A więc oznajmiam wam wszem i wobec:

1. Jeśli chodzi o jakiekolwiek leki i inne "leki" będą skrupulatnie sprawdzone i z pewnoscią nic się nie ukryje. Unitarka to taki czas, że zaden w was przez 2 miesiące nie będzie miał nic schowanego, a jedyne miejsce do którego nie będzie zagladał wasz dowódca to portfel i wasze majtki. W dodatku te które macie na tyłku...  :wall:

2. Nie ma znaczenia jakie będziecie mieli obuwie bo i tak bardzo rzadko będzieci w nim biegac, polecam wziąc uniwersalen nadajace sie na hale i na stadion.

3 Z unitarki mozna wylecieć. Także zadne z nas nie będzie świetą krową i to że dostalismy, nie świadczy o tym ze będziemy strażakami. Każdego roku kilka osób odpada, bo po prostu sie nie nadaje, naturalna selekcja.


Mówisz żeby bajek nie opowiadac a sam to robisz
1. nie wiem jak w czewie i poznaniu ale w krk ludzie mieli leki typu gripex, na kaszel itp i nikt z tym wiekszych problemów nie robił. I nie było jakiś masowych rewizji czy coś
2. unitrez, a codziennie na zapraawie w czym biegałem?? na bosaka??:> w krk nie ma hali na poligonie więc buty typowo na hale nie sa Wam w ogóle potrzebne. najlepiej do biegania adidasy
3. Każdemu tak gadają tak samo na poligonie że jak nie chcesz to możesz odejść a w rzeczywistości to pierwsi przyjdą i powiedzą żebyś to przemyślał, żeby nie rezygnować itd itd


Kolego miły nie porównuj Częstochowy do Krk:P jeśli chciałbyś przeżyć prawdziwą unitarkę to przyjedz:P

A ja "kolego miły" wiem że starzy lubią naginać prawde tylko po to żeby wyglądało jaką to straszną unitarke Oni to mieli a jaką młodzi mają sielanke. Więc dobrze wiemy że jak młodzi przyjda na szkołe to jeszcze więcej bajek usłyszą o Waszej unitarce. Pozdrawiam:)

Offline PyrkA

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #3743 dnia: Sierpień 19, 2013, 17:51:34 »
Okej, mam ten list, przeczytałem i teraz mam wiele pytań. :D
1. Bierzemy tylko to co na liście jest czy musimy jakieś cywilne ubrania brac?
2. W szkole dają bielizne czy trzeba zabrać swoją?
3. Piszą, że nie można brać urządzeń elektronicznych, wymieniali laptopy, odtwarzacze itp. ale nic nie powiedzieli o telefonie. Można go zabrać?
4. Ma ktoś zamiar przyjechać do szkoły pierwszego września?

1. O cywilkach zapomnij
2. bielizna we wlasnym zakresie, radze zabrac tez jakies kalesony, albo bielizne termo
3. Tel mozesz miec ale nie mozesz sie z tym wychylac zbytnio

Offline ToNy!

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 180
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #3744 dnia: Sierpień 19, 2013, 19:10:43 »
Okej, mam ten list, przeczytałem i teraz mam wiele pytań. :D
1. Bierzemy tylko to co na liście jest czy musimy jakieś cywilne ubrania brac?
2. W szkole dają bielizne czy trzeba zabrać swoją?
3. Piszą, że nie można brać urządzeń elektronicznych, wymieniali laptopy, odtwarzacze itp. ale nic nie powiedzieli o telefonie. Można go zabrać?
4. Ma ktoś zamiar przyjechać do szkoły pierwszego września?

1. O cywilkach zapomnij
2. bielizna we wlasnym zakresie, radze zabrac tez jakies kalesony, albo bielizne termo
3. Tel mozesz miec ale nie mozesz sie z tym wychylac zbytnio

Ja raczej przyjadę 1 września. Odnośnie telefonu - zwykle da się słyszeć, że nie należy go mieć na unitarce. A po za tym gdzie go ładować, bo w namiotach raczej prądu nie będzie. Jeszcze pytanie odnośnie tej listy: to są rzeczy na unitarkę czy na cały rok szkolny? Dziwi mnie to, że żadnych ubrań cywilnych mamy nie brać.
"Parcere Subiectis Et Debellare Superbos" ~Vergilius

Offline wodnik998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
  • SA PSP Poznań
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #3745 dnia: Sierpień 19, 2013, 19:16:12 »
Czyli rozumiem, że nie brać żadnych swoich spodni, bluz, czy koszulek?
"Gdy obowiązek wezwie mnie
Tam wszędzie, gdzie się pali,
Ty mi, o Panie siłę daj,
Bym życie ludzkie ocalił... "

Offline r0cq

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 612
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #3746 dnia: Sierpień 19, 2013, 20:12:20 »
Panowie to w czym przyjedziecie w zupełności Wam wystarczy! Na unitarce będziecie się poruszać w koszarze i nomexie, więc nie będziecie potrzebować swoich cywilnych ubrań.

Cytuj
Ja raczej przyjadę 1 września. Odnośnie telefonu - zwykle da się słyszeć, że nie należy go mieć na unitarce. A po za tym gdzie go ładować, bo w namiotach raczej prądu nie będzie. Jeszcze pytanie odnośnie tej listy: to są rzeczy na unitarkę czy na cały rok szkolny? Dziwi mnie to, że żadnych ubrań cywilnych mamy nie brać.

ToNy! jeżeli przetrwasz unitarkę, to czeka Cię coś takiego jak ślubowanie, po nim prawdopodobnie pojedziesz do domku. Wtedy, jeżeli będziesz chciał, to weźmiesz sobie całą torbę wypchaną cywilkami :)


PyrkA  Nie musisz się wypowiadać, a zwłaszcza w taki sposób.
 :straz:
« Ostatnia zmiana: Sierpień 23, 2013, 23:25:54 wysłana przez r0cq »

Offline ToNy!

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 180
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #3747 dnia: Sierpień 19, 2013, 20:17:39 »
Panowie to w czym przyjedziecie w zupełności Wam wystarczy! Na unitarce będziecie się poruszać w koszarze i nomexie, więc nie będziecie potrzebować swoich cywilnych ubrań.

ToNy! jeżeli przetrwasz unitarkę, to czeka Cię coś takiego jak ślubowanie, po nim prawdopodobnie pojedziesz do domku. Wtedy, jeżeli będziesz chciał, to weźmiesz sobie całą torbę wypchaną cywilkami :)
Dzięki za wyczerpującą i kulturalną informację :)
"Parcere Subiectis Et Debellare Superbos" ~Vergilius

Offline Dziki01

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #3748 dnia: Sierpień 19, 2013, 20:32:15 »
Witam.
Mam takie pytanie czy warto brać dodatkowe czarne koszulki na unitarke bo zastanawiam się ile nam dadzą ,a jakoś nie mam ochoty w przepoconych chodzić.  ^_^

Offline PyrkA

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #3749 dnia: Sierpień 19, 2013, 20:37:42 »
Witam.
Mam takie pytanie czy warto brać dodatkowe czarne koszulki na unitarke bo zastanawiam się ile nam dadzą ,a jakoś nie mam ochoty w przepoconych chodzić.  ^_^

na unitarce bedziesz mogl chodzic tylko w tych rzeczach ktore dostaniesz od panstwa, czyli dostaniesz 2 koszulki