Autor Wątek: Kto do SA PSP w 2013 roku ?  (Przeczytany 530407 razy)

Offline Jojcik

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 174
  • SA PSP Poznań
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #3650 dnia: Sierpień 10, 2013, 18:22:18 »
zazdroszczę wszystkim którzy się dostali!

bierz się do pracy, a nie... zazdrościć każdy umie :P

Pozdro ;)
Walcz !

Offline ToNy!

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 180
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #3651 dnia: Sierpień 11, 2013, 12:33:27 »
zazdroszczę wszystkim którzy się dostali!

bierz się do pracy, a nie... zazdrościć każdy umie :P

Pozdro ;)
Bez wkładu, nie ma rezultatu  :straz:
"Parcere Subiectis Et Debellare Superbos" ~Vergilius

tit

  • Gość
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #3652 dnia: Sierpień 11, 2013, 21:11:23 »
Dostal juz ktoś list z sa poznan albo dzwonil do szkoly w sprawie listu?

Offline Dobitwp

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #3653 dnia: Sierpień 12, 2013, 02:03:03 »
Chłopaki ochłońcie. Czytam te wasze posty  nakręcacie się i straszycie w dziwny sposób. Połowa rzeczy które tu piszą to brednie. A jak bd to zobaczycie. Bd szybkie zderzenie z rzeczywistością.

Mam też dobrą radę dla was.
 Nie dodawajcie sobie szkoły na fb do wykształcenia. Nie byliście jeszcze na niej. Poczekajcie do ślubowania. Starzy już napewno tworzą liste takich osób. A jak dostana wasze dane to uwierzcie każdego sprawdzą.  A tzw podpadziochy zawsze mają więcej pracy na poligonie.
O prawach, zasadach i tradycjach dowiecie się na szkole. Bo co to za szkoła bez tradycji:P Nawet kadeckich :D

Offline czakson

  • Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 384
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #3654 dnia: Sierpień 12, 2013, 03:57:48 »
Nie jestem na szkole, ale słyszałem dokładnie to samo co pisze Dobitwp :)
Serca oddam kobiecie ! Honor tylko ojczyźnie !

Offline severes

  • SA PSP Poznań 2013
  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
  • GRUPA W
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #3655 dnia: Sierpień 12, 2013, 10:42:10 »
Chłopaki ochłońcie. Czytam te wasze posty  nakręcacie się i straszycie w dziwny sposób. Połowa rzeczy które tu piszą to brednie. A jak bd to zobaczycie.


Mam też dobrą radę dla was.
 Nie dodawajcie sobie szkoły na fb do wykształcenia. Nie byliście jeszcze na niej. Poczekajcie do ślubowania. Starzy już napewno tworzą liste takich osób. A jak dostana wasze dane to uwierzcie każdego sprawdzą.  A tzw podpadziochy zawsze mają więcej pracy na poligonie.
O prawach, zasadach i tradycjach dowiecie się na szkole. Bo co to za szkoła bez tradycji:P Nawet kadeckich :D

Spoko, ale Ty też nie strasz, bo na pewno na unitarce będzie fajnie, inni to przeżyli to my też damy radę, trzeba mieć pozytywne nastawienie, bo jak się nakręcisz, że będzie do dupy to tak będzie ;)

Tylko ten głupi list niech już przyjdzie :P

Offline mlodyasp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 135
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #3656 dnia: Sierpień 12, 2013, 11:13:23 »
Miał ktoś z was drugą komisje lekaską po odwołaniu ? Bo zastanawiam sie jak to wygląda , czy są robione dodatkowe badania , czy na podstawie tych badań co zostały wcześniej zrobione?

Offline Dobitwp

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #3657 dnia: Sierpień 12, 2013, 17:33:30 »
Fajnie? Fajnie to jest w przedszkolu. To nie bd wakacje. Przejść z cywila bd musieli. Ludzie prosto po srednich szkołach. Bd zmęczeni niewyspani. Ale jak to uważasz za fajne to napewno bd miał fajnie :D

Offline ToNy!

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 180
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #3658 dnia: Sierpień 12, 2013, 18:01:31 »
Fajnie? Fajnie to jest w przedszkolu. To nie bd wakacje. Przejść z cywila bd musieli. Ludzie prosto po srednich szkołach. Bd zmęczeni niewyspani. Ale jak to uważasz za fajne to napewno bd miał fajnie :D
Fajne jest to, że ludzie spełniają swoje marzenia. A według Ciebie, wakacjami też nazywasz okres przygotowywań do szkoły? Dla mnie on trwał dobry rok i po pracy trzeba było iść biegać, ćwiczyć i się uczyć. Też bywałem zmęczony i niewyspany. I pewnie nie jestem jedyny. Darujcie sobie to nakręcanie na unitarkę, bo i tak to przejdziemy,  jak wszyscy wcześniej  :straz:
« Ostatnia zmiana: Sierpień 12, 2013, 18:39:30 wysłana przez ToNy! »
"Parcere Subiectis Et Debellare Superbos" ~Vergilius

Offline Dobitwp

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #3659 dnia: Sierpień 12, 2013, 18:25:52 »
Koelego chyba nie potrafisz czytać ze zrozumieniem. Nic o przygotowaniach nie napisałem. Tylko o okresie unitarnym. Jeśli musiałeś dużo ćwiczyć to chwała Ci za to. Zostanie Ci kondycja i wytrzymałość. Ale sprawność teraz to formalność raczej bo każdy uprawiający sport to zaliczyczy żeby przejść dalej. A co do męczenia i niewyspania. To nie chodzi o to ze jesteś raz czy dwa. Tylko to się ciągnie i ciągnie. Po dwóch tygodniach już nie masz tyle energii. Ale skoro wszystko wiesz a chleba nie ugryzłeś. Opowiadania o unitarce są czasem bajkami. O połowie rzeczy się nie mówi. A po za tym na każdej szkole jest inaczej. I fakt każdy to przejdzie. Czego wam życze nowi słuchacze :P

Offline ToNy!

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 180
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #3660 dnia: Sierpień 12, 2013, 18:41:10 »
Koelego chyba nie potrafisz czytać ze zrozumieniem. Nic o przygotowaniach nie napisałem. Tylko o okresie unitarnym.
Doskonale potrafię, a Ty? "A według Ciebie, wakacjami też nazywasz okres przygotowywań do szkoły?". Chodziło mi o porównanie przygotowywań do unitarki. Wiadome jest to, że nie wygląda to tak samo. Ale też wymaga sporo czasu, sił i poświęcenia.
"Parcere Subiectis Et Debellare Superbos" ~Vergilius

Offline radk177

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 282
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #3661 dnia: Sierpień 12, 2013, 19:47:23 »
Dobitwp, słyszałem że na unitarce na marszobiegach najwięcej ludzi odpada, jak to jest ? Mam rozumieć że bieg jest w pełnym uzbrojeniu czyli kilkanaście kilogramów na sobie. Męczyłem się długo na przygotowaniach do szkoły, lecz podejrzewam że mogę nie wytrzymać takich biegów. Co jeśli nie będe dał radę?

Offline Jojcik

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 174
  • SA PSP Poznań
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #3662 dnia: Sierpień 12, 2013, 19:49:57 »
Dobitwp, słyszałem że na unitarce na marszobiegach najwięcej ludzi odpada, jak to jest ? Mam rozumieć że bieg jest w pełnym uzbrojeniu czyli kilkanaście kilogramów na sobie. Męczyłem się długo na przygotowaniach do szkoły, lecz podejrzewam że mogę nie wytrzymać takich biegów. Co jeśli nie będe dał radę?

Przełamiemy się i damy radę.
Walcz !

Offline Dader20

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #3663 dnia: Sierpień 12, 2013, 19:56:04 »
Panowie, nie po to zapierdzielaliśmy cały rok żeby teraz myśleć że możemy odpaść na unitarce. Pomyślcie ile wkładu włożyliście aby dostać się do szkoły a będzie to dla was taka motywacja że nawet cało dniowe marsze i zero snu nie będą dla nas straszne ;)

Offline miszczognia

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #3664 dnia: Sierpień 12, 2013, 20:12:15 »
Panowie, a wystarczyło potrenować 3-4 miesiące biegi, by teraz czuć się kondycyjnie świetnie i nie mieć takich obaw ;)  :rofl:

Offline ToNy!

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 180
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #3665 dnia: Sierpień 12, 2013, 20:45:16 »
Ja cały czas biegam, pompuje :D Taką mini unitarkę mam odkąd pozytywnie zaliczyłem basen :D Również polecam, to chociaż zakwasy was ominą :D chyba :straz:
"Parcere Subiectis Et Debellare Superbos" ~Vergilius

Offline Mateo1993

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 39
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #3666 dnia: Sierpień 12, 2013, 22:06:42 »
Witam.Mam 2 pytania na które nie mogę znalezc odpowiedzi:
1.Czy szkoła przyśle nam list potwierdzający,ze zostaliśmy przyjęci do szkoły.
2.Wniosek o niekaralności mamy dostarczyć sami czy szkoła się tym zajmie? POzdrawiam i liczę ,że rozwiejecie moje wątpliwości :)



Offline ToNy!

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 180
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #3667 dnia: Sierpień 12, 2013, 22:10:23 »
Witam.Mam 2 pytania na które nie mogę znalezc odpowiedzi:
1.Czy szkoła przyśle nam list potwierdzający,ze zostaliśmy przyjęci do szkoły.
2.Wniosek o niekaralności mamy dostarczyć sami czy szkoła się tym zajmie? POzdrawiam i liczę ,że rozwiejecie moje wątpliwości :)
1. W przypadku Poznania na pewno otrzymamy jakiś list, bo nawet nie wiadomo co wziąć na unitarkę. Co do reszty szkół to nie wiem.
2. Oni raczej sami to sobie sprawdzą ;)
"Parcere Subiectis Et Debellare Superbos" ~Vergilius

Offline Dobitwp

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #3668 dnia: Sierpień 12, 2013, 22:19:48 »
Dobitwp, słyszałem że na unitarce na marszobiegach najwięcej ludzi odpada, jak to jest ? Mam rozumieć że bieg jest w pełnym uzbrojeniu czyli kilkanaście kilogramów na sobie. Męczyłem się długo na przygotowaniach do szkoły, lecz podejrzewam że mogę nie wytrzymać takich biegów. Co jeśli nie będe dał radę?


Nie nie wcale tak nie jest. Jak już nie możesz to pchacie ten z tyłu. I jakoś dobiegasz. A jak coś to jedzie samochód i wsiadasz albo cie wrzucaja. Ale nikt Cie nie zostawi. No w pełnym. Ale zaczyna się chyba od koszaru. Następny już w nomex. A kończy się na plecakowych. Jak ćwiczysz i się ruszasz to dasz radę. Pierwszego nie dobiegnie to za drugim razem za z siebie wiecej i dobiegnie. Zakawasy pewnie bd. Ważne zabrać ze sobą trochę magnezu. A no i nie ma co świętować i żegnać się na umór bo alkohol jak wiadomo wypłukuje magnez.

Offline Adator

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #3669 dnia: Sierpień 13, 2013, 11:55:13 »
Każdy ma chwile słabości i nawet osoba która sprawnościówke zrobiła bardzo dobrze może miec gorszy dzień i nie dawać rady na marszobiegu. Chodzi o to żeby była druga osoba która go zachęci do większego wysiłku

Offline ToNy!

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 180
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #3670 dnia: Sierpień 13, 2013, 15:13:58 »
Takich osób nie braknie, uwierz mi. W tym zawodzie liczy się zespół (zastęp). A takie pytanie: czy KP/KM dostaje jakieś info od SA PSP o dostaniu się jakiś "terytorialnych" osób do SA PSP?
« Ostatnia zmiana: Sierpień 13, 2013, 16:23:21 wysłana przez ToNy! »
"Parcere Subiectis Et Debellare Superbos" ~Vergilius

Offline kruger

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 124
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #3671 dnia: Sierpień 13, 2013, 19:47:02 »
O tych terytorialnych informacja dostaje się do KM/KP PSP jak te osoby są na II kompanii, gdy planowane jest rozdzielenie przyszłych mł. asp. każda komenda dostaje listę kadetów z całego województwa.
OSTRY HAJC - lejesz wode a to h... daje

Offline ToNy!

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 180
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #3672 dnia: Sierpień 13, 2013, 19:53:46 »
Aha dobrze wiedzieć. Myślałem, że już coś wiedzą, bo znajomy ze dwa lata wstecz jeszcze przed zaczęciem edukacji miał wstępną rozmowę z KP PSP. Dostał list z zaproszeniem na rozmowę od komendanta zaraz po tym jak przeszedł pozytywnie komisje lekarską.
"Parcere Subiectis Et Debellare Superbos" ~Vergilius

Offline Fikus

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 117
  • Sa PsP Kraków
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #3673 dnia: Sierpień 13, 2013, 21:56:14 »
Panowie kto próbuje a rok? :)

Offline radk177

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 282
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #3674 dnia: Sierpień 13, 2013, 22:54:13 »
ToNy!  - a czy Ty nie za wiele sobie wyobrażasz przechodząc pomyślnie etap rekrutacji ? Jeszcze dużo pracy do tego aby rozpocząć poszukiwanie macierzystej jednostki w której miałbyś pracować po promocji. Popytaj ludzi jak się załatwia stanowisko a nie pleć głupoty że Cię zapraszają na rozmowy. Pewnie, jeszcze po Ciebie przyjadą i zapytają czy głodny nie jesteś? Masz chyba jakieś nieprawdziwe informacje dlatego kto je czyta proszę o rozwagę. Radzę Ci z doświadczenia troszkę zapanować nad tą pewnością siebie bo wiele osób czyta to forum i po wielu postach można wydedukować kto jest kim a skoro jesteś tak wspaniały że dostałeś się do SA PSP Poznań to na pewno ktoś się Tobą zainteresuje i pokaże Ci prawdziwą unitarkę, bo przecież jak już wspomniałeś taką - "mini unitarkę to już masz w domu"