Autor Wątek: Kto do SA PSP w 2013 roku ?  (Przeczytany 530396 razy)

Offline danielll93

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #3025 dnia: Lipiec 13, 2013, 16:38:15 »
Zastanawia mnie po co aż tak duży zapas (lista rezerwowa) skoro jest tylko 60 wolnych miejsc. Jest jakakolwiek szansa będąc pod koniec listy? Mam nadzieje że może jednak  przyjmą więcej niż tylko 60 osób  -_-

Offline maltanski

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 263
  • Cel: SA PSP
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #3026 dnia: Lipiec 13, 2013, 17:36:33 »
Rok temu też był limit a potem przyjeli więcej osób, więc wszystko jest możliwe.
Im więcej potu wylejesz dziś, tym mniej krwi wylejesz jutro!

Offline Xart

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #3027 dnia: Lipiec 13, 2013, 17:36:46 »
Ja osobiście przygotowywałem się tylko do SGSP: i sprawnościowo (elementy toru ćwiczyłem) i teoretycznie. We wrześniu rozszerzoną chemię napisałem na całe 8%! Wziąłem się do roboty i weszło 58% w maju. Byłem zawiedziony, że tylko tyle, gdy przypomniałem sobie ferie spędzone przy biurku z tuzinem książek chemicznych. Udało się na szczęście dobrze napisać matmę i angielski, co dało mi 15 miejsce na liście rezerwowej. Powiem szczerze, że nie spodziewałem się tego, iż próg w SGSP tak bardzo wzrośnie (w skali procentowej) od zeszłego roku i byłem niemalże pewien, że będę minimalnie 70-80. A tu psikus! 106 miejsce (91 wstępnie zakwalifikowanych). Miałem złożone papiery do aspirantki w Krakowie, ale dopiero w poniedziałek, w przeddzień egzaminów sprawnościowych, zdecydowałem się tam pojechać, bo zacząłem wątpić w to, że uda się do SGSP. Na szczęście udało się złapać lekarza na wsi w poniedziałek rano. No... i pojechałem.

Z basenem też swoje przeszedłem jako że pływać zacząłem się uczyć od zera jakieś 7-8 miesięcy temu.
Ciężka praca, ale przede wszystkim walka o marzenia naprawdę popłacają. Co prawda nie ćwiczyłem do aspirantki. Drążek zrobiłem z myślą o odmyku na SGSP, ale podciąganie wychodziło tak samo z siebie. No i się udało. Teoria? Z fizyki nie znałem odpowiedzi na żadne pytanie! ŻADNE! Zrobiłem tylko 23 zadania z chemii... i wystarczyło jak się okazało.

Do zobaczenia w poniedziałek na basenie! :)

Offline maltanski

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 263
  • Cel: SA PSP
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #3028 dnia: Lipiec 13, 2013, 17:42:04 »
Aż musiałem sprawdzić. To Ty jesteś 47?  ;)
Im więcej potu wylejesz dziś, tym mniej krwi wylejesz jutro!

Offline Xart

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #3029 dnia: Lipiec 13, 2013, 17:54:59 »
Nie, 43 :) Te 6 punktów z fizyki dostałem tylko dlatego, że to tak naprawdę był materiał z chemii obowiązujący na maturze :D
tj. okres półtrwania i cząstka alfa :D

Offline danielll93

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #3030 dnia: Lipiec 13, 2013, 17:56:57 »
maltanski mówisz że rok temu było to samo, ale jak to wyglądało kiedy poinformowali o tym że zwiększają liczbę przyjmowanych osób ?

Offline maltanski

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 263
  • Cel: SA PSP
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #3031 dnia: Lipiec 13, 2013, 18:00:03 »
Nie wiem.  Na egzaminie sprawnościowym jak byłem odczytać wyniki konkurencji to widziałem jak jedna osób rozmawiała z jakimś gościem ze szkoły i słyszałem jak mówiła, że na dzień dzisiejszy mają 60 miejsc.

Wnioskuje, że mogą zwiększyć limit jeśli dostaną taki telefon z informacją.
Ale nie chce siać plotek. Mówie, co słyszałem :P
Im więcej potu wylejesz dziś, tym mniej krwi wylejesz jutro!

Offline Jojcik

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 174
  • SA PSP Poznań
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #3032 dnia: Lipiec 13, 2013, 18:01:22 »
Plecak był może np. 72 to muszą zwiększyć do 72 haha ;d oczywiście żartuje sobie Panowie :)
Walcz !

Offline Ice-Man

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 358
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #3033 dnia: Lipiec 13, 2013, 18:05:23 »
Niezbyt wierzę w plecaki na naborze dziennym, za to niestety jeśli gdzieś pojawia się coś "na wniosek komendanta, na prośbę dowódcy, wg opinii przełożonego" to wtedy łatwiej o plecaka... :D Plecy w straży to pikuś, a jakie plecy mają synki lekarzy, synki prawników, synki profesorów na uczelni... Znam przypadek jednego syna, chłop 30stki nie ma a już jest doktor inżynier na politechnice, a tatuś szef wydziału :D
==> http://chomikuj.pl/ice-man <==
Testy do Szkół Aspirantów, testy na naborach do PSP, do KPP, materiały szkoleniowe OSP :)

Offline maltanski

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 263
  • Cel: SA PSP
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #3034 dnia: Lipiec 13, 2013, 18:11:33 »
Niezbyt wierzę w plecaki na naborze dziennym, za to niestety jeśli gdzieś pojawia się coś "na wniosek komendanta, na prośbę dowódcy, wg opinii przełożonego" to wtedy łatwiej o plecaka... :D Plecy w straży to pikuś, a jakie plecy mają synki lekarzy, synki prawników, synki profesorów na uczelni... Znam przypadek jednego syna, chłop 30stki nie ma a już jest doktor inżynier na politechnice, a tatuś szef wydziału :D

Gdzieś to ostatnio czytałem jak w sądzie na rozprawie jak się gość zapomniał to do  sędziego zamiast - proszę wysokiego sądu to powiedział - wujku :P
A gość był jakimś pracownikiem sądu, więc tego...
Im więcej potu wylejesz dziś, tym mniej krwi wylejesz jutro!

Offline InfoOdBoga

  • SAPSP Krk
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 350
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #3035 dnia: Lipiec 13, 2013, 18:12:48 »
Zrozumcie że nie ma plecaków... żeby był plecak musi wiedzieć cała szkoła, a gdyby ktoś się wygadał?? no proszę Was... -.-
Plecaki to mogły być 30lat temu ale nie teraz gdzie masz wszystko :)

Offline ToNy!

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 180
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #3036 dnia: Lipiec 13, 2013, 18:34:00 »
Przy aktualnych procedurach to jest prawie nie mozliwe
"Parcere Subiectis Et Debellare Superbos" ~Vergilius

Offline WojtekRamon9

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #3037 dnia: Lipiec 13, 2013, 19:33:36 »
Nie wiem.  Na egzaminie sprawnościowym jak byłem odczytać wyniki konkurencji to widziałem jak jedna osób rozmawiała z jakimś gościem ze szkoły i słyszałem jak mówiła, że na dzień dzisiejszy mają 60 miejsc.

Wnioskuje, że mogą zwiększyć limit jeśli dostaną taki telefon z informacją.
Ale nie chce siać plotek. Mówie, co słyszałem :P
Gadalem z kadetami w szkole w krakowie przed teoria i mówili żę jest dużę prawdopodobieństwo że zwiekszą liczbę przyjętych. Obstawiali na 70-75. W tamtym roku też było 75 miejsc a przyjeli 90. Ja naszczęście w pierwszej 60.

Offline Sylwek185

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 285
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #3038 dnia: Lipiec 13, 2013, 20:24:38 »
1. Plecaki są i będą zawsze i nawet nie macie pojęcia jakimi drogami.
2. Bardzo mało prawdopodobne że przyjmą większą ilość osób, ostatnio przez błędy w testach wyszły takie jaja.

Offline Adator

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #3039 dnia: Lipiec 13, 2013, 20:27:24 »
No ktos tam pisal. Albo plecy albo 10 tys. Chyba basen nie jest ustawiany jako jedyny choc kumpel kumpla co sie dostal to mowil, ze plecki plyna z pradem, a reszta pod prad.
Potwierdzam, wyczułem że coś jest nie tak pod natryskami. Wszystko ustawione, nie ma szans się dostać do tej szkoły przez rekrutację...

I tu sie nie zgodze. ja nie mam żadnych pleców i znam innych co sie dostali a nawet nikogo w rodzinie nie mają ani nic więc Tony przyłóż sie do nauki a nie teraz płaczesz

Offline maltanski

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 263
  • Cel: SA PSP
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #3040 dnia: Lipiec 13, 2013, 20:31:07 »
No ktos tam pisal. Albo plecy albo 10 tys. Chyba basen nie jest ustawiany jako jedyny choc kumpel kumpla co sie dostal to mowil, ze plecki plyna z pradem, a reszta pod prad.
Potwierdzam, wyczułem że coś jest nie tak pod natryskami. Wszystko ustawione, nie ma szans się dostać do tej szkoły przez rekrutację...

I tu sie nie zgodze. ja nie mam żadnych pleców i znam innych co sie dostali a nawet nikogo w rodzinie nie mają ani nic więc Tony przyłóż sie do nauki a nie teraz płaczesz


To był SARKAZM.   :wall:
Im więcej potu wylejesz dziś, tym mniej krwi wylejesz jutro!

Offline slawko

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 66
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #3041 dnia: Lipiec 13, 2013, 20:33:38 »
Kadeci też mówili, że jest 1500 podań przed 15 maja. Wnioskują to z lat ubiegłych, szkoła przyjmie tyle osób ile narzuci im 'główna'. Poczekamy zobaczymy :)

Offline REEN

  • Byle do straży...
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 960
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #3042 dnia: Lipiec 13, 2013, 22:24:03 »
W tym temacie widocznie nie można używać sarkazmu  :fiuu: Panowie, powodzenia na badaniach. I potem obowiązkowo zdawać relację z lekarzy i legendarnej unitarki  :szalony:

Offline rafalt1717

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 157
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #3043 dnia: Lipiec 14, 2013, 00:18:52 »
Czy żeby mieć czas na robienie tej przegrody to trzeba odwołanie pisać? Opisze mi ktoś jak to wygląda w praktyce i żeby formalnie było wszystko ok?

Offline ToNy!

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 180
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #3044 dnia: Lipiec 14, 2013, 02:19:57 »
I tu sie nie zgodze. ja nie mam żadnych pleców i znam innych co sie dostali a nawet nikogo w rodzinie nie mają ani nic więc Tony przyłóż sie do nauki a nie teraz płaczesz
Mam plakac ze sie dostalem? robie sobie jaja ze spiskowcow xd jak ktos nie umie odroznic sarkazmu od stwierdzenia to nie wiem czy sie nadaje do SAPSP, a pozniej na dowodce zastepu  :milcz:
"Parcere Subiectis Et Debellare Superbos" ~Vergilius

Offline Sylwek185

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 285
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #3045 dnia: Lipiec 14, 2013, 06:41:05 »
Na dowódce zastępu :) nie gorączkujcie się tak, z tym sapem i dowódcami bo do tego bardzo daleko:) jeszcze będziecie dowodzić ale czym innym ;)

Offline ToNy!

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 180
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #3046 dnia: Lipiec 14, 2013, 08:03:41 »
Każdy to wie, że droga jeszcze daleka. Ale niektórzy to się tak tutaj spinają, że aż szkoda czytać. Bo jeśli ktoś pisze, że plecaki płyną z prądem na basenie, a nie plecaki pod prąd, a druga osoba nie widzi że to zwykły sarkazm to jest dla mnie jakimś :szalony:
"Parcere Subiectis Et Debellare Superbos" ~Vergilius

Offline slipknot

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #3047 dnia: Lipiec 14, 2013, 09:02:07 »
Hej. Mam pytanie odnosnie basenu w Krakowie. Moge przeplynac kraulem 25m a nastepne 25m grzbietem?

Offline Dader20

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #3048 dnia: Lipiec 14, 2013, 09:06:53 »
Temat był wałkowany 100x, możesz byle byś się wyrobił w 90s.

Offline Adator

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #3049 dnia: Lipiec 14, 2013, 12:49:32 »
I tu sie nie zgodze. ja nie mam żadnych pleców i znam innych co sie dostali a nawet nikogo w rodzinie nie mają ani nic więc Tony przyłóż sie do nauki a nie teraz płaczesz
Mam plakac ze sie dostalem? robie sobie jaja ze spiskowcow xd jak ktos nie umie odroznic sarkazmu od stwierdzenia to nie wiem czy sie nadaje do SAPSP, a pozniej na dowodce zastepu  :milcz:


przykro mi ale strona strażak.pl to nie jedyna rzecz która dla mnie istnieje, mam inne wazniejsze sprawy nie pilnuje 24h/7 tej strony i po przeczytaniu jednego Twojego posta w którym "niby" narzekasz nie wywnioskuje że się dostałeś gdzieś tam. więc może przemyśl sobie czas spędzony nad strażak.pl :P

a o dowódcy to na razie zapomnij. Dowódcą póki co to od wrzesnia bd tylko miotły... no ostatecznie szufelki:) albo toporka śledziując płytki.