Autor Wątek: Kto do SA PSP w 2013 roku ?  (Przeczytany 530370 razy)

Offline shaolin

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #1525 dnia: Maj 09, 2013, 00:57:54 »
"Zgodnie z decyzją Ministra Edukacji Narodowej od roku szkolnego 2013/2014 zamknięto kształcenie ratowników medycznych na poziomie szkoły policealnej. W związku z tym w roku szkolnym 2012/2013 prowadzimy ostatni nabór na kierunek ratownik medyczny."

W takim razie jak teraz będzie można zdobyć ratownika medycznego? ;<

Zamierzałem pójść po liceum na studium na w/w kierunek (trzeba coś robić, jak się człowiek nie dostanie do aspirantki za pierwszym lub 2-gim razem), a tu od tego roku koniec z papierkiem i pkt do SA :<

Offline Jojcik

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 174
  • SA PSP Poznań
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #1526 dnia: Maj 09, 2013, 11:43:35 »
Coś słyszałem, że ratownik medyczny tylko do osiągnięcia z maturą i w kierunku wyższego wykształcenia. W studium nie będzie już możliwości robienia kierunku ratownik medyczny.
Walcz !

Offline kosaa

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 81
  • już strażak :)
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #1527 dnia: Maj 09, 2013, 11:51:01 »
Ja właśnie chciałem zapisać się w marcu i powiedzieli mi że od początku roku nie da rady już się już zapisać  :angry: :-\

qwertyuio

  • Gość
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #1528 dnia: Maj 09, 2013, 11:59:31 »
Na stronie widnieje zapis "Art. 28. Służbę w Państwowej Straży Pożarnej może pełnić obywatel polski, niekarany za przestępstwo lub za przestępstwo skarbowe...". W roku 2012 dostałem wyrok sądowy(niestety) wg kodeksu wykroczeń. art 121 1k.w i 119 1k.w. Jest to związane z powyższą ustawą ? Mam po co składać dokumenty? Pani z rekrutacji nie potrafiła odpowiedzieć mi na to pytanie.

Offline Jojcik

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 174
  • SA PSP Poznań
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #1529 dnia: Maj 09, 2013, 14:04:22 »
Heh... to właśnie Pani z rekrutacji powinna się dowiedzieć, czy warto w ogóle się starać... Może jakieś informacje gdzieś w internecie znajdziesz ?
Walcz !

wiedzmin

  • Gość
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #1530 dnia: Maj 09, 2013, 14:42:03 »
Na stronie widnieje zapis "Art. 28. Służbę w Państwowej Straży Pożarnej może pełnić obywatel polski, niekarany za przestępstwo lub za przestępstwo skarbowe...". W roku 2012 dostałem wyrok sądowy(niestety) wg kodeksu wykroczeń. art 121 1k.w i 119 1k.w. Jest to związane z powyższą ustawą ? Mam po co składać dokumenty? Pani z rekrutacji nie potrafiła odpowiedzieć mi na to pytanie.

Rozumiem ze masz wyrok za takie artykuły :
Art. 119. § 1. Kto kradnie lub przywłaszcza sobie cudzą rzecz ruchomą, jeżeli jej wartość nie przekracza 250 złotych,podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.

i taki:
Art. 121. § 1. Kto, pomimo nieuiszczenia dwukrotnie nałożonej na niego kary pieniężnej określonej w taryfie, po raz trzeci w ciągu roku bez zamiaru uiszczenia należności wyłudza przejazd koleją lub innym środkiem lokomocji,podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.

Nie jestem prawnikiem, ale na zdrowy rozum myślę, ze nie masz czego tutaj szukać

Offline MateuszOsp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #1531 dnia: Maj 09, 2013, 15:59:25 »
Osoby z zachodniopomorskiego, które wybierają się na drzwi otwarte do SA PSP POZNAŃ proszone są o kontakt :)
" Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia " [Albert Einstein]
"To brak wiary w siebie sprawia, że ludzie boją się podejmować wyzwania. Ja w siebie wierzę." - Muhammad Ali. http://www.youtube.com/watch?v=JDq4rHzPYv4
Dostrzeganie najmniejszych.... Cecha odróżniająca zawód od powołania

Offline Jojcik

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 174
  • SA PSP Poznań
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #1532 dnia: Maj 09, 2013, 18:58:44 »
A ja tak puszczam pytanie z innej beczki do tych, co już startowali do SA PSP.

Powiedzcie mi, skoro w tych zadaniach z chemii i fizyki trzeba czasem coś policzyć, ma się jakiś skrawek papieru ? :D

Pozdro ! :)
Walcz !

Offline firesimon

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #1533 dnia: Maj 09, 2013, 19:36:47 »
Jest tzw. brudnopis. pozdr:)

Offline Michał:)

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • SAPSP
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #1534 dnia: Maj 09, 2013, 22:18:30 »
Na liczydle  ^_^

Offline shaolin

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #1535 dnia: Maj 09, 2013, 22:43:51 »
W Krakowie zmienili datę z egzaminu pływania.

Cytuj
Etap trzeci – sprawdzian z umiejętności pływania, który odbędzie się w dniu (zmiana terminu) 15.07.2013 r. o godzinie 9:00

Offline tommy09615

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 43
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #1536 dnia: Maj 10, 2013, 00:38:03 »
Na stronie widnieje zapis "Art. 28. Służbę w Państwowej Straży Pożarnej może pełnić obywatel polski, niekarany za przestępstwo lub za przestępstwo skarbowe...". W roku 2012 dostałem wyrok sądowy(niestety) wg kodeksu wykroczeń. art 121 1k.w i 119 1k.w. Jest to związane z powyższą ustawą ? Mam po co składać dokumenty? Pani z rekrutacji nie potrafiła odpowiedzieć mi na to pytanie.

Rozumiem ze masz wyrok za takie artykuły :
Art. 119. § 1. Kto kradnie lub przywłaszcza sobie cudzą rzecz ruchomą, jeżeli jej wartość nie przekracza 250 złotych,podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.

i taki:
Art. 121. § 1. Kto, pomimo nieuiszczenia dwukrotnie nałożonej na niego kary pieniężnej określonej w taryfie, po raz trzeci w ciągu roku bez zamiaru uiszczenia należności wyłudza przejazd koleją lub innym środkiem lokomocji,podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.

Nie jestem prawnikiem, ale na zdrowy rozum myślę, ze nie masz czego tutaj szukać
Zależy jak to interpretować... napisałeś, cytat z ustawy .... niekarany za przestępstwo lub za przestępstwo skarbowe... Przestępstwa dzielą się na zbrodnie i występki natomiast wykroczenie to inna kategoria dotyczący czynów zabronionych "mniejszej wagi". Jeżeli w wyżej wymienionej ustawie nie ma nic o wykroczeniach to powinno przejść.

Offline kosaa

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 81
  • już strażak :)
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #1537 dnia: Maj 10, 2013, 08:08:25 »
Nie pytaliście ile osób zlożylo papiery w Krakowie?

Offline slawko

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 66
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #1538 dnia: Maj 10, 2013, 08:46:20 »
Teraz nie ma sensu pytać, dopiero po 15 maja. :)

spik3r

  • Gość
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #1539 dnia: Maj 10, 2013, 08:53:48 »
Mam pytanie, dzis wysylam papiery do CS PSP, czy musze dzis wysylac oryginal swiadectwa szkoly sredniej? Czy dopiero przy sprawnosciowce mam okazac? Bo tak i tak opisane jest na stronie. Czy kazdy dokument prawko, swiadectwo musi byc zgodnosc z oryginalem ?  Powiedzcie mi, co mam wyslac by bylo dobzre ? Czy oryginaly czy kopie ? i po ile ? Pisze dwustronna kopia czyli 2x kopia ?

I pytanko mam odnosnie tabelki w papierach co do zalacznikow. Co po prawej stronie napisac?

Prosze odpowiedzcie tylko, poniewaz nie che zrobic bledu

Offline Artix2

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #1540 dnia: Maj 10, 2013, 11:25:01 »
Ja byłem na tych testach i nie była to jakaś duża liczba, babka mówiła, że mniej niż w tamtym roku.
węże ssące OSP Świeradów.

Offline tayron

  • "Wystarczy odrobina tlenu, by wybuchł w śmiertelnym szale..."
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 224
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #1541 dnia: Maj 10, 2013, 11:26:23 »
Witam, w Panie z Krakowa udzielają informacji przez telefon czy wszystko się zgadza w przesłanych dokumentach? Czy niczego nie brakuje itp.?

Offline maltanski

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 263
  • Cel: SA PSP
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #1542 dnia: Maj 10, 2013, 11:39:31 »
Panie z Krakowa mogą ewentualnie zapytać Ciebie czy wysłałeś wszystkie potrzebne papiery, ale to czy wszystko się zgadza, to na to nie odpowiedzą.
Ja pytałem to dostałem odpowiedź, że dopiero jak komisja się zbiera to sprawdza czy wszystko jest.
Także samemu trzeba zadbać o to żeby o niczym nie zapomnieć.
Im więcej potu wylejesz dziś, tym mniej krwi wylejesz jutro!

Offline l@ki

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 98
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #1543 dnia: Maj 10, 2013, 12:21:09 »
jak robimy przelew na konto opłaty egzaminacyjnej to w polach NAZWA ZLECENIODAWCY podajemy imie i nazwisko?
futures the brave!

Offline Jojcik

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 174
  • SA PSP Poznań
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #1544 dnia: Maj 10, 2013, 13:10:05 »
Ja dzisiaj jadę zrobić przelew, tak, w polu NAZWA ZLECENIODAWCY podajesz imię i nazwisko, potem adres itd.
Walcz !

Offline kapral07

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 77
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #1545 dnia: Maj 10, 2013, 18:55:44 »
Słuchajcie do CS PSP przez pocztę na stronie pisze, że mamy wysłać:
"podanie do szkoły >> wzór do pobrania <<, >>generator podania<<
- oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych >> wzór do pobrania <<
- ankietę >> wzór do pobrania <<
- dwustronne ksero prawa jazdy (w przypadku jego posiadania)
- dwustronne ksero dyplomu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie ratownik medyczny (w przypadku jego posiadania)
- dwustronne ksero świadectwa ukończenia szkoły średniej
- dowód wpłaty opłaty egzaminacyjnej w wysokości 100 zł >> wzór do pobrania << na konto"


A ktoś tutaj wspomniał o potwierdzeniu przez notariusza ksera prawa jazdy i świadectwa ze szkoły średniej stąd moje pytanie:

CZY jest konieczne właśnie to potwierdzenie przez notariusza tych dwóch dokumentów?Czy wystarczą ksera

Offline Jojcik

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 174
  • SA PSP Poznań
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #1546 dnia: Maj 10, 2013, 18:59:22 »
Nie wiesz ? Zadzwoń do szkoły i dowiedz się, taka rada :)

Wiesz, na forum nie zawsze dowiesz się wszystkiego i nie masz potwierdzenia, że to wszystko, to prawda :) [ oczywiście odnośnie rekrutacji ;) ]
Walcz !

Offline kamm92

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 192
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #1547 dnia: Maj 10, 2013, 19:14:03 »
Panowie, przepraszam , może to pytanie padło z tysiąc razy ale.. ma ktoś test z 2012 roku? bardzo ważne dla mnie, dziękuję i przepraszam za problem..

Offline kapral07

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 77
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #1548 dnia: Maj 10, 2013, 19:15:54 »
W generatorze podań na końcu piszę, że wystarczą same ksera i nie muszą być potwierdzone notarialnie więc wysyłam zwyczajne ksera.

Offline Matthiew

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #1549 dnia: Maj 10, 2013, 21:51:50 »

A ktoś tutaj wspomniał o potwierdzeniu przez notariusza ksera prawa jazdy i świadectwa ze szkoły średniej stąd moje pytanie:

CZY jest konieczne właśnie to potwierdzenie przez notariusza tych dwóch dokumentów?Czy wystarczą ksera

Ja przed składaniem dokumentów zadzwoniłem do szkoły (CSPSP) i zapytałem o to dla pewności to usłyszałem " Tak najzwyklejsze xero tych dokumentów najlepiej czarno-białe."  Bez żadnych potwierdzeń notarialnych i innych rzeczy.   Może w innych szkołach trzeba tutaj NIE.

TELEFON JEST PODANY NA ICH STRONIE I NIE DAJCIE SIĘ WPROWADZAĆ PRZEZ KOGOŚ W BŁĄD TYLKO PYTAJCIE U ŹRÓDŁA !!!   Przecież nic się wam nie stanie jak stracicie te 20 gr na połączenie a będziecie wiedzieć czego wymagają w waszej wybranej szkole...   Bo tu na forum to nie wierzcie we wszystko co piszą co niektórzy... - taka jest moja rada.