Autor Wątek: Kto do SA PSP w 2013 roku ?  (Przeczytany 530416 razy)

Offline blazejdbw

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 140
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #1450 dnia: Maj 04, 2013, 12:28:42 »
ja z Kutna :)

hghghgh

  • Gość
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #1451 dnia: Maj 04, 2013, 12:43:36 »
Ja mam pyatnie odnosnie tego zaswiadczenia o niekaralnosci to trzeba je wyslac z papierami ???? bo jak startowalem w naborze z ulicy to musiałem.

Offline kaffre

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 43
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #1452 dnia: Maj 04, 2013, 16:19:33 »
W podaniu do szkoły jest rubryka "karany sądownie" i tam wpisujesz tak lub nie. Gdy się znajdziesz na liście wstępnie zakwalifikowanych to szkoła sama sprawdza czy byłeś karany czy nie. W naborze zresztą jest to samo najczęściej.

Offline FireMan94

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 172
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #1453 dnia: Maj 04, 2013, 16:19:50 »
Jak ktoś ma kat. D w książeczce wojskowej to nie ma szans na przyjęcie?

Offline Jojcik

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 174
  • SA PSP Poznań
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #1454 dnia: Maj 04, 2013, 16:32:03 »
Kategoria D ? hmmm nie mam pojęcia, może zadzwoń do szkoły i zapytaj się :)
Walcz !

Offline FireMan94

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 172
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #1455 dnia: Maj 04, 2013, 17:07:01 »
Dostałem ją niesłusznie, bo po weryfikacji przepisów poprzedzonej wykonaniem badań u wojskowego specjalisty należy mi się kat. A. Wbili mi D z powodu wady wzroku, ale badanie wyglądało tak, jak u pielęgniarki szkolnej. Trochę przespałem sprawę, bo miałem 14 dni na odwołanie się, a w tym momencie decyzja komisji jest już uprawomocniona i teraz są wątpliwości...
Zamierzam zrobić korekcję laserową, ale nie wiem czy się opłaca przez wzgląd na kat. D...

Offline REEN

  • Byle do straży...
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 960
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #1456 dnia: Maj 04, 2013, 17:11:04 »
A tak z ciekawości, jaką wadę masz?

Offline maltanski

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 263
  • Cel: SA PSP
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #1457 dnia: Maj 04, 2013, 17:16:04 »
Wydaje mi się, że możesz jechać do WKU i pogadać czy da radę zmienić kategorię jeżeli zasługujesz na A.
Im więcej potu wylejesz dziś, tym mniej krwi wylejesz jutro!

Offline karoll01

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #1458 dnia: Maj 04, 2013, 17:20:13 »
Kobiety właśnie wywalczyły dłuższy macierzyński, który miał być tylko dla tych które urodzą po 17 marca 2013., wywalczyły i te ktore urodziły w 2013 mają dłuższy urlop. Czy my nie możemy zawalczyć? To jest jawna dyskryminacja, że mogą przystąpić Ci urodzeni po 1 września!

Offline rychu

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #1459 dnia: Maj 04, 2013, 17:36:51 »
W Poznaniu i Krakowie jest 60 miejsc a w Częstochowie 90 tak?

Offline l@ki

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 98
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #1460 dnia: Maj 04, 2013, 17:45:10 »
Wiadomo już kiedy będą dni otwarte w CSPSP?
futures the brave!

Offline adeczek_42

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 55
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #1461 dnia: Maj 04, 2013, 19:27:47 »
Pojawi się informacja na stronie, będzie wszystko wiadomo :)

Offline Kogut

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 438
  • Natural Born Firefighter
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #1462 dnia: Maj 04, 2013, 20:10:06 »
Kobiety właśnie wywalczyły dłuższy macierzyński, który miał być tylko dla tych które urodzą po 17 marca 2013., wywalczyły i te ktore urodziły w 2013 mają dłuższy urlop. Czy my nie możemy zawalczyć? To jest jawna dyskryminacja, że mogą przystąpić Ci urodzeni po 1 września!

Jaka człowieniu dyskryminacja ja się pytam?
Porównujesz matki mające 1001 problemów i przeciwności z egzaminem do szkoły i to dla ludzi, którzy w sporej części nie dostali się wcześniej bo byli zbyt słabi?
Takie przepisy jakie wprowadzili w tym roku winny obowiązywać od 1997 i taka jest prawda. Nie było ich bo ktoś zamiast poprawnie zinterpretować przepis zapewne chlał wódę...
Szkoda, że informacja pojawiła się dopiero teraz, współczuje, nie uważam, że jest to ok, ale bardziej denerwują mnie tego typu komentarze.
Poczytać, jak jest problem z rozumieniem tekstu to iść do specjalisty, i unikniemy takich głupich wpisów.
Gdy startowałem pierwszy raz do SA PSP, od razu zastanawiałem się ile startów mam przed sobą, jak to jest w wieku 23 lat bo na moje część rocznika do momentu przyjęcia do szkoły ukończy 23 lata, a część nie. Zadzwoniłem więc do szkoły i się dowiedziałemł. To co usłyszałem to oczywiście, że mogą startować wszyscy z rocznika, choć nie zgadzało się to z zapisem, który przeczytałem i ZROZUMIAŁEM. Dziś moja interpretacja się potwierdza, choć szkoda, że tak późno..
« Ostatnia zmiana: Maj 04, 2013, 20:19:05 wysłana przez Kogut »
Im więcej wiesz, tym bardziej zdajesz sobie sprawę z tego jak mało wiesz.

Offline FireMan94

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 172
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #1463 dnia: Maj 05, 2013, 00:52:18 »
@REEN: -2,5D ; -3D

Offline shaolin

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #1464 dnia: Maj 05, 2013, 01:26:18 »
Dostałem ją niesłusznie, bo po weryfikacji przepisów poprzedzonej wykonaniem badań u wojskowego specjalisty należy mi się kat. A. Wbili mi D z powodu wady wzroku, ale badanie wyglądało tak, jak u pielęgniarki szkolnej. Trochę przespałem sprawę, bo miałem 14 dni na odwołanie się, a w tym momencie decyzja komisji jest już uprawomocniona i teraz są wątpliwości...
Zamierzam zrobić korekcję laserową, ale nie wiem czy się opłaca przez wzgląd na kat. D...

Musisz ogarnąć sobie kat. A! Mi też chcieli dać kat. D ale przy wypisywaniu książeczki zapytał grzecznie czemu? odpowiedziała mi ... ale z boku stał gość i powiedział, że tak na prawdę w cale nie zasługuje na tą kat. (D) Udałem się ponownie na kwalifikacje wojskową i powiedziałem, że zamierzam iść do straży, że bez kat. A to nie ma mowy i o przyjęciu. Powiedzieli OK.

Wg mnie to trzeba przed komisją mówić, że chce się kat. A, a nie stać po prostu jakbyśmy to mieli w dupie! Tak to proste, że dadzą nam B albo D. Trzeba pokazać, że mimo jakiejś wady zależy nam na A, kwalifikujemy się na nią i zależy nam!

Offline GP_Rbk_Chka

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 271
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #1465 dnia: Maj 05, 2013, 01:44:42 »
Takie przepisy jakie wprowadzili w tym roku winny obowiązywać od 1997 i taka jest prawda.
(...)
Gdy startowałem pierwszy raz do SA PSP, od razu zastanawiałem się ile startów mam przed sobą, jak to jest w wieku 23 lat bo na moje część rocznika do momentu przyjęcia do szkoły ukończy 23 lata, a część nie.

A może przepisy powinny zostać zmienione w sensie: wydłużony wiek kandydatów? Dlaczego do SGSP jest wyższy wiek maksymalny? Żeby ludzie
Cytuj
którzy w sporej części nie dostali się wcześniej bo byli zbyt słabi
mieli kolejne szanse na poprawienie swoich osiągnięć?

Przebolałbym jakoś tą zmianę, gdybym nie odpuścił sobie rok temu. A odpuściłem za namową pani z CS PSP, która powiedziała że w tym roku też mogę, i będę miał punkty za ratownika medycznego. Wtedy nie było na to szans, bo jedyny możliwy termin obrony był już po 15 maja... A właśnie, dlaczego utrzymuje się punkty za ratownika, skoro może z nich skorzystać tylko nieliczna część kandydatów, którzy ukończyli 2-letnie szkoły policealne (które nota bene powoli "umierają")? Czy jak nie będzie już tych szkół, to dalej będzie się przyznawać punkty preferencyjne dla niewielkiego procenta ratowników, którzy urodzili się po wrześniu lub poszli rok wcześniej do podstawówki?

nie dostali się wcześniej bo byli zbyt słabi
Dla jasności- zaraz po liceum nie przeszedłem sprawności, bo nie przygotowałem się z drążka. Rok później Szkoła była "o włos", kilka punktów więcej i byłbym na liście. Dwa lata odpuszczone, czas od obrony dyplomu poświęcony na poprawę osiągnięć i naukę. I wszystkie wyniki sprawnościowe mam lepsze niż 3 lata temu... + punkty. Oczywiście gdybym cały ten rok przepierdzielił, to bym się nie odzywał tutaj w ogóle...
Plus ratio quam vis

Offline karoll01

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #1466 dnia: Maj 05, 2013, 09:28:10 »
zbyt słabi? nie oszukujmy się ale większość ludzi, którzy mają 23 nie startuje po raz enty tylko mają za sobą jakieś kursy, szkoły, licencjaty itd. ,są jakby to powiedzieć bardziej doświadczeni!  więc takie uwagi schowaj sobie w kieszeń..

maniek565

  • Gość
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #1467 dnia: Maj 05, 2013, 10:24:31 »
do szkoły aspiranckiej nie są potrzebne żadne kursy ani licencjaty więc nie widzę sensu w robieniu czegoś takiego jeśli twoim głównym celem jest dostanie się do tej szkoły

Offline kruczek414

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #1468 dnia: Maj 05, 2013, 12:20:33 »
no wiesz niektórzy idą na studium dwuletnie na Ratownika Medycznego i mają potem 15 pkt. dodatkowo a to jest dużo  -_-

Offline Anim

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #1469 dnia: Maj 05, 2013, 12:23:29 »
Tak ale mało kto chce czekać rok po skończeniu tego studium żeby mu naliczyli punkty za dyplom bo dostaje się go końcem sierpnia a punkty liczą do 15 maja

Offline Kogut

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 438
  • Natural Born Firefighter
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #1470 dnia: Maj 05, 2013, 12:31:48 »
zbyt słabi? nie oszukujmy się ale większość ludzi, którzy mają 23 nie startuje po raz enty tylko mają za sobą jakieś kursy, szkoły, licencjaty itd. ,są jakby to powiedzieć bardziej doświadczeni!  więc takie uwagi schowaj sobie w kieszeń..
No to sie oszukujesz właśnie. Startowałeś kiedyś, chyba nie?
Tych, którym w ostatniej chwili przypomniało się, że mogą zostać aspirantami jest znacznie mniej niż tych, którzy startują po raz kolejny.
Widzę to po swoich znajomych, po ich znajomych oraz po ludziach, z którymi rozmawiałem podczas egzaminów.
Jak myślisz co dzieje się z ok. 2500-3000 osób, które corocznie odpadają? Powiem Ci. Spora część z nich próbuje po raz kolejny i tak do skutku.
Jeśli nie startowałeś dlatego, że robiłeś jakieś kursy to Ci gratuluję.
Żeby nie było, jestem z rocznika 90, startowałem 2 razy, nie dostałem się bo byłem zbyt słaby i teraz kończę ratownictwo :-)

którzy w sporej części nie dostali się wcześniej bo byli zbyt słabi
Są ludzie, którzy nie dostali się bo złapali kontuzję, kończyli szkoły, chorowali etc. Żeby za chwilę znów jakiś lekko inteligentny człowiek nie miał mi czegoś za złe...
« Ostatnia zmiana: Maj 05, 2013, 13:25:14 wysłana przez Kogut »
Im więcej wiesz, tym bardziej zdajesz sobie sprawę z tego jak mało wiesz.

maniek565

  • Gość
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #1471 dnia: Maj 05, 2013, 13:20:13 »
patrząc na listę zakwalifikowanych do szkoły to miejsca na samej górze często zajmują osoby które nie mają nawet prawa jazdy kat. C . Po prostu są dobrzy z fizyki i chemii i się dostają i nie potrzebne są im do tego żadne kursy.

Offline czarek13

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #1472 dnia: Maj 05, 2013, 13:33:48 »
Witam wszystkich,
Trochę zmienię temat bo zastanawia mnie jedna sprawa. Chodzi mi o zaliczenie pływania- na stronie jest napisane że trzeba to zrobić w dowolnym stylu w czasie krótszym niż 90 sek. I mam pytanie do zorientowanych osób: czy brak stylu to nadal 'dowolny styl'? :) chodzi mi np o to że w kraulu grzbietowym powinno pracować się naprzemiennie rękoma ale można też obiema 'na raz' tyle że już wtedy to nie jest styl. Co o tym sądzicie? Wydaje mi się że to nie powinno być podstawą do niezaliczenia sprawdzianu ale wolałem zapytać.

Offline kruczek414

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #1473 dnia: Maj 05, 2013, 13:44:50 »
nie no mi to się wydaje ze dowolny styl to dowolny możesz wymyślać nawet swój własny ale masz tylko umieć pływać no i przepłynąć te 50m, a jak dasz rade to możesz i pieskiem przepłynąć :D ja nie umiałem pływać w ogóle i przez miesiąc się już nauczyłem kraula co prawda nie tak jak Phelps ( czy tam jak to sie pisze ) ale umiem  trochę jeszcze kaleczę ale mam jeszcze trochę  czasu a mój czas jak mierzyłem to 60 s, tak że nie jest tak źle a tym bardziej ze uczyłem się sam 

Offline czarek13

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #1474 dnia: Maj 05, 2013, 13:54:08 »
To patrze że mieliśmy podobną historię tylko ja jednak zdecydowałem się na trenera i właśnie obaj się tak zastanawialiśmy czy tak też będzie można. No to spoko, dzięki za odp i życzę żebyśmy mogli się obaj dowiedzieć w praktyce jak to jest z tym stylem ;)