Autor Wątek: Kto do SA PSP w 2013 roku ?  (Przeczytany 530378 razy)

Offline mk1994

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #1075 dnia: Marzec 30, 2013, 12:42:55 »
Ja uważam że jak ktoś kocha to co robi to da rade przetrzymać nawet takich ludzi jak wypowiada się "kadet z Poznania"
Ale mam do was pytanie, być może padało juz takie ale chciał bym się dowiedzieć dokładnie.Czy punkty prefencyjne są przyznawane za nurka? Na stronie SA PSP Kraków tego nie ma a wiem że dawniej było, i czy są  też jakieś punkty za kurs podstawowy, techniczny, dowódców OSP? Bardzo bym prosł o odpowiedź bo nie wiem czy jest sens robić nurka.

Offline lotnik637

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 39
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #1076 dnia: Marzec 30, 2013, 12:48:05 »
Z tego co wiem to kiedyś były przyznawane punkty za te rzeczy które wymieniłeś wyżej. Ostatnio sporo sie pozmieniało i mysle że nie będzie z tego żadnych punktów, tylko za to co piszą w warunkach rekrutacji na stronach szkół. Dla pewności możesz zawsze zadzwonić i bedziesz wiedział na 100 %.

MisiuH

  • Gość
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #1077 dnia: Marzec 30, 2013, 12:51:11 »
Na stronie z naborem masz wszystko dokładnie opisane, punkt po punkcie.

I punkty są przyznawane tylko za to co jest tam umieszczone, nic więcej.

http://www.cspsp.pl/files/file/aktualnosci/Egzaminy_2012/przyjeci.pdf tutaj dokładnie widać, że nie ma żadnych innych jeszcze dodatkowych punktów.

Offline Kubus3

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #1078 dnia: Marzec 30, 2013, 14:49:31 »
cyt. MisiuH ,,Za mamusią też płakać nie zamierzam, a sama woda mi wystarczy na przetrwanie :)
Tak, wiem, że czytają to kadeci. Ale to raczej inteligentni ludzie i rozumieją kiedy ktoś żartuje, a mówi poważnie i rozumieją sens wypowiedzi,... "

zastanawiałbym się nad inteligencją co niektórych   :maska:
a z tą wodą zebyś sie przypadkiem nie przeliczył że Ci wystarczy na przetrwanie.

MisiuH

  • Gość
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #1079 dnia: Marzec 30, 2013, 16:13:08 »
Matko, zaraz wychodzę z tego forum i nawet już nie czytam. Jak sobie wziąłeś to dosłownie, że sama woda bez niczego, to gratuluję.
Jakbyś sam w stanie na to nie wpadł: to był odnośnik do posta koleżanki, chodziło w nim, że nie potrzebuję rarytasów żeby przetrwać 2 miechy, prześledź to sobie jeszcze raz.

Teraz nie wiem, czy mówisz o inteligencji w kontekście do mnie czy Kadetów:
Jeżeli w kontekście do mnie to:
proponuję się zastanowić najpierw nad swoją, a później nad innych. Sam czasem piszę głupie posty ( z resztą jak każdy, ale nawet boicie się do tego przyznać) ale potrafię sobie znaleźć sam informację w internecie na dany temat i nie zadawać głupich pytań, które powtarzają się 1000 razy(nie dosłownie 1000 razy, tylko w sensie, że dużo) jak już prześledzę cały internet (nie dosłownie cały internet, tylko do stopnia, aż na prawdę nie ma żadnej informacji na dany temat) i nie widzę odpowiedzi - to zadaje pytanie. Nie wiem po co czasem pomagam ludziom wytłumaczyć zadanie w testach z chemii i fizyki, przecież teoretycznie to moi konkurenci, no teraz pytanie, czy ten co pomaga w pytaniach jest mądry czy głupi, ale chyba bardziej głupi... I ja jestem akurat ten z tych który odpowiada na głupie pytania, a nie je zadaje.

Kadetów: Chemię i fizykę pojęli, więc coś w głowie mają, pojmą też co autor miał na myśli, a jak nie pojmą to chyba minęli się z powołaniem :)


Widzę tutaj sami samodzielni ludzie, wszystko potrafią sami znaleźć i się samemu domyślić... (to jest ironia, jakby ktoś się nie domyślił i zaraz miał pisać kolejny mądry post. Chodzi w nim o to, że spora część osób nie potrafi szukać i się domyślać)

Nawiasy z kursywą (pochylonym pismem) są dla osób, które nie potrafią samodzielnie interpretować tekstu.

Offline dawidosp92

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 196
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #1080 dnia: Marzec 30, 2013, 16:24:08 »
Dobrze, że teraz to wytłumaczyłeś, bo chyba od niektórych wymagałeś za wiele  :rofl:

kurs

  • Gość
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #1081 dnia: Marzec 30, 2013, 21:10:40 »
Cześć Wam,
Widziałem ogłoszenie pewnego kursu który jest organizowany przez Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Pożarnictwa w Poznaniu przygotowujący kandydatów do Szkół Aspirantów PSP. Koszt chyba 555zł. Brak możliwości wiary w siebie, mimo bardzo dużego nakładu na nauke/korki coraz bardziej myślę o tym rozwiązaniu.
 
 Moje pytanie bede kierował do kadetów, czy ktoś z Was brał udział, słyszał o opiniach??
    Czy wogóle warto...

Offline FHR

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 36
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #1082 dnia: Marzec 31, 2013, 06:07:34 »
W Węglowicach k/ Częstochowy masz lepiej: nocleg, wyżywienie, dają materiały itp. tyle, że 1200zł

Offline mk1994

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #1083 dnia: Marzec 31, 2013, 10:41:40 »
Też się zastanawiałem nad tego typami kursów :) Tylko teraz pytanie iść za 1200 zł na kurs i uczyć się w grupie czy przeznaczyć troche mniejszą kwotę na korepetycję i uczyć się indywidualnie :) Dlatego bardzo korzystne wypowiedzi były by osób, które uczestniczyły w takim kursie i powiedziały jak to wygląda, czy dobrze przygotują do SA PSP :)

maciekm90

  • Gość
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #1084 dnia: Marzec 31, 2013, 12:24:06 »
nie licz, że dużo się nauczysz, ten kurs doskonale daje rade jako powtórka przed egzaminem.

spik3r

  • Gość
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #1085 dnia: Marzec 31, 2013, 13:45:09 »
Panowie, to jest w Poznaniu 60 miejsc? i z 100 pierwszych  ktorzy sie dostali pierwsze 60 z plywania sie dostaja do szkoly tak ?  Dobrze mysle ? Plywanie jest po 9 lipca ?

Gdzie jest najwiecej miejsc do przyjecia ?

Jelit

  • Gość
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #1086 dnia: Marzec 31, 2013, 13:49:43 »
Mam pytanie, jak jest z wiekiem. Wszedzie napisane jest ze do 23 roku zycia. To jest rocznikowo czy patrza na date urodzenia ? Jak to dziala, znajomy mowi ze jezeli ktos urodzil sie po NABORZE czyli np 9 lipca, to moze starac sie majac 24 lata rocznikowo, bo podchdozac z 24 rocznikowo , nie ma tak jakby "nie rocznikowo". ? Jak to dziala ?

Offline mk1994

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #1087 dnia: Marzec 31, 2013, 14:48:52 »
maciekm90 uczestniczyłeś w takim kursie?

Offline speakmejozek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #1088 dnia: Marzec 31, 2013, 20:45:19 »
A ja wam życzę Wesołych Świąt ;D

Wzajemnie, ale życzenia składamy tutaj: http://www.strazak.pl/forum/index.php/topic,973.0.html
Każdy następny post z życzeniami w tym wątku będzie kasowany
« Ostatnia zmiana: Marzec 31, 2013, 20:55:31 wysłana przez robn »

MisiuH

  • Gość
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #1089 dnia: Marzec 31, 2013, 21:52:05 »
Panowie, to jest w Poznaniu 60 miejsc? i z 100 pierwszych  ktorzy sie dostali pierwsze 60 z plywania sie dostaja do szkoly tak ?  Dobrze mysle ? Plywanie jest po 9 lipca ?

Gdzie jest najwiecej miejsc do przyjecia ?

Źle myślisz. W rekrutacji jest napisane wszystko http://sapsp.edu.pl/strona.php/123_dzienne_studium_aspirantow.html


Tłumacząc na Polski. Basen jest na zaliczenie. Jak jesteś przykładowo 9 na liście rankingowej, przed egzaminem pływania i go nie zaliczysz, na Twoje miejsce wskakuje 61 osoba z listy rankingowej (o ile zaliczyła basen). Jeżeli 1 osoba z listy będzie miała czas 1:20 min, a 100 będzie miała czas 15 sekund. To dostanie się ta z czasem 1:20min. A ta z czasem dalej będzie na 100 miejscu, tyle, że sobie basen szybciej przepłynie, a w szkole nie będzie, chyba, że jakimś cudem trafiłaby się banda 40 osób które cierpią na hydrofobie :P

Pływanie jest po sprawdzeniu testów.


Częstochowa 90 miejsc
Poznań 60 miejsc
Kraków 60 miejsc

Ale do Częstochowy (sądząc po ankiecie) będzie 2x więcej chętnych niż do Poznania i Krakowa, więc teoretycznie łatwiej będzie się dostać do tych szkół.

Co roku na wszystkie szkoły jest ponad 3000 chętnych. 50% osób tego forum wybiera się do częstochowy.

Częstochowa - 1500/90- 17 Osób na 1 miejsce.
Kraków - 810/60- 13,5 osób na 1 miejsce.
Poznań - 690/60-  11,5 osób na 1 miejsce.

Taka ludzka logika:
-Pójdę Częstochowy, bo tam jest najwięcej miejsc i się dostanę! Pomyślało 2000 Osób.
-A nie jednak nie pójdę do Częstochowy, bo inni też pomyślą, że tam najwięcej miejsc i będzie się najtrudniej dostać! Pomyślało 2000 osób.
-Ale inni też mogą pomyśleć tak jak ja i pójdą do innych szkół myśląc, że ja też tam pójdę, ale i tak na prawdę pójdę do Częstochowy! Pomyślało 2000 osób.
-Przyłożę się do nauki i pójdę do szkoły którą mam najbliżej i mi odpowiada, bez wymyślania. Pomyślało kilku rozsądnych ludzi.


Ja startuję do Częstochowy, bo mam najbliżej i mi pasuje ta szkoła, a moje podejście wygląda tak, że jest tam tylko 5 miejsc, a nie 90 czy siedemset.

Offline Matthiew

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #1090 dnia: Marzec 31, 2013, 22:04:11 »
Mam pytanie, jak jest z wiekiem. Wszedzie napisane jest ze do 23 roku zycia. To jest rocznikowo czy patrza na date urodzenia ? Jak to dziala, znajomy mowi ze jezeli ktos urodzil sie po NABORZE czyli np 9 lipca, to moze starac sie majac 24 lata rocznikowo, bo podchdozac z 24 rocznikowo , nie ma tak jakby "nie rocznikowo". ? Jak to dziala ?
Pisze jasno w warunkach rekrutacji "nieprzekroczenie 23 roku życia" więc nie wiem o czym piszesz.... Teraz dodatkowo 2 szkoły ( Kraków i Częstochowa) liczą wiek miesiącami. Więc jak skończysz 23 lata przed rozpoczęciem roku szkolnego tj. 02 Września to odrzucą twoje podanie. Jedynie w Poznaniu to się jeszcze bynajmniej na ten rok nie zmieniło. Czyli tam mogą składać osoby urodzone w 1990 roku jeśli nawet urodziły się przed 02 września i mają skończone 23 lata. Sumując najstarszy rocznik który w tym roku może składać papiery to 1990. Urodzeni przed wrześniem tylko do Poznania, a urodzeni po 02 września 1990 mogą gdzie chcą składać.
Nie wiem czy udało mi się tobie to wytłumaczyć bo to jest w sumie na tyle proste że aż trudno wytłumaczyć  :huh:
Panowie, to jest w Poznaniu 60 miejsc? i z 100 pierwszych  ktorzy sie dostali pierwsze 60 z plywania sie dostaja do szkoly tak ?  Dobrze mysle ? Plywanie jest po 9 lipca ?

Gdzie jest najwiecej miejsc do przyjecia ?

Tak w Poznaniu przyjmą tylko 60 osób. Następnie po testach wywieszana jest lista rankingowa i pierwsze 100 osób kierowane jest na sprawdzian z pływania. Jeśli z pierwszej 60 osób każdy zaliczy test z pływania i przejdzie komisję lekarską to oni się dostają. Jeśli natomiast ktoś wypadnie to automatycznie na jego miejsce w kolejności wskakują następne miejsca rankingowe czyli 61, 62, 63,64...... Jeśli chodzi ci o to że z tych 100 dostają się ci co najszybciej przepłyną 50m to jesteś w błędzie. To nie ma znaczenia czy przepłyniesz w 20 sekund czy w 80 sekund. Nic ci to nie pomoże ten test z pływania trzeba tylko zaliczyć.


Gdzie najwięcej miejsc to powiem tak.... Naprawdę nie chce Ci się wejść na strony internetowe wszystkich trzech szkół aspiranckich i porównać ?   :rofl:  Ale żeby nie było to Ci podam :  - Kraków 60 miejsc   - Poznań 60 miejsc   - Częstochowa 90 miejsc.   

Pozdrawiam.

Jelit

  • Gość
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #1091 dnia: Kwiecień 01, 2013, 00:38:48 »
Mam pytanie, jak jest z wiekiem. Wszedzie napisane jest ze do 23 roku zycia. To jest rocznikowo czy patrza na date urodzenia ? Jak to dziala, znajomy mowi ze jezeli ktos urodzil sie po NABORZE czyli np 9 lipca, to moze starac sie majac 24 lata rocznikowo, bo podchdozac z 24 rocznikowo , nie ma tak jakby "nie rocznikowo". ? Jak to dziala ?
Pisze jasno w warunkach rekrutacji "nieprzekroczenie 23 roku życia" więc nie wiem o czym piszesz.... Teraz dodatkowo 2 szkoły ( Kraków i Częstochowa) liczą wiek miesiącami. Więc jak skończysz 23 lata przed rozpoczęciem roku szkolnego tj. 02 Września to odrzucą twoje podanie. Jedynie w Poznaniu to się jeszcze bynajmniej na ten rok nie zmieniło. Czyli tam mogą składać osoby urodzone w 1990 roku jeśli nawet urodziły się przed 02 września i mają skończone 23 lata. Sumując najstarszy rocznik który w tym roku może składać papiery to 1990. Urodzeni przed wrześniem tylko do Poznania, a urodzeni po 02 września 1990 mogą gdzie chcą składać.
Nie wiem czy udało mi się tobie to wytłumaczyć bo to jest w sumie na tyle proste że aż trudno wytłumaczyć  :huh:
Panowie, to jest w Poznaniu 60 miejsc? i z 100 pierwszych  ktorzy sie dostali pierwsze 60 z plywania sie dostaja do szkoly tak ?  Dobrze mysle ? Plywanie jest po 9 lipca ?

Gdzie jest najwiecej miejsc do przyjecia ?

Tak w Poznaniu przyjmą tylko 60 osób. Następnie po testach wywieszana jest lista rankingowa i pierwsze 100 osób kierowane jest na sprawdzian z pływania. Jeśli z pierwszej 60 osób każdy zaliczy test z pływania i przejdzie komisję lekarską to oni się dostają. Jeśli natomiast ktoś wypadnie to automatycznie na jego miejsce w kolejności wskakują następne miejsca rankingowe czyli 61, 62, 63,64...... Jeśli chodzi ci o to że z tych 100 dostają się ci co najszybciej przepłyną 50m to jesteś w błędzie. To nie ma znaczenia czy przepłyniesz w 20 sekund czy w 80 sekund. Nic ci to nie pomoże ten test z pływania trzeba tylko zaliczyć.


Gdzie najwięcej miejsc to powiem tak.... Naprawdę nie chce Ci się wejść na strony internetowe wszystkich trzech szkół aspiranckich i porównać ?   :rofl:  Ale żeby nie było to Ci podam :  - Kraków 60 miejsc   - Poznań 60 miejsc   - Częstochowa 90 miejsc.   

Pozdrawiam.


czyli jezeli urodzilem sie 02.08.1991 to ile mam jeszcze podejsc do szkoly ? 2 ?

Offline DanielR625

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 75
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #1092 dnia: Kwiecień 01, 2013, 09:21:24 »
"Co roku na wszystkie szkoły jest ponad 3000 chętnych. 50% osób tego forum wybiera się do częstochowy.

Częstochowa - 1500/90- 17 Osób na 1 miejsce.
Kraków - 810/60- 13,5 osób na 1 miejsce.
Poznań - 690/60-  11,5 osób na 1 miejsce."
Tego trochę nie rozumiem. Każdy normalny jak ma wybrać i jest mu obojętne czy ma mniej więcej tyle samo do KRK czy Częstochowy wybierze Częstochowe! 30 miejsc więcej to jest bd :) no i akurat Ci co się uczą systematycznie w tych 90 mają większe prawdopodobieństwo się dostać. A Skąd te statystyki? patrzyłem w taktym roku ile startowało osób to było mniej więcej we wszytkich szkołach to samo. A w tym roku podania nie doszły to ja nie wiem jak to podałeś te dane..

Offline dawidosp92

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 196
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #1093 dnia: Kwiecień 01, 2013, 12:56:31 »
Po prostu sugerował się ankietą na tym forum. Zrobił coś na zasadzie jak się robi sondaże  :rofl:

MisiuH

  • Gość
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #1094 dnia: Kwiecień 01, 2013, 13:49:49 »
http://www.strazak.pl/forum/index.php/topic,20558.0.html, tutaj link do ankiety. I gdyby do Krakowa czy Poznania też byłoby po 90 miejsc, gwarantuję Ci, że ankieta byłaby wyrównana, bo tak już jest, to się chyba zwie "Rozkład Normalny" :) Chciałem po prostu uświadomić ludzi, że wybierając Częstochowę wcale nie ułatwiają sobie zadnia, bo zobaczycie, progi będą wyrównane :) A tutaj wzorowałem się na ankiecie :p Zauważcie, że przed wyborami robione są Ankiety, których punkty procentowe wybranych partii nie wiele różnią się od właściwych wyników wyborów. Tutaj będzie podobnie.

Offline SemperFidelis

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 98
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #1095 dnia: Kwiecień 01, 2013, 14:13:26 »
Ale pieprzysz chłopie...Opierasz swoje domysły na jakiejś ankietce?Gro ludzi którzy się dostają do SA/CS nie mają pojęcia o tym forum albo nie udzielają się w ogóle obserwując z boku.

Offline janina

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 84
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #1096 dnia: Kwiecień 01, 2013, 15:16:33 »
Chciałem po prostu uświadomić ludzi, że wybierając Częstochowę wcale nie ułatwiają sobie zadnia, bo zobaczycie, progi będą wyrównane :)

jest jeszcze opcja, że zagrałeś taktycznie - chciałeś uświadomić ludzi i wpłynąć na ich decyzje co do wyboru szkoły - żeby porzucili myśl o Częstochowie, bo tam jest dużo chętnych. automatycznie jeśli tą decyzje zmienią, to dla Ciebie będzie lepiej - startujesz do Częstochowy i zmniejszasz sobie konkurencje :)

a tak serio, to popatrz ile osób zagłosowało w ankiecie, a ile osób będzie łącznie startowało - widzisz różnice? kolosalna. sondaże przewyborcze mogą być wiarygodne, bo opierają się na naprawde szczegółowym badaniu. ankieta tutaj na forum jest tylko hm.. przedsmakiem tego co można sie spodziewać - nie jest to zbyt szczegółowe badanie, więc ankieta jest bo jest, ale jakaś super wiarygodna nie jest
Nie bój się udzielać pomocy.. nigdy nie wiesz kiedy sam będziesz jej potrzebował..

Offline Matthiew

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #1097 dnia: Kwiecień 01, 2013, 18:43:08 »
czyli jezeli urodzilem sie 02.08.1991 to ile mam jeszcze podejsc do szkoly ? 2 ?

Jeśli do przyszłego roku w Poznaniu się nie zmienią warunki rekrutacji odnośnie wieku to za rok będziesz mógł jeszcze tam jedynie składać ostatni raz papiery. Jeśli natomiast za rok Poznań wiek będzie liczył jak od tego roku robią to Częstochowa i Kraków to niestety ale w tym roku będzie to twoja ostatnia próba.

Zrozumiałeś ?   http://sapsp.pl/www/index.php/strona_tekstowa/wyswietl/174    W trzeciej kropce za rok będzie pisać prawdopodobnie  tak : 
"(podania osób urodzonych przed dniem 02 września 1991 roku będą odrzucane)"

Teraz jasne dla ciebie ?  Jeśli te warunki rekrutacji nie zmienią przez ten rok.

Jelit

  • Gość
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #1098 dnia: Kwiecień 02, 2013, 00:08:19 »
Tak tak zrozumialem, ale to est dla mnie nienormalne, jeden z mojego rocznika moze, a drugi nie. Powinni zmienic to i rocznikoowo po prostu . A moze nie beda az tak patrzec na daty

Offline Kogut

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 438
  • Natural Born Firefighter
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #1099 dnia: Kwiecień 02, 2013, 07:59:57 »
O to już się nie martw. Jak będzie napisane w kryteriach naboru, tak będą je rozpatrywali.
To, że jest to nielogiczne to już inna sprawa...

Na pewno mają w tym jakiś ciel bo nie wierze, że KG PSP dopuściła się takiego przeoczenia.
Być może chcą aby wszyscy 23-latkowie spotkali się w Poznaniu ale aby progi pozostały na jednakowym poziomie we wszystkich szkołach to również dopuszczają do startu tam młodsze roczniki? Pytanie tylko czym różni się 23 latek od 22 latka?
Ciężko mi niekiedy tłumaczyć różnego rodzaju wytyczne strażackie  :gwiazdki:
Im więcej wiesz, tym bardziej zdajesz sobie sprawę z tego jak mało wiesz.