Autor Wątek: Kto do SA PSP w 2013 roku ?  (Przeczytany 530378 razy)

Offline cosinus

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #1000 dnia: Marzec 24, 2013, 20:22:41 »
Nachwyt szerzej jak barki.

Nie rozumiem pytań, typu "jaki był najdłuższy dystans z plecakiem" Jakbyście się czegoś bali... Im dłuższy tym lepiej, większe prawdopodobieństwo, że się porzygasz, lepsze wspomnienia i satysfakcja :)  Gdyby w tej szkole nie było unitarki na której podobno jest ciężko, to nie tak chętnie składałbym papiery, bo co to za strażak, który nie dostał ostro po tyłku zanim nim został. A sądząc po niektórych pytaniach na forum, to unitarka dla takich osób powinna trwać nieco dłużej, żeby  nauczyć się trochę samodzielności.
a ile trwa unitarka?? ile pod namiotem aa ile w budynku?? jestem tu nowy, chciałbym poznać parę osób, pogadać na temat szkoły. Mam nadzieję, że MisiuH rozwiejesz moje wątpliwości :)
Co do unitarki to masz wszystko na forum, trzeba tylko poszukać


Kolega z tych co mają gdzieś wyszukiwarkę... Trudno pozostanie w niewiedzy,aż do egzaminów. Podejrzewam ze dalej nie dojdzie

Offline REEN

  • Byle do straży...
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 960
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #1001 dnia: Marzec 24, 2013, 20:27:05 »
Widzę, że utrwaliło się przekonanie "Nie używasz wyszukiwarki = marne twoje szanse na sapsp/sgsp"  :szalony:

Offline l@ki

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 98
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #1002 dnia: Marzec 24, 2013, 21:20:58 »
Ale nawet używając tej waszej wyszukiwarki natrafia się na posty i tematy, w których i owszem poruszane są tematy UNITARKi ale co z tego jak nie pojawiają się konkretne odpowiedzi. Temat jest zbywany jak tylko się da, nikt nie chce udzielić informacji.
np:
-Jeszcze się nie dostałeś, a już myślisz o unitarce.
-Jak się dostaniesz to się przekonasz.
-Jeśli nie wiesz takich rzeczy to dowiesz się po egzaminach jeśli je przejdziesz.
-Jakbyś wiedział co jest na unitarce to byś tam podania nie składał.

a co do konkretniejszych odpowiedzi to może hmm duuużo biegania, niewyspanie, wysiadają stawy i kolana i TYLE.

pozdrawiam.
futures the brave!

Offline cosinus

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #1003 dnia: Marzec 24, 2013, 22:24:43 »

a co do konkretniejszych odpowiedzi to może hmm duuużo biegania, niewyspanie, wysiadają stawy i kolana i TYLE.
pozdrawiam.

Masz konkretne odpowiedzi dotyczące unitarki, każda jest inna, każda jest wyjątkowa. Zabierasz ze sobą dużo zapału to co masz podane na liście ze szkoły. Resztę niezbędnych informacji dowiesz się na miejscu.

Offline l@ki

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 98
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #1004 dnia: Marzec 24, 2013, 23:11:53 »

a co do konkretniejszych odpowiedzi to może hmm duuużo biegania, niewyspanie, wysiadają stawy i kolana i TYLE.
pozdrawiam.

Masz konkretne odpowiedzi dotyczące unitarki, każda jest inna, każda jest wyjątkowa. Zabierasz ze sobą dużo zapału to co masz podane na liście ze szkoły. Resztę niezbędnych informacji dowiesz się na miejscu.

yh, i to jest kolejny przykład na potwierdzenie mojej tezy : "Resztę niezbędnych informacji dowiesz się na miejscu." ,a może ja i inni uczestnicy forum chcielibyśmy dowiedzieć się tego wcześniej, teraz? Po to zostało między innymi stworzone owe forum, dział.
futures the brave!

Offline Vreal2012

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 531
  • cel CS PSP
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #1005 dnia: Marzec 24, 2013, 23:39:15 »
A powiedz masz na uwadze, że możesz się nie dostać i wiedza na temat jak tam jest na gówno Ci się przyda? Odnosze wrażenie, że niektórzy z was zobaczyli ostatnio strażaka na ulicy i wam się ubzdurało, że też tak chcecie.
Nigdy nie pozwól by strach przed działaniem wykluczył cię z gry!
Lubie z@pierd@l@ć!
Patrz w lusterka motocykle są wszędzie! LwG;)

Offline Mati1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 51
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #1006 dnia: Marzec 25, 2013, 13:01:50 »
Z tego wątku zrobiły się słowne przepychanki i nic więcej, jeśli ktoś się o coś pyta, a macie go zamiar krytykować to po co w ogóle odpisujecie może znajdzie się taka osoba która mu prosto i konkretnie odpowie a nie od razu dotnie głupim tekstem, wydaje mi się że po to forum jest.

Offline dawidosp92

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 196
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #1007 dnia: Marzec 25, 2013, 15:18:11 »
W skrócie duże zmęczenie fizyczne i psychiczne czeka na unitarce. To drugie spowodowane przez starszych kolegów. Mało snu. Przynajmniej tak jest w Czewie. No i już kiedyś ktoś pisał na forum, że w CS mieli ponad 120 lub 140 alarmów w Poznaniu chyba około 50 w Krk jeszcze mniej.

Offline masters998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #1008 dnia: Marzec 25, 2013, 15:49:11 »
Tyle alarmów to mieli chyba ze zbiórkami na posiłki , zabawne.

Offline dawidosp92

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 196
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #1009 dnia: Marzec 25, 2013, 15:51:30 »
Jednej nocy mieli tych alarmów ok 15. Tylko że to były akurat tylko przeliczeniowe. Pisze co mi kumpel opowiadał. Oczywiście mowa o CS

Offline Firefajter998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 141
  • JRG
    • OSP RADUŃ
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #1010 dnia: Marzec 25, 2013, 16:15:32 »
Ci którzy się najwięcej udzielają i mówią, że "zobaczycie jak będziecie" to tylko wymądrzanie się na wzór zeszłego roku i tak jest to nakręcane.

Offline naibross

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #1011 dnia: Marzec 25, 2013, 17:23:35 »
Tyle alarmów to mieli chyba ze zbiórkami na posiłki , zabawne.

Zabawna, to może być Twoja wypowiedź.

Widać, że kompletnie nie masz pojęcia o unitarce na Centralnej. I uprzedzam pytanie: nikt Wam tu na forum nie napisze dokładnie, jak to jest. Taka jest specyfika tej szkoły, że wszelkich detali się dowiadujesz będąc już wewnątrz.

Tak było, jest i najprawdopodobniej będzie.

Offline l@ki

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 98
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #1012 dnia: Marzec 25, 2013, 17:51:29 »
Kiedy są dni otwarte w Częstochowie? Na stronie nie ma informacji, a pisząc do szkoły emaila, nie dostałem odpowiedzi.
Dni otwarte są z reguły przed 15 maja?

Dziękuje i pozdrawiam.
futures the brave!

Offline Pytkus

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #1013 dnia: Marzec 25, 2013, 21:03:01 »
Przestańcie już pisać jak to jest strasznie na tej unitarce w tej Centralnej Szkole, bo całe 2 lata szkoły to nie tylko unitarka. Nie rozumiem dlaczego tylko tym się szczycicie, że macie 140 alarmów. Czy tylko to jest w tej szkole takie ciekawe i straszne ? Tylko unitarka ? Każda szkoła ma swoją specyfikę i w każdej jest coś innego ważne, więc nie róbmy już tych przepychanek słownych, w której szkole jest ciężej, a która jest lepsza i gorsza..

Unitarka to czas na zastanowienie się, czy rzecywiście ta słuzba którą wybrałem jest dla mnie i czy rzeczywiście dam sobie radę z tym ciężarem jakim jest nacisk psychiczny i fizyczny. Wg mnie.

Offline Kociol90

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #1014 dnia: Marzec 25, 2013, 22:57:16 »
Skoro zamknięto temat: „Zmiana limitu wiekowego do SA PSP” to napiszę tutaj…
Mam ten sam problem z wiekiem dotyczącym służby kandydackiej…
Kontaktowałem się  tej sprawie z Biurem Szkolenia KG PSP, które poinformowało, iż sprawą zajmuje się Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i polecono skontaktować się z Departamentem Ratownictwa i Ochrony Ludności. W chwili obecnej czekam na oficjalne stanowisko ministerstwa  w sprawie wiadomego zapisu z ustawy o PSP z 1991 roku. Jednak zachęcam wszystkich do skierowania również takich pytań do ministerstwa, wysyłając maile na adres: minister@msw.gov.pl, lub dzwoniąc do Departamentu Ratownictwa i Ochrony Ludności - sekretariat: tel. (0-22) 601-52-07.

Musimy pokazać, że nowa interpretacja wieku, stanowi duży problem!

Offline Doniczka

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Strażak Sam
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #1015 dnia: Marzec 26, 2013, 09:07:56 »
myślę, że się dostanę :) nie jest tak strasznie się dostać raczej ;) wystarczy teorię zdać ;) a potem zaczynamy zabawe z unitarką  ^_^ czyli fajne wsponienia ;) pobiegamy, popompujemy ;) nic strasznego :) tylko psychicznie mogą wykończyć :D

Offline Ice-Man

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 358
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #1016 dnia: Marzec 26, 2013, 11:40:27 »
Dziewczyny... najpierw 10 prawidłowych podciągnięć. W zeszłym roku w CS chyba tylko jedna dziewczyna przystąpiła do biegu na 50m, a przynajmniej ją widziałem na bieżni.
==> http://chomikuj.pl/ice-man <==
Testy do Szkół Aspirantów, testy na naborach do PSP, do KPP, materiały szkoleniowe OSP :)

Offline Mati1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 51
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #1017 dnia: Marzec 26, 2013, 13:28:50 »
No bo jak by nie patrzeć dla kobiety te 10 podciągnięć to jest dużo, w sumie to nie tylko dla kobiet bo i duża ilość panów ma problem z tym  -_-

Offline krzysiekone

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
  • Cel CS PSP
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #1018 dnia: Marzec 26, 2013, 14:24:03 »
Dziewczyny... najpierw 10 prawidłowych podciągnięć. W zeszłym roku w CS chyba tylko jedna dziewczyna przystąpiła do biegu na 50m, a przynajmniej ją widziałem na bieżni.

lepiej ona nawet na kilometr biegła ale tylko dla przyjemności bo po drążku już wiedziała że odpadła

Offline Kogut

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 438
  • Natural Born Firefighter
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #1019 dnia: Marzec 26, 2013, 15:59:54 »
Dziewczyny... najpierw 10 prawidłowych podciągnięć. W zeszłym roku w CS chyba tylko jedna dziewczyna przystąpiła do biegu na 50m, a przynajmniej ją widziałem na bieżni.

To bieg na 50m już nie jest pierwszą konkurencją?
Im więcej wiesz, tym bardziej zdajesz sobie sprawę z tego jak mało wiesz.

Offline dawidosp92

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 196
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #1020 dnia: Marzec 26, 2013, 16:04:45 »
Masz do wyboru albo 50m albo drążek. Na drążek idziesz i ustawiasz się w kolejce, a na 50m czekasz aż twój numerek zostanie wyczytany. Przynajmniej tak jest w CS.

Offline muniek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 146
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #1021 dnia: Marzec 26, 2013, 16:05:38 »
w poprzednich latach np w Krakowie było tak że połowa osób biegała 50m a druga połowa robiła drążek

Offline rush

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 46
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #1022 dnia: Marzec 27, 2013, 20:44:43 »
Mam pytanie odnoście punktów za sprawność czy jak np podniose sie maksymalna ilość razy to otrzymam 1,8 pkt czyli tyle ile za pół pytania??

Offline blazejdbw

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 140
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #1023 dnia: Marzec 27, 2013, 20:56:13 »
tak. Kiedys byla inna punktacja ale teraz jest smiech na sali po prostu :) pzdr.

Offline rush

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 46
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #1024 dnia: Marzec 27, 2013, 20:59:46 »
czyli wychodzi na to że jakiś kujon ktory ledwo co chodzi i zaliczy sprawnosciowke na min ma najwieksze szanse??