Autor Wątek: Kto do SA PSP w 2013 roku ?  (Przeczytany 530367 razy)

Offline l@ki

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 98
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #900 dnia: Marzec 13, 2013, 23:03:39 »
Każdy wszystko interpretuje na własny sposób, moje pytanie odnośnie najdłuższego dystansu jaki przebyli, przebiegli strażacy już teraz podczas trwania unitarki było zadane po to aby spróbować swoich sił na danym dystansie. To znaczy jeśli ktoś pisze, że 10 km z plecakiem to po dostaniu sie do skzoły po egzaminach w lipcu jest jeszcze miesiąc i w trakcie tego czasu może chciałebym sobie pobiegać na dystansie 10 km aby na unitarce mieć jak najlżej i osiągać jeszcze wieksze sukcesy?
Reszta zamiast udzielić odpowiedz tylko piszą, że wszyscy się nie nadają itd na 60-90 miejsc jest ponad 1000 osob chetnych, na egzaminach sie trafiaja osoby, ktore niewiedza, ze zmienił sie tryb punktowania odp ABCD, mowia, ze maja mieszkanie niedaleko szkoly i samochod na gaz bo chca zdarzac na alarmy i inne glupoty, a to dlaczego?
Moze dlatego, ze gdy ktos chce sie czegos dowiedzieć, to nikt mu kurr nie udzieli odpowiedz tyko pie.. jakieś brednie.

dziekuje i pozdrawiam.
futures the brave!

Offline Skinner

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 105
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #901 dnia: Marzec 13, 2013, 23:04:55 »
Nie mogę się zgodzić. Młodzi są ¨złaknieni" wiedzy na temat własnej przyszłości - naturalna sprawa. Kto by pomyslał, że wszyscy tutaj tak szli na pewniaka i w ogóle nie zasiegali języka. Ja tam bardziej cenię, to że próbują jakieś informacje zdobyć (pomijajac rzetelność tych informacji), niż teksty pózniej ¨a ja nie wiedziałem, że to tak będzie¨.
Jesli komuś w podjęciu decyzji, niezależnie czy tak na czy nie, ma pomóc jakaś informacja, to czemu jej nie udzielić? Wydawało mi sie, że temu m.in. służy to forum. Przede wszystkim pomoc innym ludziom, prawda?

Offline REEN

  • Byle do straży...
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 960
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #902 dnia: Marzec 13, 2013, 23:08:57 »
Dowiedzieć się ile biegają to ok, ale do tego się niezbyt przygotujesz. Co innego biegać w wygodnym ubraniu z muzyką na uszach i przyjaznym terenie, a co innego (jak mniemam) z grupą innych, z plecakami, w nocy i zmęczony (jak wnioskuję po postach innych).

Offline l@ki

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 98
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #903 dnia: Marzec 13, 2013, 23:09:16 »
ale to nawet nie chodzi o to cale podjecie decyzje, ludzie teraz wedlug mnie, to jest moja opinia, osoby stratujace juz powinni dawno podjac decyzje, czy chca czy nie, te pytania maja teraz na celu tylko lepsze, solidniesze przygotowanie sie do szkoly, do zawodu i przyszłego zyczia mam nadzieje.

Pozdrawiam.
futures the brave!

Offline roko123

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 154
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #904 dnia: Marzec 14, 2013, 09:48:59 »
ale to nawet nie chodzi o to cale podjecie decyzje, ludzie teraz wedlug mnie, to jest moja opinia, osoby stratujace juz powinni dawno podjac decyzje, czy chca czy nie, te pytania maja teraz na celu tylko lepsze, solidniesze przygotowanie sie do szkoly, do zawodu i przyszłego zyczia mam nadzieje.

Pozdrawiam.


Ja jak sie dowiedziałem ze się dostałem to się zaczął u mnie melanż a nie jakieś przygotowania do unitarki
Pytam się po co sie przygotowywać do unitarki na egzaminy tak a nie na uniratkę bez sensu według mnie

Lepiej sobie poszaleć jechać na jakieś wczasy itd A nie sie spinać bo unitarka
« Ostatnia zmiana: Marzec 14, 2013, 09:52:23 wysłana przez roko123 »

Offline l@ki

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 98
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #905 dnia: Marzec 14, 2013, 10:06:24 »
roko, a możesz mi powiedzieć skoro twierdzisz, ze sie dostałeś jaki był Twoj najdluzszy dystans, ktory przebiegłeś z chłopakami podczas dwumiesiecznej zaprawy?
futures the brave!

Offline Vreal2012

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 531
  • cel CS PSP
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #906 dnia: Marzec 14, 2013, 11:23:21 »
Osobiście chciałbym dodac tylko tyle, że pytania zadawane w tym temacie były już wcześniej wałkowane. Ciągle ktoś chce wiedzieć wszystko od razu. Ok zgodze się z tym, że forum powinno być pomocą dla nas ale bez przesady, żeby omawiać jedną kwiestie kilka razy a później i tak trzeba ją komuś pod nos podać bo on nie umie szukać informacji. Najbardziej śmieszą mnie lenie, którzy pisza, "wiem, że to było ale..." Jak wam się teraz nie chce szukąć i być samodzielnym to co będzie na szkole i poźniej w życiu? Tak jak ktoś wcześniej pisał przygotowanie do testów to zupełnie coś innego niż unitarka. Wielu trenuje w wygodnym ubraniu, dba o dobre odrzywianie, sen, regeneracje po trenigu, bierze odrzywki itp. a na unitarce tego nie będziesz miał. Masz cały czas przykładać się do tego co robisz a z unitarka nie będzie problemu. Na szkole już zadbaja o twoją kondycje.. I nie spinajcie się tak bo każdy jak mysłał o tej szkole to był mniej lub bardziej doinformowany. Wystarczy poczytać stone szkoły do której się wybierasz i spędzić troche czasu na tym forum a zobaczycie, że wszystko jest. Ludzie ochłońcie troche bo po pierwszi trzeba się dostać, żeby mysłeć o unitarce i o tym jak będzie na niej. O sapanie o odpowiedzi, że są nierzetelne to porażka. Jak pisałm wszystko już było przerabiana i nauczcie się szukać. Bo jak ktoś spędził sporo czasu na szukanie to wątpie, że wam to od tak poda.
Nigdy nie pozwól by strach przed działaniem wykluczył cię z gry!
Lubie z@pierd@l@ć!
Patrz w lusterka motocykle są wszędzie! LwG;)

Offline roko123

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 154
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #907 dnia: Marzec 14, 2013, 12:55:11 »
roko, a możesz mi powiedzieć skoro twierdzisz, ze sie dostałeś jaki był Twoj najdluzszy dystans, ktory przebiegłeś z chłopakami podczas dwumiesiecznej zaprawy?


Z tego co pamiętam to było to jakieś 5km (dokładnie ci nie powiem bo kto tam to liczył jak kazali biegać to się biegało i nie miałeś nic do gadania)  Niby pikuś ale trzeba do tego dołożyć codzienne zmęczenie  ciężar plecaka ubiór

Offline Petro

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 714
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #908 dnia: Marzec 14, 2013, 13:03:53 »
Vreal nie chce cię zmartwić, ale twoje przemówienie nic tu nie da....co roku jest to samo  :zamknij:

Offline Adrian 1992

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #909 dnia: Marzec 14, 2013, 19:57:36 »
Panowie jak wam idzie pływanie?

Offline Vreal2012

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 531
  • cel CS PSP
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #910 dnia: Marzec 14, 2013, 20:00:07 »
31-33sek
Nigdy nie pozwól by strach przed działaniem wykluczył cię z gry!
Lubie z@pierd@l@ć!
Patrz w lusterka motocykle są wszędzie! LwG;)

Offline REEN

  • Byle do straży...
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 960
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #911 dnia: Marzec 14, 2013, 20:08:14 »
A tak z ciekawości, jaki układ rąk podczas podciągania wam najbardziej pasuje?

MisiuH

  • Gość
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #912 dnia: Marzec 14, 2013, 20:46:05 »
Nachwyt szerzej jak barki.

Nie rozumiem pytań, typu "jaki był najdłuższy dystans z plecakiem" Jakbyście się czegoś bali... Im dłuższy tym lepiej, większe prawdopodobieństwo, że się porzygasz, lepsze wspomnienia i satysfakcja :)  Gdyby w tej szkole nie było unitarki na której podobno jest ciężko, to nie tak chętnie składałbym papiery, bo co to za strażak, który nie dostał ostro po tyłku zanim nim został. A sądząc po niektórych pytaniach na forum, to unitarka dla takich osób powinna trwać nieco dłużej, żeby  nauczyć się trochę samodzielności.

Offline Vreal2012

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 531
  • cel CS PSP
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #913 dnia: Marzec 14, 2013, 20:49:54 »
http://www.youtube.com/watch?v=MM3sKcyN8mE  <-- w ramach relaksu -_-
Panowie jeździ ktoś z forum na motocyklu?

A nawiązujać do pytania o układzie rąk  podczas podciągania to najbardziej pasuje mi szeroki nachwyt ale niestety w Czewie gdzie startuje maksymalny uchwyt jest nieco szerszy niż szerokość barków. Ale dało rade rok temu :mellow:

MisiuH jaki masz rekord?
« Ostatnia zmiana: Marzec 14, 2013, 20:53:08 wysłana przez Vreal2012 »
Nigdy nie pozwól by strach przed działaniem wykluczył cię z gry!
Lubie z@pierd@l@ć!
Patrz w lusterka motocykle są wszędzie! LwG;)

Offline cosinus

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #914 dnia: Marzec 14, 2013, 21:01:48 »
Nachwyt szerzej jak barki.

Nie rozumiem pytań, typu "jaki był najdłuższy dystans z plecakiem" Jakbyście się czegoś bali... Im dłuższy tym lepiej, większe prawdopodobieństwo, że się porzygasz, lepsze wspomnienia i satysfakcja :)  Gdyby w tej szkole nie było unitarki na której podobno jest ciężko, to nie tak chętnie składałbym papiery, bo co to za strażak, który nie dostał ostro po tyłku zanim nim został. A sądząc po niektórych pytaniach na forum, to unitarka dla takich osób powinna trwać nieco dłużej, żeby  nauczyć się trochę samodzielności.

Dobrze kolego podchodzisz, koledzy ze starszego rocznika juz ja Ciebie czekają... W poprzednim też był taki kolega co chciał przeżyc cieżko unitarkę, zapytaj jak to się dla niego skonczyło :) pozdrawiam

Offline l@ki

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 98
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #915 dnia: Marzec 14, 2013, 21:03:40 »
Panowie jak wam idzie pływanie?

31 sekund z wyskoku na 50m w basenie 2 x 25 ale z wody dojda 2-3 sekundy.

Dobrze kolego podchodzisz, koledzy ze starszego rocznika juz ja Ciebie czekają... W poprzednim też był taki kolega co chciał przeżyc cieżko unitarkę, zapytaj jak to się dla niego skonczyło :) pozdrawiam

jak sie skończyło?
futures the brave!

MisiuH

  • Gość
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #916 dnia: Marzec 14, 2013, 21:56:31 »
Mój rekord, zależy jak.
Technicznie (machanie nogami) to coś koło 32-35razy.
Siłowo 21.

Nie chcę żeby mnie indywidualnie na unitarce traktowali jak kim dzong il uciekinierów, ale też nie jak księżniczkę. Tak, żeby było co wspominać i opowiadać.

To kolega sam się prosił żeby ciężko miał ? :P No ja w razie jakbym się dostał, to nie zamierzam wyrywać się z tłumu z pytaniem:

"Przepraszam, czy mogę mieć ciężej niż inni ?" Nie tędy droga ;)

Offline l@ki

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 98
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #917 dnia: Marzec 14, 2013, 21:58:35 »
a jak z czasami na 1000 i 50 m? biegacie już?
futures the brave!

MisiuH

  • Gość
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #918 dnia: Marzec 14, 2013, 22:06:10 »
Ja od 3 lat. A czasy to będzie widać na egzaminie :)

Offline REEN

  • Byle do straży...
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 960
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #919 dnia: Marzec 14, 2013, 22:12:50 »
Mi kolega z sapsp mówił, że nie wolno się wychylać zbytnio i można przejść. Ciekaw jestem dlaczego u wszystkich jest taka "zmowa milczenia" na temat unitarki, ale w sumie to dobrze bo bardziej motywuje do tego żeby tam być  :szalony:

Offline l@ki

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 98
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #920 dnia: Marzec 14, 2013, 22:18:22 »
a jak to jest z wyrzuceniem ze szkoły? czy samemu trzeba pójść i powiedzieć, że chce sie odejść, czy np jak sie nie bedzie wykonywało jakiegoś rozkaku to przełożony moze nas wyrzocic ze skzoły?
futures the brave!

Offline roko123

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 154
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #921 dnia: Marzec 15, 2013, 12:50:24 »
a jak to jest z wyrzuceniem ze szkoły? czy samemu trzeba pójść i powiedzieć, że chce sie odejść, czy np jak sie nie bedzie wykonywało jakiegoś rozkaku to przełożony moze nas wyrzocic ze skzoły?


Zrezygnować możesz tylko podczas unitarki wtedy nie masz żadnych konsekwencji (na własne życzenie)
Po unitarce tj. po ślubowaniu juz raczej sam nie zrezygnujesz bo wtedy będziesz musiał płacić za szkołę za każdy dzień spędzony na niej
Moga cie wyrzucić jak cos przeskrobiesz bardzo dużego (nie słyszałem osobiście żeby kogoś wyrzucili) ale w tedy masz komisje dyscyplinarną i oni orzekają  co z toba robić

Offline dawidosp92

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 196
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #922 dnia: Marzec 15, 2013, 13:53:53 »
Czyli krótko mówiąc jeśli komuś naprawdę zależy to tylko przebrnąć przez nabór potem przetrwać unitarke, choć jak ktoś zdeterminowany to wszystko zniesie i spełnia się jego marzenie  :straz:

Offline mateo_pakero

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #923 dnia: Marzec 15, 2013, 15:28:43 »
A poziom nauki w szkole jest dosyć wysoki? Trzeba się przykładać i ślęczeć nad książkami w wieczory?

Offline roko123

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 154
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #924 dnia: Marzec 15, 2013, 16:38:40 »
A poziom nauki w szkole jest dosyć wysoki? Trzeba się przykładać i ślęczeć nad książkami w wieczory?
poziom jak w technikum
Ale  lepiej nie marnować czasu  i się uczyć 
bo potem wiedza sie przyda w dalszej pracy im więcej nauczysz się na szkole tym lepiej dla ciebie