Autor Wątek: Kto do SA PSP w 2013 roku ?  (Przeczytany 530398 razy)

Offline GP_Rbk_Chka

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 271
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #650 dnia: Luty 10, 2013, 03:14:16 »
Jest to dziwna sytuacja. Zmiany na maturze mogą być wprowadzone dla rocznika, który rozpoczyna liceum. Daje to możliwość ukierunkowania ucznia i przygotowania odpowiedniego programu nauki przed egzaminem dojrzałości. Ciekawe kto ucieszyłby się, gdyby po dwóch latach olewki dowiedział się, że chemia albo historia na maturze będzie obowiązkowa. Tutaj postawiono nas w chyba gorszej sytuacji: kolega BartekOsa i ja zrezygnowaliśmy w tym roku z magisterki, żeby przygotowywać się do egzaminu. Rok temu miałem egzamin dyplomowy na kilka dni przed SA, świadomie wybrałem naukę do niego wiedząc, że w 2013 będę miał plusy (o co i wcześniej szczegółowo dopytywałem w sekretariacie). I tak fajnie na parę miesięcy przed dowiedzieć się, że cały rok psu w d**ę, bo i pracy w zawodzie póki co nie udało się znaleźć, i rozpoczęta nauka przydać się może co najwyżej w eliminacjach do "Jednego z dziesięciu"... Tak to jest gdy istnieje "państwo w państwie" i daje się ramki, wewnątrz których może bez konsekwencji dokonywać zmian. Szkoda gadać, do tej pory wiedzieliśmy na czym stoimy. Teraz to już tylko nadzieja została :(
Plus ratio quam vis

Offline janina

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 84
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #651 dnia: Luty 10, 2013, 09:34:23 »
a pytanie z innej beczki

nie moge tego znaleźć na stronie sapsp, możliwe że już usunęli
wiem, że 90-ta osoba przyjęta miała 54,4pkt, a czy ktoś może ma gdzieś liste ile pkt miała 60-ta osoba przyjęta w zeszłym roku?
Nie bój się udzielać pomocy.. nigdy nie wiesz kiedy sam będziesz jej potrzebował..

Offline badspode

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #652 dnia: Luty 10, 2013, 09:42:14 »

Offline Mateo_1990

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #653 dnia: Luty 10, 2013, 10:17:23 »
Panowie, to jest poje.bane na maxa, jak można wymyślić coś takiego debilnego jak ta "nowa dyskryminacja wiekowa",
tyle osób się przygotowywało wiedząc że to ich ostatnia szansa na dostanie się do szkoły, aż tu nagle jeb nowy zajebisty przepis.....
nie chcę się tu zbytnio żalić, ale bardziej poj.ebanego przepisu już chyba nie da się wymyślić....
ale co zrobić, trzeba teraz wywracać życie do góry nogami i kombinować coś nowego,
mam nadzieje że jeszcze da się z tym coś zrobić i zastanawia mnie jeszcze to że zasady nowej rekrutacji zostały ogłoszone w tym roku o około 1,5 miesiąca wcześniej, wiec możliwe że do końca marca jeszcze coś zmienią w związku z tym......... jedno tylko słowo przychodzi do głowy - no żesz kur** mać,

Co wy na to Panowie ?

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #654 dnia: Luty 10, 2013, 10:28:20 »
Piszcie do KG, ewentualnie zainteresujcie tematem media. Ogólnie to przykra sprawa.
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline janina

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 84
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #655 dnia: Luty 10, 2013, 10:34:57 »
@badspode - dzięki :straz: , bardziej chodziło mi o sa Poznań, ale to i tak orientacyjne - ważne że przybliżyłeś mi te progi

też jestem w takiej sytuacji, że okazało się że w tym roku to mój ostatni (w sumie pierwszy i ostatni nabór), ale media? myślicie że media coś zdziałają? chciałem próbować teraz i za rok - za rok miałbym pkt za rat meda, a tak okazało się, że nie bede mógł mieć ani w tym ani w żadnym innym roku pkt za rat meda. to jest najbardziej niezrozumiałe - dawać pkt preferencyjne w taki sposób, że część nawet nie ma szansy ich zdobyć, żadnej szansy, poprzez limit wiekowy...
Nie bój się udzielać pomocy.. nigdy nie wiesz kiedy sam będziesz jej potrzebował..

Offline kazban4

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 36
  • dum pugnas victor es.
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #656 dnia: Luty 10, 2013, 11:09:04 »
piszcie do kg, dzwońcie po szkołach to zmiękną. Ja tak jak koledzy wyżej specjalnie nie poszedłem na mgr i tak tego nie zostawię.

Offline krzysiekone

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
  • Cel CS PSP
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #657 dnia: Luty 10, 2013, 11:21:35 »
Wniosek? Ci co mają się dostać to się dostaną bo napiszą test, zrobią kilka zadań a ktoś później zawsze może im douzupełniać (bo innego sposobu chyba nie ma dla plecaczków). Mnie najbardziej denerwuje to, że niemożna tak jak po maturze obejrzeć swojej pracy. Czysty nepotyzm. Nie mówię że wszyscy w PSP tak się dostają, ale patrząc na przestrzeni lat tak się dzieje. Najpierw znikły punkty preferencyjne za kursy przynależność do OSP i udział w zawodach. Rok temu zrobili śmieszne punkty za sprawnościówke. A teraz wiek. Co zrobisz jak nic nie zrobisz :cooo:

Offline dawidosp92

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 196
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #658 dnia: Luty 10, 2013, 13:36:35 »


Ja miałem podobną sytuacje zdałem C za pierwszym razem 12 stycznia 2013. gdybym nie zdał to musiałbym czekać rok do lipca aż miałbym 21 lat. Nikt z starostwa nie dzwonił do Ciebie żeby poinformować żebyś szybko złożył opłatę bo inaczej nie wyrobią sie i  będziesz na nowych zasadach i dodatkowo terminowe prawo jazdy będziesz miał?

No właśnie o to chodzi, że nikt mnie o tym nie poinformował i zapłaciłem 22stycznia dopiero, bo pierwotnie 21stycznia nawet nie chcieli ode  mnie przyjąć pieniędzy. Ale gdyby mi ktoś powiedział to przecież bym zapłacił zaraz po egzaminie.

Offline lupasss

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 101
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #659 dnia: Luty 10, 2013, 14:52:28 »
Nie widzę tutaj żadnego uchybienia. W ustawie napisane jasno :

 O przyjęcie do ww. szkół (służby kandydackiej) mogą ubiegać się obywatele polscy, którzy uzyskali:
świadectwo dojrzałości i nie przekroczyli 25 roku życia - jeżeli ubiegają się o przyjęcie do służby kandydackiej w Szkole Głównej Służby Pożarniczej,
świadectwo dojrzałości lub świadectwo ukończenia szkoły średniej i nie przekroczyli 23 roku życia - jeżeli ubiegają się o przyjęcie do służby kandydackiej w szkołach kształcących na poziomie aspiranckim,
oraz
odznaczają się warunkami zdrowotnymi i psychofizycznymi potwierdzonymi orzeczeniem komisji lekarskiej MSWiA o przydatności do służby w Państwowej Straży Pożarnej,
nie byli karani sądownie,
złożyli zobowiązanie do pełnienia służby w Państwowej Straży Pożarnej po ukończeniu służby kandydackiej,
złożyli z wynikiem pomyślnym egzamin wstępny.


To, że wcześniej KG PSP odstępowała od przepisu o wieku to tylko ich dobra wola. Widocznie w chwili obecnej potrzeba im młodych strażaków, których można nauczyć wszystkiego od podstaw. Nie ma tutaj co rozstrzygać czy wcześniej było łatwiej, a teraz jest trudniej. Po prostu tak jest i kto sprosta tym wymaganiom zostanie strażakiem.

Offline GP_Rbk_Chka

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 271
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #660 dnia: Luty 10, 2013, 15:50:59 »
Nie widzę tutaj żadnego uchybienia. (...)

To, że wcześniej KG PSP odstępowała od przepisu o wieku to tylko ich dobra wola. Widocznie w chwili obecnej potrzeba im młodych strażaków, których można nauczyć wszystkiego od podstaw. Nie ma tutaj co rozstrzygać czy wcześniej było łatwiej, a teraz jest trudniej. Po prostu tak jest i kto sprosta tym wymaganiom zostanie strażakiem.
To racja. Było to ich dobrą wolą, ale czemu nagle zrezygnowali z tego, co funkcjonowało przez lata.
Powtórzę jeszcze raz cytat:
Cytuj
w chwili obecnej potrzeba im młodych strażaków, których można nauczyć wszystkiego od podstaw.
Tak, a więc czym różni się młody strażak urodzony 2.09.1990 od dziadka urodzonego 1.09.1990? Bo ja zbytniej różnicy nie widzę.

Szczerze, to trudno mi się pogodzić z faktem że w tym roku mnie wystawili do wiatru, skoro mam połowę punktów potrzebnych do dostania się na listę. Z drugiej strony, trochę się zdziwiłem jak zobaczyłem że ogłoszono kryteria naboru już teraz. A może o to chodziło? Dać kandydatom czas na interwencję? Zbadać nastroje? Zobaczymy, spróbuję popisać tu i tam. Ale nie do mediów, wątpię żeby taka interwencja cokolwiek pomogła. Zresztą ten główny nurt medialny (TVP, TVN) raczej nawet by się nie zainteresował tak niszowym tematem, więc raczej trzeba walczyć o swoje racje w Szkołach i w KG.
Plus ratio quam vis

Offline lupasss

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 101
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #661 dnia: Luty 10, 2013, 15:57:56 »
Podobno nowa polityka w straży. Chcą kształcić młodych od podstaw. Gdzieś przeczytałem ze chcą zrezygnować z naboru "z ulicy" do aspirantek na rzecz kursów od podstaw. Czyli robisz podstawowy, pracujesz w straży przez 3 lata, robisz uzupełniający. Lub jak teraz wyszło podstawowy+ uzupełniający i dopiero po jakimś czasie, w ramach zapotrzebowania wysyłają Cie na aspirantów. Ludzie burza się, bo tacy aspiranci idąc na jednostkę uczą się wszystkiego od podstaw, a powinni mieć wiedzę wystarczającą do zostania dowódcą zastępu. Coś tu jest nie tak

Offline kazban4

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 36
  • dum pugnas victor es.
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #662 dnia: Luty 11, 2013, 12:23:36 »
w Poznaniu w tym tygodniu podobno dadzą warunki rekrutacji na stronę :) dzwoniłem też z zapytaniem o ten wiek, to powiedziała mi kobieta, że nie jestem pierwszy, który dzwoni dziś w tej sprawie.

Offline janina

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 84
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #663 dnia: Luty 11, 2013, 12:34:00 »
dzwoniłem też z zapytaniem o ten wiek, to powiedziała mi kobieta, że nie jestem pierwszy, który dzwoni dziś w tej sprawie.

a to oznacza, że Pani Sekretarka może powiedzieć o tym komuś dalej - że jest dużo telefonów w tej jednej sprawie, może się coś ruszy własnie dzieki takiemu małemu działaniu - dzwonieniu
Nie bój się udzielać pomocy.. nigdy nie wiesz kiedy sam będziesz jej potrzebował..

Offline rafq25

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #664 dnia: Luty 11, 2013, 16:24:39 »
Panowie mam pytanie jestem z Gdańska, mam możliwość startowania do szkoły  w Częstochowie ?? I czy mogę złożyć papiery w każdej ze szkół ?

Offline mistrz

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 234
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #665 dnia: Luty 11, 2013, 16:32:35 »
Nie.Tylko do jednej można składać .Egzaminy odbywają się o tej samej godzinie tego samego dnia.Możesz do każdej,której chcesz startować(chodzi mi tutaj o region polski)ALE TYLKO JEDNEJ
« Ostatnia zmiana: Luty 11, 2013, 16:36:30 wysłana przez mistrz »

Offline rafq25

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #666 dnia: Luty 11, 2013, 18:10:42 »
dziękuje za odpowiedź

Offline Przepustka93

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 172
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #667 dnia: Luty 11, 2013, 19:20:22 »
Warszawa chyba ma zawsze inny wczesniejszy termin, więc możesz jeszczedo niej :P

Offline norbert94

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 49
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #668 dnia: Luty 11, 2013, 19:36:49 »
nie to żebym cie zniechęcał :D ale jak chcesz isc do warszawy to maturke trzeba w miare dobrze napisac :D

Offline mistrz

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 234
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #669 dnia: Luty 11, 2013, 19:41:30 »
nie w miarę tylko bardzo dobrze i to najlepiej rozszerzone

Offline krzysiekone

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
  • Cel CS PSP
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #670 dnia: Luty 11, 2013, 21:12:03 »
a ilu przyjmują na rok do SGSP

Offline mistrz

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 234
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #671 dnia: Luty 12, 2013, 00:29:26 »
około 90 nie wiem nawet dokładnie ale coś kolo tego

Offline Vreal2012

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 531
  • cel CS PSP
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #672 dnia: Luty 12, 2013, 17:25:11 »
Panowie ktoś wie kiedy pojawi się informacja o naborze i ilości miejsc na stonie CS PSP? Dziesiaj nie mogłem się dodzwonić do szkoły.
Nigdy nie pozwól by strach przed działaniem wykluczył cię z gry!
Lubie z@pierd@l@ć!
Patrz w lusterka motocykle są wszędzie! LwG;)

Offline Pom

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 755
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #673 dnia: Luty 12, 2013, 18:56:07 »
Też pewnie będzie 60.

Offline krzysiekone

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
  • Cel CS PSP
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #674 dnia: Luty 13, 2013, 10:06:30 »
skąd to wiesz Pom? dzwoniłem miesiąc temu pani powiedziała że najprawdopodobniej będzie 90
« Ostatnia zmiana: Luty 13, 2013, 10:19:37 wysłana przez krzysiekone »