Autor Wątek: Kto do SA PSP w 2013 roku ?  (Przeczytany 530388 razy)

Offline Tom034

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 202
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #175 dnia: Sierpień 18, 2012, 23:05:26 »
Sam mam dylemat co do tego gdzie składać papiery. Z jednej strony CS, która do tego mieści się w moim mieście. 2 lata i "spokój", pewna praca, wyjazdy. Z drugiej po Głównej otrzymujemy wyższy stopień oraz tytuł inżyniera. Mamy spokój z tym, że nie będziemy musieli robić tej szkoły zaocznie w razie chęcie awansu ( po aspirantce trzeba zrobić ).

Najważniejsze jednak czym będziemy zajmować się po szkole, praca na podziale czy właśnie... jak ma wyglądać ta praca za biurkiem? Do obu szkół przygotowywać się trzeba nieco pod innym kątem.

Dlaczego więc składacie papiery do SGSP a nie SA PSP?  ^_^

Offline Raizo

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 116
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #176 dnia: Sierpień 19, 2012, 10:18:02 »
kto ma możliwość lub waha się co wybrać odpowiedź jest tylko jedna - SG

Offline Michał:)

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • SAPSP
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #177 dnia: Sierpień 19, 2012, 17:31:06 »
A dla innych - SA, każy woli co innego, radzę wybrać się na dni otwarte do SG i SA, rozwieje większość wątpliwości  -_-

Offline kapral07

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 77
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #178 dnia: Sierpień 20, 2012, 15:39:33 »
Raizo niestety tak nie jest bo niektórzy mają marzenie być w straży ale na podziale a co jeśli Cię skierują do biura?

Offline Izmo91

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 124
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #179 dnia: Sierpień 22, 2012, 08:24:39 »
z duzo ludzmi rozmawialem, czy to prawda ze nie majac kogos kto mnie 'poprze' to nie mam szans do SA ?

Offline minus122

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 63
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #180 dnia: Sierpień 22, 2012, 09:12:45 »
Totalna bzdura jestem przykładem tego prawda jest taka ile nazbierasz punków tyle będziesz miał ja uczyłem sie pod testy i byłem 12 na liscie więc nie słuchaj ludzi co nie wiedzą co gadają pozdro :)

Offline DanielR625

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 75
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #181 dnia: Sierpień 22, 2012, 10:22:59 »
nie słuchaj minus122 :) sam pewnie miał plecy żeby się dostać :) co chwile jakiś pisze że jest coś nie tak z testami i ogólnie nawet Ci co sprawnościówek nie przeszli to do testów podchodzili :) także wiesz startować można ale tylko na tym się kończy :)

Offline adamus67

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 144
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #182 dnia: Sierpień 22, 2012, 10:33:26 »
Pieprzysz głupoty, w tym roku dostałem się i 3 moich innych kumpli też i żaden nie miał pleców. Ciężka praca i człowiek się dostaje, a pozostali szukają wymówek .
" Dobry plan wykonany natychmiast, jest lepszy,niż idealny plan wykonany dziesięć minut później."  gen. George Patton

Offline lupasss

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 101
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #183 dnia: Sierpień 22, 2012, 10:48:09 »
Pieprzysz głupoty, w tym roku dostałem się i 3 moich innych kumpli też i żaden nie miał pleców. Ciężka praca i człowiek się dostaje, a pozostali szukają wymówek .


W 100% popieram post adamusa. W życiu nie miałem żadnych pleców, sprawnosciówke zrobiłem na minimum, nie miałem zadnych pkt dodatkowych, byłem w pierwszej 30 przyjętych. Przestań gadać głupoty, tylko bierz sie do roboty jeśli Cie to interesuje, jeśli nie zamilcz na wieki.  :wall:

Offline minus122

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 63
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #184 dnia: Sierpień 22, 2012, 10:51:47 »
plecy heheh powiedz mi do czego maja sie przydac piszesz test i wiesz ile bedziesz miał pkt. plecy za ciebie tego nie napisza wiec ogarnijcie sie :P:P

Offline Petro

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 714
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #185 dnia: Sierpień 22, 2012, 14:36:01 »
Nie wiem czy ktoś wie, ale plecy odgrywają ważną rolę przy podciąganiu na drążku....może o to koledze wyżej chodziło :szalony:

Offline Seba6794

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 89
  • absolwent SA PSP
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #186 dnia: Sierpień 22, 2012, 14:37:50 »
Ewentualnie proste plecy bo z krzywym kręgosłupem lekarz nie wystawi "ZDOLNY"

Offline Firefajter998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 141
  • JRG
    • OSP RADUŃ
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #187 dnia: Sierpień 22, 2012, 15:06:58 »
nie słuchaj minus122 :) sam pewnie miał plecy żeby się dostać :) co chwile jakiś pisze że jest coś nie tak z testami i ogólnie nawet Ci co sprawnościówek nie przeszli to do testów podchodzili :) także wiesz startować można ale tylko na tym się kończy :)


I przez takich ludzi Ci co są niezdecydowani rezygnują ze startu bo opowie parę bajeczek bo sam się nie dostał i wtedy wychodzi. Tragedia lepiej zamiast gadać to należałoby się wziąć do roboty.

Offline Michał:)

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • SAPSP
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #188 dnia: Sierpień 22, 2012, 15:57:40 »
Amen.

sponk

  • Gość
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #189 dnia: Sierpień 22, 2012, 20:53:54 »
a jak sie uczyliscie? Jakim systemem? Pod testy i kazdy test od podstaw uczenie kazdego zagadnienia by rozwiazac zadanie? Czy calosciowo chemia dajmy na to |

Offline FHR

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 36
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #190 dnia: Sierpień 22, 2012, 23:25:26 »
a jak sie uczyliscie? Jakim systemem? Pod testy i kazdy test od podstaw uczenie kazdego zagadnienia by rozwiazac zadanie? Czy calosciowo chemia dajmy na to |

 napisz do mnie na prv powiem co i jak

Offline Ice-Man

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 358
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #191 dnia: Sierpień 22, 2012, 23:37:38 »
No normalnie, bo padnę zaraz i będę miał ciężkie powikłania... Zastanawiać się co jest lepsze, czy SGSP czy SA PSP. Prawda jest taka, że liznąłem obydwie szkoły na rekrutacji. Udało mi się na słówko wyciągnąć wielu podchorążych i (może to dla was będzie zaskoczenie w tym temacie) dostać się do SGSP to bardzo NIEPRZEWIDYWALNA sprawa. Mi samemu się wydawało, że wytrenowanie ogólne + ćwiczenia pod tor na placach zabaw zapewnią mi upragniony czas. Niestety tak się nie stało, zabrakło do bariery 49,95 jaka była w tym roku. A nawet jakbym ją złamał, to zabrakło by mi około 8 pkt rekrutacyjnych, żeby być na liście głównej. Ktoś mi kiedyś powiedział - dostać się do SGSP to jak być jedną nogą w raju. Jest to zdecydowanie jedna z najtrudniejszych szkół w Polsce pod względem naboru na studia. ( w końcu na studiach np. prawniczych, gdzie wiadomo wymagają większych ocen na świadectwie maturalnym, nie wymaga nikt sprawnościówki na poziomie wyższym niż stać na to absolwenta AWF :D ). Także, jeżeli ktokolwiek by myślał - a może się dostanę do SGSP, to skończy się na pewno na gdybaniach. Mam nadzieje że uciąłem dywagacje na zasadzie "a gdybym to tak zamiast SA wybrał SG, bo pewnie tam kasa większa, a i w sumie pewniejsza robota i może do tego więcej wolnego" etc.
==> http://chomikuj.pl/ice-man <==
Testy do Szkół Aspirantów, testy na naborach do PSP, do KPP, materiały szkoleniowe OSP :)

Offline Ice-Man

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 358
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #192 dnia: Sierpień 22, 2012, 23:43:23 »
Miałem dać opcję edytuj. Chcesz wyjazdy to idź do OSP, są jednostki co nie narzekają na ich ilość :) Jeśli się dostaniesz do SGSP, to się najeździsz do zdarzeń i to na najlepszym sprzęcie.
==> http://chomikuj.pl/ice-man <==
Testy do Szkół Aspirantów, testy na naborach do PSP, do KPP, materiały szkoleniowe OSP :)

Offline FHR

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 36
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #193 dnia: Sierpień 23, 2012, 11:22:06 »
ICE-Man masz po części racje, jednak nie chciałbym pracy na niektórych wydziałach PSP.
Mam przykład brata, który skończył SGSP, popracował parę lat na podziale i został przeniesiony do prewencji(niby 8 godzin pracy, ale kiedy wróci do domu siedzi nad tą papierkowa robotą do późnych godzin wieczornych, bo musi być skończone i tyle). Jednak pracując tam ma się większe stawki niż pracując na podziale( jednak to chyba kwestia komendanta).Teraz brat zrezygnował z prewencji  pracuje na podziale , jednak za mniejszą kasę, ale robi 24 i 48 -co za  tym idzie może sobie dorobić i ma więcej czasu dla siebie i rodziny..
To jest osobista sprawa czy do SGSP czy do SA/CS PSP to i to ma + i - w zależności w jakiej jednostce będziesz pracować, jak dogadasz się z ludźmi na zmianie( Twoja osobowość i charakter) i czy nie będziesz "wywyższał się" nad bardziej doświadczonymi ogniomistrzami czy sekcyjnymi, którzy pracują ładne parę lat na JRG..

Offline Ice-Man

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 358
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #194 dnia: Sierpień 23, 2012, 16:27:53 »
Wiadomo, że każdy kto jest ambitny, mierzy jak najwyżej się da ! Dlatego, masz ambicje walczysz tam gdzie widzisz cień szans. A jeśli nie masz ambicji to nawet w naborze z ulicy na stanowisko strażaka - ratownika się nie dostaniesz. Na prawdę jestem przeciwny dywagacji, która szkoła jest lepsza. Wszystko zależy od ambicji danego kandydata i jego osobistych możliwości. Wiadomo, że lepiej skończyć SGSP, a jak ktoś jest taki napalony na wyjazdy to dajcie wiary, że na SGSP podczas studiów najeździcie się do wszelkiej maści zdarzeń dość :)
==> http://chomikuj.pl/ice-man <==
Testy do Szkół Aspirantów, testy na naborach do PSP, do KPP, materiały szkoleniowe OSP :)

Offline FHR

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 36
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #195 dnia: Sierpień 23, 2012, 17:38:54 »
Zawsze są napaleńcy..Przykład 3 panów na naborze w CS PSP, albo bohaterowie OSP, którzy jak twierdzą, wszystko wiedzą, wszystko potrafią-więcej niż doświadczeni zawodowcy, nie wspomnę o sile większej niż Herkules-bo tak twierdzą

Offline maniek93

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Cel osiagnięty -49# CSPSP
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #196 dnia: Sierpień 23, 2012, 21:50:29 »
Jakich 3 Panów na naborze w CSPSP ??

Offline kapral07

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 77
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #197 dnia: Sierpień 25, 2012, 12:33:54 »
ICE - MAN ja do straży idę z dwóch powodów:
- bo podoba mi się ta robota(poznałem to przez OSP)
-dlatego że NIE JEST TO PRACA ZA BIURKIEM

Idąc na SGSP mam małe szanse na podział ale za to duże na biurko.

FHR Twój brat miał dobrze bo dano mu wybór albo podział albo biurko niestety nie w każdej JRG tak jest.

Offline FHR

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 36
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #198 dnia: Sierpień 25, 2012, 13:45:45 »
Oj, nie łatwo komendant przyjął to do wiadomości, ale musiał ...

Offline kapral07

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 77
Odp: Kto do SA PSP w 2013 roku ?
« Odpowiedź #199 dnia: Sierpień 25, 2012, 14:36:09 »
Zaraz zaraz...to istnieje możliwość żądania przenisienia z biurka na pb?i na odwrót?