Autor Wątek: Art. 53  (Przeczytany 1312 razy)

Offline Hydrant

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 49
Art. 53
« dnia: Grudzień 19, 2005, 15:43:59 »
Witam.
Co w praktyce oznacza ten zapis?

ART. 53
2a. Osobę przyjmowaną do służby, która posiada stopień wojskowy i kwalifikacje pożarnicze, mianuje się na odpowiedni stopień pożarniczy.

--Jestem 1,5 roku w służbie w PSP, mam stopień st.strażaka, natomiast po wojsku mam stopień plutonowego podchorążego, a niedługo mam zostać mianowany na podporucznika rez.
Czy jest jakaś szansa na przywrócenie mi stopnia podoficerskiego lub oficerskiego?

 

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Art. 53
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 19, 2005, 17:04:46 »
Odpowiem Ci tak:
U mnie kilka lat temu przyszło kilku "gości" ze znacznie wyższym stopniem wojskowym niż niejeden d-ca sekcji lub zatępu. Wszyscy rozpoczynali od str. i kursu podstawowego. Jeden był plutonowym, drugi bodaj sierżantem. Jeżeli nie byli w WSP dla mnie osobiście również powinni tak zaczynać <_< . Przed ukończeniem szkoły pożarniczej - wiele lat temu trwała mocna agitacja wojskowych do przejścia w służbę MON. Pozostawiano nawet stopień, ale służba tylko w jednostkach straży i jakieś tam przeszkolenie ogólno-wojskowe. Tyle  mieliśmy i w  szkole. Była opcja pozostania funkc. poż. w strukturach MON. ale niezbyt chętnie wykorzystywana. Kiedyś przy próbie przejścia do Policji 16 lat temu/brak pracy w m.zamieszkania/ również proponowano mi kurs podoficerski i stanowisko na "dobry" początek dzielnicowego. ;)
Dlatego uważam, że każdy powienien mieć stosowne wyszkolenie i wiedzę w tym, czym się będzie zajmował.
Jeżeli masz np. wyższe wykształcenie i przygotowanie ogólne tzw. przydatne w ochronie p.poż. możesz - zaznaczam - być skierowany na "przyspieszony" kurs oficerski - coś chyba obecnie ok. 9 m-cy /zaocznie/. Przy średnim możesz się starać o skierowanie do SA /ok.1,5 roku/ lub również zaocznie do SGSP /ok.2,5 lat inż./, ewnt. skończyć "przydatne studia i jw. Aktualnie dużo w tym zakresie zależy od K-ta Pow. i nieco Woj.PSP. Kiedyś chyba na tym Forum, coś w tym temacie już było.
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline czeles

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 86
Art. 53
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 20, 2005, 16:47:05 »
zaoczna inż w SGSP trwa ok 3,5 roku i mogą się na nią dostać po skierowaniu przez komendanta powiatowego lub innego właściwego wyłącznie absolwenci szkoły aspiranckiej, istnieje cywilna inżynierka ochrony ppoż w SGSP tez trwa 3,5r ale po niej nie ma stopnia pożarniczego i obecnie zbyt dużo ofert pracy