Autor Wątek: Zazdrość i brak chęci do działania.  (Przeczytany 2086 razy)

Offline HaryPSP

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 168
Zazdrość i brak chęci do działania.
« dnia: Czerwiec 22, 2012, 23:51:51 »
Nie wiem czy odpowiedni dział ,ale jeżeli temat był ,lub zły dział to przepraszam. Korzystałem z wyszukiwarki i niczego nie znalazłem. Czy w waszych jednostkach przez kolegów przemawia zazdrość? Pierwszy lepszy przykład. Masz kasę , kupujesz lub dostajesz galleta... i się zaczyna... Zostajesz zjechany przez nich za to ,że masz własny hełm  za swoje pieniądze... lub rękawice itd. Może znajdą się osoby ,które uznają za idiotyczne,kupowanie z własnych pieniędzy... Kolejny problem to brak młodych ,a jak już są to zbywanie ich ... Ja byłem w sytuacji takiej ,że musiałem robić kurs szeregowych w innej jednostce . Na szczęście przeprowadziłem się i w kolejnej jednostce nie mam problemów . A jak jest u was?

Offline Marcin1986

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 486
Odp: Zazdrość i brak chęci do działania.
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 23, 2012, 00:48:50 »
jak jest u nas...hmmm  powiem Ci jak jest u mnie a czy to źle czy dobrze sam oceń ;

zacznę od końca czyli młodych...dopóki ,,Starzy" rządzili..młodzież to była od zwijania węży po akcji...powoli jednak rówieśnicy zaczęli się interesować i z dwóch zrobiło się 4-6 zapaleńców..od słów do czynów, pożyczaliśmy klucze sprzątaliśmy remizę, samochód itd.. sprzętu dobrego brak..GLM Zuk ale radość ogromna..z czasem udało się przekonać starszych ludzi że można znacznie więcej i tak znalazło się wielu innych chętnych ( 3 lata wstecz bylo jakieś 8 osób z kompletem papierów by jeździć do akcji) dziś jest w sumie w JOT ponad 25 osób  tym kilku strażaków PSP, jeden WSP i dwoje ZSP, sprzęt wraz z nową remizą i niezłej klasy GBA jest, hydraulika i masa innych rzeczy potrzebnych dla JOT kat III i nawet ponad to. Wiem że łatwo mówić ale grunt to obrać cel i się nie poddawać..u mnie trwało od pomysłu na to by samemu się tym zając z odpowiednimi ludźmi do przejęcia władzy ok 3 lata...efekty są ogromne i nie do przecenienia, liczba akcji niestety w związku z tym też wzrosłą ponad dwukrotnie....

Co do sprzętu...gdy ma się łeb na karku można sprzęt kupic dla każdego jednakowy ( dotacje, dofinansowania i sponsorzy), kiedyś byl krzyk i kłótnie bo były tylko 4 nomexy i kto pierwszy tym lepszy, teraz każdy ma pełne uposażenie dla siebie, ( sam jeżdżę w moim kilkuletnim nomexie, co też może o czymś świadczyć, ostatnio go zszyłem bo juz trochę przeszedł i wymieniłem zamki, nowy rezerwowy wolałem dać chłopakowi, który naprawdę mocno się zaangażował i własnie skończył kurs) prywatnie też kupujemy sobie za swoje pieniądze sprzęt min.latarki, wkładki do butów na zapas, kominiarki itd. itd( część kasy za akcje zbieramy do skarbonki i robimy później większe zakupy) hełmy Gallet mają chłopaki z PSP( sami sobie załatwili),poza tym każdy ma nowe Calisie AK-06 lub AK-10( do niedawna tylko stare Kalisze czerwone sztuk 6), jest raczej po równo :) ... nowi po kursach są min. przeze mnie co weekend szkoleni dodatkowo, ćwiczenia itd. Odkąd sami sobie prowadzimy OSP to nasi rówieśnicy także widzą Nasze zaangażowanie i nie mają chyba powodów do narzekań. Sami też wiele pomagają.  Jutro (tj. już dzisiaj) robimy dla przedszkolaków pokazy..niby nic a na przyszłość na pewno dla jednostki przybędzie ochotników.. już odradza się MDP. Wszystko się da tylko trzeba chęci, czasu i kilku osób w tym celu sprzymierzonych.

Offline Radhezz

  • Audaces fortuna iuvat
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.713
  • Getting too old for this shit
Odp: Zazdrość i brak chęci do działania.
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 23, 2012, 09:59:21 »
Na starych bez chęci do działania to nie ma co narzekać na forum - od razu lepiej wywieźć na taczkach i tyle :D

Parę opcji zawsze jest - najważniejsze jednak żeby dobrze to przemyśleć, co by samemu na tym nie stracić. To jednak wymaga dogłębnej analizy sytuacji - jeśli jednak jest źle to trzeba próbować to zmienić.

P.S.
Kupowanie sprzętu "za swoje" mimo wszystko jednak uważam za nieporozumienie. Tzn. co innego gdy jest to kwestia jakiejś "umowy" pomiędzy strażakami i jest to finansowane z ekwiwalentu, a co innego gdy zakupować sprzęt trzeba samemu dla własnego bezpieczeństwa - w tym drugim przypadku mamy do czynienia (najczęściej) z nieudolnością władz OSP... Tak więc nie wiem czy ktoś kto dba o własne bezpieczeństwo kupując np. hełm powinien być tutaj obiektem szydzenia ze strony kolegów, którzy nie dopełnili obowiązków i nie zapewnili mu możliwości prowadzenia działań zgodnie z zasadami BHP.
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje => OGŁOSZENIE

Offline HaryPSP

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 168
Odp: Zazdrość i brak chęci do działania.
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 23, 2012, 11:38:42 »
Za brak znakow polskich od razu przepraszam ,ale jestem na telefonie. Chodzi o to ,ze jednostka dziala preznie ,ale nie do konca fair. Naczelnik, komendant gminny w jednej osobie. Rozumiem ,ze malo mlodych garnie sie do strazy ,ale nie rozumiem, dlaczego utrudnia sie tym samym ,gdy juz sie ktos pojawi. Jak ktos jest potrzebny do czarnej roboty to mlodzi sa potrzebni ,ale w zamian kursy to juz nie, bo swoje zrobil naczelnik i.szkolen sie juz nie chce.Co do helmu i nicku. Nick wymyslilem szybko i nie zmienilem ,wiec jestem jeszcze w osp i mlody ,bo 18 latek. Co do helmu to kupilem ,go sobie z wlasnych odlozonych pieniedzy ,bp moglem liczyc tylko na starego kalisza. Mam pieniadze to sobie kupie i bede go mial przez lata. Ze strazy nie zrezygnuje nigdy,wiec wiem,ze dzielnie mi bedzie sluzyl niezaleznie w jaliej jednostce. Nie chce wyjsc na rozpieszczonego, bogatego gowniarza. Po prostu odkladalem sobie na ten cwl pieniadze pracujac w wakacje. I dlatego ma sie ltos mnie czepiac ,ze zapracowalem na swoj hem ? Znam zasade ,ze mnostwo sprzetu nie daje talentu ,ale ciezka praca mozna duzo osiagnac.

Offline wujo 2010

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.815
Odp: Zazdrość i brak chęci do działania.
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 23, 2012, 15:57:33 »
Szkoda że nie wszędzie są tacy. U mnie w OSP chłopaki mają wszystko ze sprzętu , tylko brakuje im chęci. Jak wzbudzić zainteresowanie młodych do ćwiczeń i działania społecznie w OSP ? :huh:
Bądź uprzejmy i staraj się pomóc innym. Jeśli nie masz nic wartościowego do dodania w danym temacie, nie pisz, i tak zostanie to skasowane przez moderatorów :)

Offline HaryPSP

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 168
Odp: Zazdrość i brak chęci do działania.
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 23, 2012, 20:01:21 »
Może by spróbować połączyć ćwiczenia np z ogniskiem ? Wygospodarować trochę miejsca, jakiś telewizor ,aby usiąść wieczorem przy piwku i meczu? Spróbować zorganizować jakiś wyjazd w góry, nad morze? Nie chodzi tutaj na całe tygodnie tylko na weekend? Próbowałeś coś z tego?

Offline wujo 2010

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.815
Odp: Zazdrość i brak chęci do działania.
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 24, 2012, 09:20:41 »
Właśnie dzisiaj organizujemy ognisko połaczone z ćwiczeniami :straz: Macie jeszcze jakieś pomysły ,  na ściągnięcie młodych do OSP  :pyt: 
Bądź uprzejmy i staraj się pomóc innym. Jeśli nie masz nic wartościowego do dodania w danym temacie, nie pisz, i tak zostanie to skasowane przez moderatorów :)

Offline Fistach

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.339
Odp: Zazdrość i brak chęci do działania.
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 24, 2012, 10:14:00 »
Wujo może pomogą Ci pomysły z tych tematów?:

http://www.strazak.pl/forum/index.php/topic,17702.0.html

http://www.strazak.pl/forum/index.php/topic,17876.msg193061.html#msg193061

My z sąsiednią jednostką dla młodzieży będziemy organizować zabawę (tylko skończę sesję) połączoną z rywalizacją. Dwa zbiorniki, dwie niagary parę odcinków węży i niech się poleją wodą. łatwiej będzie tym, którzy pierwsi sprawią linię:)

Koniecznie napisz jak Wam poszło.

Offline wujo 2010

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.815
Odp: Zazdrość i brak chęci do działania.
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 24, 2012, 11:35:13 »
Dzięki za podpowiedzi  ^_^ A z ćwiczeń wyszło coś takiego  -_-   
http://www.youtube.com/watch?v=mGHnrO5MN9M&feature=youtu.be
http://www.youtube.com/watch?v=TOg4ztImXB4&feature=youtu.be
tylko nie potępiajcie nas za brak góry od nomexu i hełmów bo było naprawde gorąco a to tylko cwiczenia :straz: czasami trzeba wrzucić na luz
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 24, 2012, 21:02:57 wysłana przez wujo 2010 »
Bądź uprzejmy i staraj się pomóc innym. Jeśli nie masz nic wartościowego do dodania w danym temacie, nie pisz, i tak zostanie to skasowane przez moderatorów :)