Autor Wątek: SGSP nowe warunki rekrutacji dla strażaków w służbie stałej  (Przeczytany 18312 razy)

Offline emer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 983
Odp: SGSP nowe warunki rekrutacji dla strażaków w służbie stałej
« Odpowiedź #25 dnia: Lipiec 23, 2012, 18:43:09 »
Prawda, jeśli kiedyś tam dawno temu zdawałeś mature "starą" to nie ma szans bez czarodziejskiej ręki na zdobycie wystarczająych pkt. rekrutacyjnych. Dlatego większość ludzi z kilku- nastoletnim stażem nie ma szans na zaoczne sgsp mundurowe.

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: SGSP nowe warunki rekrutacji dla strażaków w służbie stałej
« Odpowiedź #26 dnia: Lipiec 23, 2012, 22:08:01 »
Co tu się dużo rozpisywać: http://www.sgsp.edu.pl/aktual/wkrotce/rekrutacja2012/stacj.drugi.php

Kol. Chodziło o drugi stopień, a tutaj matura nie wpływa:)
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline emer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 983
Odp: SGSP nowe warunki rekrutacji dla strażaków w służbie stałej
« Odpowiedź #27 dnia: Lipiec 23, 2012, 22:20:42 »
jeśli chodziło o II st. to sory za zamieszanie, mój post dotyczył studiów I st. dla mundurowych

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.375
Odp: SGSP nowe warunki rekrutacji dla strażaków w służbie stałej
« Odpowiedź #28 dnia: Lipiec 25, 2012, 17:51:22 »
Jest drugi nabór i bez zmiany kryteriów :)
Co mnie osobiscie bardzo cieszy :)
https://www.sgsp.edu.pl/aktual/wkrotce/rekrutacja2012/2n/2n.php
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline lvkas

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: SGSP nowe warunki rekrutacji dla strażaków w służbie stałej
« Odpowiedź #29 dnia: Lipiec 25, 2012, 22:07:43 »
II nabór bez zmiany kryteriów, co ma na celu ?  :gwiazdki: przeznaczony dla "spóźnialskich" czyli osób które nie zdążyły w pierwszym rzucie złożyć wymaganych dokumentów ?

Offline toni1987

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: SGSP nowe warunki rekrutacji dla strażaków w służbie stałej
« Odpowiedź #30 dnia: Lipiec 25, 2012, 22:28:49 »
Jeżeli "Uchwała 8/03/2011 Senatu SGSP z dnia 29 marca 2011 r. w sprawie zasad przyjęcia na studia w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w roku akademickim 2012/2013" to strażacy w służbie stałej posiadający nową maturę którą pisali w 2005 i 2006 ,oraz nie posiadali na świadectwie przedmiotów : matematyka, fizyka i astronomia lub chemia nie maja możliwości ubiegania się o sgsp czy to zdrowe posuniecie ze strony szkoły ?? dla osób ze starą maturą znaleźli rozwiązanie a osoby ww nie mieli możliwości nawet napisania dodatkowego przedmiotu z matury bo upłynął okres 5 lat. 

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.375
Odp: SGSP nowe warunki rekrutacji dla strażaków w służbie stałej
« Odpowiedź #31 dnia: Lipiec 26, 2012, 07:15:02 »
http://zambrow.org/aktualnosci/strona.php?strona=artykuly_pokaz&id=3224
http://www.cke.edu.pl/index.php?option=content&task=view&id=1045&Itemid=328
ostatni akapit tego artykułu!!! a w drugim jest wzór deklaracji do poprawiania matury po 6 latach ze strony CKE załącznik 1c
Najpierw poczytajcie a potem marudzcie i wylewajcie zale!!
Bo wkurzaja mnie tacy ludzie bo potrzebowałem 10 minut zeby to znaleść
« Ostatnia zmiana: Lipiec 26, 2012, 08:16:03 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline kruger

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 124
Odp: SGSP nowe warunki rekrutacji dla strażaków w służbie stałej
« Odpowiedź #32 dnia: Lipiec 26, 2012, 09:16:45 »
Osoby ze starą maturą - wyniki przepisywane ze świadectwa szkoły
Osoby z nową matura ale pisaną więcej niż 5 lat temu - muszą pisać maturę jeszcze raz to jest: Polski, język obcy, matematyka i chemia lub fizyka

Osoby z nową maturą pisaną w ciągu ostatnich 5 lat - piszą maturę z brakującego przedmiotu: z matematyki musi być rozszerzona z chemii lub fizyki może być podstawa.

Co do "spóźnialskich" dla większości osób, które chcą studiować SGSP a są w służbie stałej problemem jest zgoda przełożonego,  a od pierwszego naboru minęło trochę czasu i przełożony mógł się zmienić lub mógł zmienić decyzję i podpisać zgodę
OSTRY HAJC - lejesz wode a to h... daje

Offline lvkas

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: SGSP nowe warunki rekrutacji dla strażaków w służbie stałej
« Odpowiedź #33 dnia: Lipiec 26, 2012, 09:51:01 »
Cytuj
Osoby z nową matura ale pisaną więcej niż 5 lat temu - muszą pisać maturę jeszcze raz to jest: Polski, język obcy, matematyka i chemia lub fizyka

ten post jest zaprzeczeniem pisanym przez  Eqinox gdzie uważa że maturę można poprawiać nawet po 5 latach.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.375
Odp: SGSP nowe warunki rekrutacji dla strażaków w służbie stałej
« Odpowiedź #34 dnia: Lipiec 26, 2012, 10:49:01 »
Osoby z nową matura ale pisaną więcej niż 5 lat temu - muszą pisać maturę jeszcze raz to jest: Polski, język obcy, matematyka i chemia lub fizyka
Zlituj się człowieku i czytaj co inni pisza powyżej bo  celowo ludzi w bład wprowadzasz!
Popatrz to ze strony Centralnej Komisji Ezgaminacyjnej!!!!

Załącznik 1c.    Deklaracja absolwenta, który przystąpił do egzaminu maturalnego po raz pierwszy w latach 2007 – 2009 i nie uzyskał świadectwa dojrzałości oraz dla absolwenta, który przystąpił do egzaminu maturalnego po raz pierwszy w latach 2005 – 2009, uzyskał świadectwo dojrzałości i chce podwyższyć wyniki egzaminów lub zdać egzaminy z przedmiotów dodatkowych

Ludzie postarajcie sie czytac ze zrozumieniem i szukac sobie materiałów przeciez chcecie konczyc studia wyższe!
« Ostatnia zmiana: Lipiec 26, 2012, 10:52:13 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline kruger

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 124
Odp: SGSP nowe warunki rekrutacji dla strażaków w służbie stałej
« Odpowiedź #35 dnia: Lipiec 26, 2012, 11:54:11 »
Przyznaje mój błąd :wall:
Stara matura - przepisane ze świadectwa
Nowa matura - trzeba pisać: matematyka rozszerzona, chemia fizyka można podstawa

Co do zaliczenia to te przedmioty pisze się jako dodatkowe więc nie ma możliwości ich nie zdania, a jedynie na aneksie do świadectwa będzie wpisany procentowy wynik. A w warunkach rekrutacyjnych zapisano że konieczny jest wynik - nie ma określenia progu punktowego.
OSTRY HAJC - lejesz wode a to h... daje

Offline toni1987

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: SGSP nowe warunki rekrutacji dla strażaków w służbie stałej
« Odpowiedź #36 dnia: Lipiec 26, 2012, 14:29:56 »
Tylko to są Procedury organizowania i przeprowadzania egzaminu maturalnego w roku szkolnym 2011/2012.
Ciekawe jakie będą w 2012/2013.

Offline hacek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 315
Odp: SGSP nowe warunki rekrutacji dla strażaków w służbie stałej
« Odpowiedź #37 dnia: Lipiec 26, 2012, 14:37:30 »
@toni1987: to właśnie są procedury na 2012/13.
Mam nadzieję, że w ciągu 2-3 lat wszystko się jakoś poukłada, wymagania się trochę zmniejszą i się tam dostanę.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.375
Odp: SGSP nowe warunki rekrutacji dla strażaków w służbie stałej
« Odpowiedź #38 dnia: Lipiec 26, 2012, 14:47:36 »
Tylko to są Procedury organizowania i przeprowadzania egzaminu maturalnego w roku szkolnym 2011/2012.
Ciekawe jakie będą w 2012/2013.
Bo w sierpniu jest poprawkowy termin! Wiec jeszcze można w tym roku!
1. Część pisemna – 21 sierpnia 2012 r. (wtorek), godz. 9.00
2. Część ustna – 20–24 sierpnia 2012 r.
Zlitujcie sie i nie piszcie głupot zanim nie sprawdzicie czegos!
« Ostatnia zmiana: Lipiec 26, 2012, 15:05:29 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

aspi

  • Gość
Odp: SGSP nowe warunki rekrutacji dla strażaków w służbie stałej
« Odpowiedź #39 dnia: Lipiec 26, 2012, 17:19:26 »
na pewno można pisać mature w wterminie poprawkowym?? tzn można się jeszcze zapisać??? gdzie mogę dostać takie informacje??

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.375
Odp: SGSP nowe warunki rekrutacji dla strażaków w służbie stałej
« Odpowiedź #40 dnia: Lipiec 26, 2012, 22:24:20 »
na pewno można pisać mature w wterminie poprawkowym?? tzn można się jeszcze zapisać??? gdzie mogę dostać takie informacje??
Nigdzie!!
To tajemnica ogólnokrajowa wiec nie czytaj bron boże postów powyzej(chodzi o strone nr 2)! bo sie za wiele na swój mały rozumek dowiesz! A juz koniecznie nie dzwon do OKE badz CKE! A i omijaj szeroki łukiem dyrektora szkoły która konczyłes i zadłes mature bo zrobił ci krzywde!
« Ostatnia zmiana: Lipiec 26, 2012, 22:31:13 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

chorąży ;)

  • Gość
Odp: SGSP nowe warunki rekrutacji dla strażaków w służbie stałej
« Odpowiedź #41 dnia: Lipiec 27, 2012, 10:52:54 »
na pewno można pisać mature w wterminie poprawkowym?? tzn można się jeszcze zapisać??? gdzie mogę dostać takie informacje??

Po pierwsze:

Jeśli nie miałeś złożonej deklaracji wstępnej do 7 lutego na maturę w maju to nie możesz pisać poprawki w sierpniu.

Po drugie:

W sesji poprawkowej w sierpniu można zdawać tylko przedmioty obowiązkowe. Do poprawy wyników egzaminów z przedmiotów dodatkowych można przystąpić w kolejnej sesji egzaminacyjnej, czyli w maju w przyszłym roku.

Czyli?

Trzeba zapisać się na maturę w przyszłym roku, przystąpić i napisać. Poprawka i tak jest tylko dla przedmiotów obowiązkowych.

Tyle na ten temat.

Offline Krieger5

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: SGSP nowe warunki rekrutacji dla strażaków w służbie stałej
« Odpowiedź #42 dnia: Sierpień 01, 2012, 12:30:47 »
Jest drugi nabór i bez zmiany kryteriów :)
Co mnie osobiscie bardzo cieszy :)
https://www.sgsp.edu.pl/aktual/wkrotce/rekrutacja2012/2n/2n.php

Drogi kolego co Ty masz w tym do cieszenia?
Prawda jest taka że ten cały nabór jest żenujący i oparty na niesprawiedliwych zasadach. Jeżeli ktoś ma zdany jeden przedmiot, a z drugiego nie ma powinno mu się wpisać 0 punktów i zakwalifikować do rekrutacji. Jeżeli ktoś ma oba zwiększa swoje szanse. Jaka jest w tym sprawiedliwość, że ostatnia osoba z listy, oba przedmioty na poziomie podstawowym zdała na sumę 41% ? Jeżeli są osoby na liście niezakwalifikowanych które mają wynik z jednego przedmiotu na 70% ?
Czy te osoby muszą czekać kolejny rok tylko po to żeby napisać zasraną matematykę? napisać, wystarczy podejść i mieć 1 % z tego wychodzi. Co do osób z nową maturą po upływie 5-ciu lat to tylko współczuć.

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Sierpień 01, 2012, 12:36:03 wysłana przez Krieger5 »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.375
Odp: SGSP nowe warunki rekrutacji dla strażaków w służbie stałej
« Odpowiedź #43 dnia: Sierpień 01, 2012, 13:14:19 »
Drogi kolego co Ty masz w tym do cieszenia?
Prawda jest taka że ten cały nabór jest żenujący i oparty na niesprawiedliwych zasadach. Jeżeli ktoś ma zdany jeden przedmiot, a z drugiego nie ma powinno mu się wpisać 0 punktów i zakwalifikować do rekrutacji. Jeżeli ktoś ma oba zwiększa swoje szanse. Jaka jest w tym sprawiedliwość, że ostatnia osoba z listy, oba przedmioty na poziomie podstawowym zdała na sumę 41% ? Jeżeli są osoby na liście niezakwalifikowanych które mają wynik z jednego przedmiotu na 70% ?
Czy te osoby muszą czekać kolejny rok tylko po to żeby napisać zasraną matematykę? napisać, wystarczy podejść i mieć 1 % z tego wychodzi. Co do osób z nową maturą po upływie 5-ciu lat to tylko współczuć.
Pozdrawiam
Nabór żenujący?? Przecież wiekszość szkół techniczych wymaga zdawania matury z dwóch przedmiotów "nie humanistycznych" poza tym wiesz od kiedy sa znane kryteria od marca ubiergłego roku, wiec był czas napisac... moze wystarczy zadac sobie troche trudu!
Czemu wspólczujesz tym co pisali nowa mature przed 5 laty?? Jak bys przeczytał posty powyzej to udowodniłem ze moga poprawiac!
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Krieger5

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: SGSP nowe warunki rekrutacji dla strażaków w służbie stałej
« Odpowiedź #44 dnia: Sierpień 01, 2012, 17:51:43 »
Czytałem posty posty powyżej. Jako, że mnie nie dotyczą nie zadałem sobie tego trudu żeby je poczytać. Zgadzam się, że większość uczelni technicznych wymaga dwóch przedmiotów ścisłych. Z tym, że jeżeli osoba A zdaje oba przedmioty łącznie na 40 % a osoba B jeden na 70 % - to rzecz jasna, że uczelnia przyjmuje w pierwszej kolejności osobe B. Gdybym wiedział, że w tym roku zmieni się nabór napisałbym w tym roku mature. Niestety niektórzy nie maja tyle czasu żeby siedziec dzien w dzień i patrzeć czy nie zmieniły się warunki rekrutacji na następny rok. Tym bardziej, że przez wiele lat nie ulegały one nigdy zmianie. Moim zdaniem SGSP powinna taką informację przekazać conajmniej przed ubiegłorocznym naborem, aby Ci którzy np. nie dostai zgody od komendanta wiedzieli, że za rok będą inne warunki rekrutacji. 

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.375
Odp: SGSP nowe warunki rekrutacji dla strażaków w służbie stałej
« Odpowiedź #45 dnia: Sierpień 01, 2012, 20:11:47 »
Zgadzam się, że większość uczelni technicznych wymaga dwóch przedmiotów ścisłych. Z tym, że jeżeli osoba A zdaje oba przedmioty łącznie na 40 % a osoba B jeden na 70 % - to rzecz jasna, że uczelnia przyjmuje w pierwszej kolejności osobe B. Gdybym wiedział, że w tym roku zmieni się nabór napisałbym w tym roku mature. Niestety niektórzy nie maja tyle czasu żeby siedziec dzien w dzień i patrzeć czy nie zmieniły się warunki rekrutacji na następny rok. Tym bardziej, że przez wiele lat nie ulegały one nigdy zmianie. Moim zdaniem SGSP powinna taką informację przekazać conajmniej przed ubiegłorocznym naborem, aby Ci którzy np. nie dostai zgody od komendanta wiedzieli, że za rok będą inne warunki rekrutacji.
Po pierwsze!!
Jesli składasz dokumenty powiedzmy na budownictwo na polibude i masz tylko jeden przedmiot scisły ( a zasady rekrutacji przewiduja dwa)  to chociaz miał bys 100% z tego przedmiotu to nawet nie zarejstrujesz sie jako kandydat, a człowiek który ma z dwóch po 40% zarejstruje sie do rekrutacji!! 
Wiec bredzisz w tym wątku!
Po drugie nawet nie raczyłeś przeczytac tego co napisałem i bredzisz! zasady sa znane od marca roku 2011 (przed ubiegłorocznym naborem) :P a mamy sierpień 2012!! I wiadomo też ze miały obowiązywac od tego roku!
Jezeli półtora roku to mało to nie wiem z jakim jeszcze wyprzedzeniem należy niektórych informowac!
« Ostatnia zmiana: Sierpień 01, 2012, 20:19:06 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Krieger5

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: SGSP nowe warunki rekrutacji dla strażaków w służbie stałej
« Odpowiedź #46 dnia: Sierpień 01, 2012, 21:29:08 »
Po pierwsze!!
Jesli składasz dokumenty powiedzmy na budownictwo na polibude i masz tylko jeden przedmiot scisły ( a zasady rekrutacji przewiduja dwa)  to chociaz miał bys 100% z tego przedmiotu to nawet nie zarejstrujesz sie jako kandydat, a człowiek który ma z dwóch po 40% zarejstruje sie do rekrutacji!! 
Wiec bredzisz w tym wątku!
Napisałem, że łącznie z dwóch przedmiotów na 40 % a nie po 40 %. Ostatnia osoba na liście mogła nawet tych dwóch przedmiotów nie zdać !!! Odnośnie uczelni są takie które wpisują za brakujący przedmiot 0 pkt i przyjmują do rekrutacji. Masz tak np. na medycynie, uniwersytetach technologicznych
Oraz moim skromnym zdaniem by napisać mature na 20 % nie trzeba umieć prawie nic. Tyle to można strzelić. Żeby chociaż obie były zdane..

Offline toni1987

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: SGSP nowe warunki rekrutacji dla strażaków w służbie stałej
« Odpowiedź #47 dnia: Sierpień 02, 2012, 11:12:50 »
Ukończyłem Politechnikę Poznańską nabór polegał na tym że po pierwszej turze zostało przyjętych 150 osób a z wyniku tego że miejsc było 250 lista została wypełniona przez osoby które w pierwszym naborze się nie dostały. Teraz takie moje opinie:
- zgadzam się absolutnie z wszystkimi którzy twierdzą że pierwszy stopień oficerski powinno się otrzymywać po studiach inż. SGSP
- nie neguje zmian rekrutacji na SGSP, ale fakt że na danym kierunku może studiować dużo więcej osób, które tak naprawdę płaca 2025zł za semestr ( są strażakami którzy pracują kilka lat w służbie stałej ) to tylko w POLSCE :) nie chce się bawić w kalkulacje :) ale nie wiem czy jakaś uczelnia techniczna w Polsce pozwoliłaby sobie na stratę takiej kasy.

Offline fokusmok998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 90
Odp: SGSP nowe warunki rekrutacji dla strażaków w służbie stałej
« Odpowiedź #48 dnia: Sierpień 03, 2012, 10:50:30 »
Gdzie jest napisane że musi być rozszerzona matematyka??


Warunki i tryb postępowania rekrutacyjnego

Na studia przyjmowani będą strażacy mający zgodę lub skierowanie na studia wydane przez przełożonego uprawnionego do mianowania.

Od kandydatów wymaga się, aby na pisemnym egzaminie dojrzałości mieli ocenę z przedmiotów:
 matematyka,
 fizyka i astronomia lub chemia

Do postępowania rekrutacyjnego będą brane oceny z pisemnego egzaminu dojrzałości z matematyki oraz fizyki i astronomii lub chemii.

nic tu takiego nie widzę..
Im więcej potu na treningu, tym mniej krwi w akcji.

aspirol

  • Gość
Odp: SGSP nowe warunki rekrutacji dla strażaków w służbie stałej
« Odpowiedź #49 dnia: Kwiecień 24, 2013, 08:26:17 »
Witajcie

Więc tak, rekrutacja na zaoczne I stopnia dla strażaków praktycznie taka sama jak poprzedniego roku, doszedł tylko język obcy. Moja sytuacja jest taka: mam maturę ang i fiza. Oba zdane kilka lat temu. Dopisuję teraz matme rozszerzoną. W rekrutacji nie ma nic o tym, że musi być zdana, tylko że wynik np. 10% będzię przeliczany zgodnie z przelicznikiem dla matmy. A co jakbym na przykładł miał 0%. Będe brany w rekrutacji, czy to mnie skreśla?