Autor Wątek: Poligony dla OSP  (Przeczytany 1355 razy)

Offline Tomasz1001

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Poligony dla OSP
« dnia: Czerwiec 18, 2012, 21:13:47 »
Jeżeli masz chwilę to przeczytaj to i przyznaj mi racje ;).
Mamy system szkoleń, "system" ćwiczeń, ale na pewno to za mało. Wiem wiem, o czym ja mówie przecież to jest nie realne? Potrzeba nam zgrania, potrzeba nam poligonów do ćwiczeń potrzeba nam wielu rzeczy abyśmy stali się elitarną grupą. Umiemy sporo ale wydaje mi się, że nie mamy doświadczenia !!! W celu zdobycia doświadczenie, potrzebujemy miejsc w których regularnie organizowane były by "manewry OSP". to jest tylko wstęp, czekam na wasze odpowiedzi na pytanie: czy potrzebujemy miejsc w ktrórych organizowane były by ćwiczenia z częstotliwościa 1 raz na 2 miesiące, czy potrzebujemy zdobywac doświadczenie, aby móc jeszcze lepiej pomagać??

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Poligony dla OSP
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 18, 2012, 21:39:00 »
Proste. Więcej poligonów dla PSP, a na nich ćwiczenia dla PSP, OSP, OSP + PSP (czy tam PSP + OSP, jak kto woli). Tyle, że tych dla PSP znacząco brakuje.
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.300
Odp: Poligony dla OSP
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 19, 2012, 00:20:53 »
E……… Panowie po co poligony, ćwiczenia, manewry jak my nie mammy kadry, która by na tych poligonach uczyła i to jest dramat. I tu nie potrzeba wielkich wywodów by to udowodnić, każdego dnia przeglądając zdjęcia z akcji , ćwiczeń , szkoleń to widać .

Poligon ok. to pokażcie mi profesjonalnie przygotowanych instruktorów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo, z wiedzą i doświadczeniem .

No widziałem ostatnio ( kierownik ćwiczeń do żywego intensywnego pożaru dużego obiektu załadował się w spodniach od sztabówki z AODO na plecach i bez kominiarki , Oficer bezpieczeństwa również nie miał kominiarki , nie było zabezpieczenia medycznego itd. itd. . Jakby ktoś tam został Ci Panowie by go nie wyciągnęli .

Offline Tomasz1001

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Poligony dla OSP
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 19, 2012, 19:28:22 »
Właśnie więcej poligonów dla PSP tak jak przedmówca, chodzi o to aby nawet pojedyncza jednostka mogła za darmo we własnym zakresie skorzystać z tego poligonu nawet bez dowódctwa oficerów, szkolenie jest wyłącznie teoretyczne, praktyki to tam jest mało.

Offline adrian.pilchowice@vp.pl

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 136
  • KSRG
Odp: Poligony dla OSP
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 19, 2012, 21:02:34 »
Właśnie więcej poligonów dla PSP tak jak przedmówca, chodzi o to aby nawet pojedyncza jednostka mogła za darmo we własnym zakresie skorzystać z tego poligonu nawet bez dowódctwa oficerów, szkolenie jest wyłącznie teoretyczne, praktyki to tam jest mało.

Zgodzę się z brakiem poligonów ale brak obiektywnej krytyki ze strony np. instruktora czy też oficera nie wyeliminuje błędów jakie możemy popełniać a chyba chodzi nam o podnoszenie naszych umiejętności a nie o brnięcie w ślepy zaułek. Zamiast rzeczowych poligonów proponuję pogmerać w systemie szkolenia i współpracy pomiędzy OSP a PSP, więcej wspólnych ćwiczeń a będzie nam wszystkim łatwiej.   
Ludziom na pomoc , Bogu na chwałę

Offline Tomasz1001

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Poligony dla OSP
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 19, 2012, 23:17:45 »
zgadzam się z tym co mówisz, nie mam teraz czasu aby więcej napisać o moim przemyslanym pomyśle ;/ ale cieszę się, że widzicie też ten problem ;)