Autor Wątek: Czy spotkaliście się z takim rozwiązaniem zamiennym?  (Przeczytany 1411 razy)

Offline gregor382

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 86
Czy spotkaliście się z takim rozwiązaniem zamiennym?
« dnia: Czerwiec 10, 2012, 10:01:18 »
W szkole brak hydrantów wewnętrznych, zewnętrznych (brak sieci wodociągowej) oraz zbiornika przeciwpożarowego. Opracowując IBP zauważyłem, że jest sporo więcej gaśnic w obiekcie niż to jest wymagane (powinno być 10 kg a jest prawie 30 kg).
Czy jest to możliwe, że ktoś kiedyś zalecił, z uwagi na brak wody do wewnętrznego i zewnętrznego gaszenia pożaru, zainstalowanie w obiekcie większej ilości środka gaśniczego (więcej gaśnic)?
Czy spotkaliście się kiedykolwiek z takim rozwiązaniem zamiennym, jeżeli w ogóle można to tak nazwać?
Być może jest to po prostu przypadek, bo ktoś mógł po prostu "na oko" wyposażyć budynek w gaśnice. Jednak zwróciło to moją uwagę bo jest sporo za dużo tego środka gaśniczego w gaśnicach. Nie mam za bardzo z kim o tym w szkole porozmawiać, bo nikt nie jest w tym temacie zorientowany. Proszę o opinie w temacie.

Offline Ren

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 206
Odp: Czy spotkaliście się z takim rozwiązaniem zamiennym?
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 10, 2012, 21:30:19 »
Kolego wybierz się do KP/KM oni mają wykaz wszystkich rozwiązań zamiennych i zastępczych dla określonych obiektów. Odpowiedzą Ci.