Autor Wątek: Dotacja z KSRG 2012  (Przeczytany 5884 razy)

Offline azirafal

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 449
Dotacja z KSRG 2012
« dnia: Maj 28, 2012, 10:41:51 »
Witam
Panie i Panowie czy ktoś już robił wyceny do dotacji KSRG ? Jak do tej sprawy będziecie podchodzić w tym roku bo znowu szykuje się droga przez mękę.
Zadałem pytanie w KG jak to będzie w tym roku traktowane ze względu na skoki cen i oczywistą sprawę ze ceny podane teraz raczej na 100% będą inne niż te na fakturach gdy pieniądze zostaną przekazane na jesień.
Jak do tego podchodzicie ?

Odpowiedź z KG: narazie podawać ceny jakie są a potem ewentualnie aneks do umowy ... W tym roku o jakiś zmianach w formie rozliczeń dotacji nie będzie, może coś w przyszłości bo ten problem ma być poruszony.
"Ktoś musi być ukarany za każde przestępstwo. Jeśli to sprawca, jest to szczęśliwy przypadek".
Lord Vetinari, Patrycjusz Ankh-Morpork

Offline daiman998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 234
Odp: Dotacja z KSRG 2012
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 28, 2012, 11:03:26 »
U mnie na razie cisza jeśli chodzi o podział środków.
Ja po ubiegłorocznych doświadczeniach stwierdzam, że należy wyciągnąć średnią z cen rynkowych i taką właśnie kwotę podać. Zawsze możesz się dogadać, żeby Ci fakturę dopasowali pod dotację. Mi np. w zeszłym roku powiedziano, że  po podpisaniu umowy można robić zakupy, a kasa może przyjść później. No i jeśli będzie to możliwe w tym roku to tak zrobię. Po podpisaniu umowy zakupy, a kasa przyjdzie na jesieni. Chociaż mniej problemów będzie.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Dotacja z KSRG 2012
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 28, 2012, 13:19:21 »
Temat był już poruszany:

http://www.strazak.pl/forum/index.php/topic,2175.120.html

Odpowiedź z KG: narazie podawać ceny jakie są a potem ewentualnie aneks do umowy ... W tym roku o jakiś zmianach w formie rozliczeń dotacji nie będzie, może coś w przyszłości bo ten problem ma być poruszony.

Zrobili udogodnienie :wall: dla KP, że rozliczenia będą szły przez SPD.

Offline azirafal

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 449
Odp: Dotacja z KSRG 2012
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 28, 2012, 13:36:48 »
O SPD już słyszałem, szykuje się kolejna porażka.
Co do zmian miałem na myśli to żeby przestać nas zmuszać do kombinacji z tymi cenami. Jak można podawać ceny w maju a dostawać pieniądze w październiku i wymagać żeby cennik z maja obowiązywał na jesień  :gwiazdki:
To jest jakaś paranoja i tyle ...
"Ktoś musi być ukarany za każde przestępstwo. Jeśli to sprawca, jest to szczęśliwy przypadek".
Lord Vetinari, Patrycjusz Ankh-Morpork

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Dotacja z KSRG 2012
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 29, 2012, 17:09:59 »
Cytuj
Projekt rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych w sprawie wysokości środków finansowych w 2012 r. i ich podziału miedzy jednostki ochrony przeciwpożarowej działające w ramach krajowego systemu ratowniczo - gaśniczego (w wersji skierowanej do zaopiniowania przez KPRM w zakresie Oceny Skutków Regulacji)

http://bip.msw.gov.pl/portal/bip/242/20997/Projekt_rozporzadzenia_Ministra_Spraw_Wewnetrznych_w_sprawie_wysokosci_srodkow_f.html

http://bip.msw.gov.pl/download/4/12801/Projekt__opinia_OSR.pdf

Offline azirafal

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 449
Odp: Dotacja z KSRG 2012
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 31, 2012, 22:28:26 »
Pisma pismami a i tak niewiele ma to wspólnego z życiem .... Niby piszę że uwzględniono ilość wyjazdów danej OSP w KSRG a jest to nieprawda  :wall:
U mnie na powiecie w zasadzie praktycznie wszyscy dostali podobne kwoty a niektórzy mimo że jeździli bardzo dużo, dużo więcej niż inni w całym powiecie dostali niewiele  :gwiazdki:

Poza tym nijak te pisma się mają do problemu rozliczania faktur oraz poruszonego przeze mnie problemu skoków cen danych towarów i późniejszych problemów rozliczenia dotacji. Jesteśmy zmuszani do kombinowania zamiast normalnego działania zgodnego z prawdą  :wall:
"Ktoś musi być ukarany za każde przestępstwo. Jeśli to sprawca, jest to szczęśliwy przypadek".
Lord Vetinari, Patrycjusz Ankh-Morpork

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Dotacja z KSRG 2012
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 15, 2012, 19:18:54 »
Cytuj
Projekt rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych w sprawie wysokości środków finansowych w 2012 r. i ich podziału miedzy jednostki ochrony przeciwpożarowej działające w ramach krajowego systemu ratowniczo - gaśniczego (w wersji skierowanej do uzgodnień międzyresortowych)

http://bip.msw.gov.pl/portal/bip/242/21109/Projekt_rozporzadzenia_Ministra_Spraw_Wewnetrznych_w_sprawie_wysokosci_srodkow_f.html

Offline daiman998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 234
Odp: Dotacja z KSRG 2012
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 16, 2012, 10:45:21 »
U mnie było podobnie kasa została podzielona chyba bez uwzględnienia akcji po równo. Pisma pismami, a życie życiem.

Offline intenso

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 58
Odp: Dotacja z KSRG 2012
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 17, 2012, 15:08:19 »
U mnie na Powiecie jest 19 jednostek w KSRG niektóre maja rocznie ( nie licze roku 20120 z uwagi na powódź) 15 wyjazdów a niektóre 50 a kasę z KSRG rocznie jest taka sama dla wszystkich w tym roku to 7.300 zł. W tym roku chciałem kupić trochę rękawic, kominiarek, koszarówek i innego drobnego rodzaju umundurowania osobistego strażaków, to z Komendy Powiatowej powiedzieli mi że to jest za drobny sprzęt i trzeba kupować grubsze rzeczy miał na myśli np 4 kpl ups bo jak nakupię taka drobnice to umowy mu Komendant Wojewódzki nie przyjmie. Dla mnie jest to śmieszne bo pieniądze z KSRG sa na utrzymywanie gotowości bojowej jednostki a rękawice kominiarki latarki to co innego jak nie wyposażenie do utrzymywania gotowości bojowej. Torby PSP R1, agregata oddymiającego albo aparatów ODO nie moge kupić bo pieniądze na cele inwestycyjne zostały juz podzielone mogę kupować za wydatki bieżące czyli wartość jedej rzeczy nie przekracza 3.500 zł

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Dotacja z KSRG 2012
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 02, 2012, 10:38:54 »
Projekt rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych w sprawie wysokości środków finansowych w 2012 r. i ich podziału miedzy jednostki ochrony przeciwpożarowej działające w ramach krajowego systemu ratowniczo - gaśniczego (w wersji skierowanej Rządowego Centrum Legislacji, z prośbą o zwolnienie z Komisji Prawniczej)

http://bip.msw.gov.pl/portal/bip/242/21177/Projekt_rozporzadzenia_Ministra_Spraw_Wewnetrznych_w_sprawie_wysokosci_srodkow_f.html

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.300
Odp: Dotacja z KSRG 2012
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 02, 2012, 11:22:36 »
Koledzy poprzyjcie – może jakaś zrzutka na funkcjonowanie , opodatkowanie , dobrowolna składka na rzecz ZOW ZOSP RP Wlkp. bo broszek nie będzie .

 :tuba:  :cooo: :tuba:  :cooo: :tuba: :cooo: :tuba:  :cooo: :tuba:  :cooo: :tuba:  :cooo: :tuba:  :cooo: :tuba:  :cooo: :tuba:

 :zamknij: :zamknij: :zamknij: :zamknij: :zamknij: :zamknij:

[załącznik usunięty przez administratora]
« Ostatnia zmiana: Lipiec 02, 2012, 11:27:13 wysłana przez MIKO »

Offline Fistach

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.339
Odp: Dotacja z KSRG 2012
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 02, 2012, 11:43:01 »
Jakie macie kwoty z KSRG w tym roku? I jak się mają do poprzednich?

Offline azirafal

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 449
Odp: Dotacja z KSRG 2012
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 02, 2012, 14:36:27 »
Co do postu Miko to już nie wiem czy śmiać się czy płakać czy co robić ...
Komuś się w .... poprzewracało i żyj tu normalnie i funkcjonuj normalnie w tym dziwnym kraju  :wall:
A później zdziwienie i rozczarowanie bo Ci co mają wiedzę to uciekają gdzie pieprz rośnie byle dalej od tego całego bajzlu ...
"Ktoś musi być ukarany za każde przestępstwo. Jeśli to sprawca, jest to szczęśliwy przypadek".
Lord Vetinari, Patrycjusz Ankh-Morpork

Offline szeregowy

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 145
    • OSP Olszanica
Odp: Dotacja z KSRG 2012
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 02, 2012, 22:19:46 »
Trzeba zacząć robić  z nimi porządek.
"By inni mogli żyć.."

Offline grom@

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 128
Odp: Dotacja z KSRG 2012
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 05, 2012, 10:54:53 »
Z dotacjami to jest totalna masakra. Dziś dowiedziałem się, że nawet jeśli cena zmieni się o grosz w porównaniu do tego co zadeklarowaliśmy to trzeba będzie robić aneks do umowy. U mnie w jednostce postanowiliśmy, że nic nie będziemy kombinować z cenami i jaka cena będzie wdanej chwili taka będzie na fakturze. Proponuję wszystkim takie rozwiązanie, zarzucimy krawaciarzy oderwanych od rzeczywistości, aneksami to może przyjdą wreszcie po rozum do głowy i nie będą wymagać, aby ceny które obowiązywały w marcu obowiązywały również we wrześniu czy październiku.

Offline romiwe

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 589
Odp: Dotacja z KSRG 2012
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 05, 2012, 11:45:06 »
Z dotacjami to jest totalna masakra. Dziś dowiedziałem się, że nawet jeśli cena zmieni się o grosz w porównaniu do tego co zadeklarowaliśmy to trzeba będzie robić aneks do umowy. U mnie w jednostce postanowiliśmy, że nic nie będziemy kombinować z cenami i jaka cena będzie wdanej chwili taka będzie na fakturze. Proponuję wszystkim takie rozwiązanie, zarzucimy krawaciarzy oderwanych od rzeczywistości, aneksami to może przyjdą wreszcie po rozum do głowy i nie będą wymagać, aby ceny które obowiązywały w marcu obowiązywały również we wrześniu czy październiku.
Taką umowę jak się podpisuje to należy się z niej wywiązać .
Z racji że my "dużo braliśmy"  kilkanaście szlamówek to oferty poszły w dół
producent dołożył węże i somka i oferta zgadzała się z umową .
Pewnie kilkanaście telefonów ale opłacało się.
Rozliczenie też na czas.

 

Offline marcinun

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
Odp: Dotacja z KSRG 2012
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 05, 2012, 12:21:48 »
Z dotacjami to jest totalna masakra. Dziś dowiedziałem się, że nawet jeśli cena zmieni się o grosz w porównaniu do tego co zadeklarowaliśmy to trzeba będzie robić aneks do umowy. U mnie w jednostce postanowiliśmy, że nic nie będziemy kombinować z cenami i jaka cena będzie wdanej chwili taka będzie na fakturze. Proponuję wszystkim takie rozwiązanie, zarzucimy krawaciarzy oderwanych od rzeczywistości, aneksami to może przyjdą wreszcie po rozum do głowy i nie będą wymagać, aby ceny które obowiązywały w marcu obowiązywały również we wrześniu czy październiku.

nie wprowadzaj ludzi w błąd, przeczytaj najpierw dokładnie umowę

Offline grom@

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 128
Odp: Dotacja z KSRG 2012
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 05, 2012, 12:55:56 »
Umów jeszcze nie ma!
Mówię to co słyszałem od pracownika KP po odprawie.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Dotacja z KSRG 2012
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 05, 2012, 13:30:16 »
Umów jeszcze nie ma!
Mówię to co słyszałem od pracownika KP po odprawie.

W związku ze zgłaszanymi zastrzeżeniami do widoku wydruku umowy z systemu OD_OSP dokonano zmiany w zakresie wprowadzania danych do wniosku.
Dlatego wszystkie wnioski wrócą z KG  do poziomu powiatu w celu ich poprawy i akceptacji.
Chodzi o pole "Dane OSP" należy wpisać tylko nazwę miejscowości, która jest siedzibą danej jednostki OSP.

Offline marcinun

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
Odp: Dotacja z KSRG 2012
« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 05, 2012, 22:33:14 »
Umów jeszcze nie ma!
Mówię to co słyszałem od pracownika KP po odprawie.

więc wprowadził Cię w błąd

Offline młody prezes

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 300
Odp: Dotacja z KSRG 2012
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 10, 2012, 12:42:41 »
W woj. Łódzkim ruszyło podpisywanie umów. Dokładnie powiat zduńskowolski ma już podpisane ze strony OSP bynajmniej. czekamy na KG PSP i pieniądze.

Odnośnie tych cen to nie dramatyzowałbym. Z reguły dodaje się od 5% do 10% do tych cen co w marcu. Na fakturze są takie jak w wniosku ewentualnie inne ale zgodnie z tymi widełkami co są w umowie.
W tamtym roku mieliśmy tak że przyszły pieniądze i ok 2 tygodnie później umowa podpisana przez KG.
Strażak to taki człowiek, który jest przygotowany na wszystko to na co inni ludzie nie są przygotowani...

Offline jurek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: Dotacja z KSRG 2012
« Odpowiedź #21 dnia: Październik 27, 2012, 19:12:43 »
Panowie teraz ceny towarów są umowne ,ja zamawiając towar który był przez strażaka PSP wyceniany w miesiącu marcu zasugerowałem z Zarządzie Wojewódzkim gdzie dokonujemy zakupów sprzętu ceny ile za dany artykuł mogę dać ,i problemu żadnego nie było.

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Odp: Dotacja z KSRG 2012
« Odpowiedź #22 dnia: Październik 27, 2012, 20:14:49 »
Jesteś pewien, że to zgodne z PZP?
Podpisując umowę na dotację zobowiązałeś się postępować zgodnie z przepisami PZP.

Offline michal

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 169
Odp: Dotacja z KSRG 2012
« Odpowiedź #23 dnia: Październik 28, 2012, 19:52:31 »
Większość zakupów jest dokonywana na podstawie art. 4 ust. 8 ustawy PZP. czyli nie stosuje się jej do kwoty 14 000 euro.