Autor Wątek: chorobowe a zmiana stanowiska  (Przeczytany 3413 razy)

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
chorobowe a zmiana stanowiska
« dnia: Maj 24, 2012, 16:59:29 »
Panowie mam pytanie czy będąc na chorobowym zwolnieniu można zmienić mi stanowisko i tym samym wyposażenie?

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: chorobowe a zmiana stanowiska
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 24, 2012, 17:14:58 »
Można i uposażenie też.
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline fireman5

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
Odp: chorobowe a zmiana stanowiska
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 24, 2012, 22:27:25 »
@Butel a można prosić o podstawę prawną Twojego stwierdzenia, ale tak dokładnie.

 :szalony:

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: chorobowe a zmiana stanowiska
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 24, 2012, 22:42:26 »
Można, proszę http://isap.sejm.gov.pl/search.jsp ;) ale ja nic nie twierdziłem, tylko napisałem, że można  :rofl:
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline fireman5

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
Odp: chorobowe a zmiana stanowiska
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 24, 2012, 22:53:27 »
@Butel ale ja prosiłem o podstawę prawną a nie wyszukiwarkę (Twój link ją zawiera  :szalony:). Ponawiam prośbę o dokładny przepis skoro twierdzisz, że można.

Cytuj
Można i uposażenie też.

Cytuj
ale ja nic nie twierdziłem

 :gwiazdki:

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: chorobowe a zmiana stanowiska
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 25, 2012, 07:33:04 »
Szczerze powiedziawszy, jak czytam pytania czy można... to, zastanawiam się, czy autorzy tych zapytań pracują w PSP i znają przepisy regulujące funkcjonowanie tej służby.
Teraz do rzeczy, dobrze wiesz, że przepis pozwala na zmianę stanowiska i uposażenia tylko w określonych przypadkach. Jakich patrz Ustawa o PSP i rozporządzenie kwalifikacyjne, płacowe. Skoro ktoś ma własną interpretację przepisów to, odpowiadam, że nie zdziwi mnie już nic w tej służbie. Dlatego też odpowiedziałem, nie twierdziłem, że można zmienić :)

Pozdrawiam
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

firedep

  • Gość
Odp: chorobowe a zmiana stanowiska
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 25, 2012, 08:26:29 »
Najlepiej i bezpieczniej i anonimowo jest zapytać na forum :) niż wychylić nos w jednostce.
Skoro zmienili Ci stanowisko i uposażenie to pisz odwołanie od decyzji, bo chyba takową dostałeś, ale może nie wiesz czy dostałeś.
Może tylko chcesz się upewnić czy mogą Ci zmienić?

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: chorobowe a zmiana stanowiska
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 28, 2012, 11:09:55 »
To już Panowie na tym forum nie można się zapytać? To czym ma być to forum? Grupą przemądrzalców itp. Proponuję aby wogóle nie zadawać pytań, bo przecież jak się poszuka w przepisach to odpowiedż znajdziemy.
Mam problem i zadałem pytanie. Chcę wiedzieć czy już ktoś miał z tym doczynienia, czy też jest to jakiś wyjątek. Odwołanie na decyzję jeśli nie będzie uzasadniona też potrafię odpisać. Ja jeśli znam odpowiedż na pytanie to odpisuję zadajacym no ale niektórzy to już alfa i omega.
CO do stanowiska- oczywiście dostałem sygnał, że planuje 01 przenieść mnie na wyższe stanowisko co w moim przypadku nie jest dla mnie nagrodą.
Niechcecie panowie konkretnie odpowiedzieć i pomóc????? To chociaż nie wkur.....
Pozdrawiam

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: chorobowe a zmiana stanowiska
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 29, 2012, 18:08:50 »
Twoje pytanie z 24.05 i wczorajsze dla osoby je czytającej i nie znającej szczegółów dotyczy dwóch różnych spraw.
Jeżeli chcesz dostać szczegółową odpowiedź to w pytaniu podaj szczegóły.
01 może Cię awansować w tej samej jednostce nawet wbrew twojej woli, również w trakcie przebywania przez ciebie na zwolnieniu lekarskim.
Co nie jest zabronione jest dopuszczalne.
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe