Autor Wątek: Hierarchia w terminalu GSM  (Przeczytany 4089 razy)

Offline fire45

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 417
  • Nie ma miękkiej gry!
Hierarchia w terminalu GSM
« dnia: Maj 20, 2012, 19:49:01 »
Witam,
czym kierujecie się ustalając kolejność numerów na liście w terminalu GSM?
Bierzecie pod uwagę odległość do remizy, "ważność" w OSP czy macie inne kryteria?
Pozdrawiam
i z góry dziękuję za odpowiedź.

Offline Champion

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 738
Odp: Hierarchia w terminalu GSM
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 20, 2012, 20:21:16 »
W mojej OSP na pierwszym miejscu jest wpisany naczelnik, potem 5 kierowców i najczęściej wyjeżdżający do zdarzeń strażacy.

Offline anwel

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
    • OSP Braniewo
Odp: Hierarchia w terminalu GSM
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 20, 2012, 21:52:09 »
W mojej OSP w terminalu mamy wpisanych członków JOT wg odległości jaką maja do pokonania z domu do remizy. Najpierw ci, którzy mieszkają najdalej a później stopniowo ci co mają coraz bliżej.

Offline Bubu

  • So Others May Live
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 146
Odp: Hierarchia w terminalu GSM
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 20, 2012, 21:57:45 »
U nas na początku są kierowcy (według odległości) a następnie członków JOT'u względem ilości uczestnictwa w akcjach, i na końcu listy komendant gminny żeby wiedział że coś się dzieje.
So Others May Live

Offline patro093

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 87
  • SA PSP
Odp: Hierarchia w terminalu GSM
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 20, 2012, 22:01:23 »
U mnie jest podobnie na początku są kierowcy a później pozostali odległość ma znaczenie jeśli ktos mieszka troche dalej jakies 2km a jest mobilny to ewentualnie wciska się go gdzieś na początek listy zaraz za kierowcami także co jakiś czas nieuniknione są korekty.

Także osoba która mieszka dalej a po otrzymaniu sms-a na początku zdąży dojechać przed wyjazdem powinna być ujęta na początku listy.
Ja np jestem gdzieś na końcu listy sms przychodzi mi po 3 sygnale i się z tym zgadzam mieszkam 500m od remizy i nigdy jeszcze nie przydał mi się sms będąc w domu.   

Wolanin

  • Gość
Odp: Hierarchia w terminalu GSM
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 20, 2012, 23:32:18 »
Witam

A u nas w pierwszej kolejności są kierowcy, bo bez nich pojazd sam nie wyjedzie. Dalej pozostali wg odległości od remizy.
Poza tym dodatkowo uruchomiliśmy pewną usługę z ALARMOWANIE.PL, gdzie praktycznie w 5 sedund z pierwszą syreną równocześnie rozdzwaniają się chłopakom telefony z tekstem ALARM POŻAROWY (tak zapisany specjalny nr alarmujący)obecnie jest to bardzo dobre rozwiązanie (dzwonienie telefonu), bo SMS-y czasem docierają z opóźnieniem a wręcz nie zawsze słychać dzwonek.
Od momentu uruchomienia tej usługi osoby z końca listy SMS zjawiają się niemal równo z pierwszymi. Zauważyłem też znaczne zwiększenie aktywności i ilości wielu naszych dh, bo znacznie lepiej przypodobał się im ten sposób alarmowania.
Teraz musimy robić losowanie uczestników do wyjazdu, bo przy SMS-ach wychodziły niekiedy niedobory obsady wozu.

Offline młody prezes

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 300
Odp: Hierarchia w terminalu GSM
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 28, 2012, 09:29:12 »
U mnie było podobnie jak u patro093.
Terminale faktycznie polepszyły skuteczność alarmowania strażaków i częściowo skróciły czas reakcji OSP. Mają jednak jedną wadę wysyłają sms-y po kolei i np. u mnie było tak, że ci którzy byli dalej w terminalu przestali reagować na terminal, bo i tak nie zdążali. Od kwietnia mamy alarmowanie.pl i dzięki temu ta tendencja powoli zostaje odwrócona część osób już zauważyła, że naprawdę jest szybciej i dzięki temu zdążają.
Teraz zrobiło się wygodniej bo jak ktoś przyjedzie do straży np. o 12 a na 14 do pracy i jest 7 osób to może jechać do domu bo są inni którzy np. mają wolne czy idą na nocki.
Proponuje z swojego doświadczenia choćby przetestować alarmowanie.pl
Strażak to taki człowiek, który jest przygotowany na wszystko to na co inni ludzie nie są przygotowani...

Offline bohun

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
    • OSP Rodaki
Odp: Hierarchia w terminalu GSM
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 08, 2012, 10:02:45 »
U nas pierwszeństwo maja kierowcy potem pozostali druhowie posiadający aktualne badania lekarskie. Nie ma podziału na tych którzy mieszkają bliżej czy dalej od remizy. Bardziej patrzymy na udziały w akcjach> Ci którzy jeżdżą częściej są na początku listy i jak do tej pory nie było z tym problemu. 

Offline Smyku

  • Pokaż mi swoje zabawki, a powiem ci kim jesteś!
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 201
  • Zawsze gotowy!
Odp: Hierarchia w terminalu GSM
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 10, 2012, 10:54:21 »
u mnie na początku oczywiście nasz 01 :) potem kierowcy wymieszani na przemian z dowódcami następnie JOT, choć można powiedzieć że jest to podzielone w jakiś konkretny sposób, w terminalu ponad 30 osób, łącznie 4 zastępy do obstawienia z kierowcami i dowódcami.
Dwie rzeczy nie mają granic: wszechświat i ludzka głupota.

Offline fire45

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 417
  • Nie ma miękkiej gry!
Odp: Hierarchia w terminalu GSM
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 11, 2012, 18:41:27 »
Jak brzmią Wasze wiadomości SMS?
U mnie dla przykładu jest to "Alarm pozarowy dla OSP Miejscowosc".

Jacek2310

  • Gość
Odp: Hierarchia w terminalu GSM
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 11, 2012, 19:29:49 »
Alarm OSP XXX

Offline Radhezz

  • Audaces fortuna iuvat
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.713
  • Getting too old for this shit
Odp: Hierarchia w terminalu GSM
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 11, 2012, 20:35:35 »
Jak brzmią Wasze wiadomości SMS?
U mnie dla przykładu jest to "Alarm pozarowy dla OSP Miejscowosc".
Tak samo. A tak właściwie jakie to ma znaczenie? Bo ja to widzę na tyle sensownie jak pytanie "jakiego koloru macie wóz(y) bojowy(we)?"
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje => OGŁOSZENIE

Offline crawler

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Hierarchia w terminalu GSM
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 11, 2012, 21:18:23 »
U mnie jest do kitu, kolega który mieszka 1km. od remizy czasem dostaje SMS'a po 15 min. Najpierw są kierowcy czyli Prezes i Naczelnik potem żona Prezesa... potem strażacy i to porozkładani obojętnie :/ I chciałbym się dowiedzieć co zrobić z tym żeby koledze dochodził szybciej SMS, czy jest to wina jego telefonu, terminalu czy po prostu jest tak daleko na liście? Proszę o odpowiedź. 

Offline fire45

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 417
  • Nie ma miękkiej gry!
Odp: Hierarchia w terminalu GSM
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 11, 2012, 21:40:51 »
Znaczenia nie ma. Pytam z czystej ciekawości.

Offline patro093

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 87
  • SA PSP
Odp: Hierarchia w terminalu GSM
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 11, 2012, 21:48:44 »
1 km to dosyć blisko nie słyszy syreny?

Offline Champion

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 738
Odp: Hierarchia w terminalu GSM
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 11, 2012, 22:01:42 »
U mnie jest do kitu, kolega który mieszka 1km. od remizy czasem dostaje SMS'a po 15 min. Najpierw są kierowcy czyli Prezes i Naczelnik potem żona Prezesa... potem strażacy i to porozkładani obojętnie :/ I chciałbym się dowiedzieć co zrobić z tym żeby koledze dochodził szybciej SMS, czy jest to wina jego telefonu, terminalu czy po prostu jest tak daleko na liście? Proszę o odpowiedź.

mieliśmy podobną sytuacje z naszym terminalem. Sms`y szły szybko do 10 numeru, a potem terminal zatrzymywał się na 10 minut, przyczyną błędy był źle wpisany numer, i terminal gubił się bo nie mógł znaleźć odbiorcy. Po poprawieniu numeru wszystko zaczęło śmigać jak nalezy.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 12, 2012, 19:36:51 wysłana przez Champion »

Offline Siedemsetter

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 656
Odp: Hierarchia w terminalu GSM
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 12, 2012, 18:32:10 »
mieliśmy podobną sytuacje z naszym terminalem. Sms`y szły szybko do 10 numery a potem terminal zatrzymywał się na 10 minut, przyczyną błędy był źle wpisany numer, i terminal gubił się bo nie mógł znaleźć odbiorcy. Po poprawieniu numery wszystko zaczęło śmigać jak nalezy.
Ostatnio podczas miejskich manewrów o konieczności wyjazdu byliśmy powiadamiani SMSami. Rozpiętość w czasie otrzymania SMSów wynosiła czasami nawet około 15 minut! Paranoja.


A co do treści SMSów to zależy od dyspozytora. Niektórzy piszą krótko i rzeczowo - typu "Alarm pożar ulica Jakaś Tam", a inni się rozpisują na dwa esemesy i to tak, że gdyby nie odpowiednio podpisany numer z którego one przychodzą to kompletnie nie wiadomo by było o co chodzi. Błędy ortograficzne pomijam bo w ferworze walki każdemu mogą się zdarzyć.  -_-
"Cóż może być piękniejszego nad człowieka rycerskiego?..."

Offline dzwon53

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 81
Odp: Hierarchia w terminalu GSM
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 12, 2012, 23:09:19 »
U nas przychodzi sms Alarm pozar. W pierwszej kolejnosci dostają ci co mieszkają odaleni od remizy i moga nie słyszec syreny a nastepnie pozostali. A gdzie się pali lub wypadek dowiadują sie w remizie .

Offline romiwe

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 589
Odp: Hierarchia w terminalu GSM
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 13, 2012, 07:38:45 »



To że dostaje to nie zależy od niego lecz od operatora i zasięgu sieci oraz terminalu
ustawienia hierarchii
u Nas kierowcy 1-6 naczelnik , i dalej  d-cy 6 - 29
W przeciągu ostatniego sygnału syreny - (jest 4 ) wszyscy maja na komórce Sms
Alarm OSP .Po przybyciu w remizie dowiadują się co jest grane.
Komendanci otrzymują sms info Alalrm OSP   Pożar budynek mieszkalny dysponowane jednostki l,s,p, jgr .
System jest ok

mieliśmy podobną sytuacje z naszym terminalem. Sms`y szły szybko do 10 numeru, a potem terminal zatrzymywał się na 10 minut, przyczyną błędy był źle wpisany numer, i terminal gubił się bo nie mógł znaleźć odbiorcy. Po poprawieniu numeru wszystko zaczęło śmigać jak należy.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 16, 2012, 07:48:02 wysłana przez romiwe »

Offline Krzysiekk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Hierarchia w terminalu GSM
« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 13, 2012, 17:33:47 »
U mnie podobnie jak u dzwon53  :straz: tylko że przychodzi sms "ALARM POZAROWY"  :mellow: