Autor Wątek: Czy mogę skrócić zwolnienie L4?  (Przeczytany 4610 razy)

Offline podymacz

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 155
Czy mogę skrócić zwolnienie L4?
« dnia: Maj 18, 2012, 17:15:15 »
Dopadła mnie Angina, zapalenie zatok itd. Lekarka dała mi 10 dni wolnego na L4, ale chciałbym to skrócić do 4 dni (antybiotyk zadziałał - czuję się lepiej i chcę przyjść do służby bo jestem/byłem w kadrze na zawody w ratownictwie medycznym).

Czy jest taka możliwość, czy muszę odczekać do końca L4?
Te dziesięć dni to i tak wyszło mi po negocjacjach... Chciała mi dać 14.

`Dziadek

  • Gość
Odp: Czy mogę skrócić zwolnienie L4?
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 18, 2012, 17:23:47 »
masakra......
ale ,masz!
Przepisy nie przewidują aby lekarz leczący mógł skrócić wystawione wcześniej zwolnienie lekarskie. Taką możliwość posiada lekarz orzecznik ZUS, który po analizie dokumentacji medycznej i przeprowadzeniu badania może określić wcześniejszą datę ustania niezdolności do pracy niż orzeczona w zwolnieniu lekarskim (art. 59 ust. 7 ustawy zasiłkowej). Odbywa się to w trybie kontroli prawidłowości orzekania o czasowej niezdolności do pracy z powodu choroby oraz wystawiania zaświadczeń lekarskich (art. 59 ust. 1 ustawy zasiłkowej).

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Czy mogę skrócić zwolnienie L4?
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 18, 2012, 19:14:17 »
to się nadaje do dowcipów :rofl: to miał być taki żart ogólnopoż :pyt:arniczy?
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline podymacz

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 155
Odp: Czy mogę skrócić zwolnienie L4?
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 18, 2012, 19:24:20 »
to się nadaje do dowcipów :rofl: to miał być taki żart ogólnopoż :pyt:arniczy?

Nie. Żaden żart.  :angry: Czekałem na te zawody bardzo długo, a tu się nagle rozchorowałem. Niektórzy jadą "z łapanki" a mi akurat zależało żeby w nich uczestniczyć.  :'(

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 925
Odp: Czy mogę skrócić zwolnienie L4?
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 18, 2012, 21:51:51 »
A ja Ci radzę, żebyś nie ulegał złudzeniom, że antybiotyk zadziałał. Po 4 dniach??? Antybiotyki mają to do siebie, że należy wziąć wszystkie tabletki (zgodnie z dawkowaniem), jakie zostały Ci przepisane przez lekarza. Dopiero po zakończeniu antybiotykoterapii lekarz może stwierdzić czy to, co przepisał, dało efekt. Założę się, że nie pobierano Ci wymazu z gardła aby wdrożyć leczenie celowane.
Możesz oczywiście nie posłuchać, ale jak "przechodzisz" chorobę i jej nie wyleczysz, to licz się z problemami z mięśniem sercowym (kardiomiopatie wszelkiego rodzaju), zaburzeniami rytmu serca itp.
Tak dla zobrazowania sytuacji: widziałem kolesia, który przechodził anginę i nie doczekał do przeszczepu serca.
Si vis pacem, para bellum

Offline podymacz

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 155
Odp: Czy mogę skrócić zwolnienie L4?
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 18, 2012, 22:28:59 »
A ja Ci radzę, żebyś nie ulegał złudzeniom, że antybiotyk zadziałał. Po 4 dniach??? Antybiotyki mają to do siebie, że należy wziąć wszystkie tabletki (zgodnie z dawkowaniem), jakie zostały Ci przepisane przez lekarza. Dopiero po zakończeniu antybiotykoterapii lekarz może stwierdzić czy to, co przepisał, dało efekt. Założę się, że nie pobierano Ci wymazu z gardła aby wdrożyć leczenie celowane.
Możesz oczywiście nie posłuchać, ale jak "przechodzisz" chorobę i jej nie wyleczysz, to licz się z problemami z mięśniem sercowym (kardiomiopatie wszelkiego rodzaju), zaburzeniami rytmu serca itp.
Tak dla zobrazowania sytuacji: widziałem kolesia, który przechodził anginę i nie doczekał do przeszczepu serca.

 :milcz:  Dobra.... To ja wracam do łóżka....  :fiuu:

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Czy mogę skrócić zwolnienie L4?
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 18, 2012, 23:13:12 »
Wracaj, wracaj wyjdzie ci to tylko na zdrowie  :rofl:
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk