Autor Wątek: żylaki  (Przeczytany 1465 razy)

Offline timolo

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 49
żylaki
« dnia: Maj 17, 2012, 16:09:17 »
Witam, mam pytanie odnośnie komisji msw. Jak ma się sprawa do żylaków, mam na jednej nodze dokładnie na łydce, badałem u lekarza i stwierdził że są drożne żyły więc nie powinno być problemu, czy ktoś miał z tym problem ? czy na komisji badają żylaki czy jak zauważą to od razu wpisują niezdolny bez badania ?

Offline smerf

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 23
  • Kocham rowery
Odp: żylaki
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 17, 2012, 19:09:03 »
Znamy gościa, który się dostał i ma żylaki. Jeżeli tak jak mówisz nie powodują one niedrożności żył, nie powinieneś mieć problemu.
We're flying above it all.

Offline timolo

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 49
Odp: żylaki
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 17, 2012, 19:21:53 »
dzięki właśnie bardziej mi chodziło o to czy ktoś przeszedł komisje z żylakami bez problemu, czy w ogóle ktoś odpadł na komisji ?

Offline awaqatal

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 64
Odp: żylaki
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 21, 2012, 14:45:26 »
Ja kilka lat temu przechodziłem badania MSWiA i lekarz znalazł mi żylaka na łydce. Malutki ja o nim nie wiedziałem. poszedłem do lekarza (innego) Ten zobaczył powiedział, że żylak jest zbyt mały, żeby z nim cokolwiek zrobić. Napisał mi nawet rozpoznanie, że żylak w niczym nie przeszkadza. Po tym wszystkim idę do Pana doktora z tym moim dokumentem, a on mi mówi, że "Wie, że żylak jest mały i w niczym nie przeszkadza, ale w rozporządzeniu jest napisane, że żylaków ma nie być i już!! No i tak zakończyła się moja przygoda ze służbami mundurowymi.

Offline timolo

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 49
Odp: żylaki
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 21, 2012, 14:57:31 »
ogolnie to żylak a żylak to też różnica bo ktoś ma żylaki takie że widać ewidentnie te żyły po skręcane i do tego jeszcze są czerwone mocno lub fioletowe. U mnie po prostu wystają, nie mają jakiegos zabarwienia. Idę niedługo do naczyniowca i zobacze co on mi powie, czy konieczny jest zabieg czy nie.  Laserowo można usunąć każdego nawet najmniejszego !

Offline awaqatal

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 64
Odp: żylaki
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 21, 2012, 15:03:29 »
Może i tak. ja dostałem informację, że mój jest nie operacyjny. I na pewno nie jest fioletowy i poskręcany. Właściwie to nie wiem czy jeszcze go mam.

Offline timolo

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 49
Odp: żylaki
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 21, 2012, 15:05:50 »
czyli ze lekarz z mswia dał Ci czas na usuniecie ?

Offline awaqatal

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 64
Odp: żylaki
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 21, 2012, 15:08:57 »
No tak. Tyle, że ten drugi lekarz (strasznie znany w Lublinie profesor, doktor chirurg naczyniowiec) powiedział, że nie usunie mi go bo się nie nadaje do zabiegu.

Offline timolo

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 49
Odp: żylaki
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 21, 2012, 15:11:26 »
rozumiem, dzieki za info.