Autor Wątek: Kurs podoficerski i godziny na minusie.  (Przeczytany 1632 razy)

Offline fa1th

  • Niska grupa, świeży oddech
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 95
Kurs podoficerski i godziny na minusie.
« dnia: Maj 05, 2012, 09:41:43 »
Witam, w czasie trwania kursu naliczali mi minusowe godziny. Wróciłem z kursu i mam -50h. Czy u was w komendach jest tak samo?
Przeczytaj wątek o nadgodzinach - była tam o tym mowa. pozdr
« Ostatnia zmiana: Maj 05, 2012, 09:57:23 wysłana przez robn »

Offline huncio

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 293
Odp: Kurs podoficerski i godziny na minusie.
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 08, 2012, 08:16:27 »
będąc na kursie powinieneś mieć liczone każdy dzień po 8 godzin, a w arkuszu rozliczeniowym i liście obecności wpisane K. nie ma możliwości wyrobienia lub niewypracowania nadgodzin na kursie.

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Kurs podoficerski i godziny na minusie.
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 08, 2012, 11:55:31 »
będąc na kursie powinieneś mieć liczone każdy dzień po 8 godzin, a w arkuszu rozliczeniowym i liście obecności wpisane K. nie ma możliwości wyrobienia lub niewypracowania nadgodzin na kursie.
Teoretycznie jest możliwość by miał minus 50 godzin do tyłu. Wszystko zależy kiedy poszedł na kurs, kiedy wrócił z niego i jak w tym czasie miał rozłożone wolne służby w harmonogramie. Kurs trwa 3 miesiące więc w ciągu tych trzech miesięcy miał pewnie włożone 2 wolne służby - to nie problem. Równie dobrze mogło pójść w drugą stronę i mógł mieć nadgodziny z harmonogramu. Dlatego kolega lang niejednokrotnie wypowiadał się za RÓWNOMIERNYM ROZKŁADANIEM WS W HARMONOGRAMIE.
Ogólnie kolega nie powinien narzekać - wg prawa ma zrobić w tym okresie rozliczeniowym 1000 godzin i musi je zrobić (ps. było iść na kurs w innym czasie, gdzie miałeś w harmonogramie mało WS w okresie kursu :wacko: :wacko: :wacko:).
EGO = 1 / wiedza