Autor Wątek: Protokół przekazania miejsca pożaru  (Przeczytany 8134 razy)

Offline dudi1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 108
    • OSP OSINY
Protokół przekazania miejsca pożaru
« dnia: Kwiecień 21, 2012, 01:21:15 »
Niedawno dowodziłem akcją gaszenia pożaru poszycia (ok. 30 arów), 3 zastępy na miejscu, jednym słowem...banał. Po zakończeniu działań od leśniczego dostałem do podpisu "Protokół przekazania miejsca pożaru" w którym opisany był przebieg, miejsce, czas itp. rzeczy n.t. akcji. Zaskoczyło mnie to, ponieważ nigdy wcześniej z podobnym dokumentem się nie spotkałem, a brałem udział w podobnych akcjach w kilku nadleśnictwach. Spotkaliście się z czymś podobnym? O co chodzi z tym dokumentem?

Offline pol102

  • Software Developer
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 428
  • Cichy spec od czarnej roboty.
Odp: Protokół przekazania miejsca pożaru
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 21, 2012, 02:13:07 »
Może mnie coś ominęło, a może źle słuchałem... ale praktycznie w każdym wypadku powinien być taki protokół sporządzony. Nie wolno przekazywać miejsca zdarzenia "na gębę". Ktoś nawet ostatnio pokazywał wymagania dla jednostek KSRG i było o tym wspomniane.
Jeśli robisz coś za darmo i czujesz, że daje Ci to radość, to wiedz iż muisz robić to na 200% swoich umiejętności.

Offline zeusss

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 866
  • Bogatemu to i byk się ocieli
Odp: Protokół przekazania miejsca pożaru
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 21, 2012, 07:51:57 »
Niedawno dowodziłem akcją gaszenia pożaru poszycia (ok. 30 arów), 3 zastępy na miejscu, jednym słowem...banał. Po zakończeniu działań od leśniczego dostałem do podpisu "Protokół przekazania miejsca pożaru" w którym opisany był przebieg, miejsce, czas itp. rzeczy n.t. akcji. Zaskoczyło mnie to, ponieważ nigdy wcześniej z podobnym dokumentem się nie spotkałem, a brałem udział w podobnych akcjach w kilku nadleśnictwach. Spotkaliście się z czymś podobnym? O co chodzi z tym dokumentem?

http://prawo.legeo.pl/site_media/dump/data/du2011/046/0239/2011-03-03/zal12.pdf

Offline dudi1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 108
    • OSP OSINY
Odp: Protokół przekazania miejsca pożaru
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 21, 2012, 09:37:41 »
To sprawa leśników i tego czy mają porządek w papierach? Tak jak mówiłem, w kilku innych nadleśnictwach nigdy się z podobnym dokumentem nie spotkałem...aż do teraz. I co najlepsze: leśniczy z którym wtedy rozmawiałem mówił, że też widzi ten druk pierwszy raz bo dopiero niedawno kazali im to wypełniać ;p
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 22, 2012, 08:53:48 wysłana przez robn »

Offline Witold

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.569
  • Ratowanie strażaków przez strażaków
    • http://grupaszybkiegoreagowania.strefa.pl
Odp: Protokół przekazania miejsca pożaru
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 21, 2012, 10:10:02 »
Link zausss'a działa jak najbardziej poprawnie.

Do pobrania za darmo: KSIĄŻKA pt."Podstawy zabezpieczenia i ratowania strażaków podczas wewnętrznych działań gaśniczych" + prezentacje do każdego rozdziału do pobrania!
Pobierz tutaj: sapsp.pl

Offline laciok

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 571
Odp: Protokół przekazania miejsca pożaru
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 22, 2012, 08:01:14 »
Wszystko ładnie pięknie i kolorowo ale według wszelkich znaków na niebie i na ziemi to @dudi powinien wystawić leśniczemu kwit przekazania miejsca zdarzenia, a nie na odwrót, a w tym przypadku leśniczy dał do podpisu koledze jakieś kwitki "Protokół przekazania miejsca pożaru" dziwny fakt...

Offline Rafał998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.099
  • A 8 dnia Pan Bóg stworzył Strażaka :)
    • Ochotnicza Straż Pożarna
Odp: Protokół przekazania miejsca pożaru
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 22, 2012, 09:15:23 »
Tak to Ty powinieneś jemu przekazać teren objęty działaniem ratowniczym a nie na odwrót :) Masakra co za kraj...

Offline dudi1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 108
    • OSP OSINY
Odp: Protokół przekazania miejsca pożaru
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 22, 2012, 09:52:51 »
Heh, najlepsze jest to, że ani na kursie podstawowym ani na kursie dowódców słowem nie było wspominane o takim dokumencie ;p

Offline Rafał998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.099
  • A 8 dnia Pan Bóg stworzył Strażaka :)
    • Ochotnicza Straż Pożarna
Odp: Protokół przekazania miejsca pożaru
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 22, 2012, 13:15:24 »
Jak nie było wspomniane to tylko i wyłącznie wina waszej KP PSP

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.956
    • JRG SGSP
Odp: Protokół przekazania miejsca pożaru
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 22, 2012, 13:17:28 »
Ale jest wspomniane o nim w Rozporządzeniu w sprawie szczegółowych zasad organizacji krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego. I to od samego początku. A znajomość tego rozporządzenia to chyba podstawa, szczególnie jeśli jest się dowódcą.

Cytuj
3. Kierujący potwierdza przekazanie terenu, obiektu lub mienia objętego działaniem ratowniczym, sporządzając dokumentację według wzoru stanowiącego załącznik nr 12 do rozporządzenia.