Autor Wątek: Junacy  (Przeczytany 13127 razy)

Offline stępień

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • Myśl a może zostaniesz myśliwym !
Junacy
« dnia: Grudzień 09, 2005, 11:59:09 »
Czy u was też prowadzone są rozmowy z przyszłymi osobami majacymi odrobić wojsko w straży ?? :P
Co oni będą mogli robić ?, jak pracować ?, - bo to przecież nie stażyści !!! <_<  
Art. 30a.
Dzień 4 maja jest Dniem Strażaka. !!!

Aby tylko do końca wytrzymać !! Wytrzymałem i jestem na emce !!!

Offline Cień

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 652
Junacy
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 09, 2005, 12:07:33 »
U mnie nie  są prowadzone takie rozmowy . Jeśli na zasadach z lat 80 tych jest wiele za i przeciw  ja jestem za.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 09, 2005, 12:08:44 wysłana przez Cień »
Pozdrawiam Cięń em.

Offline azotox

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 394
Junacy
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 09, 2005, 12:12:24 »
U mnie już są. Po miesięcznym kursie są liczeni do stanów i siedzą na wozach.

Offline romjrg

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Junacy
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 09, 2005, 12:13:13 »
u nas pracyją na zmianach i są przydatni przy obecnych okrojonych stanach

Offline stępień

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • Myśl a może zostaniesz myśliwym !
Junacy
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 09, 2005, 12:14:20 »
azotox
Cytuj
U mnie już są. Po miesięcznym kursie są liczeni do stanów i siedzą na wozach.
Jak ich liczysz w SWD i co robią na wozach i jakie szkloenie przeszli ( chyba nie z BHP i wio na auta !! :D )
Art. 30a.
Dzień 4 maja jest Dniem Strażaka. !!!

Aby tylko do końca wytrzymać !! Wytrzymałem i jestem na emce !!!

Offline azotox

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 394
Junacy
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 09, 2005, 13:04:35 »
W SWD się ich nie ujmuje, na wozach II rota i rat. medyczne w pełnym zakresie, szkolenie miesięczne zakończone egzaminem w ośrodku szkolenia.
Z tym liczeniem do stanów to się zapędziłem. Wpisuje się ich tylko do książki podziału bojowego, minimalne stany liczone tylko ze strażaków PSP.

Offline paciek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 92
Junacy
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 09, 2005, 22:13:23 »
z tego co wiem w Malopolsce nie ma junkow ktorzy pracowali by na 24h
co gorsze nie uzupelniaja w zaden sposob stanow a przydalo by sie :-)

ale ma sie to wszystko zmienic po nowym roku bo bedzie nowy nabor

a swoja droga kto przydziela u was tych junakow do konkretnej roboty pod kogo oni podlegaja??
 

Offline azotox

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 394
Junacy
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 10, 2005, 11:01:06 »
Cytuj
a swoja droga kto przydziela u was tych junakow do konkretnej roboty pod kogo oni podlegaja??
U nas podlegają pod szefa zmiany.

Offline paciek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 92
Junacy
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 10, 2005, 11:26:01 »
azotox-  ilu tych chlopakow tam jest ?
Jak wygladal mniej wiecej ten ich kurs to byl szeregowy co po nim mają ?
i ile te junaki juz tam sluza ? maja jakies perspektywy na prace po ?

wypytuje tak bo u nas tez sa i ma byc wiecej takich chlopakow ale jest problem bo "pan Prawnik" w KW podobno napisal jakas notatke ze absolutnie nie wolno im pracowac na zmiany ani tym bardziej na wozach a bardzo przydala by sioe nam kazda pomoc i tak jak jest u was sadze ze powinno byc w innych jednostkach tylko nie ma jak przewalczyc tego "pana"

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Junacy
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 10, 2005, 17:34:38 »
U Nas od 2 m-cy jest narazie jeden taki "wojak" , co prawda nieco protegowany, ale legalnie załatwiony /skierowany/ przez Urz.Pracy ;) Poczatkowo robił tylko zakupy, sprzątał, itd... na 8 h, teraz po 1 m-c kursie jest "sadzany" na pojazdy, jednak nadal w tym samym czasie - więc w sumie teoretyczne wzmocnienie niewielkie <_< .Niedługo ma ma dołączyć jeszcze jeden /grudzień/ i w styczniu ponoć 2. Tylko jeżeli też wszyscy na 8 godz. to jakoś tego nie widzę :ph34r: Narazie wybieram zaległe wolne do końca roku he..he..ale jak wrócę niebawem - to się zorientuję w czym rzecz polega.
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline azotox

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 394
Junacy
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 10, 2005, 17:40:28 »
Jest ich trzech, pracuja po 8 godzin. Mają słuzyć 1,5 roku za pencję ok.500 zł. Są to chłopaki zwiazane z OSP - tak więc nie laicy. Maja duże szanse załapania sie do pracy w PSP po odbyciu swojej słuzby zastępczej. Szczegółów dotyczacych kursu nie znam.

Offline paciek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 92
Junacy
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 11, 2005, 11:28:51 »
no to szkoda tylko ze pracuja na 8 godzin
u nas tez sa chlopaki tylko ze nie ma sznas z nimi nic zrobic bo jest oficjalny zakaz sadzanaia ich na wozyPan prawnik napisal opinie ze nadaja sie tylko do sprzatania itp mimo ze niekturzy tez sa po tym miesiecznym kursie

Zastanawiamy sie juz od dawna czy mozna w tym kierunku cos zrobic i przegadac naszego mecenasa Moze cos poradzicie?

Offline azotox

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 394
Junacy
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 11, 2005, 14:03:43 »
W całym kraju obowiazuje takie samo prawo. Jeżeli u nas można to u was też. Z tego co wiem nie jest to samowolka, lecz robione jest to zgodnie ze stanowiskiem KG. Sadzę, iz tam powinniście szukać argumentów.

Offline czeles

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 86
Junacy
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 11, 2005, 15:04:46 »
u mnie na jrg jest 3 podlegają d-cy jrg nie mają żadnych kursów, do stanów się nie liczą, na wozach nie siedzą a ich działalność to konserwacja powierzchni płaskich i sprzątanie samochodów

Offline Sajmonowski

  • World Citizen. Son of Man. A Moving form of dust.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 679
  • Strażaku - ratuj się sam!
    • Grupa Szybkiego Reagowania
Junacy
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 11, 2005, 15:18:04 »
u mine jest dwoch junakow, obaj robia za kierowcow SOp no i jeden dodatkowo siedzi u technikow, ale tren drugi pracuje na 8h (a pierwszy na zmiany, ale w KW PSP), chlopaki nie maja kursow, ale jednym z wazniejszych warunkow byla chec pracy w strazy po odrobieniu wojska ...
pozdro
szymon
Zawsze ćwicz tak, jakby od tego zależało Twoje życie. Bo zależy!

www.cfbt.pl

Offline PJDM

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Junacy
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 11, 2005, 20:18:28 »
U mnie w KP jest 5 poborowych, pracują na 8 godzin, jeden jeździ z Komendantem :D , trzech jest w JRG do dyspozycji D-cy JRG ale nie siedzą na wozach, jeden w operacyjnej.

Offline paciek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 92
Junacy
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 11, 2005, 22:39:09 »
no i prosze skad sie bierze to ze jedni z nich moga pracowac na zmiany a inni z kolei nie

Niestety jest to temat nie dokonca przemyslany choc moim zdaniem bardzo dobry i mam nadzieje ze z czasem sie pouklada i rozwinie

Puki co piszcie jak to jest u was z tymi poborowymi

 

Offline lejwoda

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Junacy
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 11, 2005, 23:17:56 »
A jak to jest z badaniami lekarskimi i z psychologie .
Normalny strażak musi mieć aktualne  badania  żeby być w podziale ..  
  :(  

Offline Ireq

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 43
Junacy
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 12, 2005, 11:38:33 »
Cytuj
no i prosze skad sie bierze to ze jedni z nich moga pracowac na zmiany a inni z kolei nie

Niestety jest to temat nie dokonca przemyslany choc moim zdaniem bardzo dobry i mam nadzieje ze z czasem sie pouklada i rozwinie

Puki co piszcie jak to jest u was z tymi poborowymi
U mnie poborowy jest juz od roku, czyli od poczatku kiedy istniala taka mozliwosc. szkolenie poborowych odbywa sie w 3 etapachi stad rzone uprawnienia. Po III etapach moze jezdzic na wozach, ale wykonuje tylko czynnosci pomocnicze do rozdzielacza. Poborowy wcale nie musi byc kierowany na szkolenia i wtedy wykonuje czynnosci typu "przynies, podaj, posprzataj straznice" lub kierowcy itd
         Wada szkolenia poborowych w sluzbie zastepczej jest na pewno to ze szkolenie jakie przechodza nie jest rownoznaczne z kursem szeregowych (KKS).
       Zaleta jest zdecydowanie niski koszt utrzymania poborowego (wojewodzki Urzad Pracy refunduje niemal cala wyplate poborowego.
        Co do roznic w czasie pracy to wynikaja z mozliwosci jakie daje kodeks pracy. To on wlasnie stanowi tygodniowy czas pracy w wymiarze 40 godz. Tyle maja pracowac, a w jakim systemie to inna sprawa.
pozdrawiam

Offline Ireq

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 43
Junacy
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 12, 2005, 11:39:44 »
Cytuj
A jak to jest z badaniami lekarskimi i z psychologie .
Normalny strażak musi mieć aktualne  badania  żeby być w podziale ..  
  :(
Nie ma badan psychologicznych, a lekarskie od lekarza medycyny pracy

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Junacy
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 12, 2005, 18:38:40 »
Czyli wynika z tego powstaje Nam jak nic - kolejna "nieformalna" grupa - junacy, po biurowych i zmianowych. Tylko patrzeć jak wskoczą również na to forum  ;), się dopiero zacznie - a co?
Swoja droga dziś rozmawiałem nt. z swoim K-dtem. Tak dokładnie chyba nikt nic narazie nie wie.... jest jak jest i narazie brak konkretnych szczegółów. Znamy to już np. <112>, wcześniej rat. med. - takie "detale" są mało istotne dla, co niektórych - z czasem się po prostu dopracuje &lt;_&lt;.
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline paciek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 92
Junacy
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 12, 2005, 21:06:01 »
mysle ze owszem powstanie nieformalna grupa jak to nazwales a to ze wzgledu ze od stycznia ilosc poborowych "zapraszanych" na zluzbe bedziemy liczyc w dziesiatkach tak ze miasteczko jak warszawa przymierza sie podobno do 80 zobaczymy jak pokaze praktyka i rzeczywistosc :-)

Cytuj
się dopiero zacznie - a co?

co sie ma zacząć ??

moze zaczniemy za wczasu  :P  :D  :lol:
 

Offline bulon

  • Elitarny spamer :)
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.521
  • www.heartsaver.pl
    • Kursy pierwszej pomocy
Junacy
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 12, 2005, 21:52:25 »
jak to sie ma do tego ze maja zlikwidowac pobor do wosjka bo przechodzimy na zawodowstwo?
Prywatnie zdanie wyrażam pisząc kolorem czarnym.

Moderuje przy pomocy koloru navy.
Każdy moderator ma swój kolor.

Offline paciek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 92
Junacy
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 12, 2005, 23:12:10 »
hmm z tego co mi sie obilo o uszy to raczej wojsko zawodowe to przyszlosc tak samo jak klonowanie  ;)
ale kto wie moze nasze władze sie PO-PISzą  

Offline bulon

  • Elitarny spamer :)
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.521
  • www.heartsaver.pl
    • Kursy pierwszej pomocy
Junacy
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 13, 2005, 01:18:14 »
to jest calkowcie niedaleka przyszlosc z tego co zaslyszalem.ktos cos wie wiecej ?
Prywatnie zdanie wyrażam pisząc kolorem czarnym.

Moderuje przy pomocy koloru navy.
Każdy moderator ma swój kolor.