Autor Wątek: z WOP do PSP  (Przeczytany 2350 razy)

Offline Piecia13

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 14
z WOP do PSP
« dnia: Kwiecień 04, 2012, 13:07:57 »
Witam. Jak w temacie interesuje mnie czy jest możliwość przeniesienia do JRG z Wojskowej Straży pożarnej bez konieczności naboru a jedynie na zasadzie przeniesienia. Wszystkich którzy się orientują proszę o jakieś sugestie. Dzięki

Offline Rafał998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.099
  • A 8 dnia Pan Bóg stworzył Strażaka :)
    • Ochotnicza Straż Pożarna
Odp: z WOP do PSP
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 04, 2012, 18:47:38 »
Niech Komendant skieruje Cię do szkoły aspirantów a jest taka możliwość, po 2 latach zaocznego kształcenia otrzymujesz tytuł Technika Pożarnictwa i stopień młodszego aspiranta, stamtąd bez problemu omijasz wszystkie drogi naboru i zostajesz przyjęty tam gdzie jest oczywiście wolny wakat. To jest jedyna możliwość bez procedur naboru

Offline Marcin1986

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 486
Odp: z WOP do PSP
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 05, 2012, 00:33:59 »
Dokładnie tak jak pisze kolega, identyczną drogę zrobił mój dobry przyjaciel, ja dopiero tą drogę z opóźnieniem rozpocząłem...z tegoco się jednak dowiedziałem, wiele zależy tez od komendanta  danej KMPSP, słyszałem o przypadkach po prostu przeniesienia z WSP --->kurs dla strażaków ale w znacznie krótszym wymiarze szkolenia, coś jak doszkalanie----> JRG..ale to tak jak piszę jedynie zasłyszane nie poparte faktycznym zdażeniem

Offline Piecia13

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: z WOP do PSP
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 05, 2012, 07:38:57 »
Aha. Dzięki, zrozumiałem. A mam jeszcze jedno pytanie. Czy na SA może mnie wysłać komendant PSP jeśli jestem jeszcze pracownikiem WSP??? Czy komendant WSP może się nie zgodzić ???

Offline Marcin1986

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 486
Odp: z WOP do PSP
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 05, 2012, 12:29:16 »
Bardzo istotne są relacje obu komendantów, zdarza się że WSP nie lubi oddawać ludzi których przeszkolili jako ,,gotowych" dla PSP. Są też klauzule w umowach z WSP że jeśli załóżmy po pół roku chcesz zmienić WSP na PSP to możesz zostać obciążony kosztami twojego szkolenia, nie pamiętam ale chyba coś miedzy 3 a 5 tyś to jest.

Może się zdarzyć, że będzie też w umowie tzw. lojalka, czyli zapis, że będziesz pracował np po szkole 5 lat w danej jednostce. Ale to jest do dogadania pomiędzy Tobą i komendantami. Jak jest "wola", to się wszystko da...
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 05, 2012, 12:43:44 wysłana przez robn »

Offline Rafał998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.099
  • A 8 dnia Pan Bóg stworzył Strażaka :)
    • Ochotnicza Straż Pożarna
Odp: z WOP do PSP
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 05, 2012, 16:20:23 »
Na SA  wysyła Delegatura Wojskowej Ochrony Przeciwpożarowej po wniosku Komendanta ale nie wiem czy kadry ci się zgodzą, chociaż w systemie zaocznym kto wie może i tak :)
Powodzenia życzę

Offline paawel998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 166
Odp: z WOP do PSP
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 05, 2012, 16:57:05 »
np mój znajomy który pracował w WOP musiał startować normalnie z naboru do JRG ale juz nie idzie na kurs szeregowych tylko na badania lekarskie ;p

Offline Rafał998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.099
  • A 8 dnia Pan Bóg stworzył Strażaka :)
    • Ochotnicza Straż Pożarna
Odp: z WOP do PSP
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 05, 2012, 18:47:02 »
Mój jeden znajomy też tak miał, ale generalnie zależy wszystko od KP czy KM PSP