Autor Wątek: Awanse na wyższe stanowiska  (Przeczytany 3332 razy)

Offline klon

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 116
Awanse na wyższe stanowiska
« dnia: Marzec 25, 2012, 21:28:11 »
Powiedzcie mi koledzy jak u Was wyglądają awanse na wyższe stanowiska czy to biuro czy podział bojowy.
U mnie w komendzie jest tak począwszy od najwyższego stołka to tu role gra polityka i lokalne układy a pozostałe stanowiska to układy z komendantem i własne układy bo czasami można nie mieć poparcia u 01 aby być jego zastępcą. Nie jest brane pod uwagę doświadczenie w obsadzaniu stanowisk ani staż służby-choc nie zawsze staż idzie z doświadczeniem. Oczywiście mądrzy ludzie na to patrzą i się śmieją ale nikt z rządzących  nie zdaje sobie z tego sprawy/albo ma to gdzieś/- no bo jak mogą się domyśleć skoro wydaje im się że są nieomylni. Dochodzi do takich spraw że komendant przeglądając meldunek i widząc w nim że jest napisane "kontrola stężenia CO  30 ppm pyta się czy 30 pixeli/tak 01 na ppm mówi pixele no bo skąd ma to wiedzieć/ to dużo ;). Można by dużo przytaczać ale opisałem najkrótszą sytuację. Myślę że te wszystkie sytuacje zauważa i 01 z województwa jak i 02 bo to mądrzy ludzie a zarazem z zapleczem doświadczeń ale jak wiadomo nie mają widać na to wpływu. I teraz moje pytanie jaki trzeba mieć charakter lub jak trzeba do tego podchodzić aby takie sytuacje tolerować -przecież to uderza we wszystkich strażaków, czy w straży już nikomu n a niczym nie zależy, ta formacja przynajmniej w moim województwie schodzi na psy z czego jest mi bardzo przykro.
pozdrowienia z południowo wschodniej części kraju.

Offline Dudi216

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 69
Odp: Awanse na wyższe stanowiska
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 13, 2012, 12:36:37 »
Jesteśmy chyba z tego samego województwa. U nas też jest problem z awansami na PB. Pierwsze 3 lata - 1 grupa, kolejne 2 na 2 gupie i tak co 2 lata awansik do 4 grupy hehe . Jak to wygląda u Was ?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.425
Odp: Awanse na wyższe stanowiska
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 13, 2012, 12:47:24 »
Jesteśmy chyba z tego samego województwa. U nas też jest problem z awansami na PB. Pierwsze 3 lata - 1 grupa, kolejne 2 na 2 gupie i tak co 2 lata awansik do 4 grupy hehe . Jak to wygląda u Was ?
Powiem tak nie widze nic w tym dziwnego i wcale nie uważam żeby to było coś chorego gdyż na 4 grupe wymagany jest 5 letni staż ( a na 3 grupe wymagany jest Kurs podoficerski i 3 lata ) ! zgodnie z rozporządzeniem....
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Awanse na wyższe stanowiska
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 13, 2012, 13:07:11 »
Problem jest w mentalności i rozumieniu prawa w PSP, ale jak się tylko chce a nie wie czy można i czy wolno to pozostaje tylko głośne biadolenie i żale...
A ile mamy grup zaszeregowania dla podoficerów? Maksymalnie teraz podoficer może dostać 7 gr - d-cę zastępu
I wyobraź sobie, czy dobrze byłoby gdyby taki młokos dostawał grupy np co rok? tj najdalej po 7- 10 latach dostawał d-cę zastępu i dalej co? Marazm, nic się nie chce, bo i tak sie nie awansuje w grupie czy w stopniu.,,,
wg mnie odstępy czasowe powinny być nawet większe, bo w tym przedziale jest mało grup a motywacja szybko spada... (za to większa kasa pomiędzy stanowiskami, by się chciało...)
« Ostatnia zmiana: Listopad 13, 2012, 13:29:33 wysłana przez robn »
EGO = 1 / wiedza

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.425
Odp: Awanse na wyższe stanowiska
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 13, 2012, 13:18:07 »
Problem jest w mentalności i rozumieniu prawa w PSP, ale jak się tylko chce a nie wie czy można i czy wolno to pozostaje tylko głośne biadolenie i żale...
A ile mamy grup zaszeregowania dla podoficerów? Maksymalnie teraz podoficer może dostać 7 gr - d-cę zastępu
Własnie to biadolenie jest najgorsze ostatnio znajomy wylewał żale że nie dostał d-cy zastepu i siedzi na 5 grupie po 7 latach służby ale cholera zapomniał ze jeszcze mu roku stażu  brakuje.....
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline b3tomek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 466
Odp: Awanse na wyższe stanowiska
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 13, 2012, 18:55:45 »
a do jakiej grupy można dojść maksymalnie po 3 latach ?

Offline Dudi216

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 69
Odp: Awanse na wyższe stanowiska
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 13, 2012, 21:31:26 »
Jesteśmy chyba z tego samego województwa. U nas też jest problem z awansami na PB. Pierwsze 3 lata - 1 grupa, kolejne 2 na 2 gupie i tak co 2 lata awansik do 4 grupy hehe . Jak to wygląda u Was ?
Powiem tak nie widze nic w tym dziwnego i wcale nie uważam żeby to było coś chorego gdyż na 4 grupe wymagany jest 5 letni staż ( a na 3 grupe wymagany jest Kurs podoficerski i 3 lata ) ! zgodnie z rozporządzeniem....

kurs podoficerski mam i 4 lata, a 2 grupę i nie zapowiada się na zmiany

Offline ryflak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 198
Odp: Awanse na wyższe stanowiska
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 13, 2012, 21:34:41 »
A przepraszam - podpisywałeś w chwili przyjęcia do służby umowę dotyczącą gradacji awansów w poszczególnych latach ? Się kurdę w główkach wszystkim p......o.

Offline Dudi216

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 69
Odp: Awanse na wyższe stanowiska
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 13, 2012, 21:37:01 »
Problem jest w mentalności i rozumieniu prawa w PSP, ale jak się tylko chce a nie wie czy można i czy wolno to pozostaje tylko głośne biadolenie i żale...
A ile mamy grup zaszeregowania dla podoficerów? Maksymalnie teraz podoficer może dostać 7 gr - d-cę zastępu
I wyobraź sobie, czy dobrze byłoby gdyby taki młokos dostawał grupy np co rok? tj najdalej po 7- 10 latach dostawał d-cę zastępu i dalej co? Marazm, nic się nie chce, bo i tak sie nie awansuje w grupie czy w stopniu.,,,
wg mnie odstępy czasowe powinny być nawet większe, bo w tym przedziale jest mało grup a motywacja szybko spada... (za to większa kasa pomiędzy stanowiskami, by się chciało...)

jedni biadolą i się grzecznie dopytują jak jest w innych komendach, a drudzy uważają że zjedli wszyskie rozumy


nie wie gdzie Ci sie Ryflak p''''''o, ale to twoja prywatna tragedia

Nie piszemy post po poście - patrz regulamin
« Ostatnia zmiana: Listopad 13, 2012, 21:45:59 wysłana przez robn »

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Awanse na wyższe stanowiska
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 13, 2012, 21:57:56 »
Powinniśmy pisać jak być powinno - zgodnie z prawem. A jak jest to chyba nie trzeba mówić, że są równi i równiejsi i niektórzy po koneksjach pną się do góry jak pędy bambusa... (żeby nie było jestem za piętnowaniem takich przypadków - podrzucę tu link - http://www.strazak.pl/forum/index.php/topic,19556.msg215134.html#msg215134  głosy chodzą że chłopak zostanie 01 za 3 lata)...
« Ostatnia zmiana: Listopad 13, 2012, 22:01:30 wysłana przez robn »
EGO = 1 / wiedza