Autor Wątek: Dubler na PSK.  (Przeczytany 3692 razy)

Offline Hydrant

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 49
Dubler na PSK.
« dnia: Marzec 25, 2012, 10:51:13 »
Witam.
Jestem podoficerem na stanowisku starszego ratownika.
Od około trzech lat ściągają mnie na PSK jako dublera, średnio 2 razy w miesiącu, w okresie urlopowym delegują (oczywiście bez żadnego pisma-na słowo) nawet na kilka miesięcy za co nie dostaję ani grosza do jakiegokolwiek dodatku. Dodam , że w naszej Komendzie jest to jednoosobowe stanowisko. Kiedy rozmawiam o temacie podwyżki z przełożonymi odpowiadają cyt. "przecież byle c.... tam nie posadzimy i że powinienem się cieszyć , że ten "zaszczyt" właśnie mnie kopnął" - totalna ignorancja.
Pełniąc 24 h godzinną służbę na PSK biorę przecież jednoosobową odpowiedzialność za wszystkie swoje decyzje za co ani nie słyszę słowa "dziękuję" tym bardziej szybszego awansu itd.

Lepiej siedzieć na podziale i poczekać na dzwonki - powiedzą gdzie jechać i czym i nie martwic się czy dobrą podjęło się decyzję i dobrze zinterpretowało wezwanie...

Pytanie: Jak zmusić przełożonego do zapłacenia kasy (jakieś akty prawne) lub jak się wymanewrować z PSK. 
« Ostatnia zmiana: Marzec 25, 2012, 10:55:41 wysłana przez Hydrant »

Offline MEWA88

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 518
  • Bogu na chwałę bliżniemu na ratunek
Odp: Dubler na PSK.
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 25, 2012, 12:25:40 »
Przecież sam sobie odpowiedziałeś na twoje pytanie jak wymigać  się z PSK..."byle c.... tam nie posadzą".

Offline Hydrant

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 49
Odp: Dubler na PSK.
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 25, 2012, 13:43:21 »
Czyli wygląda na to , że jeżeli się czegoś nie sp.....li nie ruszy się tematu - oczywiście temat zostanie ruszony w negatywnym kontekście...Cóż tak to jest gdy w PSP rządzi towarzystwo wzajemnej adoracji, strażacy który w życiu nie widzieli pożaru itp. itd....Widać trzeba uciekać na emeryturę bo do towarzystwa wzajemnej adoracji nie należę jak i do "grupy trzymającej władzę" - to jedyne wyjście.
Pozdrawiam.

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Dubler na PSK.
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 25, 2012, 13:54:15 »
Kolego, a jak był nabór to na jakie stanowisko?
Po drugie straż póki co, jest służbą mundurową ze wszelkimi konsekwencjami....
EGO = 1 / wiedza

Offline Hydrant

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 49
Odp: Dubler na PSK.
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 25, 2012, 14:33:22 »
Do robn.
Zostałem przyjęty na podział bojowy- stanowisko docelowe-starszy ratownik.

Jakby ciebie zrobili Komendantem Powiatowym a zapłacili Ci kasę jak stażyście rozumiem , że też byłbyś zadowolony... zastanów się co piszesz ...
Logicznym jest, że za dodatkowe zadania powinno się otrzymywać dodatkowe wynagrodzenie.
Ja za wypłatę muszę utrzymać rodzinę, a Ty jak robisz to co robisz "ku chwale ojczyźnie" to może powinieneś w ogóle zrzec się poborów?!
« Ostatnia zmiana: Marzec 25, 2012, 14:46:04 wysłana przez Hydrant »

Offline ryflak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 198
Odp: Dubler na PSK.
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 25, 2012, 16:43:01 »
Do robn.
Zostałem przyjęty na podział bojowy- stanowisko docelowe-starszy ratownik.

Jakby ciebie zrobili Komendantem Powiatowym a zapłacili Ci kasę jak stażyście rozumiem , że też byłbyś zadowolony... zastanów się co piszesz ...
Logicznym jest, że za dodatkowe zadania powinno się otrzymywać dodatkowe wynagrodzenie.
Ja za wypłatę muszę utrzymać rodzinę, a Ty jak robisz to co robisz "ku chwale ojczyźnie" to może powinieneś w ogóle zrzec się poborów?!

Założyłeś ten wątek żeby się żalić ? I tak masz szczęście że pełnisz służbę w systemie 24/48. U nas dubler przechodzi na system PSK 12/24. I nikt nie robi problemów z tego powodu, przez tyle lat można było wypracować system zadowalający wszystkich.


Offline Hydrant

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 49
Odp: Dubler na PSK.
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 25, 2012, 18:25:40 »
Czytaj ze zrozumieniem, chodzi o wykonywanie dodatkowych obowiązków służbowych za free a nie jakieś 12/24...idealista się znalazł...!!!

Do robn.
Zostałem przyjęty na podział bojowy- stanowisko docelowe-starszy ratownik.

Jakby ciebie zrobili Komendantem Powiatowym a zapłacili Ci kasę jak stażyście rozumiem , że też byłbyś zadowolony... zastanów się co piszesz ...
Logicznym jest, że za dodatkowe zadania powinno się otrzymywać dodatkowe wynagrodzenie.
Ja za wypłatę muszę utrzymać rodzinę, a Ty jak robisz to co robisz "ku chwale ojczyźnie" to może powinieneś w ogóle zrzec się poborów?!

Założyłeś ten wątek żeby się żalić ? I tak masz szczęście że pełnisz służbę w systemie 24/48. U nas dubler przechodzi na system PSK 12/24. I nikt nie robi problemów z tego powodu, przez tyle lat można było wypracować system zadowalający wszystkich.

Offline piotrfire

  • PSK
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 323
  • Już emeryt
Odp: Dubler na PSK.
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 26, 2012, 10:44:49 »
Niestety nigdy nie słyszałem aby ktoś z tytułu dublowania na PSK otrzymywał dodatkowe gratyfikacje , a pracuje już 26 lat. Jeśli nie masz tego w zakresie obowiązków to nie mów głośno bo ci dopiszą
ab alio exspectes, alteri quod feceris