Autor Wątek: Przydatne Kursy  (Przeczytany 4129 razy)

Offline KurtWagner

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 26
  • per aspera ad astra
Przydatne Kursy
« dnia: Marzec 23, 2012, 21:57:39 »
Witam wszystkich Forumowiczów to mój pierwszy post , wiec proszę o wyrozumiałość.
Obecnie mam 21 lat oraz kończę studia o specjalności Zarządzanie Kryzysowe i Ochrona Ludności , być może uda mi się odbyć staż w BBN  jestem także członkiem OSP (1,5 roku) w tym roku mam zamiaru ubiegać się o przyjęcie w szeregi PSP podczas naboru z "ulicy" niestety nie posiadam zbyt wielu kursów dlatego zwracam się do was z prośbą jakie kursy mogą być najbardziej przydatne (nie licząc ratownika medycznego właśnie kończę ) oraz co ewentualnie powinienem zrobić. Z góry dziękuje za odpowiedzi i cenne rady .

świetny tytuł ale zmień go
« Ostatnia zmiana: Marzec 24, 2012, 17:32:11 wysłana przez KurtWagner »
Być ofiarnym i mężnym w ratowaniu zagrożonego życia
ludzkiego i wszelkiego mienia - nawet z narażeniem życia.

Offline hapec

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 359
Odp: Przydatne Kursy
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 23, 2012, 22:14:10 »
O twojej sytuacji tz. jakie kursy bylo walkowane na forum . Potrzebne kursy to operator pilarek spalinowych ( lancuchowa do betonu stali ) rat.med. nurek , obsluga podestow ruchomych , prawko C , czlonkostwo do OSP 3 lata udokumentowane rozne kursy z OSP tz szeregowcow operatorow sprzetu kierowców itp. ja mialem jeszcze kurs usówania gniazd owadow jest tego masa wiecej nie pamietam
W naszym fachu nie ma strachu... Spadniesz z dachu i po fachu

Offline KurtWagner

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 26
  • per aspera ad astra
Odp: Przydatne Kursy
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 23, 2012, 22:24:43 »
Właśnie znalazłem te posty i czytam dopiero zaczynam "ogarniać" forum wiec chyba niepotrzebnie zamieszczałem posta, mimo to dziękuje za odpowiedz. Chodzi mi jednak o te które mogą być najbardziej przydatne bo niestety raczej wszystkich nie zrobię a na niektóre porostu możne zabraknąć funduszy (dalej studiuje) .
Być ofiarnym i mężnym w ratowaniu zagrożonego życia
ludzkiego i wszelkiego mienia - nawet z narażeniem życia.

Offline hapec

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 359
Odp: Przydatne Kursy
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 23, 2012, 22:41:28 »
Mi jest ciezko powiedziec co jest najbardziej przydatne ja czekam na badania wiec w strazy jeszcze nie jestem przykladowo mam kurs na drabiny mechaniczne moim zdaniem w psp przydatny a przy naborze nie brali tego pod uwage :P napewno pilarki rat.med. no i prawko najlepiej CE to Moim zdanie 3 najbardziej potrzebne kursy uprawnienia na starcie
W naszym fachu nie ma strachu... Spadniesz z dachu i po fachu

Offline hasici99

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 519
Odp: Przydatne Kursy
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 24, 2012, 06:49:18 »
Prawko C to podstawa. A jeżeli chodzi o pozostałe kursy, to proponuję nieco więcej dowiedzieć się na temat JRG w której miałbyś pracować. Czy mają jakąś specjalizację, np wodno nurkowe, wtedy robisz stermotorzystę, oraz nurka. Może mają cysterny, wtedy na pewno będą przychylniej patrzeć na kategorię E.
Najlepiej po prostu pójść do konkretnej komendy i tam spróbować się czegoś więcej dowiedzieć. Bo dla jednego komendanta twoje papiery będą przydatne, a drugi nie zwróci nawet na nie uwagi.