Autor Wątek: Równoczesne alarmowanie na telefon  (Przeczytany 50128 razy)

Offline Gracjan

  • Świeżak
  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
  • http://www.krasnagora.osp.org.pl/
    • Strona OSP Krasna Góra
Odp: Równoczesne alarmowanie na telefon
« Odpowiedź #75 dnia: Kwiecień 28, 2012, 15:01:37 »
My w Krasnej Górze staramy się o DSP :straz: System automatycznie włącza syrenę i wysyła SMS do strażaków  -_-

Offline fireman90

  • Jajakobyły...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 355
Odp: Równoczesne alarmowanie na telefon
« Odpowiedź #76 dnia: Kwiecień 28, 2012, 23:02:39 »
My staramy się o DSP :straz: System automatycznie włącza syrenę i wysyła SMS do strażaków  -_-
Ooo! to musi być przefajne. Tyż się o takie cóś postaramy  :poklon:

Offline Sgt.Jacob

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 182
Odp: Równoczesne alarmowanie na telefon
« Odpowiedź #77 dnia: Kwiecień 28, 2012, 23:53:16 »
My w Krasnej Górze staramy się o DSP :straz: System automatycznie włącza syrenę i wysyła SMS do strażaków  -_-

Czemu mi się coraz bardziej wydaje że tu same niewyżyte dzieci zaglądają... błysnąć chciałeś? To Ci się chłopie nie udało.


Moderator: Masz coś przeciwko dzieciakom? Lepiej jak się interesują strażą niż rozbijaniem tego co napotkają na drodze. Poza tym błysnąć chciałeś? Podobnie jak kolega wyżej? Taki doświadczony użytkownik powinien znać Regulamin forum.

Cytat: REGULAMIN
14.   Bądź uprzejmy i staraj się pomóc innym. Jeśli nie masz nic wartościowego do dodania w danym temacie, nie pisz, i tak zostanie to skasowane przez moderatorów.
19.   Jeśli nie jesteś moderatorem nie interweniuj gdy spotkasz się z nieregulaminowymi wypowiedziami innych użytkowników. Sytuację taką niezwłocznie zgłoś do moderatorów korzystając z opcji „Zgłoś do moderatora”
Ten post i dwa powyżej zostaną usunięte./ Sylwek
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 29, 2012, 07:46:49 wysłana przez Sylwek »
"Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia" Albert Einstein

osp_wolamurowana

  • Gość
Odp: Równoczesne alarmowanie na telefon
« Odpowiedź #78 dnia: Maj 05, 2012, 10:26:41 »
Pracujemy nad terminalem który przejmie sygnał z systemu DSP-15 i wtedy dyżurni będą używać tylko SWD a resztę zrobi terminal. Nie ukrywam, że szukamy najtańszego rozwiązania bo sami jesteśmy strażakami ochotnikami i wiemy jak z $$$$ ciężko w OSP.

No więc jak wyjdą wam prace nad tym terminalem, to zgłosimy się do Was po umowę na usługę alarmowanie.pl.
Generalnie jesteśmy zainteresowani waszym alarmowaniem patrząc na opinie użytkowników w tym temacie.

Czy jest możliwość zarządzania numerami tel. naszych druhów (zmiana nr, dodanie nowego nr) on-line ?
Jak to u Was wygląda ?

Offline fire man

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Równoczesne alarmowanie na telefon
« Odpowiedź #79 dnia: Maj 05, 2012, 10:45:17 »
Witam czy ktos wydzierzawil teminal T1 z alarmowania.pl ? jesli tak to prosze o opinie. A co do alarmowania nie mamy zadnych zastrzezeń dziala szybko i sprawnie ^_^

rafal_osp

  • Gość
Odp: Równoczesne alarmowanie na telefon
« Odpowiedź #80 dnia: Maj 05, 2012, 11:45:45 »
Panowie z Alarmowanie.pl

Jesteśmy w KSRG i posiadamy urządzenie do wysyłani SMS-ów o nazwie DTG-52.
Wszedłem na waszą stronę w celu zapoznania się m.in. z całkowitymi kosztami działania takiego systemu i pogubiłem się.
W zakładce STRONA GŁÓWNA piszecie o usłudze 10 zł netto/miesiąc a w NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA abonament 25 zł netto/miesiąc i usługa 10 zł netto/miesiąc.

To w końcowym finale chciałbym wiedzieć ile jednostka KSRG z w/w modułem SMS DTG-52 będzie płaciła miesięcznie netto i jaki jest zastosowany VAT w przypadku OSP.

CZESŁAW

  • Gość
Odp: Równoczesne alarmowanie na telefon
« Odpowiedź #81 dnia: Maj 12, 2012, 12:24:15 »
Witam

Mam pytanie do osób, które używają systemu alarmowanie.pl + terminal sms DTG-52, a mianowicie - wpisując jako pierwszy nr alarmowanie.pl na listę z funkcją CLIP (poza dodatkowymi osobami do alarmowania przez sms) jak długi macie czas dzwonienia przez ten terminal ?
U nas w czasie moderowania w programie DTG-52 v2.04 zauważyłem, że w przypadku funkcji CLIP najkrótszy czas dzwonienia jaki mogę wybrać to 10 sekund. Z kolei w omawianym systemie alarmowanie.pl już po 7 sekundach odbiera automat "zgłoszenie przyjęte" i 1 grosz z konta ucieka.
W związku z tym pytanko: Czy ktoś z was wie jak zmienić czas dzwonienia w terminalu DTG-52 na 5 sekund jeżeli najkrótszy do wyboru jest 10 sekund ?

kristof1983

  • Gość
Odp: Równoczesne alarmowanie na telefon
« Odpowiedź #82 dnia: Maj 12, 2012, 20:26:06 »
Witam

Mam pytanie do osób, które używają systemu alarmowanie.pl + terminal sms DTG-52, a mianowicie - wpisując jako pierwszy nr alarmowanie.pl na listę z funkcją CLIP (poza dodatkowymi osobami do alarmowania przez sms) jak długi macie czas dzwonienia przez ten terminal ?
U nas w czasie moderowania w programie DTG-52 v2.04 zauważyłem, że w przypadku funkcji CLIP najkrótszy czas dzwonienia jaki mogę wybrać to 10 sekund. Z kolei w omawianym systemie alarmowanie.pl już po 7 sekundach odbiera automat "zgłoszenie przyjęte" i 1 grosz z konta ucieka.
W związku z tym pytanko: Czy ktoś z was wie jak zmienić czas dzwonienia w terminalu DTG-52 na 5 sekund jeżeli najkrótszy do wyboru jest 10 sekund ?


Ten śmieszny 1 grosz to ucieka z waszego konta ale na Alarmowanie.pl a nie np z karty pre-paid. Jeżeli odbierze ktoś z twoich w przypadku dzwonienia to wtedy zabierają 1 gr. Jeżeli ty dzwonisz, to wg taryfy twojego operatora zabierają za połączenie.

Offline alarmowanie.pl

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 21
    • @larmowanie.pl
Odp: Równoczesne alarmowanie na telefon
« Odpowiedź #83 dnia: Maj 13, 2012, 09:45:28 »
Witam
Ta zapowiedz jest ustawiona tymczasowo aby osoby zlecające alarmowanie były pewne że to zrobiły. Docelowo system będzie wręcz odrzucać dzwonienie więc kosztów nie będzie. Nie wiemy jak reagują na to terminale DGT - czy będą ponownie dzwonić czy dają sobie spokój, bo jeśli ponowią dzwonienie to do strażaków przyjdzie kolejny alarm. 
www.alarmowanie.pl ---- Zapraszam ----

Kristof1983

  • Gość
Odp: Równoczesne alarmowanie na telefon
« Odpowiedź #84 dnia: Maj 14, 2012, 11:01:14 »
Terminale DTG nie ponawiają dzwonienia-alarmowania. Dzwonienie jest wykonywane jednorazowo (prznajmniej u mnie).
U siebie przetestowałem kilkakrotnie funkcję CLIP w DTG-52, a warunkiem potwierdzenia jest odrzucenie połączenia jak w Alarmowanie.pl.
Przydałoby się w DTG równoczesne dzwonienie do wszystkich strażaków.

Offline alarmowanie.pl

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 21
    • @larmowanie.pl
Odp: Równoczesne alarmowanie na telefon
« Odpowiedź #85 dnia: Czerwiec 19, 2012, 06:53:48 »
Niestety z jednej karty SIM nie da się wyciągnąć więcej niż jedno połączenie, nawet w komórce trzeba zaparkować pierwsze połączenie aby ewentualnie odebrać dzwonienie innej osoby.

Terminale DTG nie ponawiają dzwonienia-alarmowania. Dzwonienie jest wykonywane jednorazowo (prznajmniej u mnie).
U siebie przetestowałem kilkakrotnie funkcję CLIP w DTG-52, a warunkiem potwierdzenia jest odrzucenie połączenia jak w Alarmowanie.pl.
Przydałoby się w DTG równoczesne dzwonienie do wszystkich strażaków.
www.alarmowanie.pl ---- Zapraszam ----

Offline fire man

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Równoczesne alarmowanie na telefon
« Odpowiedź #86 dnia: Wrzesień 16, 2012, 11:31:20 »
Witam korzystamy z uslugi alarmowania, teraz podpisalismy umowe na terminal t2, lecz kontakt z sz.p. Maciejewskim jest wrecz nie mozliwy dzwonimy kilka razy dziennie i nawet nie raczy odebrac i nawet oddzwonic terminal mial byc dostarczony z poczatkiem wrzesnia dzis mamy 16 i dalej nie ma terminala i kontaktu. Jezali tak sie podchodzi do klijeta tzw. "olewajac" to dlugie przyszlosci tej firmy nie widze. Bo nie wiem czy tak cieszko jest odebrac tele i przeprosic powiedziec 'jeszcze nie zdazylem przygotowac terminala'' widocznie dla tego pana jest i to bardzo. Gosciu jest poprostu nie slowny, umowe podpiszecie to mozecie sie pozegnac z kontaktem.

Janek OSP

  • Gość
Odp: Równoczesne alarmowanie na telefon
« Odpowiedź #87 dnia: Wrzesień 23, 2012, 11:34:39 »
Spokojnie
Nie poddawajcie się i dzwońcie dalej.
Też mieliśmy podobną sytuację z dodzwonieniem się, ale w końcowej fazie wyszło OK.
Jeżeli chodzi o sprawność tego alarmowania to polecam.
Do tej pory mieliśmy tylko SMS-y i wiele osób nawet nie wiedziało że jest alarm. Obecnie w przypadku alarmu telefon nie daje nam spokoju przez kilka dobrych minut. Dzwonienie x2 SMS x1, SMS o nieodebranych połączeniach x2. Dobrać do tego odpowiedni model komórki i jest SHOW przy alarmie.

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Odp: Równoczesne alarmowanie na telefon
« Odpowiedź #88 dnia: Październik 21, 2012, 12:58:54 »
Witam, potrzebuję opinii jednostek które używają systemu od kilku miesięcy.

Jak się sprawdza? Jaka jest pewność działania? Polecacie go?

Wolontariusz OSP

  • Gość
Odp: Równoczesne alarmowanie na telefon
« Odpowiedź #89 dnia: Październik 21, 2012, 13:57:24 »
W naszej świętokrzyskiej OSP posiadamy ten sposób alarmowania od czerwca 2012 i jesteśmy z niego zadowoleni na 99 %. Ten 1 % niezadowolenia pozostawiam na sytuację, gdzie nr alarmowy zapisany przez wszystkich naszych ratowniczych potrafił ukazać się jako "zastrzeżony" w chwili alarmowania w telefonach dwóch druhów. Zdarzyło się to 2-krotnie w pierwszych dwóch miesiącach działania tego systemu. Obecnie alarmowanie.pl działa bez zarzutów. Z listy SMS w terminalu DTG z 25 osób zostało tylko 6 (kierowcy i naczelnik). Przy tak szybko działającym alarmowaniu musieliśmy zredukować koszty związane z płatnościami, które najbardziej wzrosły w okresie wiosennym - wypalanie traw. Panowie z PSP alarmowali nas dwukrotnie do jednego pożaru przez selektywne, a i SMS-y też dwukrotnie do nas dochodziły. Było fajnie póki nie zobaczyłem faktur z ORANGE. 
Jeżeli chodzi o sam system alarmowanie.pl to jak najbardziej z punktu widzenia użytkownika polecam innym jednostkom OSP chociaż też miałem obawy przed podpisaniem umowy co do działania. Bardzo podoba mi się też wewnętrzne alarmowanie przy użyciu mojego telefonu. Jeżeli jako pierwszy docieram do remizy i widzę, że mało osób dotarło na alarm to ponawiam tym razem ze swojej komórki alarm telefoniczny do wszystkich druhów.
W przypadku alarmu podniesionego przez PSP naliczyłem aż 4 alarmowania na mój nr: 2 połączenia od zapisanego nr alarmowego + 2 SMS-y od operatora sieci/zapisanego nr alarmowego o próbie połączenia.

W porównaniu do jeszcze użytkowanych SMS-ów ten sposób znacznie podniósł szybkość reagowania chłopaków na alarm. Znacznie szybciej się pojawiają niż poprzednio i ca najważniejsze liczniej (oczywiście w godzinach popołudniowych). Sposób ten sprawdza się też w tych OSP, gdzie remiza jest znacznie oddalona od domów chłopaków i słabo słychać syrenę.

Offline kamil237

  • Brotherhood. Teamwork. Unity.
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 245
Odp: Równoczesne alarmowanie na telefon
« Odpowiedź #90 dnia: Październik 21, 2012, 15:16:30 »
@Sylwek.
POLECAM w 100% :)
Żadnych problemów. Mega satysfakcja.
Kilka jednostek z mojej okolicy po zapoznaniu się z systemem też postanowiło w niego wejść. A dosłownie wczoraj była u nas Pani  redaktor ze "Strażaka" między innymi wypytać o ten system więc należy się spodziewać artykułu w niedalekiej przyszłości :)

Offline wujo 2010

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.815
Odp: Równoczesne alarmowanie na telefon
« Odpowiedź #91 dnia: Październik 21, 2012, 17:56:17 »
A mam pytanie ,co z pocztą głosową w telefonie ,trzeba wyłączyć ?
Bądź uprzejmy i staraj się pomóc innym. Jeśli nie masz nic wartościowego do dodania w danym temacie, nie pisz, i tak zostanie to skasowane przez moderatorów :)

Offline kamil237

  • Brotherhood. Teamwork. Unity.
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 245
Odp: Równoczesne alarmowanie na telefon
« Odpowiedź #92 dnia: Październik 21, 2012, 19:02:34 »
Teoretycznie powinno się wyłączyć, przynajmniej tak twierdzi usługodawca ale ja, np. nie wyłączałem. Chodzi o to żeby automat w trakcie alarmowania nie łączył się z pocztą bo to generuje dodatkowe koszty, co prawda nie wielkie ale są. Na ich poczet przy podpisywaniu umowy wpłaca się określoną kwotę. W naszym przypadku było to 10 zł.

Offline Xamil

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: Równoczesne alarmowanie na telefon
« Odpowiedź #93 dnia: Grudzień 13, 2012, 18:16:29 »
Po co jest login i hasło nadawane w umowie?

Offline alarmowanie.pl

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 21
    • @larmowanie.pl
Odp: Równoczesne alarmowanie na telefon
« Odpowiedź #94 dnia: Marzec 09, 2013, 07:41:46 »
W przyszłości aktualizacje numerów strażaków będą odbywać się z poziomu przeglądarki www, będzie też dostęp do bramki sms,
Po co jest login i hasło nadawane w umowie?
www.alarmowanie.pl ---- Zapraszam ----

Offline młody prezes

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 300
Odp: Równoczesne alarmowanie na telefon
« Odpowiedź #95 dnia: Marzec 09, 2013, 14:10:31 »
W kwietniu będzie rok jak korzystamy z usługi alarmowanie.pl i jesteśmy bardzo ale to bardzo zadowoleni :)
P.s.
Zapraszam na naszego facebooka: Ochotnicza Straż Pożarna w Janiszewicach :)
Strażak to taki człowiek, który jest przygotowany na wszystko to na co inni ludzie nie są przygotowani...

owczarek

  • Gość
Odp: Równoczesne alarmowanie na telefon
« Odpowiedź #96 dnia: Marzec 11, 2013, 14:15:09 »
Nam również w kwietniu mija rok. Polecam każdemu system jest rewelacyjny. Przez okres tylko raz nie zadzwonił, ale jak się później okazało, DTG nie miało zasięgu w remizie bo padły wtedy nadajniki ERY (T-Mobile).

Offline Jan53

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 75
Odp: Równoczesne alarmowanie na telefon
« Odpowiedź #97 dnia: Marzec 14, 2013, 14:36:20 »
Używamy terminalu DTG-53 przez 3 lata i przy odpowiedniej konfiguracji sprawdza się bardzo dobrze.Nie należy tylko mieszać dzwonienia z flash sms .

Arkadiusz:)

  • Gość
Odp: Równoczesne alarmowanie na telefon
« Odpowiedź #98 dnia: Maj 01, 2013, 19:20:11 »
System bardzo przydatny, bo nie zależny od systemu selektywnego alarmowania. Działa niezależnie od pagerów, czy syreny. W razie jakby syrena lub pagery zawiodły, to zawsze może zaalarmować strażaków danej OSP. U nas działa to bardzo sprawnie. Kolejnym plusem jest to, że gdy dana jednostka wyjedzie jednym wozem do akcji, może poinformować innych strażaków o potrzebie dojazdu drugim samochodem lub wyjazdu do innego zdarzenia.

Polecamy - OSP w Suszu

Drogi Strażaku8, jak się na pewno orientujesz, od dysponowania kolejnych sił i środków do tego czy owego zdarzenia jest dyżurny/dyspozytor SK KP/KM na prośbę KDR, a nie KDR we własnej osobie :)
Arkadiusz :)

Offline pol102

  • Software Developer
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 428
  • Cichy spec od czarnej roboty.
Odp: Równoczesne alarmowanie na telefon
« Odpowiedź #99 dnia: Maj 02, 2013, 10:58:08 »
System bardzo przydatny, bo nie zależny od systemu selektywnego alarmowania. Działa niezależnie od pagerów, czy syreny. W razie jakby syrena lub pagery zawiodły, to zawsze może zaalarmować strażaków danej OSP. U nas działa to bardzo sprawnie. Kolejnym plusem jest to, że gdy dana jednostka wyjedzie jednym wozem do akcji, może poinformować innych strażaków o potrzebie dojazdu drugim samochodem lub wyjazdu do innego zdarzenia.

Polecamy - OSP w Suszu

Drogi Strażaku8, jak się na pewno orientujesz, od dysponowania kolejnych sił i środków do tego czy owego zdarzenia jest dyżurny/dyspozytor SK KP/KM na prośbę KDR, a nie KDR we własnej osobie :)
Arkadiusz :)

Na terenie własnej miejscowości?
Jeśli robisz coś za darmo i czujesz, że daje Ci to radość, to wiedz iż muisz robić to na 200% swoich umiejętności.