Autor Wątek: Uwaga TVN o pracy strażaka  (Przeczytany 13863 razy)

Offline wujo 2010

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.815
Uwaga TVN o pracy strażaka
« dnia: Marzec 14, 2012, 10:39:37 »
Witam niedługo w Uwadze TVN program o naszej pracy. Zastanawiam się czy coś mądrego o naszych zarobkach powiedzą  :straz: http://uwaga.tvn.pl/339257,reportaze,zawod_podwyzszonego_ryzyka,wideo_detal.html
 15 marca o 19.50  w końcu podali realne zarobki :krzyk:
« Ostatnia zmiana: Marzec 15, 2012, 20:11:33 wysłana przez wujo 2010 »
Bądź uprzejmy i staraj się pomóc innym. Jeśli nie masz nic wartościowego do dodania w danym temacie, nie pisz, i tak zostanie to skasowane przez moderatorów :)

Offline Lełon

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 76
Słyszysz czujnik bezruchu ?? Znowu któryś się opierdziela ;-)

Offline marcinun

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
Odp: Uwaga TVN o pracy strażaka
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 15, 2012, 22:15:50 »
Witam niedługo w Uwadze TVN program o naszej pracy. Zastanawiam się czy coś mądrego o naszych zarobkach powiedzą  :straz: http://uwaga.tvn.pl/339257,reportaze,zawod_podwyzszonego_ryzyka,wideo_detal.html
 15 marca o 19.50  w końcu podali realne zarobki :krzyk:

realne zarobki??
mł. kpt. z conajmniej d-cą zastępu twierdzi że zarabia 2200 zł, coś mocno naciągane...

Offline wujo 2010

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.815
Odp: Uwaga TVN o pracy strażaka
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 15, 2012, 22:24:48 »
jesli zaniżył to chyba dobrze  :pyt: ile może zarabiać :pyt:
Bądź uprzejmy i staraj się pomóc innym. Jeśli nie masz nic wartościowego do dodania w danym temacie, nie pisz, i tak zostanie to skasowane przez moderatorów :)

Offline youngfireman

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 264
Odp: Uwaga TVN o pracy strażaka
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 15, 2012, 22:38:55 »
Generalnie reportaż fajnie przygotowany chłopaki ciekawie przedstawili specyfikę Naszej służby...ale Tobi, czy naprawdę dostajesz 2200zł na rękę?? Już po wyemitowaniu reportażu rozdzwoniły się telefony żeby wesprzeć finansowo kolegę z krakowskiej SA;) 
ps. dobrze, niedobrze pewne jest, że nie dostaje 2200 zł tzn. grupa (pewnie 7 lub 8) + dodatek za stopień + dodatek służbowy + wysługa nijak licząc tyle mi nie wyjdzie  :gwiazdki:

Offline bodzio206

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 153
Odp: Uwaga TVN o pracy strażaka
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 15, 2012, 23:00:49 »
Nawet gdyby dostał 2 500,00 jako Kapitan to są śmieszne pieniądze jak dla mnie(pracuje w urzędzie). A program dobrze zrobiony, mam nadzieję, że miał oglądalność i co poniektórym się oczy otworzą, a zwłaszcza Panu Cichockiemu!
Wiesz jak rozpoznać strażaka w tłumie panicznie uciekających ludzi?? Zawsze będzie biegł w przeciwną stronę niż wszyscy inni.

Offline Fistach

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.339
Odp: Uwaga TVN o pracy strażaka
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 16, 2012, 08:06:24 »
Panowie, pan mł. kpt. T. Nosek jest przydzielony do JRG 6 Krk, i służy w Specjalistycznej grupie ratownictwa chemicznego więc wydaje mi się, że może mieć nieco wyższe zarobki.

Offline wujo 2010

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.815
Odp: Uwaga TVN o pracy strażaka
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 16, 2012, 08:16:08 »
ok. jeśli nawet zaniżył, to w tym zastępie powinno być z tyłu jeszcze 4 ratowników którzy napewno zarabiają mniej od niego(d cy zastępu) więc kokosów nie ma i to trzeba nagłaśniać.
Bądź uprzejmy i staraj się pomóc innym. Jeśli nie masz nic wartościowego do dodania w danym temacie, nie pisz, i tak zostanie to skasowane przez moderatorów :)

Offline hasici99

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 519
Odp: Uwaga TVN o pracy strażaka
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 16, 2012, 08:30:34 »
A młodszy ogniomistrz, który od dziesięciu lat jest kierowcą, zarabiający 1800? :rofl: Na młodszym ratowniku cały czas siedzi?

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Uwaga TVN o pracy strażaka
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 16, 2012, 08:42:43 »
A młodszy ogniomistrz, który od dziesięciu lat jest kierowcą, zarabiający 1800? :rofl: Na młodszym ratowniku cały czas siedzi?
Przesadzili z tymi zarobkami , wszyscy(znajomi nie mający wspólnego z JRG) od rana do mnie dzwonią i się śmieją w twarz ,ze jak to możliwe ????? komedia , nie  :krzyk:  nie ma co komentować   :fiuu:  haaaaa 1800zł i oficer 2200zł   :stop: takie wypowiedzi podnoszą śmiech na sali ...Pozdrawiam .

Nawet gdyby dostał 2 500,00 jako Kapitan to są śmieszne pieniądze jak dla mnie(pracuje w urzędzie). A program dobrze zrobiony, mam nadzieję, że miał oglądalność i co poniektórym się oczy otworzą, a zwłaszcza Panu Cichockiemu!
Nie rób sobie jaj ,Kapitanek (około)ma 2700zł podstawy + dodatki służbowy +motywacyjny+stopień ,więc jakie 2500zł ..Skąd wiem?,bo u mnie jest świeżo po szkole i tyle ma na grupie....
« Ostatnia zmiana: Marzec 16, 2012, 08:49:02 wysłana przez Ogn.Fox »

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline Łukasz Telus

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 930
    • Łukasz Telus Fotografia
Odp: Uwaga TVN o pracy strażaka
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 16, 2012, 08:45:56 »
Wam to się nigdy nie dogodzi.

Za dużo źle, za mało jeszcze gorzej.

Offline wujo 2010

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.815
Odp: Uwaga TVN o pracy strażaka
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 16, 2012, 09:01:27 »
Wam to się nigdy nie dogodzi.

Za dużo źle, za mało jeszcze gorzej.
popieram  :straz:  miało wstrząsnąć przecież to TVN ,skoro Ogn.Fox mówisz że ludzie dzwonią i pytają to znaczy , że ich ruszyło . U mnie 1/4 stanu to stażyści i mł.ratownicy mają góra 1700 - 1900zł
« Ostatnia zmiana: Marzec 16, 2012, 09:34:38 wysłana przez wujo 2010 »
Bądź uprzejmy i staraj się pomóc innym. Jeśli nie masz nic wartościowego do dodania w danym temacie, nie pisz, i tak zostanie to skasowane przez moderatorów :)

Offline wojtekstr

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 138
    • http://www.kmpspmyslowice.madnet.pl
Moja Stronka o mojej komendzie PSP
POZDRAWIAM
Wojtek Strażak SAM:-)

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Uwaga TVN o pracy strażaka
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 16, 2012, 09:59:40 »
Zgadzam się w pełni z Łukaszem Telusem. Może ktoś rzuci dokładne kwoty w grupach i stopniach. Co do kwoty to niektórych nie rozumię. Czy uważacie że powiedział za mało? Może niech sam potwierdzi na forum i wkurza mnie takie zdziwienie-oficer i tak małe zarobki.Biorąc pod uwagę swoje zarobki to uważam, że mówił prawdę. Otóż jestem na 10 grupie, st.kpt., 24 lata wysługi, dodatek jak się nie mylę 590zł., motywacyjnego- o tym mozna tylko pomażyć- brutto około 3700zł.
Koledze proszę odjąć 3 grupy, z 15 -20 lat wysługi  (tj.20%), zmniejszyć dodatek np. do 100 zł. i pewnie wyjdzie 2200 zł. netto a może nawet i brutto.
Pozdrawiam

Offline tomstrazak

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 287
Odp: Uwaga TVN o pracy strażaka
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 16, 2012, 10:17:44 »
A młodszy ogniomistrz, który od dziesięciu lat jest kierowcą, zarabiający 1800? :rofl: Na młodszym ratowniku cały czas siedzi?
Przesadzili z tymi zarobkami , wszyscy(znajomi nie mający wspólnego z JRG) od rana do mnie dzwonią i się śmieją w twarz ,ze jak to możliwe ????? komedia , nie  :krzyk:  nie ma co komentować   :fiuu:  haaaaa 1800zł i oficer 2200zł   :stop: takie wypowiedzi podnoszą śmiech na sali ...Pozdrawiam .

Nawet gdyby dostał 2 500,00 jako Kapitan to są śmieszne pieniądze jak dla mnie(pracuje w urzędzie). A program dobrze zrobiony, mam nadzieję, że miał oglądalność i co poniektórym się oczy otworzą, a zwłaszcza Panu Cichockiemu!

 

 
Nie rób sobie jaj ,Kapitanek (około)ma 2700zł podstawy + dodatki służbowy +motywacyjny+stopień ,więc jakie 2500zł ..Skąd wiem?,bo u mnie jest świeżo po szkole i tyle ma na grupie....

   Po raz pierwszy zgadzam się z Telusem.
Ogn. Fox miałem cię za rozsądnego gości i zawiodłeś mnie. Może byś wolał reportaż o ogniomistrzu na emeryturze, który dostaje więcej od Kwaśniewskiego. To dopiero by poprawiło notowania emerytów mundurowych, a Twoi znajomi rozdzwonili by się z gratulacjami, a po cichu szeptali by... nie napiszę co by szeptali.

Offline hasici99

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 519
Odp: Uwaga TVN o pracy strażaka
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 16, 2012, 10:20:53 »
Wam to się nigdy nie dogodzi.

Za dużo źle, za mało jeszcze gorzej.
popieram  :straz:  miało wstrząsnąć przecież to TVN ,skoro Ogn.Fox mówisz że ludzie dzwonią i pytają to znaczy , że ich ruszyło . U mnie 1/4 stanu to stażyści i mł.ratownicy mają góra 1700 - 1900zł

Mi się wydaje, że nie chodzi o to aby wstrząsnąć, lecz pokazać prawdę. A prawdy obawiać się nie musimy. Jak mamy być traktowani poważnie, skoro podajemy takie kwoty? Wiadomą jest rzeczą, że oficerowie,
czy osoby z kilkunastoletnim stażem zarabiają więcej. Jeżeli chcieli okazać tyle dramatyzmu, mogli do programu wystawić stażystów, którzy zarabiają 1600...

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Uwaga TVN o pracy strażaka
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 16, 2012, 10:41:07 »
A młodszy ogniomistrz, który od dziesięciu lat jest kierowcą, zarabiający 1800? :rofl: Na młodszym ratowniku cały czas siedzi?
Przesadzili z tymi zarobkami , wszyscy(znajomi nie mający wspólnego z JRG) od rana do mnie dzwonią i się śmieją w twarz ,ze jak to możliwe ????? komedia , nie  :krzyk:  nie ma co komentować   :fiuu:  haaaaa 1800zł i oficer 2200zł   :stop: takie wypowiedzi podnoszą śmiech na sali ...Pozdrawiam .

Nawet gdyby dostał 2 500,00 jako Kapitan to są śmieszne pieniądze jak dla mnie(pracuje w urzędzie). A program dobrze zrobiony, mam nadzieję, że miał oglądalność i co poniektórym się oczy otworzą, a zwłaszcza Panu Cichockiemu!

 

 
Nie rób sobie jaj ,Kapitanek (około)ma 2700zł podstawy + dodatki służbowy +motywacyjny+stopień ,więc jakie 2500zł ..Skąd wiem?,bo u mnie jest świeżo po szkole i tyle ma na grupie....

   Po raz pierwszy zgadzam się z Telusem.
Ogn. Fox miałem cię za rozsądnego gości i zawiodłeś mnie. Może byś wolał reportaż o ogniomistrzu na emeryturze, który dostaje więcej od Kwaśniewskiego. To dopiero by poprawiło notowania emerytów mundurowych, a Twoi znajomi rozdzwonili by się z gratulacjami, a po cichu szeptali by... nie napiszę co by szeptali.

Szanuje twoje zdanie , ale niestety uważam ze obaj Koledzy przesadzili podając tak zaniżone wynagrodzenia ,mogli nawet powiedzieć ze zarabiają 800 zł ,tylko jaki to ma sens i kto uwierzy w te bzdury . Nie ukrywam ze dzwoniący do mnie troszkę kpili z tej informacji zarobków tych panów ,gdyż orientują się (miej więcej )ile zarabiają strażacy .Pewnie ze nie chciałbym być porównany do kasy kwaśnego  , ale co mógłbym z tym zrobić  -tylko nie chwalić się z tym .Ale wracając do  tematu po prostu uważam ze przesadzili zaniżając tak swoje zarobki ,jak wcześniej  napisał (delikatnie) :
napisał : marcinun
Cytuj
realne zarobki??
mł. kpt. z conajmniej d-cą zastępu twierdzi że zarabia 2200 zł, coś mocno naciągane...
Dodam tylko że oszukujecie się sami, podając takie kwoty w TV i przekonując na forum ludzi którzy pracują (lub)pracowali w służbie , że jest to prawda  :milcz: , troszkę? porostu nie smaczne ,bo wiem ile maja u nas stażyści..
Ale dobrze nie będą już się wypowiadał na temat zarobków  będących w służbie i urażonych w moim wypowiedziom z góry przepraszam  ...Całość programy nadanego przez TVN uważam za bardzo dobry ..
« Ostatnia zmiana: Marzec 16, 2012, 11:00:40 wysłana przez Ogn.Fox »

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline Raizo

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 116
Odp: Uwaga TVN o pracy strażaka
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 16, 2012, 10:49:11 »
bardzo fajny reportaż !

Offline sim2003

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: Uwaga TVN o pracy strażaka
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 16, 2012, 10:50:14 »
Szanowni koledzy. Fikcja fikcje pogania... Ja będąc ratownikiem z 5 letnim stażem mam na rękę 2250, więc nie piszcie że oficer- d-ca zastępu ma tyle. No może po odliczeniu kredytu i wtedy mu tyle zostaje...

Offline max[]

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.156
    • ...
Odp: Uwaga TVN o pracy strażaka
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 16, 2012, 11:10:29 »
Oj Panowie czepaicie się biedaka ... rozkaz to rozkaz miał tyle powiedzieć i nie ma tematu... znając życie to większośc wypowiedzi napisana przez specjalistów od PR

Offline podymacz

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 155
Odp: Uwaga TVN o pracy strażaka
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 16, 2012, 13:44:22 »
Nie rozumiem Waszego oburzenia. Ja uważam, że dobrze powiedzieli! Podstawa, to wiadoma sprawa, natomiast staż pracy (lata), dodatek służbowy itd. to sprawa indywidualna. Mogli przecież powiedzieć że "jak nie będzie powodzi, to będzie 300 zł więcej".  :P

Powiedzieli na czym stoją. Chwała im za to.
Gorsi są emeryci, którzy latają po znajomych i się chwalą jak mają w...e na wszystko, bo mają 3500-4000zł emerytury.
A ludzie słyszą że mają tyrać do 67 lat i brać 1500 emerytury i tylko się wk.....ą.  :zamknij:

Offline emer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 983
Odp: Uwaga TVN o pracy strażaka
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 16, 2012, 13:55:32 »
a to polska właśnie..... wszystko źle! nic nie pasuje.

Abstrahując od rzeczywistych zarobków chłopaków z Krakowa, ciekaw jestem czy kolega jeden z drugim przed kamerą otwarcie powiedzieli by ile zarabiają...>?! w życiu . jestem tego pewien, na forum każdy odważny, tak samo emeryci, nikt się nie przyznaje ile faktycznie ma, bo by ich sąsiedzi lub ludzie z wioski zjedli jak by się dowiedzieli ile zarabia taki gość co chodzi 3 razy w tygodniu do pracy.

Nie ma co narzekać na program, dobrze że komuś się w ogóle chciało.

Pozdrawiam

Offline Łukasz Telus

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 930
    • Łukasz Telus Fotografia
Odp: Uwaga TVN o pracy strażaka
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 16, 2012, 14:09:56 »
http://www.fakt.pl/Posel-Zbigniew-Meres-ma-14-tysiecy-emerytury,artykuly,148674,1.html

Cytuj
Skandal! On ma aż 14 tys. zł emerytury!

Gdzie najłatwiej znaleźć zadowolonego z wysokości swojego świadczenia emeryta? W parlamencie! Rekordzistą jest senator Platformy Obywatelskiej, były strażak Zbigniew Meres (60 l.), który co miesiąc dostaje 14 tys. zł brutto! - Rzetelnie i uczciwie służyłem krajowi, żeby otrzymać taką emeryturę - tłumaczy Faktowi Meres

– Ja też całe życie przepracowałam. I mam 1,2 tys. zł – mówi Halina Sienkiewicz (72 l.) z Warszawy. – Sprawiedliwość? Nie, skandal – dodaje.

Meres ma świetną sytuację finansową. Bo miesięcznie na życie ma ok. 30 tys. zł. Połowę z tego dostaje z biura emerytalnego MSW, bo jako mundurowy pobiera gigantyczne świadczenie. Należy mu się aż 80 proc. ostatniej pensji. A że Meres był komendantem głównym Państwowej Straży Pożarnej, to i na starość dostaje krocie.

– Cieszę się że mogłem uczciwie służyć krajowi i teraz otrzymywać emeryturę której wysokość netto wynosi około 11,7 tys. netto. Trzeba pamiętać, że ci którzy przyszli do służby po mnie, otrzymywali wyższe pensje i mają teraz wyższe emerytury – opowiada z dumą senator Zbigniew Meres.

Sute pensje

A że prawo pozwala mu łączyć sutą emeryturę z równie sutą poselską pensją, korzysta z przywilejów i zgarnia krocie. Ale Meres to nie jakiś wyjątek, takich parlamentarzystów-emerytów są dziesiątki.
 
Dostają oni nie tylko świadczenia z biur emerytalno-rentowych, ale i pieniądze z sejmowej kasy – przynajmniej 12,5 tys zł. Do tego mają mnóstwo dodatkowych przywilejów: darmowe mieszkania, przeloty po kraju, limuzyny na każde zawołanie.
 
Ale żeby, w zgodzie z prawem móc łączyć pobierania emerytury z pensją parlamentarzysty, trzeba było osobnej ustawy, którą nasi wybrańcy rekordowo szybko przyjęli.

Bez rewelacji?!
 
Teraz posłowie mogą spokojnie korzystać z życia, chociaż jak sami twierdzą, nie przelewa im się. – Przy wynagrodzeniach poselskich ta drożyzna w sklepach nie jest tak bardzo odczuwalna, nie są to wynagrodzenia rewelacyjne, ale wysokie – szczerze mówi poseł PO Józef Lassota (69 l.), emeryt, który dostaje 3,2 tys. zł emerytury.


http://wiadomosci.onet.pl/kraj/ma-11-tys-emerytury-dorabia-w-senacie,1,5060116,wiadomosc.html

Cytuj
a 11 tys. emerytury. "Dorabia" w Senacie

Zbigniew Meres, senator Platformy Obywatelskiej, miesięcznie zarabia około 30 tysięcy złotych. Jak to możliwe? Część z tej sumy otrzymuje z biura emerytalnego MSW, a drugą część w ramach uposażeń senatora - informuje "Fakt".

Meres, który był komendantem głównym Państwowej Straży Pożarnej, po przejściu na emeryturę otrzymuje 80 procent ostatniej pensji. - Cieszę się, że mogłem uczciwie służyć krajowi i teraz otrzymywać emeryturę, której wysokość netto wynosi około 11,7 tys. zł - mówi "Faktowi" parlamentarzysta Platformy.

Polityk dodatkowo, co miesiąc, otrzymuje z Senatu 13,5 tys. zł.

Jak pisze gazeta przykład Meresa nie jest jakimś wyjątkiem, albowiem takich parlamentarzystów jest wielu.

Kwaśniewski: jest w tym coś nienormalnego

- Ja nie mam emerytury, ale mam odprawę dla byłych prezydentów i w tej chwili ona jest "na rękę" 3860 zł - powiedział w "Kropce nad i" w TVN 24 były prezydent Aleksander Kwaśniewski, pytany jak ocenia fakt, że prokurator płk Mikołaj Przybył, którzy po postrzale chce odejść w stan spoczynku, będzie miał 6 tys. zł emerytury. - Jest w tym coś nienormalnego - ocenił Kwaśniewski.


Offline wujo 2010

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.815
Odp: Uwaga TVN o pracy strażaka
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 16, 2012, 14:41:44 »
Osobiscie program mi się podobał  :straz: pracuje w straży bo to lubię , dorabiam bo muszę . Wiem teraz dlaczego musimy podnosić wiek emerytalny w kraju .Żeby pracować na kosmiczne wynagrodzenia dla prezesów , posłów i innych świętych krów ,którzy zwykłego obywatela czy funkconariusza mają głęboko w ........poważaniu.  I jeszcze jedno http://www.tvn24.pl/0,1738359,0,1,kowalski-zarabia-3568-zl,wiadomosc.html  szkoda, że nie nazywam się Kowalski :rofl:
« Ostatnia zmiana: Marzec 16, 2012, 15:37:14 wysłana przez wujo 2010 »
Bądź uprzejmy i staraj się pomóc innym. Jeśli nie masz nic wartościowego do dodania w danym temacie, nie pisz, i tak zostanie to skasowane przez moderatorów :)

Offline wujo 2010

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.815
Odp: Uwaga TVN o pracy strażaka
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 17, 2012, 10:11:35 »
włączyłem dzisiaj sobie Uwagę tak dla poprawy nastroju  :szalony: http://www.tvn24.pl/0,1738420,0,1,trefna-sol-jedli-tez-poslowie-paradoks,wiadomosc.html
 A co do komentarzy na temat naszej niskiej płacy to taki jeden mi sie podoba przez Lary :Fajny program ciekawy zawod ale jest to porazka europy i POLSKI to ze strazak ratownik zarabia gorzej niz zwykly fizol po podstawowce trzeba cos z tym zrobic bo to wstyd
  :komp: ogólnie pozytywny odzew ^_^
« Ostatnia zmiana: Marzec 17, 2012, 10:23:50 wysłana przez wujo 2010 »
Bądź uprzejmy i staraj się pomóc innym. Jeśli nie masz nic wartościowego do dodania w danym temacie, nie pisz, i tak zostanie to skasowane przez moderatorów :)